[Bratislava] Petržalka City - Page 9 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia > City Development > Bratislava

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 15 votes, 5.00 average.
Old October 9th, 2008, 11:19 AM   #161
aquila
dialnice.info ::..

aquila's Avatar

Likes (Received): 5189

stredna trieda rozhodne nie su ludia s priemernym platom.. a to nikde na svete...

stredna trieda su praveze ludia s vyssim ako priemernym platom.. rozumeno nie o trochu, ale o viac...

v rakusku kopu ludi hovori o strednej trieda az o ludoch s platmi okolo 4-5 tisic euro .. typicky predstavitelia strednej triedy su stredny management, consultanti, vela slobodnych povolani t.j. lekari, pravnici, architekti .. ale nie uradnici, bezni zamestnanci, alebo nebodaj ucitelia ..
aquila no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old October 9th, 2008, 11:33 PM   #162
wonderdax
The Man from Earth

wonderdax's Avatar

Likes (Received): 2

Quote:
Originally Posted by aquila View Post
stredna trieda rozhodne nie su ludia s priemernym platom.. a to nikde na svete...

stredna trieda su praveze ludia s vyssim ako priemernym platom.. rozumeno nie o trochu, ale o viac...

v rakusku kopu ludi hovori o strednej trieda az o ludoch s platmi okolo 4-5 tisic euro .. typicky predstavitelia strednej triedy su stredny management, consultanti, vela slobodnych povolani t.j. lekari, pravnici, architekti .. ale nie uradnici, bezni zamestnanci, alebo nebodaj ucitelia ..
ja sa na to pozeram asi az prilis s burzoazneho pohladu sorry

Takze sme vlastne dospeli k zaveru ze byty pre normalnych ludi sa nerobia
wonderdax no está en línea   Reply With Quote
Old October 9th, 2008, 11:56 PM   #163
milan11

Ale robia. Bohuzial nie na Slovensku.
milan11 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old October 10th, 2008, 12:32 AM   #164
Mirec
Petržalský rypák

Likes (Received): 41

Tiez mam ten pocit, podla mna by mal byt momentalne strop pre byty pre normalnych ludi niekde medzi 45-50k za stvorec v Bratislave, vsade inde samozrejme menej. A wuane ma absolutnu pravdu, ze dopyt po bytoch ani zdaleka nie je naplneny, lenze dopyt je po bytoch pre normalnych ludi a tie sa prakticky vobec nestavaju. Dufam, ze si investori uz konecne nabiju s obrovskou masou nepredajnych bytov a mam pocit ze v Petrzalka City tiez nebudu zrovna ludove ceny (neocakavam pod 70k). Nejak som mal vzdy predstavu, ze silna stredna vrstva by mala byt zakladom fungujucej ekonomiky a malo by jej teda byt 60-70% vsetkych obyvatelov.
Zuzi, ak je pre Teba stredna vrstva domacnost s mesacnym prijmom 60-90k, tak sme teda riadne v ..., kedze tychto ludi je v Bratislave urcite pod 20%.
Mirec no está en línea   Reply With Quote
Old October 10th, 2008, 12:52 AM   #165
wuane
Registered User

wuane's Avatar

Likes (Received): 747

Zuzka,mam na teba prosbu.Aby sme si to ujasnili.Nevedela by si zohnat,pripane z hlavy napisat informacie,kolko zhruba su stavebne naklady na m2,dajme tomu holobytu,a ako rastu naklady napriklad so stupjucim poctom podlazi?Vzorovy objekt by mohol byt trebars aj Gloria.
..dúfam, že to nikto nepočúva, zabezpečil som na tento rok 35, na budúci rok asi 40, plus teda ďalšie veci. Zabezpečil som ich, ako tie peniaze, vlastnou hlavou...To, že sa pri tom motal Fedor, nemôže znamenať, že ma niekto bude držať za gule, to sa nesmie stať...Som sa vymanil od Fedora a povedal som: Fedor, ja som dal do toho hlavu a nie ty si dal do toho hlavu, takže ja budem teraz o niektorých veciach rozhodovať..."

