[Centralny Okręg Przemysłowy] Relacje ze Specjalnych Stref Ekonomicznych - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Lubelskie, Małopolska, Podkarpacie i Świętokrzyskie

Lubelskie, Małopolska, Podkarpacie i Świętokrzyskie » Kraków | Lublin

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old April 19th, 2010, 01:42 AM   #1
projec_manager
Registered User

Likes (Received): 1

[Centralny Okręg Przemysłowy] Relacje ze Specjalnych Stref Ekonomicznych

O tym, że inwestorzy lubią miasta przygotowane pod inwestycje wiemy doskonale. Dlatego wybraliśmy się do Mielca, by podziwiać dynamiczny rozwój tamtejszej Strefy. 15. letni rozwój daje niesamowite wrażenie. Są tu zakłady z róznych branż i krajów. Buduje się Husqvarna. Przez miejscowośc nie przechodzi żadna droga krajowa. Dopiero ostatnio pojawiła się realność budowy autostrady A4. Jak widać tam się dało...

Rozpoczynamy od wyjazdu z Ostrowca Świętokrzyskiego

DK 9

Jak widać droga puściutka w związku z żałobą

Skręcamy na Rzeszów i tu już węższa dróżka

Łoniów...

No i tu już nawierzchnia gorsza

Most...

Prawie Mielec

Tu już znak na Euro-Park

I kierujemy się na Euro-Park na rondzie

Euro-Park

Kirchhoff Polska Sp z o.o.

Metalpol

Trwa budowa Inkubatora Technologicznego

Kronspan

Nawet powstał hotel na potrzeby strefy...

A tu buduje się Husqvarna...

No i podsumowanie.Zdjęcia z lotu ptaka SSE MIELEC

Teraz zmiana klimatów. Jedziemy do Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN w Tarnobrzegu. Tu niestety widok nie powala. Jest to co w Ostrowcu, czyli nieuporządkowane grunty.

TSSE

TSSE

TSSE

TSSE

TSSE

TSSE

TSSE

TSSE

TSSE

TSSE

TSSE

TSSE

TSSE

TSSE

Powrót do Ostrowca DK 9 przed granicami miasta

projec_manager no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old April 19th, 2010, 12:47 PM   #2
jester
jester

jester's Avatar

Likes (Received): 233

Te zdjęcie lotnicze SSE są niesamowite. Wow
jester no está en línea   Reply With Quote
Old April 19th, 2010, 02:03 PM   #3
space_invader_
Registered User

space_invader_'s Avatar

Likes (Received): 0

Byłem na strefie zarówno w Mielcu jak i w Tarnobrzegu i muszę przyznać że ta Tarnobrzeska do Mieleckiej się nie umywa. Ale co tu się dziwić jeśli w Tarnobrzegu szkoda zainwestować nawet w porządną drogę do strefy. No cóż, wybudowanie kolejnej remizy strażackiej da władzom więcej głosów w kolejnych wyborach niż jakaś tam droga do strefy.
space_invader_ no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old April 19th, 2010, 02:19 PM   #4
GrimFadango
Registered User

GrimFadango's Avatar

Likes (Received): 370

Fajna fotorelacja, ale chyba w nazwie wątku powinien być [SSE] lub [COP]Fotorelacje ze Specjalnych Stref Ekonomicznych. Wtedy można by wrzucać zdjęcia ze Strefy Starachowickiej, podstref etc.

Całość jest bardzo przyjemnie ogarnięta w Mielcu. Dodatkowo ładne położenie, na granicach miasta, przydałoby się to S9 w okolicy.
Old April 19th, 2010, 02:23 PM   #5
projec_manager
Registered User

Dokładnie ten sam problem jest w Ostrowcu. Tu od lat robi się wszystko żeby nie przygotowywać terenów inwestycyjnych.
Old April 19th, 2010, 02:56 PM   #6
mk ostrowiec
Registered User

mk ostrowiec's Avatar

Swietna fotorelacja,odwaliłeś kawał dobrej robotyMielecka ekipa SkyscraperCity powinna Ci postawić duże piwoTylko nazwa wątku trochę nieadekwatna do treści,bo co ma z tym wspólnego Ostrowiec?Dla tego skłaniałbym się ku propozycji Grima Fadango,żeby zmienić nazwę na bardziej odpowiednią,np.:"Fotorelacje z SSE na terenach dawnego Cenralnego Okręgu Przemysłowego ",lub coś w tym rodzaju.
mk ostrowiec no está en línea   Reply With Quote
Old April 19th, 2010, 03:51 PM   #7
skejl
Registered User

skejl's Avatar

Likes (Received): 14173

Już widzę, że tytuł zmieniony. Ja się zastanawiam, czy nie byłoby warto zrobić to jeszcze raz, przenieść do innego forum i zrobić wątek ogólnopolski.
skejl no está en línea   Reply With Quote
Old April 19th, 2010, 05:08 PM   #8
Cygi89
Registered User

Cygi89's Avatar

Likes (Received): 86

W Tarnobrzegu główny problem w tym, ze spora część terenów należy jeszcze do byłej kopalni siarki, czytaj skarbu państwa i nic z nimi nie można zrobic, miejmy nadzieje na rychłą poprawe sytuacji a tak poza tym powoli coś sie zaczyna w TSSE dziać: MediaExpert wybudował swoje centrum logistyczne, Izolbet też zainwestował:

http://www.mikobud.pl/realizacje/izo...arnobrzeg.html <- mała geleria z hali Izolbetu

Obecnie powstają jeszcze 3 nowe hale produkcyjne, koło dwóch istniejących, będą one przeznaczone pod wyjnajem dla firm, których nie stać na wybudowanie swoich własnych.

Podoba mi sie tematyka tego wątku, mozemy go rozszeżyć o dyskusje na temat SSE w Polsce
Cygi89 no está en línea   Reply With Quote
Old April 19th, 2010, 08:55 PM   #9
gryf23
Registered User

Likes (Received): 2

warto pamiętać że TSSE to nie tylko Tarnobrzeg , ale wiele podstref nawet tak odległe jak podstrefa pod Wrocławiem z wielkimi fabrykami LG
gryf23 no está en línea   Reply With Quote
Old April 19th, 2010, 08:56 PM   #10
Gatsby
perfidus acutus

Gatsby's Avatar

Likes (Received): 19781

jest rozmach
Gatsby no está en línea   Reply With Quote
Old April 19th, 2010, 09:41 PM   #11
kowal84
Registered User

kowal84's Avatar

Likes (Received): 335

Quote:
Originally Posted by gryf23 View Post
warto pamiętać że TSSE to nie tylko Tarnobrzeg , ale wiele podstref nawet tak odległe jak podstrefa pod Wrocławiem z wielkimi fabrykami LG
Człowieku co z tego że tarnobrzeska jest wielka jak w samym Tarnobrzegu nic sie nie dzieje. Podstrefa tarnobrzeska jest w kiepskiej kondycji bo władze miasta i ARP zamiast współpracować to rywalizują.Miasto ma już projekt budowy Tarnobrzeskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego(środki z PORPW).
http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll...0304/305475165

Strefa powstała w 1997 roku i do tej pory w podstrefie tarnobrzeskiej stworzono ledwie 1000 miejsc pracy, z tego 1/3 to mieszkańcy miasta reszta to dojeżdżający z innych miejscowości. I to jest jeden z powodów dla których miasto nie chce inwestować kasy. Co by nie mówić jest kiepsko z winy prezesa Indyka i władz Miasta.
kowal84 no está en línea   Reply With Quote
Old April 19th, 2010, 09:51 PM   #12
GrimFadango
Registered User

GrimFadango's Avatar

Likes (Received): 370

Wątek ma potencjał moim zdaniem. Mam taką propozycję, niech się projec_manager wypowie jako ojciec założyciel:

1) maks. 5 zdjęć na post - forum przeskakuje po 20 postach, w ten sposób słabsze komputery nie będą się mulić i strona będzie się szybciej ładować.

2) wrzucamy też newsy - wszelkie informacje dotyczące SSE z obszaru obejmującego wątek, z podaniem źródła. Jeżeli zostaje COP, to proponuję przedwojenne granice:

Mapka z wikipedii

A za fotorelację, jak już wspomniał mk_ostrowiec, należy się duże mieleckie

Last edited by GrimFadango; April 20th, 2010 at 12:41 PM.
GrimFadango no está en línea   Reply With Quote
Old April 19th, 2010, 09:57 PM   #13
wmichal
Registered User

wmichal's Avatar

Likes (Received): 27

Bardzo dobra fotorelacja chociaż szkoda, że nie ma w niej Stalowej Woli, bo TSSE mimo nazwy w większości znajduje się właśnie w STalowej. Nie jest taka jak w Mielcu ale też niczego sobie.
wmichal no está en línea   Reply With Quote
Old April 20th, 2010, 12:09 AM   #14
mk ostrowiec
Registered User

mk ostrowiec's Avatar

Jesteś ze Stalowej Woli-po prostu przejdź się po Waszej podstrefie i zrób parę fotek.Pozdrawiam.
mk ostrowiec no está en línea   Reply With Quote
Old April 20th, 2010, 12:11 AM   #15
projec_manager
Registered User

Quote:
Originally Posted by gryf23 View Post
Tak,znam granice TSSE i wiem ,ze też LG się do Was łapie.

Quote:
Originally Posted by wmichal View Post
Bardzo dobra fotorelacja chociaż szkoda, że nie ma w niej Stalowej Woli, bo TSSE mimo nazwy w większości znajduje się właśnie w STalowej. Nie jest taka jak w Mielcu ale też niczego sobie.

Byłem z kolegą więc nie chciałem mu narzucać trasy. Ja pojechałbym do SW, Dębicy, Rzeszowa itd.

Quote:
Originally Posted by GrimFadango View Post
Wątek ma potencjał moim zdaniem. Mam taką propozycję, niech się projec_manager wypowie jako ojciec założyciel:

1) maks. 5 zdjęć na post - forum przeskakuje po 11 postach, w ten sposób słabsze komputery nie będą się mulić i strona będzie się szybciej ładować.

