Lakeside Hills | 7 Buildings | 17 FL | U/C - Page 7 - SkyscraperCity
 

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Albanian Forum > Zhvillimet Urbane > Arkitektura dhe Planifikimi Urban > Tirana

Tirana Projects and Construction Updates.


Reply
 
Thread Tools
Old April 4th, 2018, 04:01 PM   #121
Korca Forever
Registered User
 
Join Date: Jan 2017
Posts: 5,039
Likes (Received): 3188

Ne projekt ka mė shumė se 5 kulla.
Korca Forever no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement
 
Old April 4th, 2018, 04:07 PM   #122
Dorado.
Registered User
 
Dorado.'s Avatar
 
Join Date: Jan 2016
Posts: 14,112
Likes (Received): 12752

Do te ndertohen vetem keto 5-se kullat. Ato 7-te kullat e tjera ne krahun tjeter nuk ka shanc te marrin leje sa te jete E.V kryetar bashkie. Por nuk i dihet, ndoshta dhe ai i jep per klientet e tij.

__________________
“If you cannot be happy with the little you have, you can be confused with the lot you want to have”
― Ernest Agyemang Yeboah
Dorado. no está en línea   Reply With Quote
Old April 4th, 2018, 04:17 PM   #123
Dorado.
Registered User
 
Dorado.'s Avatar
 
Join Date: Jan 2016
Posts: 14,112
Likes (Received): 12752

Gropa edhe per keto dy kullat eshte e hapur. Ndoshta punimet rifillojne edhe aty.

__________________
“If you cannot be happy with the little you have, you can be confused with the lot you want to have”
― Ernest Agyemang Yeboah
Dorado. no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement
 
Old April 4th, 2018, 05:06 PM   #124
endrity
Registered User
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 3,187
Likes (Received): 1185

Dorado ato dy kullat e tjera do ndertohen, e jo thjesht eshte hapur gropa. Pjesa tjeter me sa di une ka ende paqartesi mbi pronesine, se perndryshe do kishte filluar dhe aty.
endrity no está en línea   Reply With Quote
Old April 4th, 2018, 05:23 PM   #125
AlbanPOLIMI
Registered User
 
AlbanPOLIMI's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Location: Milano | Tiranė
Posts: 6,751
Likes (Received): 3347

Sa realist ky si render, te merr ne qafe!

Hec edhe merre vesh ku e gjeten ate pyllin e amazones atje ne mes, kur qofte ne planin vendor e qofte ne terren gjendja eshte komplet ndryshe, zorr se gjen hapesiren per te mbjelle dy fidane...

__________________
Vox populi, vox Dei

rene1234, Elianto liked this post
AlbanPOLIMI no está en línea   Reply With Quote
Old April 4th, 2018, 05:24 PM   #126
aldomorning
Orasul parca-i stins
 
Join Date: Jan 2017
Posts: 4,749
Likes (Received): 3317

Quote:
Originally Posted by Dorado. View Post
Do te ndertohen vetem keto 5-se kullat. Ato 7-te kullat e tjera ne krahun tjeter nuk ka shanc te marrin leje sa te jete E.V kryetar bashkie. Por nuk i dihet, ndoshta dhe ai i jep per klientet e tij.

[img]https://i.imgur.com/lJBXd3B.jpg?1[img]
aldomorning no está en línea   Reply With Quote
Old April 4th, 2018, 05:26 PM   #127
Dorado.
Registered User
 
Dorado.'s Avatar
 
Join Date: Jan 2016
Posts: 14,112
Likes (Received): 12752

E kisha per kompanine qe vete ka hedhur ne gjyq. Per kompani te tjera ankandi eshte i hapur.
__________________
“If you cannot be happy with the little you have, you can be confused with the lot you want to have”
― Ernest Agyemang Yeboah
Dorado. no está en línea   Reply With Quote
Old April 4th, 2018, 05:30 PM   #128
aldomorning
Orasul parca-i stins
 
