[Koszalin] Zdjęcia z lotu ptaka by Cezary Skórka - Page 2 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Fotografia > Miasta polskie

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old February 19th, 2006, 11:14 PM   #21
Torney
Registered User

Torney's Avatar

Quote:
Originally Posted by SebastianNS
No i też nie wiem czemu, ale podoba mi się koszaliński ratusz
Za każdym razem jak go widzę, to dziękuję opatrzności, że na jego postawienie u nas nie wyrażono zgody .
Torney no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old February 21st, 2006, 01:35 PM   #22
Tommy

Likes (Received): 2

Parę słów o Koszalinie.

1.Architektura i urbanistyka - bardzo kiepska koncepcja odbudowy miasta z lat powojennych odcisnęła piętno na dzisiejszym obrazie Koszalina. Miasto zbudowane jest z klockowatych domów i szerokich ulic co przypomina żywo urbanstykę rodem z dalekiej Syberii. Tkanka miejska jest luźna i przez to nie ma prawdziwego charakteru centrum ani tym bardziej śródmieścia.
Wspomnieć należy oczywiście o wspaniałych parkach miejskich z muszlą koncertową, które są bardzo ciekawie wkomponowane w krajobraz miasta.
Za to pod względem komunikacji Koszalin ma wielkiego plusa. Szerokie jak juz wspomniałem drogi oraz gwieździsty układ obszaru miejskiego sprawiają, że po Koszalinie fantastycznie się porusza. Miasto też, co należy podkreślić, bardzo dba o komunikacje miejską, która ma bodajże jeden z najnowocześniejszych taborów w Polsce.

2. Klimat - mimo powyższych słów krytyki musze jednak przyznać, że w Koszalinie zawsze czułem się dobrze. Miasto ma tą zaletę, że jest czyste i w miarę mozliwości zadbane. Kilkanaście projektów zabudowy centrum w ściślejszą substancję, zrealizowanych bądź w trakcie realizacji w ostatnich latach, w sumie może się podobać biorąc pod uwagę fakt, że całe miasto jest klockowate.
Poza tym na mojej opinii w tym względzie ciążą wspomnienia, które zawsze zniekształcają in plus nasz obraz miejsc w których czuliśmy się w przeszłości szczęśliwi.

3. Położenie - tutaj Koszalin jest chyba najbardziej poszkodowany... Jego położenie przypomina sytuację człowieka posiadającego pełny pieniędzy sejf ale bez możliwości dostania się do wewnątrz. Tak blisko a jednocześnie tak daleko od morza to dla Koszalina i uśmiech losu i katastrofa jednocześnie!
Na plus napewno mozna zaliczyć Koszalinowi niewątpliwie wakacyjny klimat miasta (oczywiście tylko podczas wakacji ). Tysiące przyjeżdżających tu z Mielna, Unieścia, Łaz - turystów po to by się zabawić (w tych maleńkich miejscowościach ośrodki pękaja w szwach) sprawia, że czujemy się całkiem jakby nad morzem.

To tyle
Tommy no está en línea   Reply With Quote
Old September 6th, 2008, 02:23 AM   #23
j0tj0t87
KLIN RULZ 4 EVER ;)

j0tj0t87's Avatar

Likes (Received): 30

http://www.cezaryskorka.pl

j0tj0t87 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old November 8th, 2008, 07:30 PM   #24
donQRu
Current user

donQRu's Avatar

Likes (Received): 0

Byłem tam przez 5 lat ale nie mam pojęcia gdzie leży koszalińska SSE (wiem, że takowa istnieje, ale gdzie?). Ktoś chętny, zeby mnie oświecić ?
donQRu no está en línea   Reply With Quote
Old November 8th, 2008, 09:22 PM   #25
j0tj0t87
KLIN RULZ 4 EVER ;)

j0tj0t87's Avatar

Likes (Received): 30

Nie ma koszalińskiej SSE, jest obszar "Koszalin" Słupskiej Spec. Stref. Ekon., a mieści się tutaj:

A tu mapka (duża rozdzielczość, 1,9 MB):
http://www.koszalin.pl/getfile/3f860...szalin007.aspx
j0tj0t87 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
koszalin, z lotu ptaka, zachodniopomorskie

Thread Tools

Posting Rules