[Turek i okolice] Inwestycje i pomysły - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Wielkopolska, Kujawy, Lubuskie

Wielkopolska, Kujawy, Lubuskie » Bydgoszcz | Poznań | Toruń

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old September 7th, 2008, 04:23 PM   #1
mathnotyze
Registered User

Likes (Received): 0

[Turek i okolice] Inwestycje i pomysły

Nie widziałem na tym forum żadnego tematu o Turku i powiecie tureckim. Więc zapraszam do pisania o inwestycjach i pomysłach. Pozdrawiam
mathnotyze no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old September 7th, 2008, 04:37 PM   #2
mathnotyze
Registered User

Na obecną chwilę to wiem że otwarto w Turku Kaufland przy ul. Kolskiej Szosie, jakieś 10 metrów od Inter Marche. Jak dla mnie ilośc marketów w Turku jest wystarczająca, są:
- Biedronka - 2 markety
- InterMarche
- Kaufland
- Netto
- Lidl
- Sedal (?) - nie wiem czy nadal instenie tam na Słodkowie
- Lux
- i pełno Społemów

więc moim zdaniem jest tego wystarczajaco jak dla 30 tyś mieszkańców.
Lepiej jak by pomyśleli nad ściągnieciem jakiegoś inwestora, który by dał parce by ludzie mieli za co iść do tych sklepów:-)

Ciekawym miejscem na takie inwestycje to okolice między Mirandą a Elektrownią, dobry dojazd i pełna infrastruktura.
mathnotyze no está en línea   Reply With Quote
Old September 7th, 2008, 05:04 PM   #3
daniel_zg
Registered User

daniel_zg's Avatar

Likes (Received): 7

Bardzo ładna miejscowość. Mam tam rodzinę i fajnie byłoby poczytać, że ta mieścina się rozwija :P Powodzenia !
Advertisement

Old September 7th, 2008, 08:30 PM   #4
andii31

DK 72 OBWODNICA TURKU

Droga krajowa nr 72 jadąc z Poznania do Łodzi jest drogą alternatywną dla autostrady A2. Obecnie na drodze krajowej nr 72...więcej

Droga krajowa nr 72 jadąc z Poznania do Łodzi jest drogą alternatywną dla autostrady A2. Obecnie na drodze krajowej nr 72, przebiegającej prze samo centrum Turku przejeżdża 10977 pojazdów rzeczywistych na dobę. Ciasne centrum miasta, bliskość zabudowy mieszkaniowej uniemożliwiają przebudowę drogi krajowej nr 72 do odpowiednich parametrów. Tak duży ruch tranzytowy przebiegający przez centrum miasta nie pozostaje bez wpływu na ruch lokalny, który jest znacznie utrudniony. Należy też wspomnieć o nadmiernej emisji hałasu powodowanego szczególnie przez ciężkie samochody. Proponowana budowa obwodnicy przebiegać będzie po południowej stronie miasta poza terenem zabudowanym. Budowa obwodnicy umożliwi wyprowadzenie ruchu tranzytowego poza Turek, poprawi jakość życia mieszkańców, w szczególności emisja hałasu i ułatwienie dla ruchu lokalnego, oraz uczyni przejazd przez Turek znacznie szybszym i bezpieczniejszym.

Przygotowanie zadania:

- decyzja środowiskowa - wydana 9.01.2007 r.

- koncepcja programowa do zatwierdzenia do centrali GDDKiA Warszawa – przekazanie
w lutym 2007 r. – rozpatrzona w listopadzie 2007r. – aktualizacja koncepcji programowej
w 2008r.

- decyzja lokalizacyjna – przewidywana 31.12.2007r.

Podsumowanie:

- zadanie dodatkowe w zależności od możliwości finansowych możliwa realizacja w latach 2012 - 2013

http://www.gddkia.gov.pl/article/odd...4d1860fd53bbc1

oj przydala by sie juz ta obwodnica
andii31 no está en línea   Reply With Quote
Old September 7th, 2008, 08:54 PM   #5
andii31

http://novum-kalisz.pl/turek/ http://novum-kalisz.pl/turek/galeria.html

Mieszkania budowane w Turku przez kaliska firme , troche ich tam powstanie no i władze nie wolaja offsetu tak jak w innym miescie
andii31 no está en línea   Reply With Quote
Old September 8th, 2008, 09:18 AM   #6
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Likes (Received): 40