Join Date: Jan 2017
Posts: 4,749
Likes (Received): 3317

Quote:
Originally Posted by Dorado. View Post
E kisha per kompanine qe vete ka hedhur ne gjyq. Per kompani te tjera ankandi eshte i hapur.
Mendova se po beje ironi kur the sa te jete ai nuk ndertohet gje.
aldomorning no está en línea   Reply With Quote
Old April 4th, 2018, 05:41 PM   #129
Dorado.
Registered User
 
Dorado.'s Avatar
 
Join Date: Jan 2016
Posts: 14,112
Likes (Received): 12752

Sepse mesa duket edhe une jam shprehur keq duke mos e percaktuar mire.
__________________
“If you cannot be happy with the little you have, you can be confused with the lot you want to have”
― Ernest Agyemang Yeboah
Dorado. no está en línea   Reply With Quote
Old April 4th, 2018, 05:46 PM   #130
aldomorning
Orasul parca-i stins
 
Join Date: Jan 2017
Posts: 4,749
Likes (Received): 3317

Keto kullat ose do ngjajne me shemtirat e Beogradit ose me 'Flame Towers' te Bakut ne Azerbaxhan.aldomorning no está en línea   Reply With Quote
Old April 4th, 2018, 09:16 PM   #131
Dorado.
Registered User
 
Dorado.'s Avatar
 
Join Date: Jan 2016
Posts: 14,112
Likes (Received): 12752

Quote:
Originally Posted by endrity View Post
Dorado ato dy kullat e tjera do ndertohen, e jo thjesht eshte hapur gropa.
Dhe ne fakt paskan leje te dyja projektet.__________________
“If you cannot be happy with the little you have, you can be confused with the lot you want to have”
― Ernest Agyemang Yeboah

Llapi 1 liked this post
Dorado. no está en línea   Reply With Quote
Old April 4th, 2018, 10:01 PM   #132
Dorado.
Registered User
 
Dorado.'s Avatar
 
Join Date: Jan 2016
Posts: 14,112
Likes (Received): 12752

Dritė jeshile kullave tek Diga, qytetarėt kundėr

__________________
“If you cannot be happy with the little you have, you can be confused with the lot you want to have”
― Ernest Agyemang Yeboah
Dorado. no está en línea   Reply With Quote
Old April 5th, 2018, 01:22 PM   #133
Aureli
Registered User
 
Aureli's Avatar
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 6,111
Likes (Received): 3141

Ne momentin kur parku i liqenit do behet si parku rinia vetem athere do bim rahat te gjithe. Ti presin ato peme te shkreta sa me shpejt se vetem aty e kan synin.. bulevardi i ri po duket projekt i falimentum qe ne fillim. Sa bukur, beton beton kudo.

ps. Ku jane gjithe keta banore te rinje qe po vijne ne tirane (gjysma e pallateve te reja jan bosh) dhe ku jan keto firma te huaja qe kerkojne zyra dhe dyqane se esht mbyt Tirona me qendra tregtare?!?!
__________________

aldomorning liked this post
Aureli no está en línea   Reply With Quote
Old April 5th, 2018, 02:25 PM   #134
Capital T
Registered User
 
Capital T's Avatar
 
Join Date: Feb 2018
Posts: 4,214
Likes (Received): 4489

Unė kuptoj pse jeni kundėr kėtyre kullave , unė biles jam shum pro . Duhet kuptuar qė Tirana nuk esht ma qytezė e vogėl por esht Metropol zemra e ekonomisė/kulturės sė Shqipėrisė . Kėto kullat nuk prekin asnjė pjesė tė parkut por pėrkundrazi do zhvillojnė njė pjesė tė degraduar si kjo

Do jenė njė pole zhvillimi pėr jugun e Tiranės . Edhe estetikisht duken mirė . Pėr mua esht gjithēka nė rregull deri sa mos te cėnohet parku .
Capital T no está en línea   Reply With Quote
Old April 5th, 2018, 02:27 PM   #135
aldomorning
Orasul parca-i stins
 
Join Date: Jan 2017
Posts: 4,749
Likes (Received): 3317


aldomorning no está en línea   Reply With Quote
Old April 5th, 2018, 02:34 PM   #136
Capital T
Registered User
 
Capital T's Avatar
 
Join Date: Feb 2018
Posts: 4,214
Likes (Received): 4489

Capital T no está en línea   Reply With Quote
Old April 5th, 2018, 02:45 PM   #137
Dorado.
Registered User
 
Dorado.'s Avatar
 
Join Date: Jan 2016
Posts: 14,112
Likes (Received): 12752

Quote:
Originally Posted by Capital T View Post
Kėto kullat nuk prekin asnjė pjesė tė parkut por pėrkundrazi do zhvillojnė njė pjesė tė degraduar si kjo.
Te degraduar kush e la? Se tashme nuk mashtrohemi me me rehabilitimin e zonave te degraduara duke ndertuar kulla.

Gjithsesi teorikisht te gjitha ndetimet aty ndodhen poshte diges dhe jo vetem keto qe pritet te ndertohen.
__________________
“If you cannot be happy with the little you have, you can be confused with the lot you want to have”
― Ernest Agyemang Yeboah

aldomorning, helloween 1, endrity liked this post
Dorado. no está en línea   Reply With Quote
Old April 5th, 2018, 04:28 PM   #138
Korca Forever
Registered User
 
Join Date: Jan 2017
Posts: 5,039
Likes (Received): 3188

Quote:
Originally Posted by Dorado. View Post
Gropa edhe per keto dy kullat eshte e hapur. Ndoshta punimet rifillojne edhe aty.
Tė jesh i sigurt qė do ndėrtohen tė gjitha kullat. Kėtu pak rėndėsi ka se kush ėshtė nė pushtet, si PD si PS, tė dya e kanė shkatėrruar vendin, bashkė me ndėrtuesit e paskrupullt e mendjengushtė dhe me gjykatėsit e korruptuar!
__________________

endrity liked this post

Last edited by Korca Forever; April 5th, 2018 at 04:41 PM.
Korca Forever no está en línea   Reply With Quote
Old April 5th, 2018, 05:51 PM   #139
Korca Forever
Registered User
 
Join Date: Jan 2017
Posts: 5,039
Likes (Received): 3188

Qytetarėt duhet tė vetėdijėsohen qė interesat qytetare janė mbi interesat partiake dhe tė ngrihen nė kėmbė pėr tė mbrojtur tė drejtat e tyre si qytetarė, pėrtej vijave partiake.
Nėse nuk arrihet vetėdijėsimi qytetar qeveritarėt tanė, zyrtarėt, ndėrtuesit dhe gjykatėsit do vazhdojnė tė bėjnė kėrdinė nė ketė vend.
Korca Forever no está en línea   Reply With Quote
Old April 5th, 2018, 07:31 PM   #140
AlbanPOLIMI
Registered User
 
AlbanPOLIMI's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Location: Milano | Tiranė
Posts: 6,751
Likes (Received): 3347

Quote:
Originally Posted by Dorado. View Post
Te degraduar kush e la? Se tashme nuk mashtrohemi me me rehabilitimin e zonave te degraduara duke ndertuar kulla.

Gjithsesi teorikisht te gjitha ndetimet aty ndodhen poshte diges dhe jo vetem keto qe pritet te ndertohen.
Pikerisht. Perveē asaj gropes dhe llamarinave e shkurreve qe e rrethojne, nuk shoh ndonje degradim tjeter une atje, sidomos per sa kohe qe Parku Olimpik ka ne projekt zgjerimin dhe investimin e metejshem.
__________________
Vox populi, vox Dei
AlbanPOLIMI no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement
 


Reply

Tags
albania, lakeside hills, project, tirana

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffAll times are GMT +2. The time now is 04:41 AM. • styleid: 14


Powered by vBulletin® Version 3.8.11 Beta 4
Copyright ©2000 - 2019, vBulletin Solutions Inc.
vBulletin Security provided by vBSecurity v2.2.2 (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2019 DragonByte Technologies Ltd.
Feedback Buttons provided by Advanced Post Thanks / Like (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2019 DragonByte Technologies Ltd.

SkyscraperCity ☆ In Urbanity We trust ☆ about us