[Bratislava] Zwirn - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia > City Development > Bratislava

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 3 votes, 5.00 average.
Old February 1st, 2012, 06:54 PM   #1
aquila
dialnice.info ::..

aquila's Avatar

Likes (Received): 5140

[Bratislava] Zwirn

Doplnené informácie z pôvodného prvého postu:
Quote:
Originally Posted by Phill View Post

Construction period: ???

Developer: YIT

Design by Compass

more info: http://bratislavayimby.blogspot.sk/2...-sutaz-na.html

Visualisations:

Older proposal (JF Hamilton Group)

Architect: 4A

articles:
Z Cvernovky chcú byty za 45-tisíc eur 16.11.2011
Pozrite sa, ako má vyzerať nová Cvernovka 18.11.2011
Aktivisti chcú zachovať z Cvernovky viac 25.01.2012
Cvernovka sa chystá na prvú stovku bytov 01.02.2012

ten internat co idu prebudovavat tusim ako jediny nie je tu vyznaceny a je sranda, ze na vizu je vnutri park, ale podla projektu tam bude 170 parkovacich miest

Last edited by Qwert; January 24th, 2019 at 03:57 PM.
aquila no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old February 1st, 2012, 06:58 PM   #2
KLEPETO
Registered User

KLEPETO's Avatar

Likes (Received): 4436

Quote:
Originally Posted by aquila View Post
ten internat co idu prebudovavat tusim ako jediny nie je tu vyznaceny a je sranda, ze na vizu je vnutri park, ale podla projektu tam bude 170 parkovacich miest
A ten internát je tiež súčasťou prestavby celého areálu? Lebo na tej vizualizácii je zobrazený ako šedo-transparentná hmota, ktorá tam stojí, ale s projektom nemá nič spoločné. Ale to by im najskôr ťažko povolil investor Cvernovky vybudovať si na ich pozemkoch parkovisko.
KLEPETO no está en línea   Reply With Quote
Old February 1st, 2012, 09:51 PM   #3
aquila

aquila's Avatar

skor mam dojem ze na trende spojili dve veci dokopy, lebo v tom intraku vystupuje SEG Residential I, s.r.o. a na zvysok cvernovky JF Hamilton Group
Sponsored Links
Advertisement

Old February 2nd, 2012, 07:44 AM   #4
optimikista
optimikista

Likes (Received): 0

Quote:
skor mam dojem ze na trende spojili dve veci dokopy, lebo v tom intraku vystupuje SEG Residential I, s.r.o. a na zvysok cvernovky JF Hamilton Group
Tu ozaj nieco nesedi. Ako sa na diskusii pod clankom Trendu spomina, ten dom uz ma zobytnene podkrovia a novu strechu. Zeby aj tam boli najomne byty, ktore teraz kompletne nanovo prerobia?
optimikista no está en línea   Reply With Quote
Old February 2nd, 2012, 03:41 PM   #5
svacko
Registered User

SEG a JFHG maju podla ORSR rovnakeho vlastnika http://www.orsr.sk/hladaj_osoba.asp?PR=Hamilton

Dotknuty dom na fotke patri podla vypisu z LV c. 2085 (BA II, Ruzinov, k.u.Nivy) spolocnosti SEG Residential a ide skutocne o internat, t.j. vypada to tak, ze nikto z ludi, co tam byvaju, nema zakupenu akukolvek cast na danom pozemku.

tiez som prekvapeny, doteraz som si myslel, ze ide o normalny bytovy dom
svacko no está en línea   Reply With Quote
Old February 2nd, 2012, 05:43 PM   #6
Shob
Registered User

Shob's Avatar

Quote:
SEG Residential I, s.r.o. je len projektova firma, vlastnik pozemok, SPV urcena len pre tento projekt, dcera JF Hamilton. Developerom vsetkeho okolo Cvernovky je JF Hamilton.
Shob no está en línea   Reply With Quote
Old March 9th, 2012, 11:02 AM   #7
aquila

aquila's Avatar

http://bratislava.sme.sk/c/6291183/c...-pamiatku.html

neviem ci to bude dobry napad
Old March 11th, 2012, 03:08 AM   #8
eminencia
112

eminencia's Avatar

Likes (Received): 4

Podľa mňa má ten areál veľmi dobrú atmosféru a stojí za ochranu. Práve ako komplex pôsobí na mňa tým správnym dojmom, bola by škoda, keby zostala stáť len hlavná výrobná hala. Určite sa budú dať dobre využiť aj ostatné priestory, beztak na mňa ten navrhovaný projekt nepôsobí, že by ponúkal nejakú veľkú pridanú hodnotu, takže ak ho bude musieť investor pozmeniť svoje plány nejaká veľká katastrofa sa konať nebude, možno ho to podnieti k väčšej kreativite.
Old April 10th, 2012, 04:35 PM   #9
optimikista
optimikista

Ako to vidi developer

http://www.bratislavskenoviny.sk/naj...page_id=277318
optimikista no está en línea   Reply With Quote
Old April 10th, 2012, 05:18 PM   #10
zollium
BANNED

Likes (Received): 10

Zaujimave....som zvedavy co tam nakoniec vznikne..ale pri tomto projekte pockam kym to bude hotove a potom budem hodnotit,no je jasne ze aktivisti sa uz aktivovali
zollium no está en línea   Reply With Quote
Old May 2nd, 2012, 11:11 AM   #11
motooo
Registered User

motooo's Avatar

Likes (Received): 1418

Reporteri o Cvernovke.

http://www.stv.sk/online/archiv/reporteri
motooo no está en línea   Reply With Quote
Old May 2nd, 2012, 07:52 PM   #12
Anuris
Registered User

Likes (Received): 3289

Nájomníci v Cvernovke končia
Anuris no está en línea   Reply With Quote
Old May 2nd, 2012, 09:05 PM   #13
Favorit
Registered User

Favorit's Avatar

Likes (Received): 5890

Ja im držím palce. Nemajú to tu ľahké, ale snáď sa im to podarí realizovať v čo najväčšom rozsahu. Myslím že obavy, že tam vzniknú sklenené škatule sú zbytočné. Stačí pozrieť v akom štýle plánujú dokončiť nedokončenú budovu na Rajskej.
Favorit está en línea ahora   Reply With Quote
Old May 3rd, 2012, 05:41 PM   #14
PosoniumAster
Registered User

PosoniumAster's Avatar

Likes (Received): 1714

Zaujimalo by ma co bude s tou budovou Cvernovky co racia zachovat, lebo ako to tam poznam, nie je to jeden hranol, zo strany dvora ma dve vezice, kde su schodiske. Budu ju nejako "zarovnavat"? Na vizualizaciach to posobi ako zmes Londyna a Pariza, celkom lakave, ale predsa len na Ruzinov mozno cudzie, som velmi zvedavy.

A este nieco, na tom pohlade zo vzduchu to posobi ako moderne budovy, ale na tej novej vizoske je to ako odkopirovane z parizskeho bulvaru a la Hausmann. Troska zavadzaju.
PosoniumAster no está en línea   Reply With Quote
Old May 3rd, 2012, 05:49 PM   #15
Name user 1
user1

Name user 1's Avatar

Likes (Received): 480

pred nedavnom zarezonovalo prehlasenie sudu v spore medzi byvalymi majitelmi cvernovky a Slovenskou republikou o tom koho bola vyna, ze cvernovka skrachovala. Rozsudok znel v prospech Slovenska.

ps : majitelia - byvali funkcionari HZDS so sidlom firmy v Holandsku sa sudili o takmer 300 mil euro. Teraz maju platit trovy takmer 3 mil euro..
Name user 1 no está en línea   Reply With Quote
Old May 3rd, 2012, 06:18 PM   #16
fresco
Registered User

Likes (Received): 387

Quote:
Originally Posted by PosoniumAster View Post
Zaujimalo by ma co bude s tou budovou Cvernovky co racia zachovat, lebo ako to tam poznam, nie je to jeden hranol, zo strany dvora ma dve vezice, kde su schodiske. Budu ju nejako "zarovnavat"? Na vizualizaciach to posobi ako zmes Londyna a Pariza, celkom lakave, ale predsa len na Ruzinov mozno cudzie, som velmi zvedavy.

A este nieco, na tom pohlade zo vzduchu to posobi ako moderne budovy, ale na tej novej vizoske je to ako odkopirovane z parizskeho bulvaru a la Hausmann. Troska zavadzaju.
toto aj mna prekvapilo a musim povedat ze ma ten historizujuci styl ako je prezentovany vobec nezaujal - nemozem povedat ze by sa mi to vyslovene nepacilo ale je to take akoby autor ani nebol priamo na mieste alebo si zistil ako to v okoli vyzera a len narychlo nieco k sebe naplacal aby boli nejake vizosky - keby som chcel byt trufaly tak poviem ze to posobi amatersky
fresco no está en línea   Reply With Quote
Old May 3rd, 2012, 10:38 PM   #17
feudal
Registered User

feudal's Avatar

Likes (Received): 1

sorry, ale tie prvé dve fotky sú podľa dosť mimo reality. S poslednou vizualizáciou abosolútne nesúvisia, neviem prečo ich developer vôbec zverejnil. Napr. na prvej fotke je po ľavej strane minimálne 10 rôznych fasád vedľa seba a rôzne výšky budov....
feudal no está en línea   Reply With Quote
Old May 4th, 2012, 01:27 AM   #18
Anuris
Registered User

Likes (Received): 3289

Ta posledna "vizualizacia" je zrejme iba taka trochu prepracovanejsia hmotova studia, ktora ani nie je nova, ale bola uz sucastou tych predoslych konceptualnych navrhov z prveho prispevku tohto threadu - jediny rozdiel je, ze tam to bolo vyobrazene obratene.

Pokial ide o tie 2 nove vizualizacie - tazko povedat nakolko ich mozno povazovat za finalne, resp. blizke konecnej realite. Z poslednych vyjadreni investora som mal pocit, ze od konkrektnych kontur ma projekt este daleko, takze aj v tomto pripade asi zatial ide iba o take hrajkanie sa. Mozno to zverejnili aj pod tlakom pamiatkovej hysterie, ktoru sa v poslednom case aktivisti snazia rozputavat. Predsa len mat v ruke aspon taketo ideove navrhy, na ktorych mozno aj graficky v nejakej hrubej podobe ilustrovat svoje zamery, je v diskusii okolo Cvernovky urcite ucinnejsou "zbranou" ako iba slovne vyjadrenia o tom, ze to bude ine a ze sa tam nemaju stavat len dalsie bezduche sklenene krabice.

Kazdopadne, mne sa to velmi paci. Keby sa aj na ostatnych pozemkoch v lokalite Niv namiesto zrusenych "mrakodrapov" islo tymto smerom (kompaktna zastavba predelena sirokymi ulicnymi bulvarmi a namestickami, velkoryso ponate chodniky, prizemia budov urcene pre rozne obchodno-gastronomicke a ine prevadzky, vonkajsie posedenia + zelen, lavicky atd.), tak by som bol spokojny. Osobne hodnotim pozitivne aj dizajnovo-materialne riesene budov (viac "kamena", menej skla) a minimalne pri tomto projekte by som privital, keby sa to tak zrealizovalo. U inych by mi stacilo ak by sa inspirovali ostatnymi zmienovanymi parametrami a samotne budovy mozu byt aj modernejsie.

Od zaciatku som mal z Francuzov dobry pocit, pacili sa mi aj tie predosle ideove navrhy a verim, ze podobne ako "irska" Eurovea bude aj toto z hladiska BA naozaj "ine". Ak sa to podari, tak to bude urcite vacsim prinosom ako to, co je tam teraz. A dovolim si aj tvrdit, ze tento typ vystavby je pre mesto a jeho obyvatelov omnoho hodnotnejsi ako par vyskoviek.
Anuris no está en línea   Reply With Quote
Old May 4th, 2012, 12:13 PM   #19
Amrafel
Bratislava YIMBY

Amrafel's Avatar

Likes (Received): 6805

Štýl až príliš parížsky, ak to naozaj zrealizujú, bude to rozhodne iné, ako čokoľvek, čo v Bratislave máme. V zásade však súhlasím aj s Anurisovým príspevkom. Takýto urbanizmus potrebuje táto časť Bratislavy- budovy do 5-6 podlaží, široké ulice so stromoradiami a cyklotrasami, zachované zvyšky industriálu. Osobne považujem lokalitu Cvernovky a okolia (500 bytov, Trenčianska) za jednu z najlepších v meste, je odtiaľ blízko do centra a dostatok zelene, je tam kľud a neďaleko sú všetky podstatné služby.

Na druhej strane Mlynských Nív je však už podľa mňa potrebné výškovo gradovať. Ak sa zrealizujú plány Penty a J&T, budú tam už veľmi solídne základy skutočného clustru. Som fanúšikom skôr parížskeho vzoru (kde sú všetky výškovky v La Défance, až na výnimky) ako londýnskeho, kde sú mrakodrapy rozosiate kade-tade po meste medzi nižšou zástavbou.

YIM.BA.
Amrafel no está en línea   Reply With Quote
Old May 4th, 2012, 06:18 PM   #20
Favorit
Registered User

Favorit's Avatar

Likes (Received): 5890

Páričkova 22 a 24

Quote:
m2: 130.000
client: Hamilton
date: 2014
status: ongoing
principal architect: Ludvik Seko, Jan Schindler
project architects: Petra Hlaváčková, Jura Prokopec, Ilona Žitnáková
zdroj: Schindler Seko Architects

Quote:
V súčasnosti podľa informácií TRENDreality.sk slúžia všetky priestory na prenájom a nejde teda o klasický bytový dom. Sedem podlaží má prejsť kompletnou rekonštrukciou a nadstavbou, počas ktorej do najvyššieho poschodia „vsunú“ obytné jednotky. Celkovo sa počíta s necelou stovkou bytov.

zdroj: reality.etrend.sk

zdroj: Schindler Seko Architects

Favorit está en línea ahora   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules