[Warszawa] Modernizacja Traktu Królewskiego - Page 91 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old May 10th, 2007, 10:04 PM   #1801
Sławek
Oficjusz względny

Sławek's Avatar

Likes (Received): 7504

Quote:
Originally Posted by tomasz32 View Post
Odwiedziłem wczoraj KP przy okazji spotkania z członkami stowarzyszenia FRW. Obejrzałem nawierzchnię po ponad tygodniowej przerwie, pełnej uwag i interwencji z mojej strony, skierowanych pod adresem JAKOŚCI WYKONANIA. Oniemiałem większość z nich została naprawiona tu dzież poprawiona! Słynny KRAWĘŻNIK na rogu KFC wykonano na nowo z iście perfekcyjną dokładnością! Fugi uzupełniono niemal na całej długości, wklejono wstawki kamienia w niedociągnięte krawędzie i styki. Od razu lepiej! Wszystko nabrało wymaganej od samego początku elegancji. Całość dalej może nie jest idealna w precyzji wykończenia ale umarła FUSZERA! Ogólnie wielkie zaskoczenie na PLUS, czyli wszystko na 4x OOOO!

Czyli dobrze pisałem parę stron temu - nie oceniać źle remontu przed jego zakończeniem teraz poprosze o browara w ramach przeprosin
A czas to coś czego nam brak.
Sławek no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old May 10th, 2007, 10:07 PM   #1802
tomasz32
Registered User

tomasz32's Avatar

Likes (Received): 2685

Masz Sławku browara gwarantowanego! Ale zmiany wymagały widać mocnych interwencji z gazetą włącznie.
Old May 11th, 2007, 09:57 PM   #1803
ogonczyk
Registered User

ogonczyk's Avatar

A czy słyszeliście o remoncie chodników i wymianie latarni na pastorały w Alejach Ujazdowskich? Wg mnie to ta ulica zasługuje na remont zdecydowanie w pierwszym rzędzie przed Krakowskim na stronie BIP jest informacja, że przetarg na wykonawcę został zakończony. Ale co z tego? Nic nie słychać o remoncie.
ogonczyk no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old May 11th, 2007, 10:17 PM   #1804
mikeleg
Poor Leno

mikeleg's Avatar

Likes (Received): 13

Mam nadzieję, że powstanie tam też obiecywana ścieżka rowerowa. Dzisiaj właśnie jechałem Ujazdowskimi rowerem po burzy i muszę powiedzieć, że w Warszawie chyba bardziej zniszczonego chodnika nie ma

Swoją drogą na Nowym Świecie pomiędzy placem III Krzyży a rondem De Gaulle'a (zdecydowanie powinno zostać zlikwidowane, nie ma żadnego uzasadnienia już od dawna kiedy na północ ruch jest ograniczony) ZDM poustawiał piękne grube czerwono-białe słupki, koszmar
mikeleg no está en línea   Reply With Quote
Old May 11th, 2007, 10:27 PM   #1805
markus1234
BANNED

te stawianie slupkow to tez takie polskie hobby ,no i parkowanie wszedzie tam gdzie nie ma slupkowych barykad niestety tez...diabelskie kolo.
Ja bym w wawie wyszystkie slupki zlikwidowal i postawil normalne ,proste znaki z zakazem parkowania...a te tysiace ton slupkowej-stali sprzedal bym na zlom i z tych zaoszczedzonych pieniedzy wyremontowal bym warszawskie chodniki...
markus1234 no está en línea   Reply With Quote
Old May 11th, 2007, 11:18 PM   #1806
sojuz
Registered User

Likes (Received): 1045

odsłaniają wyremontowaną elewację kamienicy (pałacyku) po prawej stronie bramy UW; wygląda b. ładnie
sojuz no está en línea   Reply With Quote
Old May 11th, 2007, 11:59 PM   #1807
Clash_tekin
Registered User

