[Bratislava] Pri Mýte - Page 2 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia > City Development > Bratislava

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 13 votes, 5.00 average.
Old March 7th, 2013, 08:36 PM   #21
quama
Registered User

quama's Avatar

Likes (Received): 3081

aby sme tu Pentu nechvalili pred tym ako uvidime co tam postavi, toto je druha cena v sutazi Slovany (Vallo Sadovsky), predpokladam, ze to uz organizovala Penta a hmotovo je to prilis, my to pripomina socialne byvanie niekde na predmesti Pariza 6 domov by stacilo...

http://www.vallosadovsky.sk/projects/35/105/slovany/

Henrich37 liked this post
quama no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old March 8th, 2013, 10:23 AM   #22
aquila
dialnice.info ::..

aquila's Avatar

Likes (Received): 5090

hej to je uz velmi nahustnee, no uvidime, co tam nakoniec bude, lebo v EIA Nemaju fakt ziadnu situaciu ani nic.
aquila no está en línea   Reply With Quote
Old March 8th, 2013, 12:01 PM   #23
dvernik
Registered User

dvernik's Avatar

Likes (Received): 1523

Quote:
Originally Posted by aquila View Post
hej to je uz velmi nahustnee, no uvidime, co tam nakoniec bude, lebo v EIA Nemaju fakt ziadnu situaciu ani nic.
Treba pozrieť ešte raz, na žiadosť a upozornenie Cyklokoalície boli podklady doplnené.
dvernik no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old March 8th, 2013, 12:51 PM   #24
aquila

aquila's Avatar

vdaka za info.

co kvitujem, ze su tam planovane az dve podzemne podlazia na garaze, co neurobili ani JT pri panorame ..

ale skoda, ze ich nezaviazali pozdlz rozsirit raciansku o jeden pruh, t.j. minimalne po skuletetyho a mat dalsi odbocovaci do svojho arealu, ked na druhej strane budu rozsirovat cestu kvoli odbocovaciemu na ukor toho parciku pred tymi panelakmi ..

pricom aspon na tej jednej strane mohli zrekonstruovat zastavku elektricky aj s jej rozsirenim .. a nielen zase vysrafovat cestu ..

nehovoriac o rezerve na cyklochodnik ..

ale tych domov je tam teda aj tak dost ..

Old March 8th, 2013, 01:21 PM   #25
dvernik
Registered User

dvernik's Avatar

Quote:
ale skoda, ze ich nezaviazali pozdlz rozsirit raciansku o jeden pruh, t.j. minimalne po skuletetyho a mat dalsi odbocovaci do svojho arealu, ked na druhej strane budu rozsirovat cestu kvoli odbocovaciemu na ukor toho parciku pred tymi panelakmi ..

nehovoriac o rezerve na cyklochodnik ..
To, že je jeden pruh na Račianskej podľa mňa skôr rezervu na cyklochodník vytvára. Tie dva pruhy v jednom smere by zhltli všetko miesto (= bol by tlak na dva pruhy všade a Račianska nie je až taká široká...

Takto môže ísť cyklotrasa popri Račianskej až po Kraskovu parkom ako samostatná cestička pre cyklistov a od Kraskovej ako jednosmerné cyklopruhy/vyvýšené cyklochodníky po oboch stranách ulice. S tým, že pri vyústení Kraskovej bude priechod pre cyklistov.
Old March 8th, 2013, 03:04 PM   #26
aquila

aquila's Avatar

len ot om dost silno pochybujem, skor mam dojem, ze ked sa bude zastavovat priestor, kde mali byt slovany II, tak to nejako takto poriesia, len skoda, ze zase budu rozbijat cestu ..
Old March 8th, 2013, 09:19 PM   #27
E499.3056
Moderator

E499.3056's Avatar

Likes (Received): 6095

-15 parkovacich miest na Kominarskej, odbocovaci pruh na Racianskej, to ktory diletant vymysla?
E499.3056 no está en línea   Reply With Quote
Old March 8th, 2013, 10:09 PM   #28
aquila

aquila's Avatar

odbocoanie na kominarskej aj zmensenie parkovani by som este bral, lebo to zjavne budu rekonstruova a teraz to tam vyzera desne, ale to ze im neprikazali na ich pozemku rozsirit raciansku ako podienku je mi zahada ..
Old June 14th, 2013, 05:42 PM   #29
aquila

aquila's Avatar

http://bratislava.sme.sk/c/6836579/i...kultetyho.html

verejna prezentacia ... a myslim, ze tema by sa mohla aj premenovat, zatial to volaju docela netradicne slovensky a mozno pre niekoho sucho, Obytny subor Skultetyho
Old June 17th, 2013, 09:13 PM   #30
Qwert
Moderator

Qwert's Avatar

Likes (Received): 4344

Tento thread bol vytvorený z postov v threade Slovany. Pôvodný projekt bol nahradený novým, ale o tom starom sa toho popísalo už dosť a tak je ten thread škoda nejako znásilňovať. V P&CU by sa zase tieto posty stratili. Aj keď si uvedomujem, že zatiaľ tento projekt nie je veľmi v stave na samostatný thread, založil som nový thread ako asi najprijateľnejšie riešenie.
Qwert no está en línea   Reply With Quote
Old June 17th, 2013, 11:37 PM   #31
Amrafel
Bratislava YIMBY

Amrafel's Avatar

Likes (Received): 6753

Nech tu teda máme (pravdepodobne) konečné vizuály:

Na poslednom obrázku je Račianska hore.

YIM.BA.
Amrafel no está en línea   Reply With Quote
Old June 18th, 2013, 01:36 PM   #32
Illioplius
Registered User

Illioplius's Avatar

Likes (Received): 111

Ten pôvodný obrázok mi pripomínal Átriové domky... Ale toto vyzerá prijateľne.
Illioplius no está en línea   Reply With Quote
Old June 18th, 2013, 02:04 PM   #33
Amrafel
Bratislava YIMBY

Amrafel's Avatar

Podklady k verejnej prezentácii, ktorá bude zajtra v Zrkadlovej sieni Priamciálneho paláca.

http://bratislava.sk/vismo/dokumenty...90&p1=11050343

Myslím, že je to veľmi slušný a obstojný projekt. Som zvedavý, aké nedostatky mu BANANAs nájdu.

YIM.BA.
Old June 18th, 2013, 02:32 PM   #34
aquila

aquila's Avatar

uz predtym to bol dost dobre pripraveny projekt, ale zjavne tam zapracovali rozumne pripomienky a som normalne som velmi milo prekvapeny. ja tam vidim tam dost velke pozitivne zmeny, je tam vidno aj zapracovanie cyklocesty!

plus je tam aj zapracovane rozsirenie racianskej, odbcovaci pruh k OS skultetyho je rieseny priam luxusne, aj s ostrovcekom pre pesich. co som v soku. lebo donuti spomalit aj odbocujuce auta, teda chodciv budu mat lepsi sancu prebehnut.

patricne bude upravena aj zastavka elektrickej ako aj pokracujuce rozsirenie racianskej. uz len ze na 330 bytov bude 760 parkovacich miest je super, vsak tolko ma skoro narodny futbalovy stadion

je velmi dobry napad aj co sa tyka prejazdu z kraskovej ulice, ze tam ten prechod cez elektrickovu kolaj zablenduju. aj ked napojenie na tu cyklocestu mohli poriesit lepsie, ako len ze to vypustia a chodte si ako chcete

cize penta co sa tyka developmentu ozaj nesklamala a fakt sa profiluje na spicku v bratislave. ale je fakt, ze ten povodny projekt mal ozaj rezervy, teraz to pekne dotiahli. fakt som v uzase.

o vnutrobloku a jeho uprave po vzore digital parku nemam obacu, ze to bude kvalitna vecicka.

Tibi Kimi, Qwert, marish liked this post

Last edited by aquila; June 18th, 2013 at 02:45 PM.
Old June 18th, 2013, 04:53 PM   #35
dvernik
Registered User

dvernik's Avatar

Quote:
uz predtym to bol dost dobre pripraveny projekt, ale zjavne tam zapracovali rozumne pripomienky a som normalne som velmi milo prekvapeny. ja tam vidim tam dost velke pozitivne zmeny, je tam vidno aj zapracovanie cyklocesty!
V prvotnej verzii danej do EIA žiadne cyklotrasy neboli. Tento návrh je výsledkom pripomienok Cyklokoalície v EIA a asi troch či štyroch ďalších stretnutí. Treba však pochváliť prístup, zatiaľ žiadny iný developer sa k pripomienkam nepostavil takto a neobetoval im kopu času, hoci ho k tomu nič neviazalo (nie je povinnosť tu stavať cyklotrasu, keďže ju tu žiadny dokument nedefinuje).

Quote:
plus je tam aj zapracovane rozsirenie racianskej, odbcovaci pruh k OS skultetyho je rieseny priam luxusne, aj s ostrovcekom pre pesich. co som v soku. lebo donuti spomalit aj odbocujuce auta, teda chodciv budu mat lepsi sancu prebehnut.
Toto je podľa mňa trochu na diskusiu, širšie cesty neznamenajú vždy plynulejšiu dopravu, ale skôr viac áut, čo sa negatívne prejaví niekde inde. Vo verzii na EIA bol len jeden pruh plus odbočovací poza alej. Odbočovací pruh bol oddelený práve kvôli tomu, aby sa nemusela rúbať alej, keďže medzi súčasnú alej a zastávku sa dva pruhy nevošli. V poslednej verzii tam však ten druhý pruh pribudol, čomu nie celkom dobre rozumiem. Oddelený odbočovací pruh zbytočne fragmentuje pridružený priestor a komplikuje pohyb chodcov a cyklistov, naviac sa zbytočne nafukuje križovatka. Ak by boli len dva pruhy medzi električkou a alejou a ľavý by bol priamy a pravý odbočovací, bol by som spokojný.

Quote:
patricne bude upravena aj zastavka elektrickej ako aj pokracujuce rozsirenie racianskej. uz len ze na 330 bytov bude 760 parkovacich miest je super, vsak tolko ma skoro narodny futbalovy stadion
Viaceré mestá na západe idú skôr trendom predpisovania maximálneho počtu parkovacích miest na objekt, u nás je norma postavená naopak, definujú sa minimálne a dosť veľké čísla. Samotné parkoviská, okrem toho, že umŕtvujú peniaze developera by až tak nevadili. Problémom je, že následne vytvárajú tlak na rozširovanie ciest, čo v stiesnených priestoroch mesta vytvára tlak na rúbanie stromov, zužovanie chodníkov a nebudovanie cyklotrás, pretože sa jednoducho nezmestia (prípad plánovanej prestavby križovatky Mlynské nivy - Karadžičova).

Quote:
je velmi dobry napad aj co sa tyka prejazdu z kraskovej ulice, ze tam ten prechod cez elektrickovu kolaj zablenduju.
Pôvodne tu chceli mať aj priechod pre chodcov, priam sa to pýta ako prepojenie parku a osi ich územia. Takto (prechodom pri Kominárskej) je to dosť kostrbaté.

Quote:
aj ked napojenie na tu cyklocestu mohli poriesit lepsie, ako len ze to vypustia a chodte si ako chcete
Náš návrh je napojiť jednosmerný cyklopruh z Rače na obojsmernú cestičku až za križovatkou s Kraskovou, kde by cyklopruh prešiel šikmo a plynule na cestičku popred tie domy, čo sú ďalej od parku. Do opačného cyklopruhu by sa vchádzalo svetelnou križovatkou pri Kominárskej (nepriamym ľavým odbočením).
Old June 18th, 2013, 05:46 PM   #36
Janci1982
Registered User

Likes (Received): 2369

Vyzera to velmi dobre.

Skoda, ze Penta nevlastni pozemky na nabrezi Bratislava by mohla vyzerat hned o niekolko tried lepsie, kedze na rozdiel od inych developerov maju cit a vedia zvysit spolocensku hodnotu uzemia.

The810 liked this post
Janci1982 no está en línea   Reply With Quote
Old June 18th, 2013, 06:02 PM   #37
jozefst
Registered User

Likes (Received): 415

Quote:
Originally Posted by Amrafel View Post
Som zvedavý, aké nedostatky mu BANANAs nájdu.
Aby som bol menej sprostejší, kto sa myslí tými BANANAs? Rátam, že odporcovia. Alebo je to charakteristika pre ultraodporcov?
jozefst no está en línea   Reply With Quote
Old June 18th, 2013, 06:05 PM   #38
kaxno
railfan

kaxno's Avatar

Likes (Received): 443

No musim povedat ze to vyzera paradne. Este aj dispozicie su fajn, teraz uz ostava len pockat na ceny. Myslim ze to je velmi dobry kandidat na kupu. Dobra lokalita, nie az tak daleko od centra, pekne architektonicky zvladnuty projekt, male vchody (3 byty na poschodi vo vchode), dostatok zelene. Uz som to tusim raz pisal, ale ak budu dobre ceny, tak Panorama sa moze ist zakopat pod zem (aj napriek radoby lepsej lokalite) a ak mozem sluzit ako lakmusovy papierik, tak mile rad vymenim byvanie vo VG za tento projekt

aquila liked this post
kaxno no está en línea   Reply With Quote
Old June 18th, 2013, 06:24 PM   #39
aquila

