[Bratislava] Petržalka City - Page 8 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia > City Development > Bratislava

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 15 votes, 5.00 average.
Old September 19th, 2008, 11:10 PM   #141
michalko9

Likes (Received): 0

PRESNE!!! ...ti ludia si myslia ze im tam postavia nieco zle,velke, alebo co? Ja nechapem! Petrzalka nema nic co by v jej srdci dodavalo charakter pulzujucej mestskej casti, tento (na Slovensko velky projekt) by jej pomohol si myslim.

Preto navrhujem ignorovat tychto 140 mudrych ,,majitelov bytovych jednotiek,,!
michalko9 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old September 19th, 2008, 11:56 PM   #142
Warrior of Blasphemy

default's Avatar

Likes (Received): 173

Tipujem, ze su to povacsine prestanuti byvali estebaci, ktori tie svoje panelaciky dostali za 50tisic od druzstva, parkuju favorita na travniku a na programe ich dna je zavist voci ostatnym, zneprijemnovanie zivota za kazdu cenu a blokovanie kazdej zmeny, co i len pozitivnej.
Old September 23rd, 2008, 10:41 PM   #143
Qwert
Moderator

Qwert's Avatar

Likes (Received): 4404

Článok z Pravdy: Petržalka city začne rásť až o rok. No bodaj by mali pravdu, že to začne rásť už (nie až) o rok.
Qwert no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old October 8th, 2008, 12:03 AM   #144
carbonkid
ab.us.er

carbonkid's Avatar

Likes (Received): 40

nooo asi na tom nieco PRAVDY bude ked SME sa to docitali aj

tu:

Výstavba centra Petržalka City sa presúva na rok 2009

Quote:
Výstavba multifunkčného centra Petržalka City v Bratislave sa posúva na rok 2009. Nové centrum za 400 miliónov eur (12 miliárd korún) by malo vzniknúť na ploche 22 hektárov v lokalite ohraničenej Rusovskou cestou, Romanovou, Hálovou a Gessayovou ulicou a korytom Chorvátskeho ramena. Pôvodne sa malo začať s výstavbou prvej etapy ešte v tomto roku, investorská spoločnosť však posunula začiatok prác až na budúci rok.
som sokovany!!! v BA sa nieco nezacne stavat nacas? nevidane/neslychane!

ps: zjem kefu ked zacnu nabuduci rok...to sa podla mna este len zacne premyslat ci pojde elektricka nad zemou alebo pod nou...alebo ci by sa radsej predsa len nemalo par rokov pockat a postavit radsej rovno

metrooo

no ale aspon sa maju developeri PC na co vyhovarat zejo
carbonkid no está en línea   Reply With Quote
Old October 8th, 2008, 08:55 AM   #145
Warrior of Blasphemy

default's Avatar

Podakujte sa aktivistom a skupine talibancov okolo viete koho z Rovniankovej ulice.
Old October 8th, 2008, 01:26 PM   #146
hurahura
urban voyer

Likes (Received): 19

haha
nebud naivny. skutocny dovod je ze investor nevie zabezpecit financovanie stavby a vlastne ani nevie co ma postavit, pretoze trh bytov aj shoppingov aj kancelarii zacina byt v ba saturovany a banky sa o financovanie netrahaju. plus naivny prvotny nerealny timing projektu. plus problem, ze bez rychloelektricky a ten-t vlaku je lokalita uplne nezaujimava. Proste zase dalsi radoby developer, co si myslel ze staci nakreslit par 3D vizualizacii a uspech projektu je tu a za 3 roky ma zadelano. V skutocnosti to bude 10 rokov a postavi sa z toho nejaky fragment /park sa vynecha ako prva vec /
hurahura no está en línea   Reply With Quote
Old October 8th, 2008, 01:39 PM   #147
Warrior of Blasphemy

default's Avatar

To je pravda, kanclikov je uz prebytok, ale myslim si ze rezidencny trh predsalen este saturovany nie je. A nemam tym na mysli len prve kupy novopostavenych bytov, ale aj migraciu smerom od panelovych skatul a zvysovania urovne byvania (obmena bytoveho fondu). Co sa tyka rezidencneho trhu, tam nie je problemom jeho vycerpanost, tam je problem cenova dostupnost. Developer, ktory bude predavat meter za 40 - 45tisic, bude vysmiaty, pretoze dostane financovanie, preda raz dva, a stale so slusnym ziskom. To je cele. Ze to velka vacsina este stale nedokaze pochopit - je iba ich problem, skoncia s nepreda(j)nymi skatulami v objeme stoviek milionov, alebo s projektami na papieri.
Old October 8th, 2008, 09:26 PM   #148
wuane
Registered User