2) wrzucamy też newsy - wszelkie informacje dotyczące SSE z obszaru obejmującego wątek, z podaniem źródła. Jeżeli zostaje COP, to proponuję przedwojenne granice:

Mapka z wikipedii

A za fotorelację, jak już wspomniał mk_ostrowiec, należy się duże mieleckie

Jestem za. Ogólnie jestem fanem rozowju Polski Południowo-Wschodniej właśnie tej w wydaniu COP. To olbrzymi potencjał, któy nie jest wykorzystany do dziś. Jedynie Mielcowi się udało. A tam gdzie władze w miastach są delikatnie mówiąc nierozsądne mamy, tak jak mamy czyli brak inwestorów bądź odchodzące firmy. Uważam ,ze potrzeba COP-owi dużo pozytywnego PR i szumu, żeby ktoś z decydentów wreszcie przetarł oczy.
Ja przez chwilę myślałem ,zeby wątek nazwać [COP] Przemysł dzisiaj, ale obecna nazwa też może być. Przystaję na propozycje GrimFadango. Też uważam ,ze wątek ma potencjał podobnie, jak COP

A i jeszcze Planujemy też wyjazd z kolegą z Ostrowca przez: Ożarów, Annopol, Zaklików, Modliborzyce, Janów Lubelski, Frampol, Biłgoraj, Tomaszów Lubelski, Hrubieszów, Bełżec, Hrebenne, potem Narol. Ulanów, Nisko do Ostrowca. Także będzie trochę miejsc.
Old April 20th, 2010, 03:40 AM   #16
RafalPL
Registered User

Likes (Received): 10

jestem z Mielca co do strefy to napisze ze robi wrażenie tylko ze bezrobocie i tak duże nie zrobiłeś zdjęć obszaru B strefy tam tez już się buduje nowe chale jest to po drogiej stronie miasta

ja fotek nie mam jak zrobić bo przebywam za oceanem i widzę jak moje miasto rozrasta się szybko naprawdę widać różnice

pozdrawiam
RafalPL no está en línea   Reply With Quote
Old April 20th, 2010, 10:11 AM   #17
LukiSW
Bob budowniczy

LukiSW's Avatar

Likes (Received): 173

Ok, jakiś czas temu zrobiłem fotorelacje ze Stalowowolskiej strefy ekonomicznej która naprawdę prężnie sie rozwija. Są aktualnie nowe iwestycje ale niestety mieszkam teraz w Krakowie i nie mogę tego obfocic dopiero kolo długiego weekendu( wszystko bedzie przy opisach zdjęć) . Stalowowolska strefa ekonomiczna to przede wszsystkim zagłębie aluminium oraz jeszcze zipiąca huta Stalowa Wola + elektrownia. No więc zaczynajmy.

Huta niestety jest zabarykadowana mam tylko jedno zdjęcie zakładu gdzie na parkingu stoją koparko-ładowarki

Miejsca które są na fotkach :

1. ATS - fabryka felg aluminiowych

2. DPD - mają tutaj swój magazyn który obsługuje część podkarpacia, świętokrzyskiego oraz lubelskiego

3. Nowe tereny pod inwestycje

LukiSW no está en línea   Reply With Quote
Old April 20th, 2010, 10:11 AM   #18
LukiSW
Bob budowniczy

LukiSW's Avatar

4. Część biurowa UNIWHEELS - kolejny producent felg aluminiowych + konstrukcje oparte o aluminium

5. Pierwsza hala zakładu Uniwheels - jest takich hal 3 lub 4 i to nie są jakieś malutkie budki - nie mam foty wszystkich naraz bo nie dało sie wszystkiego objąć (tutaj w rogu gdzie te drzewka są planowana jest inwestycja nowe hale magazynowe + nowa lakierownia - obszar kilka ha)

Last edited by LukiSW; April 20th, 2010 at 10:17 AM.
Old April 20th, 2010, 10:12 AM   #19
LukiSW
Bob budowniczy

LukiSW's Avatar

6. Wjeżdżamy po PASZCZY LWA

7. TRYUMF - zakład produkujący medale, puchary itp.

8. WTÓR-STEEL- przeróbka i odzysk metali ( jest juz tabliczka o nowej inwestycji na tym zakladzie a dokladnie wytwarzanie paliw z przerobki odpadow )

9. WOBI-STAL

Last edited by LukiSW; April 20th, 2010 at 10:20 AM.
Old April 20th, 2010, 10:13 AM   #20
LukiSW
Bob budowniczy

LukiSW's Avatar

10. HSW - ZAKŁAD ZESPOŁÓW NAPĘDOWYCH

11. Jakiś zakład w głebi Huty, ale nie wiem co to może być

12. TASTA - producent armatury, MISTA - produkcja i handel maszyn drogowo-budowlanych

13. HSW - wydział M16

Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
lubelskie, lublin, mielec, podkarpackie, radom, skarżysko, skarżysko-kamienna, starachowice, strefa ekonomiczna

Thread Tools

Posting Rules