[Koszalin] Estetyka miasta - Page 2 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Architektura i Urbanistyka > Architektura i Urbanistyka

Architektura i Urbanistyka Problemy i Wydarzenia

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old September 15th, 2008, 07:04 PM   #21
donQRu
Current user

donQRu's Avatar

Likes (Received): 0

DJ troche przesadzasz - starasz sie wszystkim udowodnic ze Koszalin nie ma racji bytu i najlepiej go "zaorać". Porównujesz projekt budynków PK do budynków uczelni warszawskich co jest dla mnie smieszne - nie ta skala przedsięwzięcia a i budżety znacząco różne itp. Równie dobrze można PK porównać do MIT czy UCLA i wtedy nie zostawić na niej suchej nitki.

Też jestem pod wrażeniem wąstku Alchemika o Słupsku i sądze, że pokazał najlepszą stronę miasta w dobrych ujęciach. Ostatnio kupowałem samochód i uwierz, że w rzeczywistości wiele z nich wygladało zupełnie inaczej niz na fotach.

A co do projektów "kolesiów na poziomie koszalińskim" to takie rzeczy nie tylko w Koszalinie. Podejrzewam, ze u was w Mielnie też by sie sporo takich rzeczy znalało (zauważ jak bezsensowne jest porównanie Koszalina do Mielna - tak samo z porównaniem PK do BUW).
Bardziej podejrzewałbym Cie o to, ze jestes ze Słupska bo z tego co słyszałem koszalinianie nie bardzo sie lubią z nimi.
donQRu no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old September 15th, 2008, 08:09 PM   #22
D.J.
Registered User

D.J.'s Avatar

Likes (Received): 1487

Haha...no nie, nie jestem ze Slupska. I nigdzie nie postuluje, że Koszalin trzeba zaorać. To już zrobiono.
Sądzę, że patrze na Koszalin raczej obiektywnie, porównując do innych miast, bez lokalnego patriotyzmu. I wnioski mogą boleć. Nie zaprzeczam.
Koszalin jest raczej indyferenty, i co przyjezdni komentują jako "zadbany".
Ja bym chcial bys wzial aparat i tak jak Alchemik wykadrowal nam Koszalin bysmy mogli pookłamywać potencjalnych turystów....

A co do kolesiów, to wiem, że to są ci sami kolesie koszalinsko-mielenscy. Ostatnio zajmują się naszą mariną nad kanałem...
Old September 15th, 2008, 09:29 PM   #23
zest
Registered User

Likes (Received): 3

offtopic
D.J., piszesz bzdury. Skąd wiesz, że "ci sami kolesie koszalinsko-mielenscy" zajmują się mariną nad kanałem, skoro otwarcie ofert w przetargu na dokumentacje projektową budowy portu jachtowo-pasażerskiego nastąpi dopiero 21.10.2008r?
zest no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old September 16th, 2008, 03:57 PM   #24
D.J.
Registered User

D.J.'s Avatar

No jesli wierzysz, że to wtedy roztrzyga się kto wygra to powodzenia.
O potencjalnym przekręcie wiem z dwóch źródeł: mielenskiego i koszalinskiego opozycyjnego.
W ogole zdziwilbym się gdyby w Mielnie odbyło się cos uczciwie.
Old September 16th, 2008, 04:37 PM   #25
zest
Registered User

Likes (Received): 3

Aha. A jak wytłumaczysz fakt, że koncepcję programowo-kosztową wykonał Wojciech Robakiewicz z Instytutu Budownictwa Wodnego PAN w Gdańsku? Czyżby to był spisek "kolesi koszalińsko-mieleńsko-gdańsko-gdyńskich" ?
P.S. Zdajesz sobie sprawę, że pomówienie jest uregulowane w kodeksie karnym, artykuł 212 p§1, internet nie sprawia, że stajesz się anonimowy, a to jest publiczne forum, które mogą czytać różne osoby?
EOT
zest no está en línea   Reply With Quote
Old September 17th, 2008, 07:17 PM   #26
D.J.
Registered User

D.J.'s Avatar

Dobra. W sumie to masz racje. Do tego pana nic nie mam.
Dowiadywalem sie dokladniej i chodzi o tereny nad kanalem, ktore były sprzedane po zanizonej wartosci (to nie moj wymysl, to było na Radzie). Obok mariny, jakies 10 metrow od morza. A ten co, kupił tę ziemię to jakis Kanadyjczyk-Polak. Zresztą kupił też Hawanę. Problem w tym, że gość niby kasy ni ma i co trochę reprezentuje inną spółkę. I ma wtyki u wójta.
A proces? Wyborażasz to sobie w Mielnie? Niezle halo by bylo. Kazdy się zna. Zostałbym chyba lokalnym bohaterem ludu, bo powiedziałem głosno cos co i tak wszyscy wiedza ale sie boją napomknąć. W wyborach ostatnio wojt wygrał psim swędem. Ludzie nie głosowali za wójtem i za panią Rekową. Tylko przeciw wójtowi i przeciw pani Rek. Nie ma kogo wybrać.

A ostatni mi znany proces o pomówienie w Koszalinie skończył się zasądzeniem 40.000 na hospicjum. Więcej bym nie dostał.) Bo ten człowiek, można by rzec, był solidarnosciowym recydywistą.

Jesli czytasz "Glos Pomorza", ktory jest krytyczny wobec naszych lokalnych władz to wiesz, że pisał o "nieprawidłowościach" w Mielnie.
I o tych planach urbanistyznych chyba też pisali. Wydano na nie z 600.000zl, a potem zrobiono z nich makulaturę.

Dobra. Koniec tego OT. Jak tam z estetką Koszalina?
Old November 7th, 2008, 08:52 PM   #27
j0tj0t87
KLIN RULZ 4 EVER ;)

j0tj0t87's Avatar

Likes (Received): 30

Jak Wam się podoba świeżo odsłonięty, stojący w samym centrum miasta, budynek Galerii Hosso, nawiązujący do swojego zabytkowego pierwowzoru:

zdjęcia: roman, koszalin24.info

Last edited by j0tj0t87; November 7th, 2008 at 09:29 PM.
j0tj0t87 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
estetyka, koszalin, zachodniopomorskie

Thread Tools

Posting Rules