Quote:
Originally Posted by andii31 View Post
DK 72 OBWODNICA TURKU

Droga krajowa nr 72 jadąc z Poznania do Łodzi jest drogą alternatywną dla autostrady A2. Obecnie na drodze krajowej nr 72...więcej

Droga krajowa nr 72 jadąc z Poznania do Łodzi jest drogą alternatywną dla autostrady A2. Obecnie na drodze krajowej nr 72, przebiegającej prze samo centrum Turku przejeżdża 10977 pojazdów rzeczywistych na dobę. Ciasne centrum miasta, bliskość zabudowy mieszkaniowej uniemożliwiają przebudowę drogi krajowej nr 72 do odpowiednich parametrów. Tak duży ruch tranzytowy przebiegający przez centrum miasta nie pozostaje bez wpływu na ruch lokalny, który jest znacznie utrudniony. Należy też wspomnieć o nadmiernej emisji hałasu powodowanego szczególnie przez ciężkie samochody. Proponowana budowa obwodnicy przebiegać będzie po południowej stronie miasta poza terenem zabudowanym. Budowa obwodnicy umożliwi wyprowadzenie ruchu tranzytowego poza Turek, poprawi jakość życia mieszkańców, w szczególności emisja hałasu i ułatwienie dla ruchu lokalnego, oraz uczyni przejazd przez Turek znacznie szybszym i bezpieczniejszym.

Przygotowanie zadania:

- decyzja środowiskowa - wydana 9.01.2007 r.

- koncepcja programowa do zatwierdzenia do centrali GDDKiA Warszawa – przekazanie
w lutym 2007 r. – rozpatrzona w listopadzie 2007r. – aktualizacja koncepcji programowej
w 2008r.

- decyzja lokalizacyjna – przewidywana 31.12.2007r.

Podsumowanie:

- zadanie dodatkowe w zależności od możliwości finansowych możliwa realizacja w latach 2012 - 2013

http://www.gddkia.gov.pl/article/odd...4d1860fd53bbc1

oj przydala by sie juz ta obwodnica
O tym szerzej zawsze w infrze drogowej
Old August 25th, 2009, 10:56 AM   #7
szafranek

25.08.2009 Savi planuje budowę w Turku C.H. o powierzchni 10 000 m2

Nie mozna zamiescic tego artykulu

Last edited by szafranek; August 25th, 2009 at 02:51 PM.
szafranek no está en línea   Reply With Quote
Old January 31st, 2010, 03:34 PM   #8
PLrudolf
BANNED

No to zeby odswieżyc wątek coś z terenu powiatu tureckiego. Budowa hali sportowej w Tuliszkowie realizowana od grudnia zeszłego roku przez kaliską firme Novum Management. Kwota 4.663.112,91 zł. Planowane zakończenie koniec lipca 2011 roku Fotki z dzisiaj

PLrudolf no está en línea   Reply With Quote
Old January 31st, 2010, 11:46 PM   #9
cygan83
Registered User

cygan83's Avatar

Likes (Received): 18

Fajnie ze powstał wątek o Turku, jeszcze by się przydał o Kole Jak jużtu jestem to się zapytuje bo bardzo mnie to interesuje, jak z tą waszą komunikacją miejską? Bo po okresie próbnym, ponoć udanym KM w Turku chyba się nie zadomowiła, przynajmniej nie mogę znaleźc nigdzie takiej informacji.
cygan83 no está en línea   Reply With Quote
Old March 9th, 2010, 01:45 AM   #10
PLrudolf
BANNED

raczej nie. Na okres próbny była bezpłatna wiec troche ludzi z niej korzystało. Wg mnie to za małe miasto, żeby km została na dłużej. Kiedys zdaje się obsługiwał ja pks turek ale teraz nie wiem jak to jest
Old March 9th, 2010, 12:00 PM   #11
Pawel
Registered User

Likes (Received): 4

Jest jeszcze bezpłatna linia Tesco choć trudno ja zaliczyć do KM
Pawel no está en línea   Reply With Quote
Old March 9th, 2010, 06:04 PM   #12
zarro1
BANNED