aquila's Avatar

Quote:
Originally Posted by dvernik View Post
V prvotnej verzii danej do EIA žiadne cyklotrasy neboli. Tento návrh je výsledkom pripomienok Cyklokoalície v EIA a asi troch či štyroch ďalších stretnutí. Treba však pochváliť prístup, zatiaľ žiadny iný developer sa k pripomienkam nepostavil takto a neobetoval im kopu času, hoci ho k tomu nič neviazalo (nie je povinnosť tu stavať cyklotrasu, keďže ju tu žiadny dokument nedefinuje).
tak potom uznanie na obe strany, lebo ak to boli ozaj dalsei 3-4 stretnutia tak to je klobuk dole aj co sa tyka penty, lebo z toho museli byt aj projektanti nie zrovna nadseny, ze musia furt nieco prekreslovat.

Quote:
Toto je podľa mňa trochu na diskusiu, širšie cesty neznamenajú vždy plynulejšiu dopravu, ale skôr viac áut, čo sa negatívne prejaví niekde inde. Vo verzii na EIA bol len jeden pruh plus odbočovací poza alej. Odbočovací pruh bol oddelený práve kvôli tomu, aby sa nemusela rúbať alej, keďže medzi súčasnú alej a zastávku sa dva pruhy nevošli. V poslednej verzii tam však ten druhý pruh pribudol, čomu nie celkom dobre rozumiem. Oddelený odbočovací pruh zbytočne fragmentuje pridružený priestor a komplikuje pohyb chodcov a cyklistov, naviac sa zbytočne nafukuje križovatka. Ak by boli len dva pruhy medzi električkou a alejou a ľavý by bol priamy a pravý odbočovací, bol by som spokojný.
ciastocne suhlas, len racianska je dost nosna tepna a tam tie dva pruhy ozaj treba, minimalne do doby kym nebude severna tangenta, potom by som bol vsetkymi 10trimi za plnohodnotny cyklopruh aj s parkovacimi miestami na mieste jedneho regulerneho pruhu pre vozidla.

ten odbocovaci pruh je myslim, ze v ich zaujme, aby sa dostali ludia do garazi v pohode, tak by to malo byt, nebude to tak zdrzovat dopravu

Quote:
Viaceré mestá na západe idú skôr trendom predpisovania maximálneho počtu parkovacích miest na objekt, u nás je norma postavená naopak, definujú sa minimálne a dosť veľké čísla. Samotné parkoviská, okrem toho, že umŕtvujú peniaze developera by až tak nevadili. Problémom je, že následne vytvárajú tlak na rozširovanie ciest, čo v stiesnených priestoroch mesta vytvára tlak na rúbanie stromov, zužovanie chodníkov a nebudovanie cyklotrás, pretože sa jednoducho nezmestia (prípad plánovanej prestavby križovatky Mlynské nivy - Karadžičova).
to je sice pekne, ale my budeme radi, ked konecne zrusia ten nezmysel, ktory povoluje parkovat na chodniku co prisiel v roku 2008 ..

cyklotrasy sa mozu budovat aj pri rozsirovani, je to o zadani mesta. bohuzial aj ked maly progres je badat, ale minimalny

Quote:
Pôvodne tu chceli mať aj priechod pre chodcov, priam sa to pýta ako prepojenie parku a osi ich územia. Takto (prechodom pri Kominárskej) je to dosť kostrbaté.
ten prechod pre chodcov (neriadeny) tam moze byt, a mal by ozaj opodstanenie, ale mne islo o krizovanie s autami.

Quote:
Náš návrh je napojiť jednosmerný cyklopruh z Rače na obojsmernú cestičku až za križovatkou s Kraskovou, kde by cyklopruh prešiel šikmo a plynule na cestičku popred tie domy, čo sú ďalej od parku. Do opačného cyklopruhu by sa vchádzalo svetelnou križovatkou pri Kominárskej (nepriamym ľavým odbočením).
to by bolo super, keby sa to podarilo. fakt dobra vec, o tom som ani nevedel, ze existuje taketo nieco.

kazdopadne treba ocenit aj vas pristup a najma penty, ze sim do toho chcelo. fakt na slovenske pomery cumim, co robi penta. ci uz digital park, bory ale teraz ma vazne dostali.
Old June 18th, 2013, 06:34 PM   #40
Amrafel
Bratislava YIMBY

Amrafel's Avatar

Quote:
Originally Posted by jozefst View Post
Aby som bol menej sprostejší, kto sa myslí tými BANANAs? Rátam, že odporcovia. Alebo je to charakteristika pre ultraodporcov?
Ultraodporcovia skôr: http://www.wordspy.com/words/banana.asp

YIM.BA.
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules