[Koszalin] CH "Na Fali" - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Pomorze, Warmia i Mazury

Pomorze, Warmia i Mazury » Szczecin | Trójmiasto

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old March 9th, 2011, 10:42 AM   #1
dru8d
Registered User

Likes (Received): 56

[Koszalin] CH "Na Fali"

Quote:
Koszaliński ratusz wydał właśnie pozwolenie na budowę dla warszawskiego inwestora, który chce stawiać centrum handlowe. Jeżeli plany się ziszczą, to nowe sklepy pojawią się przy drodze do Jamna.

Chodzi o planowaną inwestycję w pobliżu osiedla Unii Europejskiej. Sprawa ma dość długą "brodę", bo przymiarki do budowy sięgają kilku lat wstecz. Wtedy ziemia była jeszcze w granicach gminy Będzino. Dwa lata temu pisaliśmy już, że firma Ariadna chce budować tam centrum handlowe o powierzchni 60 tys. m kw. (porównywalne do Forum Koszalin).

W obiekcie miało być m.in. kino, obok stacja paliw. I już wówczas pojawiła się nazwa centrum: "Na Fali". Wtedy także dyrektor spółki deklarował na naszych łamach, że wkrótce firma wystąpi do wójta Będzina o pozwolenie na budowę.

Po jakimś czasie o planach zrobiło się cicho. Teraz temat powrócił. - Pod koniec roku wpłynął do nas wniosek o pozwolenie na budowę i właśnie wydaliśmy pozytywną decyzję - mówi Robert Grabowski, rzecznik Urzędu Miejskiego w Koszalinie.

- Możliwość budowy kolejnego centrum w mieście przewidywał jeszcze miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego uchwalony przez Radę Gminy Będzino - dodaje rzecznik.

Pozwolenie na budowę dotyczy terenu o powierzchni ponad 200 tys. m kwadratowych. Według deklaracji inwestora ma tam stanąć piętrowe centrum handlowo - usługowe o powierzchni ponad 50 tys. m kw. oraz centrum "dom i ogród" (ok. 10 tys. m kw.). W projekcie jest też mowa o budowie 1.050 miejsc parkingowych.

- Właściciel został także zobowiązany do wybudowania skrzyżowania i poszerzenia ulicy o dodatkowe pasy ruchu prowadzące do centrum - mówi Robert Grabowski. - Przewidziana jest też tutaj stacja paliw, ale w tej sprawie nie wpłynął jeszcze wniosek o pozwolenie.

Kiedy inwestor zamierza rozpocząć budowę? Kiedy chce otworzyć obiekt? Czy będzie budowany etapami, czy od razu w całości? Ile powstanie sklepów?

Zapytaliśmy o to Renatę Skowron, pełnomocnika firmy. Niewiele miała nam do powiedzenia: - Trwają negocjacje z najemcami i na razie nie mam zgody prezesa na udzielanie informacji na temat naszej inwestycji - stwierdziła. - Wizualizacja obiektu? Oczywiście, że taką mamy, ale też na razie nie mam zgody na jej ujawnienie. Za tydzień będę mogła więcej powiedzieć - dodała Renata Skowron. Do sprawy wrócimy.

Przypomnijmy, centrum handlowe i hipermarket (pod wspólną nazwą Galeria Nova) planowane jest także przy ul. Krakusa i Wandy. Galeria ma mieć 34 tys. m kw. powierzchni do wynajęcia, na dwóch kondygnacjach. Do tego 820 miejsc na parkingu podziemnym. Inwestor to Echo Investment. Do tej pory nie wystąpił do ratusza o pozwolenie na budowę.
źródło: http://www.strefabiznesu.gp24.pl/art...ali-53019.html

Czy ktoś może wie dokładniej o jaką działkę chodzi? Czy to może ta depresja przy skrócie Na Jamno?

OT. Jeśli przeczyta to moderator lub administrator forum niech wybaczy moją wpadkę. Przez AdBlock'a nie wyświetlała mi się treść mojego postu - wtyczką ją blokowała. Uznałem to za błąd forum, jednak to był mój błąd. Próbowałem przez to dodać temat jeszcze dwukrotnie. Proszę o usunięcie tematów z "poczekalni". Pozdrawiam.

Last edited by dru8d; March 9th, 2011 at 06:07 PM.
dru8d no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old March 9th, 2011, 05:47 PM   #2
Piotr-Stettin
Moderator

Piotr-Stettin's Avatar

Drugi multipleks? Ciekawie...
"Powszechnie wiadomym jest, że optymistyczne i żywe kolory nastrajają optymistycznie i budzą energię, a w leczeniu naszych pacjentów jednym z istotnych elementów terapii jest obudzenie w pacjencie woli walki z chorobą"
dyrektor Starosławska
Piotr-Stettin no está en línea   Reply With Quote
Old March 9th, 2011, 08:48 PM   #3
Milczar
Registered User

Milczar's Avatar

Likes (Received): 1596

czy tylko ja mam tak, ze widze tylko post Piotra (jako pierwszy na stronie)?

--------------------------
Milczar no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old March 9th, 2011, 08:53 PM   #4
dru8d
Registered User

Quote:
Originally Posted by Milczar View Post
czy tylko ja mam tak, ze widze tylko post Piotra (jako pierwszy na stronie)?
Nie tylko. Ja jestem autorem, a też widzę tylko jego. Proponuję otworzyć stronę w IE, tylko tam nie ma problemu z wyświetlaniem.
Old March 9th, 2011, 09:53 PM   #5
zest
Registered User

Likes (Received): 3

Skoro nie widać pierwszego postu podaję kilka informacji nt. centrum.

W dniu 7 marca zostało wydane pozwolenie na budowę CH "Na Fali" przy ul. Koszalińskiej w Koszalinie, które będzie usytuowane w granicach administracyjnych Koszalina, na terenach przejętych 2 lata temu od gminy Będzino (stąd dość dziwna jak na Koszalin nazwa ulicy )

Garść informacji (za jkammerem z forum www.koszal.in )

Quote:
- planowane są dwa odrębne niepołączone ze sobą budynki – obiekt typu „galeria handlowa” i obiekt typu „dom i ogród”,
- parkingi „pod chmurką”,
- powierzchnia użytkowa dwukondygnacyjnej „galerii handlowej” niecałe 50.000 m2 z czego około 40.000 m2 podlega wynajmowi pod szeroko pojęty handel,
- powierzchnia użytkowa obiektu „dom i ogród” około 9.000 m2 z czego około 300 m2 to „powierzchnia pomocnicza” nie podlegająca wynajmowi.
- od ulicy Koszalińskiej (Władysława IV) widoczny będzie tylko obiekt galerii handlowej, drugi obiekt będzie „schowany” tuż za nim.
- architektura obiektu – bez rewelacji

Konstrukcja budynku – na siatce żelbetowych słupów konstrukcyjnych w rozstawie 10x10 m. Stropodach w systemie dźwigarów stalowych. Dach płaski. Elewacja z betonowych płyt elewacyjnych typu fibrobeton oraz samonośnych laminatów typu AbetLaminati.
Orientacyjne wymiary – "galeria handlowa" 260x120 m, wysokość ok. 12 m, „dom i ogród” – 110x90 m, wysokość ok. 12 m.
„Galeria Handlowa” – 4 wejścia główne – po jednym na osi wschód-zachód i 2 wejścia od południa. Dostawa towaru – od północy
„Dom i ogród” – 2 wejścia główne - od wschodu. Dostawa towaru od zachodu.
Powierzchnia „hipermarketu” – 6773 m2
Lokalizacja centrum (numer 26). Bezpośrednio przy CH widać projektowaną drogę S6 oraz węzeł "Skwierzynka".
zest no está en línea   Reply With Quote
Old March 10th, 2011, 02:28 PM   #6
Dziki REX
Your brain controller

Dziki REX's Avatar

Likes (Received): 10189

Przeczytałem CH "Na Fail" i dlatego wszedłem w ten wątek

O gustach się nie dyskutuje
i potem ten kraj wygląda jak wygląda.
Dziki REX no está en línea   Reply With Quote
Old March 10th, 2011, 09:38 PM   #7
bart_z
Registered User

bart_z's Avatar

Likes (Received): 33

Zakupy w CH Na Fali zapewne będziemy mogli zrobić dopiero gdy powstanie węzeł S6 Koszalin-Północ widoczny na mapce Zest-a. Wystąpienie inwestora o pozwolenie na budowę to zabezpieczenie przed zmianami w MPZP dla tej części miasta.
bart_z no está en línea   Reply With Quote
Old March 11th, 2011, 07:55 AM   #8
dru8d
Registered User

