Sport Facilities & Infrastructure | Cпopтни cъоpъжения и инфpacтyктypa - Page 4 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Bulgaria > Regional Bulgaria > North-East | Североизточен регион > Varna

Varna Варненско строителство, развитие и общи дискусии:

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rate Thread
Old November 16th, 2016, 11:45 AM   #61
neversurrender
Registered User

Likes (Received): 631

Quote:
Originally Posted by language View Post
Те къде играят мачивете си сега? И не е ли по-добре тези пари за ремонт да се дадат да се направи терена на стадион Варна. То е ясно, че тая детска площадка колкото и да я ремонтират стадион няма да стане. Само пари на вятъра.
Този милион само за боята на стадион Варна няма да стигне, а до тогава Черно море в Каварна ли да играе, не се знае до кога ще се строи стадион Варна. Иначе за България, стадион Тича осветление и модерен терен ще си е един много приличен стадион, виждал съм на какво стадиони играят в Чехия, Словакия, Босна, Хърватия, много по-малки и по-зле изглеждащи, но имат осветление и нормален терен, така че да си погледнем българската действителност преди да се правим на претенциозни. Ние не сме развита страна, а бедна страна със слаба икономика, такъв е стандарта и аз искам Уембли или Алианц Арена и Черно море в ШЛ да е фактор, ама няма как.
Сега интересното е какво ще правят с този милион, правителството заедно с Красен Кралев падат днес, ако наистина милионът е преведен, очаквам сериозно ослушване и да се извърти тарикатски номер, според мен за това и не го започнаха след уж вече подписан договор, след който вече минаха 10 дена.
neversurrender no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old November 17th, 2016, 11:25 AM   #62
neversurrender
Registered User

Ден 10-ти от сключването на договора за чудото наречено "старт на ремонта на Тича", птички ск чуруликаха спокойно днес на стадиона, един човек преминавайки по трорара взе един голям клон, който явно го дразенеше и го хвърли зад оградата, вече обекта е тотално занемарен, тъй като не се играят и мачове на него и вече започва да служи за боклуджийница. Това е положението 50 дена до приключането на обещания ремонт, който го стартираха по медиите вече за "енти" път.

Last edited by neversurrender; November 17th, 2016 at 11:31 AM.
Old November 17th, 2016, 11:29 AM   #63
stope
Registered User

stope's Avatar

Likes (Received): 113

Quote:
Originally Posted by neversurrender View Post
Този милион само за боята на стадион Варна няма да стигне, а до тогава Черно море в Каварна ли да играе, не се знае до кога ще се строи стадион Варна. Иначе за България, стадион Тича осветление и модерен терен ще си е един много приличен стадион, виждал съм на какво стадиони играят в Чехия, Словакия, Босна, Хърватия, много по-малки и по-зле изглеждащи, но имат осветление и нормален терен, така че да си погледнем българската действителност преди да се правим на претенциозни. Ние не сме развита страна, а бедна страна със слаба икономика, такъв е стандарта и аз искам Уембли или Алианц Арена и Черно море в ШЛ да е фактор, ама няма как.
Сега интересното е какво ще правят с този милион, правителството заедно с Красен Кралев падат днес, ако наистина милионът е преведен, очаквам сериозно ослушване и да се извърти тарикатски номер, според мен за това и не го започнаха след уж вече подписан договор, след който вече минаха 10 дена.
Тези пари са от европроект и държавата в случая не взима голямо участие. Единствено може да попречи малко със сроковете, но няма как да не се изпълни. Минаха времената с тарикатските номера, защото разбраха, че може да излъжеш гражданите, но не можеш ЕС.
stope no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old November 17th, 2016, 02:29 PM   #64
neversurrender
Registered User

Сега пък трябвало да минат 14 дена за не знам си какво, после докато вземат разрешителното за строеж, то отиде и тоя месец, после празници, като дойдат и студовете и евентуално снеговалежи, аз повече няма да се интересувам, не вярвам вече след толкова лъжи и неясноти да го започнат до края на годината.
Old November 17th, 2016, 03:42 PM   #65
zdravids
Registered User

zdravids's Avatar

Likes (Received): 1800

Quote:
Originally Posted by SevenSlavicTribes View Post
Племена, каква е тая карта ? Кой за Спартак, кой заЧерно Море ли
А червените елипси какво са ?
zdravids no está en línea   Reply With Quote
Old November 17th, 2016, 05:33 PM   #66
valev_tn
Registered User

valev_tn's Avatar

Likes (Received): 146

Скоро Георги Домусчиев поема Спартак
valev_tn está en línea ahora   Reply With Quote
Old November 25th, 2016, 01:49 PM   #67
neversurrender
Registered User

И докато никой нищо не е чувал за ремонт на ''Тича'' от 3 седмици, фирмата, която се първя се отказа да ремонтира ''Тича'', доста се бави с ремонта в Горна Оряховица - след 3 месеца от подписания договор, още не е поставила тревната настилка и осветлението. като отлагат завършването на ремонта за пролетта.
Аз си мисля, че вече може да сме на 100% убедени, че никоя фирма няма да се наеме да ремонтира ''Тича'' поне не и в близките 3 месеца. Държавата е редно да си извземе отпуснатия милион за неспазване на всякакви договорки и срокове и да се дадат за изграждане и ремонтиране на други спортни обекти или площадки в града.
Old November 25th, 2016, 10:36 PM   #68
p0ck0
Registered User

p0ck0's Avatar

Likes (Received): 32918

Нали се сещаш, че държавата не може току-така да си вземе парите? А ако по някаква причина това все пак се случи по един или друг начин, този стадион няма да види ремонт поне още 5 месеца заради политическата обстановка.
Желаещите да се включат в дарителския списък, могат да се запознаят с инициативата в тази тема: "Mорско око" - Форумен дрон за Варна
3. Отчет за събраните и изразходвани средства, може да намерите ТУК
p0ck0 no está en línea   Reply With Quote
Old December 1st, 2016, 01:35 PM   #69
VACHO
Registered User

Likes (Received): 722

Quote:
Originally Posted by zdravids View Post
Хахах, там сигурно са райони със "смесено население".
Лол, Възраждане сме черноморци, как така се делим от цяла западна спартаклийска Варна.
Old December 1st, 2016, 02:04 PM   #70
SevenSlavicTribes
Registered User

SevenSlavicTribes's Avatar

Likes (Received): 47678

Quote:
Originally Posted by zdravids View Post
Е нали знаеш, кои са зелените и кои са сините във варненския спорт? В червено са кварталите, където има регистрирани фенклубове. Картата обаче е много условна. Не знам в Аспарухово и Виница кои фенове са мнозинство?

zdravids liked this post

Last edited by SevenSlavicTribes; December 2nd, 2016 at 11:33 AM.
SevenSlavicTribes no está en línea   Reply With Quote
Old December 1st, 2016, 02:14 PM   #71
racho
Registered User

racho's Avatar

Likes (Received): 2047

Quote:
Originally Posted by SevenSlavicTribes View Post
Не знам в Аспарухово и Виница кои фенове са мнозинство?
Моряците

SevenSlavicTribes liked this post
racho no está en línea   Reply With Quote
Old December 2nd, 2016, 07:39 PM   #72
neversurrender
Registered User

От един месец чакат фирмата, която сключи договора за ремонта на ''Тича'' така и не идва, абсолютната лъжа на Красен Кралев, тук вина за незапочването на ремонта нямат ръководството на Черно море, а лицето Красен Кралев. Очевидно ремонт няма да има, а парите след като не бъдат усвоени до края на годината както е по договор, министерството предполагам ще си ги прибере, явно това е и целта. Онзи от Банкя откровено си мрази Варна заради протестите, които тръгнаха през 2013.

SevenSlavicTribes liked this post
Old December 2nd, 2016, 10:17 PM   #73
p0ck0
Registered User

p0ck0's Avatar

Възможно е в новия договор, който е сключен при директно договаряне с фирмата, да са заложени съвсем други срокове на изпълнение. Струва ми се че това е и единия от вариантоте да се заобикалят изисквания в обществената поръчка. Но така или иначе, още преди няколко месеца споменах, че поне според мен е немислимо да се прави терен зимно време и не вижда как това би могло да стане по-рано от април.
Желаещите да се включат в дарителския списък, могат да се запознаят с инициативата в тази тема: "Mорско око" - Форумен дрон за Варна
Old December 3rd, 2016, 09:54 AM   #74
neversurrender
Registered User

Quote:
Originally Posted by p0ck0 View Post
Възможно е в новия договор, който е сключен при директно договаряне с фирмата, да са заложени съвсем други срокове на изпълнение. Струва ми се че това е и единия от вариантоте да се заобикалят изисквания в обществената поръчка. Но така или иначе, още преди няколко месеца споменах, че поне според мен е немислимо да се прави терен зимно време и не вижда как това би могло да стане по-рано от април.
Смяната на тревната настилка е по-лесната част от ремонта. Първо трябваше да започнат с електрическото осветление и изграждането на мачтите, но както вече споменах фирмата ги излъга и я чакат да дойде от 1 месец, сега не знам как стоят нещата с усвояването на държавните средства, тъй като това е трябвало да се случи до края на годината, а ремонт така и няма, тази фирма най-вероятно и тя няма да го направи.
Според мен ще се концентрират върху стадион Варна, а до тогава 2 сезона и половина в Каварна, ще се наложи да се изтърпят.
Old December 3rd, 2016, 01:19 PM   #75
p0ck0
Registered User

p0ck0's Avatar

Не знам защо мислиш, че смяната на тревната настилка е по-лесна. При температури от -5 до +5 едва ли има растение, което може да се захване и да расте. Освен това този процес на захващане на тревата отнема няколко седмици. Затова на Локо(Пд) като им смениха тревата, 3-4 седмици не се стъпваше на терена. При нас е просто немислимо да се слага трева посред зима. Иначе това за мачтите за осветлението е елементарна работа. Те самите мачти така или иначе ще дойдат от чужбина. Прожекторите също. Тук само трябва да направят 4 бетонни фундамента и да прекарат кабели до тях. Работа за максимум 2 седмици. Останалото са тестове и настройки.

Нека не забравяме и друго. Освен полагане на нова настилка, трябва да се смени и дренажа. Това значи едно голямо ровене, после насипване, полагане на тръби, инсталации и т.н. и едва след това поставяне на новата настилка. Така че, поне за мен осветлението е най-лесната част и най-бързо изпълнимата. Друг е въпроса, кога и дали ще започне да се прави.
Old December 3rd, 2016, 02:49 PM   #76
neversurrender
Registered User

н

В Горна в най-големите ноемврийски студове поставят тревната настилка, а там ремонта продължава вече 3 месеца, а тука лъгаха, че ще е готов за началото на пролетния полусезон като идеята беше именно заради студа да започнат с осветлението и на пролет с поставянето на тревата. А това, което също усложняло потавянето на осветителните стълбове е спецификата на твърде каменистата почва, върху която се намира стадион "Тича".
Според мен ако решат да правят нещо, вече за следващото първенство, но е малко вероятно, защото гербаежиите ще направят сечено с парите за ремонта според мен. Чакаме си стадион Варна и това е, докато се строи, сърдити няма да има, ако ще не в Каварна, а Задварна да играем 2 години.
Само мачовете с Цска и Левски според мен не трябва да се състоят в Каварна, стадионът не може да приеме тези агитки настроени за ексцесии, дано ръководството на Черно море вземе предвид това и да се домакинства в Разград примерно.

Last edited by neversurrender; December 3rd, 2016 at 02:57 PM.
Old December 4th, 2016, 07:00 PM   #77
neversurrender
Registered User

http://arenavarna.com/%D0%B2%D0%BE%D...%D0%B0-%D1%82/

Last edited by neolp; December 4th, 2016 at 07:10 PM.
Old December 4th, 2016, 08:15 PM   #78
Injenera
Registered User

Likes (Received): 57

Quote:
Originally Posted by neversurrender View Post
Дано наистина да играем на "Тича" през пролетта и това , което казва Кралев да е наистина вярно!
Injenera no está en línea   Reply With Quote
Old December 5th, 2016, 09:14 AM   #79
izen
Registered User

Likes (Received): 46

Колеги дайте едно кръгче с дрона над Тича.Бяхте обещали.Щото Кралев твърди че още миналия понеделник ремонта е почнал.
izen no está en línea   Reply With Quote
Old December 5th, 2016, 11:21 AM   #80
neversurrender
Registered User

Quote:
Originally Posted by izen View Post
Колеги дайте едно кръгче с дрона над Тича.Бяхте обещали.Щото Кралев твърди че още миналия понеделник ремонта е почнал.
В Петък отборът си водеше тренировката на "Тича", не знам за каква строителна площадка говори Кралев, но нямаше такова нещо, днес пак ще отида да видя дали се работи.
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules