[Lublin] Parkowanie, strefa, przepisy, absurdy - Page 102 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Lubelskie, Małopolska, Podkarpacie i Świętokrzyskie > » Lublin

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 44 votes, 5.00 average.
Old March 22nd, 2012, 10:50 PM   #2021
Zegarkowy
user

Zegarkowy's Avatar

Likes (Received): 42550

Quote:
Ale wstyd! Cały świat zobaczy samochody pod pomnikiem
mo 22.03.2012 , aktualizacja: 22.03.2012 10:13 A A A Drukuj
Google Street View

Plac J. Kochanowskiego
Od dziś możemy chodzić po ulicach Lublina wirtualnie. Jak wygląda nasze miasto?

Google Street View
Plac Wolności

Google Street View
Plac Wolności
Dostaliśmy od firmy Google narzędzie do wirtualnych spacerów po mieście. Niestety, przykładów łamania przepisów, przykładów braku poszanowania przestrzeni publicznej przez kierowców jest sporo.

Nasz stały temat - pomnik J. Kochanowskiego - doczekał sie światowego formatu na mapach Googla. Nie lepiej wyglada Plac Wolności...

Wstyd na cały świat.
http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,356...pomnikiem.html
Zegarkowy no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old March 22nd, 2012, 10:56 PM   #2022
sanders82
( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚

sanders82's Avatar

Likes (Received): 63340

Trzeba się cieszyć, że zdjęcia są z września a nie np. maja kiedy mamy dodatkowo najazd studentów.
sanders82 no está en línea   Reply With Quote
Old March 22nd, 2012, 11:20 PM   #2023
erykko
Registered User

erykko's Avatar

Likes (Received): 1001

Quote:
Originally Posted by lucypher View Post
Na GSW mam wrażenie że Lublin to jedno wielkie miejsce do nielegalnego parkowania.
Ciekawy jestem co myśli oglądając to przeciętny Szwed czy Niemiec
Wystarczy się przejechać po osiedlowych ulicach w Niemczech by zobaczyć, że chamstwo jest takie samo jak u nas. A że nie widać tego na co dzień, na najbardziej obleganych trasach to inna sprawa, może tam po prostu działają odpowiednie służby.
erykko no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old March 23rd, 2012, 02:52 AM   #2024
geloo
Registered User

geloo's Avatar

Likes (Received): 78

Quote:
Originally Posted by khan_tengri View Post
Przecie obok jest za 1,5 zł/h.
Parking się zrobił płatny i od razu opustoszał. Obserwuję jak ludzie przyjeżdzają na chwilę coś załatwić (np. do Urzędu Skarbowego) i kiedy dowiadują się, że jest płatny, wyjeżdzają szukać darmowego miejsca. Przy odrobinie szczęścia i poczekaniu kilku minut może uda im się coś znaleźć pod Globusem. Łącznie z dojściem tracą kilkanaście minut tylko po to, żeby zaoszczędzić 3 zł. Rzeczywiście czas to pieniądz?
geloo no está en línea   Reply With Quote
Old March 23rd, 2012, 12:31 PM   #2025
Konstruktor
www.fotoradarmm.pl

Konstruktor's Avatar

Likes (Received): 8946

Szukając miejsca będą spala paliwo i wyjdzie na to samo jak by zapłacili.
Konstruktor no está en línea   Reply With Quote
Old March 23rd, 2012, 12:52 PM   #2026
jacekfreeman
globe trekker

jacekfreeman's Avatar

Likes (Received): 947

Korzystając z okazji, że mam teraz chwilę czasu i akurat uczę się testów i naszych przepisów po angielsku pochyliłem się troszkę dłużej nad tą sytuacją:

Quote:
No i doszedłem do wniosku, że te samochody stoją prawidłowo. Widać pamięć jednak zawodzi. Podstawę prawną stanowi art. 46 PORD, a punktem, który pierwotnie zaszczepił we mnie myśl, że powinni stać równolegle jest pkt 2, ale on dotyczy tylko postoju/zatrzymania na jezdni, nie na chodniku. Oczywiście kierujący jest obowiązany stosować sposób zatrzymania wyrażany znakami, ale takich tutaj nie ma. Warunki zatrzymania/postoju pojazdu na chodniku są szczegółowo opisane w art. 47, który, w przeciwieństwie do postoju na jezdni, nie wymaga ustawienia samochodu równolegle do niej, a jedynie przy krawędzi. Więc jedyne do czego możnaby się tutaj przyczepić to zbyt duża odległość od krawędzi jezdni i ewentualne niezostawienie 1,5m dla pieszych jeśli któryś kierowca się tego dopuścił.

Co jednocześnie oznacza, że na Skłodowskiej, przy zostawieniu 1,5m na chodniku, można stawać prostopadle przy krawędzi (tam gdzie jest zakaz zatrzymywania+nie dot. chodnika). Haveblue tu zwracam sie szczególnie do Ciebie, bo wprowadziłem w błąd!
jacekfreeman no está en línea   Reply With Quote
Old March 23rd, 2012, 01:11 PM   #2027
Sztukmistrz
Registered User

Likes (Received): 0

Prawidłowo... czyli można np wytoczyć proces o fałszywe oskarżenie, zniesławienie i takie tam. Interesujące...

Quote:
Originally Posted by lucypher
Jest tragedia, bo jest to ewidentne olewactwo obowiązującego przepisu.
Skoro oskarżenia zostały rzucone publicznie to ich autor powinien publicznie teraz owych kierowców przeprosić - o ile oczywiście ma choć odrobinę przyzwoitości...

Miłego weekendu wszystkim!
Old March 23rd, 2012, 01:11 PM   #2028
Fraantz
Registered User

Likes (Received): 1724

Quote:
Originally Posted by geloo View Post
Parking się zrobił płatny i od razu opustoszał. Obserwuję jak ludzie przyjeżdzają na chwilę coś załatwić (np. do Urzędu Skarbowego) i kiedy dowiadują się, że jest płatny, wyjeżdzają szukać darmowego miejsca. Przy odrobinie szczęścia i poczekaniu kilku minut może uda im się coś znaleźć pod Globusem. Łącznie z dojściem tracą kilkanaście minut tylko po to, żeby zaoszczędzić 3 zł. Rzeczywiście czas to pieniądz?
Dla mnie jest to niepojęte... Ale tak jest nie tylko w Lublinie... byłem kiedyś w Złotych Tarasach w Warszawie, w których parking podziemny kosztuje(kosztował) 3 zł za godzinę... na wąskich uliczkach dookoła, nie dało się przejechać, bo wszędzie było zastawione samochodami Totalna masakra... wjechałem na parking podziemny i bez najmniejszego kłopotu znalazłem tam miejsce... parkingi płatne są super, bo nie trzeba tracić czasu na szukanie wolnego miejsca
Old March 23rd, 2012, 05:19 PM   #2029
quina
Porozumienie Rowerowe

quina's Avatar

Likes (Received): 101

Quote:
Originally Posted by jacekfreeman View Post
doszedłem do wniosku, że te samochody stoją prawidłowo.
Pytanie czy 1m od krawędzi oznacza przy krawędzi? Pan niebieski to nawet zostawił 1,5m chodnika przed i za samochodem
Pamiętajmy, że trzymając się takiej wykładni (przy krawędzi - do 1,5 m od krawędzi) można w myśl art. 46 zostawić auto na środku jednokierunkowej drogi... A nawet można zajmować dwa pasy ruchu jadąc możliwie blisko krawędzi jezdni (dla mnie możliwie blisko to więcej niż przy) ;-)
Old March 23rd, 2012, 06:05 PM   #2030
khan_tengri
Дружба Народов

khan_tengri's Avatar

Likes (Received): 14293

Polecam dzwoniąc na SM używać numeru stacjonarnego 466-50-20, bo na 986 dodzwonienie się graniczy z cudem.
khan_tengri no está en línea   Reply With Quote
Old March 23rd, 2012, 06:23 PM   #2031
Zegarkowy
user

Zegarkowy's Avatar

Dopisany do kontaktów
Old March 23rd, 2012, 07:01 PM   #2032
lucypher
986 numer do nierobów

Likes (Received): 29

Quote:
Originally Posted by Sztukmistrz View Post
Skoro oskarżenia zostały rzucone publicznie to ich autor powinien publicznie teraz owych kierowców przeprosić - o ile oczywiście ma choć odrobinę przyzwoitości...
Najwyraźniej nastąpiła u mnie w trakcie pisania nadinterpretacja "równoległości" za co przepraszam wszystkich, którzy poczuli się urażeni. Nie chce mi się już więcej analizować tego przypadku.
Jak widać, można przyznać się do błędu i okazuje się że to nie boli. Jednak nie wszystkich chyba, gdyż niektórzy z uporem godnym lepszej sprawy uważają, że zawsze mają rację i nikt nie przekonana ich, że "czarne jest czarne a białe jest białe" (co wyraźnie widać w sygnaturze). Ponadto nie trzeba mnie również pouczać co wypada, a co nie wypada, bo z krótkich spodenek dawno wyrosłem.

Fuel

https://www.youtube.com/user/Mr666Lucypher/videos - ruch drogowy w lubelskim
lucypher no está en línea   Reply With Quote
Old March 23rd, 2012, 08:39 PM   #2033
Zegarkowy
user

Zegarkowy's Avatar

Quote:
List. Czy symbol nowego Lublina musi tonąć w błocie?
http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,487...blocie___.html

Betonowe słupki i krzaczki/żywopłot, tylko najlepiej taki solidnie kolczasty - jak delikwent raz podrapie lakier to się szybko nauczy i zapamięta.
Old March 24th, 2012, 12:17 PM   #2034
khan_tengri
Дружба Народов

khan_tengri's Avatar

Likes (Received): 14293

Jeśli ktoś wierzy, że ten parking na Głębokiej rozwiąże problem rozjeżdżania trawników na miasteczku to się myli:

http://www.mmlublin.pl/407378/2012/3...?category=news
khan_tengri no está en línea   Reply With Quote
Old March 24th, 2012, 12:33 PM   #2035
Stiggy
Не имеет аналогов в мире

Stiggy's Avatar

Likes (Received): 13442

Quote:
Originally Posted by Sztukmistrz View Post
Prawidłowo...
Samochody nie są zaparkowane prawidłowo, bo nie stoją przy krawędzi jezdni. Tak trudno to zrozumieć?
Old March 24th, 2012, 01:03 PM   #2036
Konstruktor
www.fotoradarmm.pl

Konstruktor's Avatar

Quote:
Originally Posted by khan_tengri View Post
Jeśli ktoś wierzy, że ten parking na Głębokiej rozwiąże problem rozjeżdżania trawników na miasteczku to się myli:

http://www.mmlublin.pl/407378/2012/3...?category=news
No i wszystko jasne tylko kto będzie miał te karty magnetyczne? Profesorki mają już swoje parkingi za szlabanem przy samych budynkach..
Old March 24th, 2012, 01:13 PM   #2037
maciek_lu
Registered User

Likes (Received): 1

Mam pytanie czy osoby niepełnosprawne muszą płacić za parkowanie w centrum miasta??

i coś ode mnie

maciek_lu no está en línea   Reply With Quote
Old March 24th, 2012, 01:19 PM   #2038
jacekfreeman
globe trekker

jacekfreeman's Avatar

Likes (Received): 947

Quote:
Originally Posted by quina View Post
Pytanie czy 1m od krawędzi oznacza przy krawędzi? Pan niebieski to nawet zostawił 1,5m chodnika przed i za samochodem
Pamiętajmy, że trzymając się takiej wykładni (przy krawędzi - do 1,5 m od krawędzi) można w myśl art. 46 zostawić auto na środku jednokierunkowej drogi... A nawet można zajmować dwa pasy ruchu jadąc możliwie blisko krawędzi jezdni (dla mnie możliwie blisko to więcej niż przy) ;-)
To prawda dlatego tak jak pisałem:

Quote:
Originally Posted by jacekfreeman View Post
Więc jedyne do czego możnaby się tutaj przyczepić to zbyt duża odległość od krawędzi jezdni i ewentualne niezostawienie 1,5m dla pieszych jeśli któryś kierowca się tego dopuścił.
jacekfreeman no está en línea   Reply With Quote
Old March 24th, 2012, 01:21 PM   #2039
Konstruktor
www.fotoradarmm.pl

Konstruktor's Avatar

Zapewne się zepsuł
Old March 24th, 2012, 01:23 PM   #2040
DavidPL
Registered User

DavidPL's Avatar