Ljubljana | Љубљана - Page 15 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Serbian Forum > Иностранство > Иностранство

Иностранство Светско, а није наше / Show your cities and countries here
Атлас | Rate a building

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old February 11th, 2019, 09:19 PM   #281
SvarogM
Registered User

Likes (Received): 100

Ajde još jedno pitanje i da ne davim više.
Gde predlažete da se ode na pivo i klopu u Ljubljani?
Mi smo za neko opušteno mesto, pivnica, pub,... nikako fensi ili kafančuga. I sa normalnim cenama.
SvarogM no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old February 11th, 2019, 09:30 PM   #282
sergio-m
Registered User

sergio-m's Avatar

Likes (Received): 1580

gde ja uvek idem kad sam u ljubljani za dnevnu varijantu je Marley & Me stari trg 9
Old February 11th, 2019, 09:39 PM   #283
pop1982
Registered User

pop1982's Avatar

Likes (Received): 2694

Hrana je odlična u Portalu na Zaloškoj(srbska gostilna, što bi rekli Slovenci), Napoli u Jaršama, Jurček na Jurčkovoj ulici...
Nekada je bio Kaval na Podpeškem jezeru poznat po fantastičnom razgledu i odličnoj hrani, doduše malo skupljoj, ali sad im je hrana baš nikakva, tako da više ne zalazim tamo.
E sad, Napoli i Portal su onako tipični balkanski restorani, ali hrana im je 10/10. Jurček je onako malo moderniji i opušteniji, cijene u redu, hrana isto super. Predlažem balkanske restorane tamo predveče.
Ima još dobrih restorana, ali pošto ja baš nisam za fensi jela, meni su i ovi dobri.
Old February 12th, 2019, 12:58 AM   #284
Wuxa
Vozd

Wuxa's Avatar

Likes (Received): 1928

Trst je sve samo ne Italija.
Meni takodje vise dosadan nego ruzan. Nekako nebitan grad. Svakako je bolje otici do Slo obale, Piran i Izola su lepi

pop1982 liked this post
Wuxa no está en línea   Reply With Quote
Old February 12th, 2019, 11:12 AM   #285
SvarogM
Registered User

Likes (Received): 100

Ljudi, hvala puno na odgovorima. Baš su korisni.
SvarogM no está en línea   Reply With Quote
Old February 12th, 2019, 04:44 PM   #286
Lukaares
Registered User

Lukaares's Avatar

Likes (Received): 3248

Quote:
Originally Posted by pop1982 View Post
Za kraj februara definitivno nije Slovenija. Mrtvilo prirode kao i bilo gdje u ovom dijelu Evrope. Savjetujem:
Ljubljana-1 dan
Bled i Bohinj obavezno-1 dan
Trst je ružan -1 dan(možda bolje da obiđeš slovenačku obalu, od Kopra do Pirana)
Može i Maribor -1 dan
Pretera ga Pope. Trst je izvan lige za sve exYU gradove, što se tiče Slovenije Ljubljana mu ne može stati na crtu, a kamoli Piran ili Kopar, smešno ih je uopšte porediti. Pope ti si kao u vicu slovenački nacionalista bosanskog porekla.

-Wizard- liked this post
Lukaares está en línea ahora   Reply With Quote
Old February 12th, 2019, 08:21 PM   #287
pop1982
Registered User

pop1982's Avatar

Quote:
Originally Posted by Lukaares View Post
Pretera ga Pope. Trst je izvan lige za sve exYU gradove, Üto se tiče Slovenije Ljubljana mu ne mo×e stati na crtu, a kamoli Piran ili Kopar, smeÜno ih je uopÜte porediti. Pope ti si kao u vicu slovenački nacionalista bosanskog porekla.
Kako da ne. Koliko puta si bio u Trstu? Inače, ima i u Srbiji ljepÜih gradova od Ljubljane.
Isto tako, pitanje je, Üta tra×iÜ od grada. Meni je jako bitna sređenost onoga, Üta ima.
Ono o vicu neću da komentariÜem, jer takve viceve prosipaju samo takvi kao u onom vicu, zaÜto se Vojvođanke rado lijepe za Bosance.
Old February 13th, 2019, 08:18 PM   #288
sergio-m
Registered User

sergio-m's Avatar

Likes (Received): 1580

i ljubljana i trst imaju svoj sarm treba obici oba grada tako su blizu a ipak prilicno razliciti...vrlo su austrougarski ako neko to ne voli onda bolje ici u istru...
Old February 15th, 2019, 01:02 PM   #289
Äilijen
драго ми је

Äilijen's Avatar

Likes (Received): 1085

Апропо ресторана у Љубљани, моја препорука је Кантина Мексикана, ако то још постоји. Ја сам био пре 5 година и мало је рећи да сaм био одушљевљен. Налази се унутар једног пространог дворишта, где има и других угоститељских објеката, нпр. један јако фин паб, ако се не варам, Cutty Sark се зове.
Аааа, па то не може.. То не пасује... То је ђунта са ситним нутом... Знам, Жиле, ал' мени су рекли да може да се убуџи... А јел' су ти тако рекли? Па онда нек ти убуџи тај што ти је рекао, ја не умем...

volkodlak liked this post

Last edited by Äilijen; May 14th, 2019 at 11:43 AM.
Äilijen no está en línea   Reply With Quote
Old February 16th, 2019, 12:37 AM   #290
-Wizard-
Registered User

-Wizard-'s Avatar

Likes (Received): 6

Ne znam što je vama, očito da niste bili u Trstu.
Onakav centar grada (koji je usput 2.5X veći od centra Ljubljane) bi poželjeli i mnogo veći gradovi. Ljubljana je bliža Rijeci što se tiče centra grada. Centar Ljubljane je veći, ali su u Rijeci palate monumentalnije.

Sve slike preuzete sa wikipedije.
Kad netko kaže da je Trst ružan grad onda znaš koliko ukusa ta osoba ima - nula. Smješno je i porediti ta dva grada.

tataratira, Balkanada, Arnorian liked this post
-Wizard- no está en línea   Reply With Quote
Old February 16th, 2019, 09:56 AM   #291
pop1982
Registered User

pop1982's Avatar

Pa ja sam i napisao, da je ružan sem najstarijeg dijela, koji je lijep, jedino što je stići do tamo ludnica zbog saobraćaja. Trst je industrijski grad sa ogromnom lukom, kao kad bi Kopar pomnožio sa 20.
Stavio si slike, a sad napiši, koliko ti treba da vidiš sve te građevine u centru.
Za Ljubljanu, ko god me pitao, rekao sam mu da nema šta da radi 2 sata u centru. Ostalo su socijalistička naselja, koja vidiš u svakom većem gradu bivše Jugoslavije. Drugo je, što je Ljubljana jako sređena i čista, dobila je i nagradu za najčistiji glavni grad u EU.
Za Italijane se ne može reći da održavaju gradove kako treba. Imaju šta da ponude, ali kao što jedan reče za Beograd, italijanski gradovi su prelijepe djevojke sa prljavim vratom. Trst je već nešto drugo, dolje u ono malo ravnice je smješten stari 'austrijski dio', dok je grad razbacan po brdima okolo. Ja, kad idem sa familijom, odem do grada Miramar i njegove bašte, a ako nam se da, onda skočimo i do starog dijela grada. Ostalo je za zaborav.
Zato i kažem, nekome će se svidjeti, nekome ne.

Last edited by pop1982; February 16th, 2019 at 10:10 AM.
pop1982 no está en línea   Reply With Quote
Old February 16th, 2019, 05:14 PM   #292
-Wizard-
Registered User

-Wizard-'s Avatar

Likes (Received): 6

Quote:
Originally Posted by pop1982 View Post
Pa ja sam i napisao, da je ru┬žan sem najstarijeg dijela, koji je lijep, jedino ┬što je stići do tamo ludnica zbog saobraćaja. Trst je industrijski grad sa ogromnom lukom, kao kad bi Kopar pomno┬žio sa 20.
Stavio si slike, a sad napi┬ši, koliko ti treba da vidi┬š sve te građevine u centru.
Za Ljubljanu, ko god me pitao, rekao sam mu da nema ┬šta da radi 2 sata u centru. Ostalo su socijalistička naselja, koja vidi┬š u svakom većem gradu biv┬še Jugoslavije. Drugo je, ┬što je Ljubljana jako sređena i čista, dobila je i nagradu za najčistiji glavni grad u EU.
Za Italijane se ne mo┬že reći da odr┬žavaju gradove kako treba. Imaju ┬šta da ponude, ali kao ┬što jedan reče za Beograd, italijanski gradovi su prelijepe djevojke sa prljavim vratom. Trst je već ne┬što drugo, dolje u ono malo ravnice je smje┬šten stari 'austrijski dio', dok je grad razbacan po brdima okolo. Ja, kad idem sa familijom, odem do grada Miramar i njegove ba┬šte, a ako nam se da, onda skočimo i do starog dijela grada. Ostalo je za zaborav.
Zato i ka┬žem, nekome će se svidjeti, nekome ne.

Rijetko koji grad je van starog centra lijep. A turisti najvećim dijelom idu i posjećuju gradove zbog starog centra grada. Zapravo mi je te┬ško i sjetiti se grada koji je ne┬što ekstra lijep van centra. A da su im prljavi gradovi jesu, Rim je bio prljav čak i u centru grada kad sam bio.

Za ovo podebljano, na google mapsu se mo┬že izračunati povr┬šina nekog naselja pa sam evo uzeo i izračunao za par gradova (otprilike sam gledao po osjećaju ono ┬što je izgrađeno do 2. svjetskog rata zato ┬što je mahom to dio grada koji je vrijedno razgledati)
Trst: 4 km2
Ljubljana: 1.7 km2
Beograd: 5.5 km2
Zagreb: 3.8 km2
Sarajevo: 1 km2
Rijeka: 1 km2
Sad netko tko je ba┬š iz nekog od ovih gradova bi to znao puno preciznije odrediti i to bi bilo ba┬š zanimljivo za vidjeti, koji je to dio grada označen na mapi i kolika mu je povr┬šina.
PS: Ništa protiv Ljubljane, grad mi je prekrasan. Stvarno je lijep i jako uredan.

pop1982 liked this post
-Wizard- no está en línea   Reply With Quote
Old February 16th, 2019, 06:01 PM   #293
pop1982
Registered User

pop1982's Avatar

100% se slažem. Možda sam zato i bio razočaran nad nekim gradovima, koji su hvaljeni kao prekrasni, kad ono ispadne da je samo jako mali dio takav, ostalo je bože sačuvaj.
I za Ljubljanu mogu reći da sve do centra baš i nemaš nešto ekstra lijepo za vidjeti.

-Wizard- liked this post
pop1982 no está en línea   Reply With Quote
Old March 2nd, 2019, 06:21 PM   #294
soncen
Registered User

soncen's Avatar

Likes (Received): 4138

Аполон, Krejzi liked this post
soncen no está en línea   Reply With Quote
Old October 19th, 2019, 12:43 AM   #295
UFO_joe
Registered User

Likes (Received): 945

https://www.youtube.com/watch?v=

Skopje/Скопје, liburni, Krejzi liked this post

Last edited by UFO_joe; October 19th, 2019 at 04:23 PM.
UFO_joe está en línea ahora   Reply With Quote
Old October 21st, 2019, 11:06 PM   #296
Wuxa
Vozd

Wuxa's Avatar

Ljubljana je jako lose organizovana u transportu. Konstantne guzve, autobusi jako spori
Old October 24th, 2019, 09:59 AM   #297
UFO_joe
Registered User

Likes (Received): 945

Quote:
Originally Posted by Wuxa View Post
Ljubljana je jako lose organizovana u transportu. Konstantne guzve, autobusi jako spori
I agree. The problem is that most people that work in Ljubljana don't live in Ljubljana. The metro region of Ljubljana is half a million, and most people commute to work. The Ljubljana city ring is packed from 6-9 am and from 3-6 pm. And people who commute from the suburbs rarely use public transport, hence city buses don't have dedicated lanes are slow and used mostly by retirees and students. At least Ljubljana is flat and therefore ideal for cycling. Cycling is also popular among Ljubljana residents so to a certain degree cycling helps with the mobility of Ljubljana. In the future, they are planning to expand the city ring into 6 lanes, Slovenian railways bought double-decker trains which are arriving next year so hopefully, this will help.

https://www.youtube.com/watch?v=EefyQSZuTdk

Krejzi liked this post

Last edited by UFO_joe; October 24th, 2019 at 01:48 PM.
UFO_joe está en línea ahora   Reply With Quote
Old October 25th, 2019, 05:14 PM   #298
Wuxa
Vozd

Wuxa's Avatar

Slovenci sto vole auto da voze, jos to video nisam
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools