⛷ Скијалишта | Ski centres - Page 2 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Serbian Forum > Изградња и развој > Изградња, привреда и инфраструктура

Изградња, привреда и инфраструктура Пројекти и вести са градилишта, привредни развој и нискоградња / Projects and construction updates, economy and infrastructure development
Путеви Изградња путева / Road infrastructure Железница Железнички саобраћај / Rail transport Ваздухопловство Ваздушни саобраћај / Aviation Јавни превоз Public transport Водни саобраћај Water transport

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old November 16th, 2006, 01:06 PM   #21
Boda Tajson
Registered User

Boda Tajson's Avatar

Likes (Received): 13

govori se o planu koji ce iduce nedelje biti predstavljen u BL, a to je da Jahorina postane vodeca zimska turisticka destinacija u jugoistocnoj Evropi.

ko je tu konkurencija? Kopaonik, Bjelasnica, Stara planina(nas i BG deo)?
Boda Tajson no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old November 16th, 2006, 01:51 PM   #22
dewrob
Registered User

Likes (Received): 24

Quote:
Originally Posted by Boda Tajson View Post
govori se o planu koji ce iduce nedelje biti predstavljen u BL, a to je da Jahorina postane vodeca zimska turisticka destinacija u jugoistocnoj Evropi.

ko je tu konkurencija? Kopaonik, Bjelasnica, Stara planina(nas i BG deo)?
ako pricas o konkurenciji u regiji Bugari imaju nenormalno dobre ski centre pre svega Borovec, Bansko i Pamporovo.

U Makedoniji imas oooogroman ski centar U/C (Kozuf) koji krece probno ove godine a oficijalno sledece. Imas jos i Mavrovo i Popova Shapka (od onih koji vredi pomenuti).

Potencijal ima i Brezovica na Kosovu, naravno kad se sredi i Kosovo i Brezovica.

Ali daleko od toga da je konkurencija gusta, trziste je veliko, cene su nenormalno konkurentne za strane turiste tako da ima mesta za sve.

Pre par meseci sam citao kako Kopaoniak, Borovec i Bansko (BG) i Kozuf (MK) kao jedni od najvecih centara u regiji dogovaraju zajednicki nastup na strana trzista.

Kapital

Quote:
Капитал: Колку се работи на промоција на ски центарот?
Наков: На промоцијата на центарот се работи континуирано. Пред извесно време е покренета инцијатива за регионално обидинување на неколку ски центри. Станува збор за инцијатива која подразбира заеднички настап на светските пазари на ски центрите “Кожуф”, “Копаоник” во Србија и Црна Гора, “Боровец” и “Банско” во Бугарија. Доколку инцијативата се реализира тоа ќе значи заедничко маркетингшко преставување на сите овие ски центри.
dewrob no está en línea   Reply With Quote
Old November 16th, 2006, 02:01 PM   #23
Boda Tajson
Registered User

Boda Tajson's Avatar

Quote:
Originally Posted by djurob View Post
ako pricas o konkurenciji u regiji Bugari imaju nenormalno dobre ski centre pre svega Borovec, Bansko i Pamporovo.

U Makedoniji imas oooogroman ski centar U/C (Kozuf) koji krece probno ove godine a oficijalno sledece. Imas jos i Mavrovo i Popova Shapka (od onih koji vredi pomenuti).

Potencijal ima i Brezovica na Kosovu, naravno kad se sredi i Kosovo i Brezovica.

Ali daleko od toga da je konkurencija gusta, trziste je veliko, cene su nenormalno konkurentne za strane turiste tako da ima mesta za sve.

Pre par meseci sam citao kako Kopaoniak, Borovec i Bansko (BG) i Kozuf (MK) kao jedni od najvecih centara u regiji dogovaraju zajednicki nastup na strana trzista.

Kapital
pitam bas zbog toga sto sam cuo da bugari imaju dobre ski centre ali nisam znao nista precizno
Sponsored Links
Advertisement

Old November 16th, 2006, 02:03 PM   #24
lindenthaler
ubahnista

lindenthaler's Avatar

Likes (Received): 245

Zajednički nastup bi bio fenomenalan, markentiški bi delovalo efektnije.
lindenthaler no está en línea   Reply With Quote
Old November 16th, 2006, 02:10 PM   #25
BL

Likes (Received): 4

ja mislim da BG nema potrebe da se zajedno predstavlja bilo s kime
a mogu vidjeti link na tu vijest za jahorinu?
jahorina je meni draga srcu, ipak!
BL no está en línea   Reply With Quote
Old November 16th, 2006, 02:16 PM   #26
Boda Tajson
Registered User

Boda Tajson's Avatar

prokomentariso si je par postova iznad " super vijest"

prebaci encoding na Unicode UTF-8 pa ces videti sta pise
Old November 16th, 2006, 02:17 PM   #27
dewrob
Registered User

Quote:
Originally Posted by Boda Tajson View Post
pitam bas zbog toga sto sam cuo da bugari imaju dobre ski centre ali nisam znao nista precizno

http://www.bulgariaski.com/borovets/index.shtml

evo ti dobar link za Bugarske centre ako oces pogledati malo vise

evo ga Kozuf iz MK

i Mavrovo
Old November 16th, 2006, 02:19 PM   #28
Boda Tajson
Registered User

Boda Tajson's Avatar

samo da vidim hoce li se videti ovako:

Главни циљ \\\"Мастер-плана\\\" који ће идуће недјеље бити представљен и у Бањој Луци, јесте да Јахорина постане зимска и водећа туристичка дестинација у југоисточној Европи

ПAЛЕ - Општина Пеле представила је јуче \\\"Мастер-план\\\" за подручје Јахорине, на којој су представници \\\"Хипо Aлпе Aдриа консултантс\\\", као носиоца цијелог посла на изради овог документа, појаснили циљеве и начин спровођења плана, као и очекивања која ће донијети његово пуно оживотворење за сарајевско-романијски регион, али и Ъепублику Српску у цјелини.

Презентацији су присуствовали представници града Источно Сарајево и овдашњих општина, бројни привредници, као и градске Туристичке организације, Олимпијског центра \\\"Јахорина\\\", хотелијери и туристички радници.

- Предпрезентација је уприличена како би у директном контакту са партнерима спознали евентуалне сугестије или примједбе, а све у циљу да приликом коначне предаје документа све буде практично перфектно с аспекта свих којих се директно тиче \\\"Мастер-план\\\" за подручје Јахорине - рекао је предсједник Управе \\\"Хипо Aлпе Aдриа консултентс\\\" Aлександар Петрич, најављујући да ће главна презентација документа бити одржана већ средином наредне недјеље у Бањој Луци.

Он је у изјави за наш лист казао да су циљеви плана дефинисани на начин да постану реалност, а не остану само пука визија, те изразио увјерење да ће већ први кораци у реализацији то и потврдити.

Главни циљ је да Јахорина постане центар свјетског формата и водећа туристичка дестинација у цијелој југоисточној Европи - казао је Петрич, истакавши да за то постоје и могућности и капацитети које, једноставно, само треба плански искористити.

Оцијенио је и да ова планина мора и може развити и сегмент туристичке понуде у љетном периоду, те тиме доћи у позицију да буде привлачна за посјетиоце током цијеле календарске године.

- \\\"Мастер-план\\\" дефинише развој Јахорине за период од наредних десетак година и очекујемо да ће укупне инвестиције до 2015. године достићи износ од стотину милиона евра - рекао је Петрич, појачавајући да је циљ стварање топ-дестинације на којој ће се остваривати милион и стотину хиљада ноћења на годишњем нивоу.

Оцјењујући како и само тај податак довољно говори о добити која ће се остваривати, Петрич је нагласио да ће све позитивно утицати и на укупан привредни амбијент.

- Ъеализацијом ових реалних замисли доћи ће и до запошљавања значајног броја људи, а наше прве процјене указују да ће план посредно или пак индиректно омогућити запошљавање од двије до четири хиљаде радника - закључио је Петрич.

С. ШЕКAЪA

Олимпијске игре

Ъеализација \\\"Мастер-плана\\\" представљаће и остваривање циља који предвиђа потпуну спремност да се ово подручје кандидује за организацију Олимпијских игара 2018. године, што би опет допринијело имиџу ових простора, као свјетских окупљалишта.

- Ту је још низ идеја, међу којима и она у вези с високим школством, односно оснивању туристичког и јачању већ постојећег факултета за спорт и физичку културу.

Наравно, они би били увезани са сличним европским установама, што би кроз размјену професора и студената у оба правца такође представљало нови развојни замајац - оцијенио је предсједник Управе \\\"Хипо Aлпе Aдриа консултентс\\\" Aлександар Петрич.
Old November 16th, 2006, 02:21 PM   #29
dewrob
Registered User

Quote:
Originally Posted by BL View Post
ja mislim da BG nema potrebe da se zajedno predstavlja bilo s kime
a mogu vidjeti link na tu vijest za jahorinu?
jahorina je meni draga srcu, ipak!
pa u principu niko nema potrebe sa nikim, ali slazem se sa Stevanom marketinski bi bilo efektnije. Sve zavisi od toga dali menadzment svih ovih ski centra razmislja provinciski ili ne.
Old November 16th, 2006, 02:27 PM   #30
BL

nema to veze sa provincijalizmom, nego smatram da bi BG ima kapacitete da se sama predstavlja kao turisticka destinacija i da razvija taj imidz.
Old November 16th, 2006, 02:29 PM   #31
lindenthaler
ubahnista

lindenthaler's Avatar

Je, tako je gledano iz lokalnog nivoa. Ali zamisli da si englez i čuješ za "Central Balkan Ski Resorts", zvuči znatno erotičnije nego "XXX Mountain resorts" jel da
Old November 16th, 2006, 02:38 PM   #32
BL

ne vjerujem da su englezi toliko neobrazovani
a balkan nesto ni ne prati dobar imidz
Old November 16th, 2006, 02:39 PM   #33
dewrob
Registered User

Quote:
Originally Posted by Steva View Post
Je, tako je gledano iz lokalnog nivoa. Ali zamisli da si englez i čuješ za "Central Balkan Ski Resorts", zvuči znatno erotičnije nego "XXX Mountain resorts" jel da
e bravo Stevo o tome pricam... to je razlika izmedju lokalnog (provinciskog) i globalnog pristupa. Sve zavisi koji je krajnji cilj, ako je cilj da i dalje na regionalnim ski centrima skijaju pre svega Srbi, Bugari, Makedonci.............. onda smo i ovako OK...
Old November 16th, 2006, 02:40 PM   #34
dewrob
Registered User

Quote:
Originally Posted by BL View Post
ne vjerujem da su englezi toliko neobrazovani
a balkan nesto ni ne prati dobar imidz
uopste nije to stvar obrazovanja, nego vrlo jednostavnog a efektong marketinskog trika.
Old November 16th, 2006, 11:45 PM   #35
geronimo_rs
Registered User

geronimo_rs's Avatar

Ama, koji vam je više kurac sa tim Bugarima?
Kakve veze oni imaju sa Jahorinom ili nekim drugim srpskim ski-centrima?
Srbija, R.Srpska i Crna Gora, ako žele da razvijaju svoj imidž kao zemlje gdje može da se provede zima i dobro skija, neće to uraditi tako što će se trpati sa drugima, nego tako što će graditi svoj brend.
Možda bude više trajalo, ali mislim da je isplativije, pogotovo jer zaista imamo šta da ponudimo.
Izdvojio bih R.Srpsku kao državu sa, vjerujem, najvećim potencijalom.
Pogledajte samo šta su Slovenci uradili.
Old November 16th, 2006, 11:57 PM   #36
Ultras_BiH

Likes (Received): 0

"Srbija, R.Srpska i Crna Gora, ako žele da razvijaju svoj imidž kao zemlje"

Nisam ja znao da je Republika Srpska jedna zemlja. Kad su to postali pavle? Ja, se nesjecam, ali ljetos kad sam bio u BiH nije bila RS zemlja nego dio BiH.

Jel se to promjenilo pavle?
Ultras_BiH no está en línea   Reply With Quote
Old November 17th, 2006, 12:00 AM   #37
Ultras_BiH

Likes (Received): 0

I nije to fer da vi postavite RS u ovaj srpski podforum.

Jel slusajte:

U republici srpskoj su TRI NARODA KONSTITUTAN. To je bosnjak, hrvat i srbin. I Republika Srpska je entitet za sve te tri naroda.

I ima 3 jezika officialna u RS, to je bosanski, hrvatski i srpski. Znaci nemozete postaviti to ovdje jel u RS se prica i hrvatski i bosanski dok su konstitutan jezik.

Jel vi to razumijete? Republika Srpska nije srpsko jel su bosnjaci i hrvati isto konstitutan narod.

Ja hocu da mirno diskutovamo, necu ja da vas uvrjedim ili tako, hocu da normalno kao covjek pricamo i da na sve ima granica.

Zato hocu ja da mi pricamo mirno bez problema i hocu stvarno odgovar kako moze RS bast pod kategoriji srpski podforum jel Republika Srpska nije srpska nego bosnjacka, hrvatska i srpska.

Last edited by Ultras_BiH; November 17th, 2006 at 12:06 AM.
Ultras_BiH no está en línea   Reply With Quote
Old November 17th, 2006, 10:48 AM   #38
lindenthaler
ubahnista

lindenthaler's Avatar

Quote:
Originally Posted by yossarian1389 View Post
Ama, koji vam je više kurac sa tim Bugarima?
Kakve veze oni imaju sa Jahorinom ili nekim drugim srpskim ski-centrima?
Srbija, R.Srpska i Crna Gora, ako žele da razvijaju svoj imidž kao zemlje gdje može da se provede zima i dobro skija, neće to uraditi tako što će se trpati sa drugima, nego tako što će graditi svoj brend.
Možda bude više trajalo, ali mislim da je isplativije, pogotovo jer zaista imamo šta da ponudimo.
Izdvojio bih R.Srpsku kao državu sa, vjerujem, najvećim potencijalom.
Pogledajte samo šta su Slovenci uradili.

Koje podcenjivanja sa bugarima, i još da ti kažem da RS nije država Previše lokalno gledaš na stvar, u privredi su takva spajanja odličan posao. Mnogi skijaški centri nastupaju zajedno pošto su time jači, ne radi se to o nekakvom "trpanju", nego o tvojem nepoznavanju funkcionisanja modernog marketinga & privrede.

E sad se vrati normalnom tonu chata bez "kurac" i slično..
Old November 17th, 2006, 01:09 PM   #39
geronimo_rs
Registered User

geronimo_rs's Avatar

Quote:
...i još da ti kažem da RS nije država...
Ti ćeš da me učiš šta je R.Srpska?

Quote:
Ti, ako ti smeta način na koji se izražavam, slobodno briši.
A u govoru me nikad niko nije ispravljao, pa nećeš ni ti, ma koliko mi bio drag.
Old November 17th, 2006, 01:38 PM   #40
BL

Quote:
Koje podcenjivanja sa bugarima, i još da ti kažem da RS nije država Previše lokalno gledaš na stvar, u privredi su takva spajanja odličan posao. Mnogi skijaški centri nastupaju zajedno pošto su time jači, ne radi se to o nekakvom "trpanju", nego o tvojem nepoznavanju funkcionisanja modernog marketinga & privrede.

posto nismo upoznati sa modernim marketingom, reci koje jos to drzave u evropi saradjuju po tom pitanju? na taj nacin na koji je ovdje predlozen?
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools

Posting Rules