SkyscraperCity Forum banner

[Bratislava] Národný futbalový štadión / National Football Stadium

1M views 4K replies 315 participants last post by  stanley-SK 
#1 · (Edited)
construction period 2007 - 2009
20 500 seats





 
See less See more
3
#154 ·
po rokoch cakania a desiatkach zaciatkov vystavby som cakal kusok viac ako druhu Letnu ... ten projekt je taky tuctovy az z toho boli hlava .. take stadiony su po celej europe, sem pridu svajciary, svedi ci cesi, a ked nastupia na rovnakom stadione ako doma, ani sa nebudu citit ako hostia
 
#156 ·
Rekonštrukcia zimného štadióna Vladimíra Dzurillu je v plnom prúde
http://www.tasr.sk/53/5428.axd
Zaujímalo by ma kto financuje prestavbu ružinovského štadiónu. Vie niekto?
Inak, tá strecha je tam dosť nízko, ešte trocha nižšie a hráči by si udierali hlavy o kocku. Tá tam príliš nepasuje (svojou veľkosťou).
 
#158 ·
budte kludni, cena je vporiadku. len jedno podlazie podzemnych parkovacich miest s vykopanim jamy, zapustenim betonovych pilotov pod nakupnym centrom v poprade stalo 0,5 mld SKK. plocha pritom ani nie je velka. takze ta cena 2,1 mld je OK. skuste si overit, kolko stoji prenajom zeriavu na jeden mesiac. potom tu mozete hadzat vase "odborne" prepocty. mudrlanti!
 
#165 ·
To je jedným slovom úbohé. Keby to bol čisto klubový štadión, tak nepoviem pol slova. Ale nazvať takúto nudnú búdu národným futbalovým štadiónom je prinajmenšom opovážlivosť. Neohúri a nezaujme ani veľkosťou ani netradičným architektonickým riešením. Dúfam že to zmenia alebo zastavia, kým je čas.
 
#167 ·
Navrhujem, aby sa cela debata ohladom NFŠ presunula do tohto threadu " [Bratislava] New Slovak National Football Stadium " kedze bol na to primarne urceny, a tu nech sa rozoberaju ostatne projekty . Rovnake vizualizacie sa ocitli v tomto vlakne ako aj v tom druhom, a prebiehaju dve podobne debaty zbytocne v dvoch vlaknach a je to neprehladne . Dakujem :)
 
#177 ·
^^janci,rozptylovy priestor. :yes:
 
#179 ·
jj rozmyslal som nas tym.. ale hentaky?? sak tam sa zmesti polka mesta.. prehanam..
urcite je to prehnane.. :) urcite aspon to horne poschodie nemuselo byt tak nevyuzite

dalej parkoviska.. vidim vjazd do podzemnych?? jedno poschodie je malo.. a kebyze dve.. tak si viem predstavit ten chaos keby tam pocas zapasu nahlasili bombu..
nepride mi to ako dobry napad.. nepomozem si..

preco v ostatnych krajinach mozu mat pekne architektonicky zaujimave FUNKCNE stadiony a u nas toto..
edit: hlavne ze tam je admin. budova
 
#188 · (Edited)
súhlasím s ostatnými mič-moc
Ale parafrázoval by som Amrafel,

Vždy lepšie ako to čo tam je teraz

PS: pri mojích skúsenostiach s Franc. a Belg. arch. tak na 99% do skončenia stavby by to ešte "predizajnovali" ( určite by navrhli krajší) ale pri Sk, hmm asi sa toho nedočkáme
 
#202 ·
Tak ja sa neviem vynadivat :uh::uh::uh::uh: ... tak pre mna to uz v principe bolo nehorazne teda kvoli cene ale toto je horsie ako som ocakaval takato architektura pre stadion je uplna katastrofa nerozumiem preco tie bocne steny s tou konstrukciou niecim nezakrili a nespravili aspon trochu tvarovo pritazlive ved toto vyzera ako hranata skatula :eek:hno::eek:hno::eek:hno::eek:hno::eek:hno:

TAK SI TO TU ZNOVU UKAZME

 
#205 · (Edited)
tak tu to je vo väcsom rozlisku ale cim to je väcsie tym to je hrosie :eek:hno:






uz tam su aj tie uefa hviezdicky :nuts:

DOTÁCIA VLÁDY 69,12 MILIÓNA EUR

27 648 000 eur .............rok 2010

27 648 000 eur..............rok 2011

13 824 000 eur..............rok 2012

HARMONOGRAM

BÚRANIE................marec-apríl 2010

VÝSTAVBA............od 1. mája 2010

HOTOVO................1. mája 2012
 
#212 ·
...cim to je väcsie tym to je hrosie :eek:hno:
no a teraz si predstav, ake spatne to bude v zivotnej velkosti. :D

Aby som to upresnil. Kedze nasa SITA je plna nekompetentnych blbcov, ktori ak nemaju dobru informaciu tak si ju proste vymyslia tak nasa SITA vydala spravu zakladajuca sa na projekte stadiona, ktory predlozilo JaT v maji tohto roka na EIA. Narozdiel od terajsieho projektu tam mali byt postaveny aj kacelarske priestory, obchodne priestory atd. a postavit ho malo JaT (ktore na to bolo poverene NFŠ a.s.). Terajsi navrh rata s tym, ze stadion bude vo vlastnictve mesta (ktore uz ma vo vlastnictve pozemky pod stadionom) a taktiez ho postavi magistrat. Ze 30 percent pojde do vrecak "zainteresovanych" je slovenska realita, ktora sa tak rychlo nezmeni tak sa netvarme aky sme strasne prekvapeni.

edit: Mimochodom plan stadiona stale neexistuje - vizualizacia dokopy nic neznamena. Na koniec to moze vyzerat uplne, ale uplne inak.
ok tak to neni teda 100, ale ako som pisal aj 70 je strasne vela. my niesme prekvapeni, len pohorseni. :) v minulosti sa aspon kradlo tak, aby to verejnost az tak nevidela. v dnesnej dobe su aj na to lenivi a kradnu uplne naociach. potom ked sa to za par dni prevali premier vitazoslavne odvola jedneho clena vlady, rozdelia si x mil € a ide sa dalej. sry za politicky OT. :nuts:
 
#206 ·
dobry humus :lol: ..co je vsak smutnejsie - ze to plati stat (nevidim na to ziaden realny dovod) , hlavne, ked na futbal, ako nas historicky asi najmenej uspesny sport, ide stale tolko penazi...

vedeli ste napr, ze na nedavnej univerziade bol nas kordista stevo cipar 15ty? ... a ze dada baranikova bola v 16ke na seniorskych majstrovstvach europy..? ..ze sme mali v poslednych rokoch aj mastra sveta, aj majstra europy a aj vitazov svetovych poharov v serme - v sporte, ktory je z obrovskej casti plateny prave tymito pretekarmi... a to teda serm nepovazujem ani nahodou za nejaky obzvlast uspesny svk sport... ale futbal? ziaden vysledok, iba stale peniaze, peniaze, peniaze....

iba samotny peto velits na tdf robi ovela viac ako cely futbal.. a to nehovorim napr o petovi saganovi...
 
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top