wuane's Avatar

Likes (Received): 747

ja len dodam,ze na Slovensku chyba 250 000 bytov.Samozerjme,trh s "luxusnymi" bytmi sa uz viac menej vycerpal,ale stale je tu obrovska diera s bytmi za normalne prijatelne ceny pre skutocnu strednu vrstvu.Ak by sa v BA malo postavit len 20-30%,tak je to stale 50-60 000 bytov.To znamena 5x projekt ako je South city,neviem kolko bytov ma vzniknut v PC.Tento projekt ak by mal schopneho developera,moze byt velmi uspesny,rovnako ako Port,SC ci ine...
..dúfam, že to nikto nepočúva, zabezpečil som na tento rok 35, na budúci rok asi 40, plus teda ďalšie veci. Zabezpečil som ich, ako tie peniaze, vlastnou hlavou...To, že sa pri tom motal Fedor, nemôže znamenať, že ma niekto bude držať za gule, to sa nesmie stať...Som sa vymanil od Fedora a povedal som: Fedor, ja som dal do toho hlavu a nie ty si dal do toho hlavu, takže ja budem teraz o niektorých veciach rozhodovať..."

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
wuane no está en línea   Reply With Quote
Old October 8th, 2008, 11:42 PM   #149
wonderdax
The Man from Earth

wonderdax's Avatar

Likes (Received): 2

mna zaujima ta cena pre strednu vrstvu za m2 ... co myslite kolko by to dnes bolo?
wonderdax no está en línea   Reply With Quote
Old October 9th, 2008, 12:11 AM   #150
wuane
Registered User

wuane's Avatar

ak by mali byt napriklad tri veze pre strednu vrstvu,tak ich cena by podla mna v BA mala byt o tretinu az polovicu nizsia.
Inak povedane,aby pre bezneho Bratislavcana,ktoreho prijem do domacnosti je dajme tomu 50-60 000(dvaja ludia) nebol problem ziskat na takyto byt uver.
..dúfam, že to nikto nepočúva, zabezpečil som na tento rok 35, na budúci rok asi 40, plus teda ďalšie veci. Zabezpečil som ich, ako tie peniaze, vlastnou hlavou...To, že sa pri tom motal Fedor, nemôže znamenať, že ma niekto bude držať za gule, to sa nesmie stať...Som sa vymanil od Fedora a povedal som: Fedor, ja som dal do toho hlavu a nie ty si dal do toho hlavu, takže ja budem teraz o niektorých veciach rozhodovať..."

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
Old October 9th, 2008, 12:14 AM   #151
zuzana
AA

zuzana's Avatar

Likes (Received): 34

Quote:
Originally Posted by wuane View Post
ak by mali byt napriklad tri veze pre strednu vrstvu,tak ich cena by podla mna v BA mala byt o tretinu az polovicu nizsia.
Co je dnes stredna vrstva Bratislavy? Aky je zhruba prijem na cloveka, aby bol v strednej vrstve? To co pises, je podla mojich vedomosti uz skor nizsia stredna vrstva, alebo ako to nazvat. Povazujem za lahky priemer prijem dvoch ludi v domacnosti 70-90 tis.
zuzana no está en línea   Reply With Quote
Old October 9th, 2008, 12:37 AM   #152
wonderdax
The Man from Earth

wonderdax's Avatar

LOL ze lahky priemer....sme sa nasmiali....

priemerna mzda v BA bola nieco cez 28.000,-

Zaujimavy i ked starsi clanok je tu
http://www.cassovia.sk/korzar/archiv...11.2003/43431O
Old October 9th, 2008, 12:40 AM   #153
wuane
Registered User

wuane's Avatar

wau,wonderdax,ty si mi dal za pravdu...este si sa aj do mojho priemeru strafil.
Zuzka,podla mna naozaj viac dvojic zarobi do 60 tisic ako do 90.

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
Old October 9th, 2008, 03:26 AM   #154
Sukino
Registered User

Sukino's Avatar

Likes (Received): 3681

And about 70% of people earn less than the average wage. Median is a better indicator than mean.
Old October 9th, 2008, 08:37 AM   #155
zuzana
AA

zuzana's Avatar

ok to bol skor osobny nazor, ako nieco podlozene statistikami. (moj)
Old October 9th, 2008, 09:48 AM   #156
potkanX
say NO to debil

Likes (Received): 867

holt zuzka mozno neuveris, ale v BA zije a pracuje hodne takych ludi, co chodia na kyselu rybu do srdiecka. asi s s nima nestretavas.
potkanX no está en línea   Reply With Quote
Old October 9th, 2008, 09:59 AM   #157
kaxno
railfan

kaxno's Avatar

Likes (Received): 443

stredna vrstva

Ja mam len jednu otazku: preco sa automaticky chape stredna vrstva ako ta, ktora sa pohybuje na urovni priemernej mzdy ?

Uvediem priklad pri autach, BMW 3, Audi A4, VW Passat su auta strednej, resp. vyssej strednej triedy. V Nemecku, Rakusku bezne auto strednej triedy. U nas si to vsak nemyslim. Ak by si mala rodina s prijmom 60 tis dovolit byvanie + taketo auto, proste na to nema. Nevravim o dovolenkach a tak podobne. Preto sa musim priklonit viac na stranu Zuzky.
kaxno no está en línea   Reply With Quote
Old October 9th, 2008, 10:13 AM   #158
zuzana
AA

zuzana's Avatar

Quote:
Originally Posted by potkanX View Post
holt zuzka mozno neuveris, ale v BA zije a pracuje hodne takych ludi, co chodia na kyselu rybu do srdiecka. asi s s nima nestretavas.
stretavam, ja sa tiez neradim do strednej vrstvy, ani podla tej statistiky co ste dali vy a milujem kysle rybicky :-P. Skor na to pozeram z toho hladiska, ktore tu ukazuje kaxno... mozno som mala ostat pri cistej otazke, kto sa radi do strednej vrstvy a nie davat moju predstavu. mea culpa.
Old October 9th, 2008, 10:22 AM   #159
wonderdax
The Man from Earth

wonderdax's Avatar

Quote:
Originally Posted by kaxno View Post
Ja mam len jednu otazku: preco sa automaticky chape stredna vrstva ako ta, ktora sa pohybuje na urovni priemernej mzdy ?

Uvediem priklad pri autach, BMW 3, Audi A4, VW Passat su auta strednej, resp. vyssej strednej triedy. V Nemecku, Rakusku bezne auto strednej triedy. U nas si to vsak nemyslim. Ak by si mala rodina s prijmom 60 tis dovolit byvanie + taketo auto, proste na to nema. Nevravim o dovolenkach a tak podobne. Preto sa musim priklonit viac na stranu Zuzky.
Nemyslim si, trosku skreslujuce prirovnanie. V Pakistane stoji T LC Prado jazdenka z jedneho bazaru 4,700,000 tych miestnych susnakov, co je v prepocte cez 1 345 734.0 nasich SK bubakov, co znamena ze je tam drahsie ako u nas v bazare. Podla mna je to o kupnej sile obyvatelstva o trhu, ktory tlaci na ceny tovaru + o ekonomickej sile obyvatelstva, ktora suvisi s produktivitou atd... mozme sa porovnavat v ramci V4 ale nie s Nemcami.
Nikto nepovedal ze priemerna mzda by mala byt automaticky mzda strednej vrstvy.Ale ked neratam ludi co beriu socialne davky, minimalnu mzdu a neratam managment a ich zlate padaky, tak mi vychadza ze skutocna stredna vrtva by sa mala pohybovat niekde medzi 25.000 - 40.000 hrubeho...
edit... Opravujem je to skutocne viac....

Quote:
stretavam, ja sa tiez neradim do strednej vrstvy, ani podla tej statistiky co ste dali vy a milujem kysle rybicky :-P. Skor na to pozeram z toho hladiska, ktore tu ukazuje kaxno... mozno som mala ostat pri cistej otazke, kto sa radi do strednej vrstvy a nie davat moju predstavu. mea culpa.
Si predstav ze ostanes na MD a mas 5.000,- mesacne a bum si von zo strednej vrstvy ...nie, to je blbost, dalsi aspekt ktory podla mna hraje dolezitu vec je aj akasi pridana hodnota pre spolocnost ktou stredna vrstva tvori ( napriklad deti )

Last edited by wonderdax; October 9th, 2008 at 11:37 PM.
Old October 9th, 2008, 10:41 AM   #160
zuzana
AA

zuzana's Avatar

Quote:
Originally Posted by wonderdax View Post
Nemyslim si, trosku skreslujuce prirovnanie. V Pakistane stoji T LC Prado jazdenka z jedneho bazaru 4,700,000 tych miestnych susnakov, co je v prepocte cez 1 345 734.0 nasich SK bubakov, co znamena ze je tam drahsie ako u nas v bazare. Podla mna je to o kupnej sile obyvatelstva o trhu, ktory tlaci na ceny tovaru + o ekonomickej sile obyvatelstva, ktora suvisi s produktivitou atd... mozme sa porovnavat v ramci V4 ale nie s Nemcami.
Nikto nepovedal ze priemerna mzda by mala byt automaticky mzda strednej vrstvy.Ale ked neratam ludi co beriu socialne davky, minimalnu mzdu a neratam managment a ich zlate padaky, tak mi vychadza ze skutocna stredna vrtva by sa mala pohybovat niekde medzi 25.000 - 40.000 hrubeho...

Si predstav ze ostanes na MD a mas 5.000,- mesacne a bum si von zo strednej vrstvy ...nie, to je blbost, dalsi aspekt ktory podla mna hraje dolezitu vec je aj akasi pridana hodnota pre spolocnost ktou stredna vrstva tvori ( napriklad deti )
to nie je pre mna az taka tazka predstava, akurat som zistila, ze v mojom pripade nebudem dostavat na MD 5000 no a ked pocitas 25-40000, nie je to nahodou na dve osoby 50-80000? Okrem toho, ten odhad bol v hrubom samozrejme.
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules