Pedestrian zones reconstruction | Пешеходни зони - Page 2 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Bulgaria > Regional Bulgaria > North-East | Североизточен регион > Varna

Varna Варненско строителство, развитие и общи дискусии:

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 8 votes, 5.00 average.
Old January 26th, 2013, 12:35 AM   #21
Kiriak78
Registered User

Kiriak78's Avatar

Likes (Received): 22675

Това което е на първите снимки това ли е избраният проект, окончателно е това така ли ? Ако фонтана стане пак кръгъл ще е много хубаво според мен, както си е бил преди време и обрамчен с зелен пояс.

Kiriak78 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old January 26th, 2013, 01:05 AM   #22
b0b0
Registered User

Likes (Received): 2868

Quote:
Originally Posted by Rumex View Post
Тези архитекти за археология не са ли чували? Не знам дали е разкопавано преди, но може да излязат интересни неща под тези плочки.
Точно под "Княз Борис" има прекрасна крепостна стена, която може да се види свободно от паркинга в Дупката. Същата стена излиза в средата на подлеза "Шипка".

От другата страна на Дупката, откъм "Филарет" има ъгъл от още по-стара стена, но по-малко запазена, само няколко реда камъни из храсталаците. А пък тези дни на "Воден" 25 се разкри най-"новата", късноантична стена, камъни от която се виждат на входа на подлеза откъм "Мария Луиза", същата стена има добре запазена триъгълна кула в двора зад "Валентина"/"Ню Йоркър".

Little sheep liked this post
b0b0 no está en línea   Reply With Quote
Old January 26th, 2013, 01:24 AM   #23
Crazy_Dreamer
Registered User

Likes (Received): 511

Quote:
Originally Posted by Kiriak78 View Post
Когато платят на Гергов Свинаря
Зависи ,за коя реконструкция става въпрос-дали за тази на пешеходната зона,или тази на "Дупката".Два различни проекта са-първия започва края на април,като премахванията на бараките,които се извършват в момента са подготвителните процедури за него,докато втория ще се реализира наистина когато се спазарят с Гергов за "Дупката".
Crazy_Dreamer no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old January 26th, 2013, 04:47 AM   #24
Kiriak78
Registered User

Kiriak78's Avatar

Quote:
Originally Posted by b0b0 View Post
Точно под "Княз Борис" има прекрасна крепостна стена, която може да се види свободно от паркинга в Дупката. Същата стена излиза в средата на подлеза "Шипка".

От другата страна на Дупката, откъм "Филарет" има ъгъл от още по-стара стена, но по-малко запазена, само няколко реда камъни из храсталаците. А пък тези дни на "Воден" 25 се разкри най-"новата", късноантична стена, камъни от която се виждат на входа на подлеза откъм "Мария Луиза", същата стена има добре запазена триъгълна кула в двора зад "Валентина"/"Ню Йоркър".
На мен ми струва че доста небрежно и бързо са копали там преди 30-тина години, изхвърлели са по-дребните работи. Дали има нещо в архиологическият музей прибрано от там, някой ако знае да каже. Ще ми е интересно какво ще сложат на това пространство като архиология.
Old January 26th, 2013, 04:59 AM   #25
Kiriak78
Registered User

Kiriak78's Avatar

Quote:
Originally Posted by Garabadouble View Post
А колко много е унищожено при строежите на новите кооперации просто не ми се мисли.Аз самият бях свидетел преди години при копаенето на основите на един блок близо до баня "Гъбката" в посока главната пешеходна как бяха разкрили един на пръв поглед напълно запазен сводест тунел от червени тухли,който се спускаше под съседните къщи.След известно време всичко беше приравнено със земята.
Може да е било някоя гробница, като тази ранно христянска гробница открита когато копаха за хотел "Голдън Тюлип" и после я вградиха в хотела. На два метра от рецепцията гробница.

Vojvoda, Little sheep liked this post
Old January 26th, 2013, 07:42 AM   #26
Vojvoda
Rough'n'tough

Vojvoda's Avatar

Likes (Received): 8837

Quote:
Originally Posted by LuXoR40 View Post
А вие забелязали ли сте, че след последния снях някои от тези плочки започнаха да се ронят отстрани... След още 1-2 зими щяха да са в окаяно състояние така или иначе. Да не говорим, че не приличат на нищо, а начина по който ги слагаха беше уникален... Най-хубаво изобщо да не ги бяха поставяли, но наистина нямаше от къде да се знае за този проект тогава. Добре поне, че около дупката оставиха без ремонти нещата.
Никой не би трябвало да се изненадва вече, нито да прави впечатление. То си е в реда на нещата тука. Поставянето на плочки продължава да бъде непреодолимо предизвикателство пред строителното воинство у нас. Един път избират най-големите евтиняци, втори - или не знаят как да ги редят, или надзора го боли оная работа. Признавам си, че последните години не съм стъпвал във Варна. Все пак снимката отдолу...

Quote:
Originally Posted by mit97 View Post
Около "Дупката", 24.01.2013 - 2
...надмина и най-лошите ми очаквания.
Old January 26th, 2013, 07:55 AM   #27
pobre diablo
BANNED

Likes (Received): 318

Според мен това не са нови плочи, а тези от преди 100 години, които още си стоят в морската столица. Едва ли има град с по-грозна пешеходна зона. Добре, че ще го оправят най-сетне.
pobre diablo no está en línea   Reply With Quote
Old January 26th, 2013, 08:08 AM   #28
Kiriak78
Registered User

Kiriak78's Avatar

Зле е, но това е резултат от многобройните кръпки, така нашият кмет кърпи и улиците. Тези глатките жълти плочки пак много са издържали, те са от най-старите от както е станала пешеходната зона от края на 70-те години. Преди това е не е била пешеходна зона, а преди 1944 год. е била наслана с гранитни павета. За плочките си прав, повечето са некачествени.

Преди няколко години беше ремонтерна участъка на Сливница от хотел Черно море до Фестивалният комплекс и днес бетонните павета са изронени, навремето е било с асфалт и по добре е изглеждало.

Little sheep liked this post
Old January 26th, 2013, 08:15 AM   #29
Kiriak78
Registered User

Kiriak78's Avatar

Обаче кака Данка в София как ремонтира пространството около паметника на Патриарх Евтимий, 10 см. гранитни блокове, нека да се изронят сега.
Наскоро минавах по бул. Осми приморски полк във Варна, той е разширен и реконстроиран началото на 80 -те год. И там са поставени такива плочки, които не са мръднали и до днес, имаше една извадена плочка и я разгледах беше дебела поне 7 см. и е от бетон в светло лилав цвят. Проверени от времето.
Old January 26th, 2013, 09:20 AM   #30
Vojvoda
Rough'n'tough

Vojvoda's Avatar

Likes (Received): 8837

Quote:
Originally Posted by pobre diablo View Post

Според мен това не са нови плочи, а тези от преди 100 години, които още си стоят в морската столица. Едва ли има град с по-грозна пешеходна зона. Добре, че ще го оправят най-сетне.
Защо си стоят досега толкова много време все така грозни, г-н кметът дали може да отговори. Страшно разнообразие от настилки...

Last edited by Vojvoda; January 26th, 2013 at 09:26 AM.
Vojvoda no está en línea   Reply With Quote
Old January 26th, 2013, 09:46 AM   #31
LuXoR40
Registered User

LuXoR40's Avatar

Likes (Received): 2658

Последните няколко години се говори, че тези бараки около дупката ще се махат. Не се знаеше дали ще се реконструира само тази част от пешеходната зона, дали ще има цялостен проект, какво ще стане с дупката и т.н. Затова общината реши да не предприема никакви инциативи и да НЕ прави инвестиции в това каре. Ето това обяснява състоянието на плочките, непосредствено около бараките над дупката. Другата част от центъра се реконструира, вярно е че в три различни стила и с различни материали (кой по-некачествен от другия), но все пак се направи. Докато района около дупката е с тези плочки откакто се помня.

Най-хубавото на този проект е едно - неговата цялост! Пешеходната зона ще се направи от Катедралата до Севастопол в един и същ стил. Дори и да не се харесва на някои хора.. всеки си има вкус. По-важното е, че ще е ново и цялостно, а не на КРЪПКИ, както се прави всичко във Варна през последните години. Можем да се надяваме само на три неща - да е качествено, да е готово до активния летен сезон и в някакъв етап да се предвиди санирането на сградите около пешеходния ринг. Според мен това са приоритетите. Дано поне този път не оплескат нещата.

Kiriak78 liked this post
LuXoR40 no está en línea   Reply With Quote
Old January 26th, 2013, 10:58 AM   #32
TERZIev
the vulgo bulgo

TERZIev's Avatar

Likes (Received): 16588

Quote:
Originally Posted by Kiriak78 View Post
Това което е на първите снимки това ли е избраният проект, окончателно е това така ли ? Ако фонтана стане пак кръгъл ще е много хубаво според мен, както си е бил преди време и обрамчен с зелен пояс.

брат, ако го напраят със зеленина хората няма да могат да са катерят по него, а те много искат , особено през лятоот
Old January 26th, 2013, 11:02 AM   #33
TERZIev
the vulgo bulgo

TERZIev's Avatar

Likes (Received): 16588

Quote:
Originally Posted by Vojvoda View Post
Защо си стоят досега толкова много време все така грозни, г-н кметът дали може да отговори. Страшно разнообразие от настилки...
никои не знае, а тея плочки дето си цитирал, не са пипани откакто аз са помня(както каза и колегата) , то и си личи, споявани са дори с бетон :X пълна цигания

данод а напраят нещо интересно и пред вхда на морската, че с тоя асфалт е много безлично
Old January 26th, 2013, 12:02 PM   #34
Garabadouble
Registered User

Garabadouble's Avatar

Likes (Received): 292

Малко е извън темата,но да попитам дали полагането на гранитни павета излиза по-евтино от асфалтирането,че ми се върти като идея дали не не по-добре малките улици в централната част да се павират ,вместо да се кърпят с асфалт?Според мен ще е по-ретро , по-интересно и може би по-лесно за поддръжка.Така и така излизат павета под асфалта.

VACHO, TERZIev liked this post
Garabadouble no está en línea   Reply With Quote
Old January 26th, 2013, 02:20 PM   #35
bulvita
Registered User

Likes (Received): 1144

Много просто. И жълтите плочки, и новите плочки са предизборни замазки. Затова никой не е мислил кое, какво и как.

Храна за наивници...

Г*за си с рози накичи,
насраното да не личи.

Old January 26th, 2013, 04:55 PM   #36
tanashubav
Registered User

Likes (Received): 1979

Quote:
Originally Posted by VP98 View Post
Кога ще започне реконструкцията?
Улицата на пролет. Дупката не се знае.
tanashubav no está en línea   Reply With Quote
Old January 26th, 2013, 09:07 PM   #37
Kiriak78
Registered User

Kiriak78's Avatar

Quote:
Originally Posted by TERZIev View Post
никои не знае, а тея плочки дето си цитирал, не са пипани откакто аз са помня(както каза и колегата) , то и си личи, споявани са дори с бетон :X пълна цигания

данод а напраят нещо интересно и пред вхда на морската, че с тоя асфалт е много безлично
Саше ти най после се появи, вече не си сърдит

Тия жълти плочки са откакто аз се помня, дано не се появи някой дядка да каже че са от неговата абитуриентски бал.
Old January 26th, 2013, 09:16 PM   #38
Kiriak78
Registered User

Kiriak78's Avatar

Quote:
Originally Posted by Garabadouble View Post
Малко е извън темата,но да попитам дали полагането на гранитни павета излиза по-евтино от асфалтирането,че ми се върти като идея дали не не по-добре малките улици в централната част да се павират ,вместо да се кърпят с асфалт?Според мен ще е по-ретро , по-интересно и може би по-лесно за поддръжка.Така и така излизат павета под асфалта.
Аз съм за гранитни павета, освен това сега има много хубави в няколко нюанса на сивото - тъмно сиви, светло сиви и още по-светло сиви и могат да се правят фигури, различен цвят гранит. Друг е въпроса, че няма кадърни хора които да могат да ги поставят правилно, иска се майсторлък. Улицата която води от "Валентина" до ЖП гарата е била наслана с павета навремето и сега когато асфалта е изронен се виждат, не са мръднали а асфалта отгоре на дупки.
Old January 26th, 2013, 09:20 PM   #39
Kiriak78
Registered User

Kiriak78's Avatar

Quote:
Originally Posted by TERZIev View Post
брат, ако го напраят със зеленина хората няма да могат да са катерят по него, а те много искат , особено през лятоот
Те много работи искат, миналото лято хванаха един вътре във фонтана се къпе чисто гол, целият е надраскан с графити, а циганетата ще играят вътре водна топка.
Old January 26th, 2013, 09:40 PM   #40
pobre diablo
BANNED

Likes (Received): 318

Море има, а те във фонтана ще ми се къпят
pobre diablo no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools
Rate This Thread