Clash_tekin's Avatar

Wreszcie

Ma ktoś może jakieś fotki?
Clash_tekin no está en línea   Reply With Quote
Old May 12th, 2007, 12:18 AM   #1808
orangy
Alles nur künftige Ruinen

orangy's Avatar

Likes (Received): 771

Quote:
Originally Posted by sojuz View Post
odsłaniają wyremontowaną elewację kamienicy (pałacyku) po prawej stronie bramy UW; wygląda b. ładnie
FYI to jest Szpital św. Rocha.
Old May 12th, 2007, 02:23 AM   #1809
Van der Rohe
mies fan

Van der Rohe's Avatar

Likes (Received): 428

Quote:
Originally Posted by ogonczyk View Post
A czy słyszeliście o remoncie chodników i wymianie latarni na pastorały w Alejach Ujazdowskich? Wg mnie to ta ulica zasługuje na remont zdecydowanie w pierwszym rzędzie przed Krakowskim na stronie BIP jest informacja, że przetarg na wykonawcę został zakończony. Ale co z tego? Nic nie słychać o remoncie.
na razie wymieniaja stare betonowe latarnie na piękne i zgrabne wysokie pastorały na Belwederskiej pomiędzy Bagatelą a Spacerową. efekt jest super
Van der Rohe no está en línea   Reply With Quote
Old May 12th, 2007, 02:45 PM   #1810
tomasz32
Registered User

tomasz32's Avatar

Przeglądałem, szukałem i znalazłem jak powinien wyglądać prawdziwy, dobrze wykonany i umeblowany SALON. A tu taka podnieta z powodu kostki. To powinien być normalne, popatrzcie jakie pomysły w detalu, jakie rozwiązania oświetlenia, POLNE KAMIENIE JAKO WYKOŃCZENIE, DREWNO, STAL! EUROPA.
Artykuł tematem dotyka meritum spraw związanych z problemami KP wyraźnie nawiązuje do charakterystyki REKLAMY w przestrzeni publicznej i wzornictwa mebli ulicy oraz zastosowanych materiałów.

Polecam materiał zdjęciowy!

Zapożyczone z portalu "MIEJSCA" .

http://miejsca.org/2007/streetscape-krajobraz-ulicy/

Tylko pozazdrościć.

Last edited by tomasz32; May 12th, 2007 at 09:33 PM.
tomasz32 está en línea ahora   Reply With Quote
Old May 12th, 2007, 03:21 PM   #1811
ogonczyk
Registered User

ogonczyk's Avatar

a tak już od tygodnia chyba. wczoraj biegłem tamtędy z dziewczyną - efekt jest super, Ujazdowskie powinny wyglądać tak samo.
Sprawa z pastorałami w ogóle dla mnie jest zawiła. Kto decyduje o formie latarni? Rozumiem, że ex definitione mają być dostosowane do charakteru architektury, ale na przykład na ulicy Żurawiej na odcinku między placem Trzech Krzyży a Kruczą stoją piękne pastorały, a na samym placu już nie. Podobnie przy Flory, na Bagateli są pastorałki, a na Flory czy Klonowej już zwyczajne latarnie. W zasadzie całe Śródmieście Południowe wymaga wymiany nawierzchni chodników i latarni. Nie rozumiem dlaczego władze nie wykorzystają tego potencjału. Mokotowska, Koszykowa, Wilcza czy wspomniana Krucza mogą zamienić się w piękne bulwary co doprowadzi do nakręcania koniunktury itd. ???
Old May 12th, 2007, 07:48 PM   #1812
tomasz32
Registered User

tomasz32's Avatar

Właśnie wróciłem z KP, byłem w pobliżu, więc przy okazji wstąpiłem by doglądnąć zmian. Żałuje bo niemiałem aparatu!
Oto one;
-Fugują od KFC krawężniki, OKROPNIE TO WYGLĄDA! Zastosowali jakąś białą maź, jest jak chamski silikon z tuby. Szpary są wymaziane na odpier...., kamień wypaprany, widać nawet z okien KFC, przy spożyciu kurczaczka!
- Lepiej niech się nie zabierają za te od traktu bo spartolą wygląd doszczędnie.
-Trwają JUWENALIA co widać i słychać, że z miasta. Przed bramą UW chordy, tłumy podpitej młodzieży, rozbite szkło na nowej posadzce, leżą "TULIPANY".
- Pojawiły się nowe, szklane, dwie budki TPSY w stylu "nowoczesnym", high-tecu. Nawet nieźle to wygląda, mają chyba po 24h i już są pozaklejane wlepkami, kartkami reklamującymi BURDELE itp, itd! Co prawda to jak je poustawiali budzi zgrozę, kamienne kostki same wychodzą, fug brak.
- Wspomniana odnowiona część kamienicy przy bramie UW przepiękna! Lśni nowością, urzeka dobrym kolorem, zachwyca, daje wyobrażenie piękna i wielkiego potencjału KP.
-Pytanie jak długo się w takiej czystości utrzyma, gdyż ARTYŚCI od sprejów tylko czyhają.

Reasumując- BOLANDA SIĘ KRĘCI W NAJLEPSZE.

Last edited by tomasz32; May 12th, 2007 at 10:55 PM.
Old May 12th, 2007, 10:06 PM   #1813
smolak
Registered User

smolak's Avatar

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by ogonczyk View Post
a tak już od tygodnia chyba. wczoraj biegłem tamtędy z dziewczyną - efekt jest super, Ujazdowskie powinny wyglądać tak samo.
Sprawa z pastorałami w ogóle dla mnie jest zawiła. Kto decyduje o formie latarni? Rozumiem, że ex definitione mają być dostosowane do charakteru architektury, ale na przykład na ulicy Żurawiej na odcinku między placem Trzech Krzyży a Kruczą stoją piękne pastorały, a na samym placu już nie. Podobnie przy Flory, na Bagateli są pastorałki, a na Flory czy Klonowej już zwyczajne latarnie. W zasadzie całe Śródmieście Południowe wymaga wymiany nawierzchni chodników i latarni. Nie rozumiem dlaczego władze nie wykorzystają tego potencjału. Mokotowska, Koszykowa, Wilcza czy wspomniana Krucza mogą zamienić się w piękne bulwary co doprowadzi do nakręcania koniunktury itd. ???
Te pastorały w "dziwnych miejscach" są po prostu oryginalnymi, przedwojennymi latarniami których za komuny nie zdążono zastąpić nowoczesnymi. Na ul Granicznej koło placu Grzybowskiego, która jest obecnie osiedlową uliczką parkingową stoi właśnie taka jedna stara latarnia, wygląda tam dosyć śmiesznie ale jest świadectwem tego że kiedyś w tym miejscu biegła normalna ulica.
Co do ulic takich jak Wilcza czy Mokotowska to myślę że najpierw trzeba tam zadbać o kamienice, część odzyska lub znajdzie właścicieli resztę będzie musiało wyremontować miasto. Myślę że wtedy ktoś zauważy ich potencjał.
smolak no está en línea   Reply With Quote
Old May 12th, 2007, 11:36 PM   #1814
ogonczyk
Registered User

ogonczyk's Avatar

coś mi się nie chce wierzyć... czyżby były identyczne w formie jak te współczesne?
Co do remontu kamienic i wymiany małej architektury to ja myślę, że jest to sprzężone. Jedno pociąga drugie remonty (rewitalizacja) o których tyle się mówi (m.in. pani Haneczka) przyciągnęły by inwestorów...
Old May 13th, 2007, 02:59 PM   #1815
AGC
digitisebanking.com

AGC's Avatar

Likes (Received): 236

Quote:
Originally Posted by tomasz32 View Post
-Trwają JUWENALIA co widać i słychać, że z miasta. Przed bramą UW chordy, tłumy podpitej młodzieży, rozbite szkło na nowej posadzce, leżą "TULIPANY".
czlowieku, wyluzuj. juwenalia dodaja miastu uroku. wreszcie KP sie zapelnia, zyje noca (choc na kilka dni).
dzis byl porzadek, wiec widac wszystko posprzatali.
AGC no está en línea   Reply With Quote
Old May 13th, 2007, 04:02 PM   #1816
Stompi
Pan od przyrody

Stompi's Avatar

Likes (Received): 73

Quote:
Originally Posted by AGC View Post
czlowieku, wyluzuj. juwenalia dodaja miastu uroku. wreszcie KP sie zapelnia, zyje noca (choc na kilka dni).
dzis byl porzadek, wiec widac wszystko posprzatali.
Juwenalia poza tym mają sto razy wyższy poziom niż setki innych imprez w wykonaniu młodzieży trochę "odmiennej" niż studenci. Na koniec zawsze jest porządek. Rok temu na Ursynaliach jak się obudziłem po nich rano w akademiku to zastanawiałem się czy przypadkiem mi się nie śniły, bo był taki porządek. Poza tym studenci nie są agresywni...
Stompi no está en línea   Reply With Quote
Old May 13th, 2007, 04:31 PM   #1817
JeV
Registered User

JeV's Avatar

Likes (Received): 292

Quote:
Originally Posted by Stompi View Post
Juwenalia poza tym mają sto razy wyższy poziom niż setki innych imprez w wykonaniu młodzieży trochę "odmiennej" niż studenci. Na koniec zawsze jest porządek. Rok temu na Ursynaliach jak się obudziłem po nich rano w akademiku to zastanawiałem się czy przypadkiem mi się nie śniły, bo był taki porządek. Poza tym studenci nie są agresywni...
Są pewne wyjątki
http://juwenalia2007.ovh.org/
JeV no está en línea   Reply With Quote
Old May 13th, 2007, 07:40 PM   #1818
tomasz32
Registered User

tomasz32's Avatar

AGC, STOMPI

Owszem takie imprezy są potrzebne ale kultura młodzieży bywa różna. Na te JUWENALIA przychodzą różni ludzie, nie tylko studenci, o wielu poglądach na "życie". Fakt było w miarę spokojnie trochę naśmiecili ale już posprzątali. Osobiście jednak wolałbym aby to ŻYCIE na KP bardziej przypominało urok NŚ w weekendy po zamknięciu ruchu. Pamiętajcie większa grupa podpitych ludzi jest jak DYNAMIT,wystarczy ISKRA, chodź by same PROFESORY się tam bawiły!

JUST_JEV- film przekonuje.

Last edited by tomasz32; May 13th, 2007 at 09:43 PM.
Old May 14th, 2007, 01:24 AM   #1819
AGC
digitisebanking.com

AGC's Avatar

Likes (Received): 236

a mi sie podobala taka scenka bodaj z piatku. po jednej stronie KP ASP, po drugiej UW i ludzie z browarkami chodza miedzy uczelniami. obok policmany i nikt nikogo nie czepia. takie obywatelskie zrozumienie - ze mimo ze poza terenem zamknietym (czyli na publicznym), to mozna z piwkiem. fajnie!
AGC no está en línea   Reply With Quote
Old May 14th, 2007, 01:31 AM   #1820
tomasz32
Registered User

tomasz32's Avatar

A pewnie, że fajnie z piwkiem na ulicy tylko z umiarem i dobrym tonem. Co do obywatelskiego zrozumienia to bym polemizował, ono jeszcze kuleje w tym kraju. Podejdź z takim obywatelskim zrozumieniem do handlarzy ulicznych lub do towarzystwa z JARMARKU EUROPA!?

edit; Aha obywatelskie to jest na razie przyzwolenie na publiczne pijaństwo. Niestety.

Last edited by tomasz32; May 14th, 2007 at 01:40 AM.
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
krakowskie przedmieście, stare miasto, varsovia, warsaw, warszawa

Thread Tools

Posting Rules