Istniejąca strefa ekonomiczna w Turku (podstrefa Łódzkiej Strefy Ekonomicznej) nabiera wiatru w żagle - miasto uzyskało dofinansowanie ok. kilka/kilkanasie mln zł na uzbrojenie działek i doprowadzenie wszelkich mediów. Obecnie na terenie intensywnie inwestuje lokalna firma PROFIm sp z o.o., (jeden z największych producentów krzeseł i foteli biurowych w Polsce) stawia nowe hale, w tym magazyn wysokiego składowania...
Nieoficjalnie wiem że było/jest całkiem spore zainteresowanie ową strefą...jednak ze względu na dośc kiepskie warunki (brak mediów) zbyt wiele się tu nie działo... Kto wie może niebawem się to zmieni...
zarro1 no está en línea   Reply With Quote
Old March 13th, 2010, 04:14 PM   #13
PLrudolf
BANNED

z innej beczki taki oto ukończony juz budynek róg Piwna/Gorzelniana. Jakosć tylko komórkowa. Na żywo tak źle nie wygląda. Przód i tył (albo bok)

Old March 13th, 2010, 05:25 PM   #14
zarro1
BANNED

Prawda, na żywo prezntuję się zdecydowanie lepiej na tle monotonnej zabudowy jednorodzinnej w tej części miasta...
Old March 14th, 2010, 08:19 PM   #15
cosmoturek
Registered User

Wreszcie wątek o Turku
Pewnie za dużo się nie dzieje w tym miasteczku bo juz wyczerpał sie mam nadzieję limit supermarketów
no ale może niedługo zacznie się coś dziać w związku z ta strefą ekonimiczna:d wreszcie powstaną nowe miejsca pracy.

Warto też może napisać o nowej odkrywce węgla brunatnego Koźmin? czy to nie w tym wątku? jedno zdjęcie ode mnie z zeszlego roku...

W przyszłym tyg będę w Turku to pstryknę fotki nowym inwestycją o ile takie są
cosmoturek no está en línea   Reply With Quote
Old March 14th, 2010, 11:47 PM   #16
PLrudolf
BANNED

pisz pisz, ja nie jestem z Turku ale robie co sie da
Old March 15th, 2010, 07:45 PM   #17
zarro1
BANNED

Quote:
Originally Posted by cosmoturek View Post
Wreszcie wątek o Turku

W przyszłym tyg będę w Turku to pstryknę fotki nowym inwestycją o ile takie są
Hmm nowym inwestycjom..!? Za wiele ich nie ma, ale coś budują na ul Browarnej obok budynku spółdzielni mieszkaniowej i biblioteki, możesz "obfocic
" wyremonotwaną kamienicę w rynku gdzie mieści się Galeria Staromiejska, przy dworcu PKS odnawiają budyneczki. Może troche fot tego co już jest np. budynek "Stuska" na Kolskiej, czy Sądu Rejonowego, zachacz o budynek Barbórki i np Bank Spółdzielczy...
Tak w ogóle to przydałoby się pare fot miasta, postaram się też trochę poszperac na kompie to może cosik wrzucę
Old March 15th, 2010, 08:04 PM   #18
cosmoturek
Registered User

Co do ciekawostek z Turku i o Turku to znam kilku zapaleńców którzy promują miasto jak tylko mogą (robią np kalendarze, galerie zdjęć i inne takie), będę się z nimi widział to postaram się zalatwić jakieś ciekawe fotki miasta bo wiem, że dużo takich maja tych charakterystycznych miejsc i tych zakątków mniej znanych a naprawdę ślicznych!!

Z inwestycji to wiem, że szykuję się tez zabudowa Zdrojek Prawych. Ma tam powstać bardziej rekreacyjna zabudowa tj. jakiś tor dla rolkarzy, stadnina koni itp. ale nie wiem na jakim etapie to teraz jest...

Warto też zajrzeć na stronkę http://mojturek.blogspot.com
cosmoturek no está en línea   Reply With Quote
Old March 16th, 2010, 12:16 AM   #19
zarro1
BANNED

Cieszy fakt że w naszym małym miasteczku mamy takich zapaleńców...Ze swojej strony również będę robił wszystko żeby wątek nie umarł, jednak obecnie jestem pochłonięty pracą nad dużym projektem, w pewnym stopniu dotyczącym promocji regionów/miast zresztą Turek również będzie na tapecie....
Old March 16th, 2010, 12:19 AM   #20
mr.jedi
We Built This City

mr.jedi's Avatar

Likes (Received): 8

Quote:
Originally Posted by zarro1 View Post
Cieszy fakt że w naszym małym miasteczku mamy takich zapaleńców...
Mnie też to cieszy Stwórzcie wątek ze zdjęciami Turku i zaprezentujcie swoje miasto jak najlepiej całej Polsce Pozdrawiam i czekam na wątek
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
konin, wielkopolska

Thread Tools

Posting Rules