Wczoraj w naszej lokalnej Tv Max powiedziano, że inwestor ma 3 lata na rozpoczęcie inwestycji inaczej zostanie cofnięte mu pozwolenie. Nie wiem ile jest w tym prawdy, ponieważ gdzieś wcześniej wczytałem, że nikt ich nie może zmusić do budowy w określonym terminie.
Old March 11th, 2011, 10:32 AM   #9
andre3b
Registered User

Likes (Received): 232

Quote:
Originally Posted by dru8d View Post
Wczoraj w naszej lokalnej Tv Max powiedziano, że inwestor ma 3 lata na rozpoczęcie inwestycji inaczej zostanie cofnięte mu pozwolenie. Nie wiem ile jest w tym prawdy, ponieważ gdzieś wcześniej wczytałem, że nikt ich nie może zmusić do budowy w określonym terminie.
Od momentu wydania prawomocnego pozwolenia na budowę każdy inwestor ma 3 lata ( do niedawna były to 2 lata ) na rozpoczęcie budowy. Takie jest po prostu prawo. Natomiast termin ukończenia inwestycji nie jest prawnie regulowany wiec można budować cała wieczność W praktyce będzie to wyglądało tak, że inwestor odbierze dziennik budowy, ogrodzi teren, postawi tablicę, geodeci zrobią pomiary, powbijają słupki, zrobią wpis do dziennika i na tym budowanie skończy się na kilka lat
andre3b está en línea ahora   Reply With Quote
Old March 11th, 2011, 03:06 PM   #10
niuvois
Registered User

niuvois's Avatar

Likes (Received): 23

Przeciez to jest jakas paranoja! Na co temu miastu potrzebne sa kolejne dwie galerie handlowe? Wg mnie Forum i Emka calkowicie wystarczaja, Kosmos byl juz wielka pomylka. Kolejne dwie galerie i niedlugo Koszalin bedzie jednym wielkiem siedliskiem hipermarketów i komercji. Zamiast pakowac mase kasy w takie cuda, niech w koncu zbuduja nam nowy, reprezentacyjny dworzec PKP/PKS i zrobia cos z paskudnym placem dworcowym. Niech w koncu ktos zadba o wizytówke i obraz miasta, niech zaczna budowac obwodnice, a nie pakuja miliony za milionami w bezsensowne galerie handlowe!!!
niuvois no está en línea   Reply With Quote
Old March 11th, 2011, 03:55 PM   #11
andre3b
Registered User

Wybacz, ale piszesz bzdurki, niczym troll z forum gk24 O tym czy się opłaca budować kolejne centra handlowe, czy też nie, decydują prywatni inwestorzy. Skoro planują takie obiekty , to znaczy że widzą dla nich szanse na rynku. Tak na prawdę w Koszalinie jest jeden hipermarket spożywczy i jeden budowlany. Jak dla Ciebie wejście konkurencji to bzdurka, to nie mamy o czym dyskutować...

I nie mieszaj do tego publicznych inwestycji typu place, ulice i dworce. To sa dwie różne kwestie.

Co do Kosmosu. Mały, kompaktowy obiekt w centrum miasta z dyskoteką, restauracją, kręgielnią, dużym klubem fitness i delikatesami. Do tego ogólnodostępny garaż podziemny. Moim zdaniem jest wszystko w jak najlepszym porządku.
Old March 11th, 2011, 08:17 PM   #12
_Kaczy
Mordercza kaczuszka....

_Kaczy's Avatar

Likes (Received): 4018

Kosmos to inna bajka To centrum nastawione na szybkie zakupy. A Emka i Forum to taka typowa nasiadówa - idzie się tam nawet na kilka godzin.
Na pewno jest to dobra miejscówka - w kontekście S6. Na pewno przyciągnie wielu klientów z okolicy (Sianów, Mielno). Nie będą oni musieli przedzierać się przez całe miasto (bądź pół w przypadku Emki).
_Kaczy no está en línea   Reply With Quote
Old March 15th, 2011, 10:21 PM   #13
dru8d
Registered User

Quote:
Sklep "dom i ogród", hipermarket spożywczo - przemysłowy oraz butiki, a do tego gabinety odnowy biologicznej - to wszystko obiecuje inwestor planujący budowę centrum "Na Fali".
Dostaliśmy od inwestora wizualizację obiektu, który ma stanąć w rejonie ul. Władysława IV. Centrum ma powstać między ogródkami działkowymi za osiedlem Unii Europejskiej a linią wysokiego napięcia, przed skrętem w drogę prowadzącą do Mielna.

Przypomnijmy, warszawska firma "Ariadna" dostała niedawno pozwolenie na budowę centrum handlowo usługowego o powierzchni 60 tys. m kw. W kompleksie przewidziano m. in. market "dom i ogród".

Jakie są szanse na realizację tego projektu? Czy centrum w ogóle powstanie? Przedstawiciele spółki zapewniają, że tak. - Budowę chcemy rozpocząć przed wakacjami, a zakończyć za rok, na święta wielkanocne - mówi Renata Skowron, pełnomocnik spółki. - Wartość inwestycji jest szacowana na 300 milionów złotych - dodaje.

Jakie marki pojawią się pod dachem "Na Fali"? - O tym za wcześnie mówić, trwają negocjacje - stwierdziła Renata Skowron.

Z danych pochodzących ze spółki wynika, że w centrum "Na Fali" ma się też znaleźć hipermarket spożywczo - przemysłowy. Do tego sklepy i butiki, a także lokale gastronomiczne. Ponadto planowane są gabinety odnowy biologicznej, sale fitness i drobne usługi.

Autor projektu przewidział cztery wejścia do pasażu. Z tego dwa główne są przewidziane od strony południowej, po jednym od strony ul. Koszalińskiej i od strony marketu "dom i ogród".
Przy budynku ma być 1.050 miejsc parkingowych.
Wizualizacja: http://www.slideshare.net/marstef74/wizualizacje

Źródło: http://www.gk24.pl/apps/pbcs.dll/art...ZALIN/18652898
Old March 15th, 2011, 10:29 PM   #14
Piotr-Stettin
Moderator

Piotr-Stettin's Avatar

Nic ciekawego

BTW...
NONI jak owoc
"Powszechnie wiadomym jest, że optymistyczne i żywe kolory nastrajają optymistycznie i budzą energię, a w leczeniu naszych pacjentów jednym z istotnych elementów terapii jest obudzenie w pacjencie woli walki z chorobą"
dyrektor Starosławska
Old March 15th, 2011, 10:43 PM   #15
andre3b
Registered User

Zgodnie z oczekiwaniami - zwykły blaszak
Old March 15th, 2011, 10:50 PM   #16
Piotr-Stettin
Moderator

Piotr-Stettin's Avatar

Ale kolorystyka jest ok!
dyrektor Starosławska
Old January 31st, 2013, 11:57 AM   #17
brewa
Registered User

brewa's Avatar

Likes (Received): 9

Macie jakąkolwiek wiedzę czy obiekt się buduje? powstanie? czy sprawa jest nieaktualna?
btw. witam na forum
brewa no está en línea   Reply With Quote
Old January 31st, 2013, 02:02 PM   #18
Adamus!
Registered User

Adamus!'s Avatar

Likes (Received): 334

Sprawa pewnie jest aktualna, tylko czeka na... obwodnicę przy której ma powstać a to kolejne pytanie kiedy powstanie obwodnica ???
Adamus! no está en línea   Reply With Quote
Old January 31st, 2013, 05:27 PM   #19
thompsongda
Registered User

thompsongda's Avatar

Likes (Received): 1013

thompsongda no está en línea   Reply With Quote
Old August 24th, 2013, 01:17 AM   #20
Fifko
Registered User

Fifko's Avatar

Likes (Received): 17

Nie wiem jak długo tam stoi ale ostatnio zauważyłem tablicę informującą o budowie CH Na Fali między planowaną S6 a ul. Ariadny. Wcześniej jej tam nie widziałem a przejeżdżam tamtędy kilka razy w tygodniu i jestem wyczulony na wszelkie nowe budowy w naszym mieście. Czyżby mieli ruszyć? Ktoś wie coś więcej na ten temat? A może ta tablica tam stoi od 2011 (wtedy wydali pozwolenie) tylko krzaki zasłaniały albo mnie słońce oślepiało?
Fifko no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
centrum handlowe, koszalin

Thread Tools

Posting Rules