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
wuane no está en línea   Reply With Quote
Old October 10th, 2008, 01:20 AM   #166
milan11

Quote:
Originally Posted by Mirec View Post
Tiez mam ten pocit, podla mna by mal byt momentalne strop pre byty pre normalnych ludi niekde medzi 45-50k za stvorec v Bratislave, vsade inde samozrejme menej. A wuane ma absolutnu pravdu, ze dopyt po bytoch ani zdaleka nie je naplneny, lenze dopyt je po bytoch pre normalnych ludi a tie sa prakticky vobec nestavaju. Dufam, ze si investori uz konecne nabiju s obrovskou masou nepredajnych bytov a mam pocit ze v Petrzalka City tiez nebudu zrovna ludove ceny (neocakavam pod 70k). Nejak som mal vzdy predstavu, ze silna stredna vrstva by mala byt zakladom fungujucej ekonomiky a malo by jej teda byt 60-70% vsetkych obyvatelov.
Zuzi, ak je pre Teba stredna vrstva domacnost s mesacnym prijmom 60-90k, tak sme teda riadne v ..., kedze tychto ludi je v Bratislave urcite pod 20%.
Ja povazujem za prijatelnu hranicu, vzhladom k nasim platom, priemernu cenu okolo 1 500€/m2.
Bavim sa samozrejme o priemernej cene, v zavislosti od lokality by cena dalsich mohla byt nizsia alebo vyssia.
milan11 no está en línea   Reply With Quote
Old October 10th, 2008, 09:43 AM   #167
potkanX
say NO to debil

Likes (Received): 867

no nebudes dostavat 5000, ale matersku mas iba 28 tyzdnov. a potom ti ostane iba tych 5000, ani to tusim nie plnych... a pokial si myslis, ze budes stihat pracovat v nejakej rozumnej miere, tak zabudni. pokial si neplanujes nastahovat svokrovcov do vedlajsej izby.
potkanX no está en línea   Reply With Quote
Old October 10th, 2008, 10:40 AM   #168
hurahura
urban voyer

Likes (Received): 19

my mame 5600 Sk aj s pridavkom na dieta a to je minimum
paradne to je. nechapem ako dokaze vyzit slobodna mamicka bez partnera, tento stat fakt nepodporuje rodinu a vychovanie deti.
no ale to bol offtopic.
hurahura no está en línea   Reply With Quote
Old October 10th, 2008, 11:05 AM   #169
zuzana
AA

zuzana's Avatar

Likes (Received): 34

Quote:
Originally Posted by potkanX View Post
no nebudes dostavat 5000, ale matersku mas iba 28 tyzdnov. a potom ti ostane iba tych 5000, ani to tusim nie plnych... a pokial si myslis, ze budes stihat pracovat v nejakej rozumnej miere, tak zabudni. pokial si neplanujes nastahovat svokrovcov do vedlajsej izby.
v prvom rade som zivnostnik a nie zamestnanec, tyzdnov je 28. Aj ked budem robit len tolko co robim teraz ako part time job popri praci, dostanem sa k rovnakej sume ako pocas tych 28 tyzdnov.no, a rozpravali sme sa o prijme dvoch ludi nie jedneho rozumny clovek ma aj urcite uspory, ktore aplikuje prave v tychto situaciach... to je asi rozdiel medzi planovanym a neplanovanym...
zuzana no está en línea   Reply With Quote
Old October 10th, 2008, 11:05 AM   #170
edosan

Likes (Received): 1

Quote:
Originally Posted by hurahura View Post
my mame 5600 Sk aj s pridavkom na dieta a to je minimum
paradne to je. nechapem ako dokaze vyzit slobodna mamicka bez partnera, tento stat fakt nepodporuje rodinu a vychovanie deti.
no ale to bol offtopic.
stat podporuje rodiny..nie mamicky
edosan no está en línea   Reply With Quote
Old October 10th, 2008, 01:34 PM   #171
hurahura
urban voyer

Quote:
Originally Posted by zuzana View Post
v prvom rade som zivnostnik a nie zamestnanec, tyzdnov je 28. Aj ked budem robit len tolko co robim teraz ako part time job popri praci, dostanem sa k rovnakej sume ako pocas tych 28 tyzdnov.no, a rozpravali sme sa o prijme dvoch ludi nie jedneho rozumny clovek ma aj urcite uspory, ktore aplikuje prave v tychto situaciach... to je asi rozdiel medzi planovanym a neplanovanym...
pozor ale. pri poberani materskej musis zastavit zivnost. Ak ju nezastavis a budes dalej podnikat tak si budes musiet zase ale sama platit socialku a zdravotku....
ak si priznavala dane v plnej vyske a platila vysoku socialku tak dostanes aj lepsiu matersku - ale vacsina zivnostnikov to samozrejme riesila tak aby platila co najmensie dane a najmensiu socialku takze to vacsinou vyjde na to minimum...
Old October 10th, 2008, 01:37 PM   #172
hurahura
urban voyer

Quote:
Originally Posted by edosan View Post
stat podporuje rodiny..nie mamicky
co je samozrejme nezmysel kedze model tradicnej rodiny sa nam cim dalej tym viac vytraca aj na slovensku... mali podporovat rodicov a nie rodiny
Old October 10th, 2008, 01:47 PM   #173
zuzana
AA

zuzana's Avatar

Quote:
pozor ale. pri poberani materskej musis zastavit zivnost. Ak ju nezastavis a budes dalej podnikat tak si budes musiet zase ale sama platit socialku a zdravotku....
ak si priznavala dane v plnej vyske a platila vysoku socialku tak dostanes aj lepsiu matersku - ale vacsina zivnostnikov to samozrejme riesila tak aby platila co najmensie dane a najmensiu socialku takze to vacsinou vyjde na to minimum...
No to je trochu inak. Nemusim pozastavit zivnost. Staci mi oznamit na socialke a urade prace soc. veci a rodiny ze cakam dieta. tych 28 tyzdnov mam narok aj ako zivnostnik. Kedze neplatim preddavky na daniach, toto ma neohrozuje. Ostatne odvody sa pozastavuju. Okrem toho ten prispevok sa nepocita z vysky dane, ale z vysky prijmu.
Old October 10th, 2008, 01:47 PM   #174
zuzana
AA

zuzana's Avatar

ale dost bolo offtopic
Old October 10th, 2008, 02:05 PM   #175
hurahura
urban voyer

Quote:
No to je trochu inak. Nemusim pozastavit zivnost. Staci mi oznamit na socialke a urade prace soc. veci a rodiny ze cakam dieta. tych 28 tyzdnov mam narok aj ako zivnostnik. Kedze neplatim preddavky na daniach, toto ma neohrozuje. Ostatne odvody sa pozastavuju. Okrem toho ten prispevok sa nepocita z vysky dane, ale z vysky prijmu.
no my sme si to absolvovali 3 mesiace dozadu a socialna poistovna tvrdila nieco uplne ine. Ale to je obvykly problem, pretoze 2 pracovnicky socialnej poistovne na tom istom oddeleni ti vzdy budu tvrdit 2 rozlicne veci
kazdopadne kolegyna to mala tak ako ty tvrdis a po 2 rokoch ju vyzvali ze brala neopravnene matersku a musela im vracat peniaze.... takze radsej daj double check ! aby ta nieco o 2 roky neprekvapilo takze moja zena zastavila zivnost a ak nieco robi, tak to fakturujem cez moju sro, a je to tak ok

Last edited by hurahura; October 10th, 2008 at 04:20 PM.
Old October 10th, 2008, 02:54 PM   #176
zuzana
AA

zuzana's Avatar

Quote:
no my sme si to absolvovali 3 mesiace dozadu a socialna poistovna tvrdila nieco uplne ine. Ale to je obvykly problem, pretoze 2 pracovnicky socialnej poistovne na tom istom oddeleni ti vzdy budu tvrdit 2 rozlicne veci
kazdopadne kolegyna to mala tak ako ty tvrdis a po 2 rokoch ju vyzvali ze brala neopravnene matersku a musela im vracat peniaze.... takze radsej daj double check ! aby ta nieco o 2 roky neprekvapilo
jasne, zistim, dam vediet, zatial som to konzultovala len s uctovnickou a s novinami v podstate, priamo na socialke som este nebola. (socialka)
Old October 10th, 2008, 07:03 PM   #177
wonderdax
The Man from Earth

wonderdax's Avatar

no takto, su deti a deti, su deti ktore si clovek ani nevsimne ze existuju a su take kvoli ktorym si prvych 90dni ani nesadnes na zadok. Ked je to male furt to nieco chce, alebo je to casto chore, clovek je ako na ihlach.... a kedze tatko je v praci a zaraba papase na to aby sme boli v strednej vrtve nie je cas na part time, ok, su tzv hardcore ludia ktori stihaju aj toto po nociach po vikendoch...no way ... takym nerozumiem ale klobuk dole. Raz ked si nazgrglosim peniaze tak by som sa vykaslal na part time a venoval sa dietatu...
Ale holt to clovek musi ist vediet dolu s zivotnou urovnou na ukor deti...ajtak..deti nie su o peniazoch, su pre nas korenim zivota

Koloval raz taky vtip:
- Viete preco nas nase deti strkaju do domovov dochodcov?
- Pretoze sme ich my strcili do jasli ...
wonderdax no está en línea   Reply With Quote
Old October 10th, 2008, 07:17 PM   #178
quama
Registered User

quama's Avatar

Likes (Received): 3110

Quote:
Originally Posted by wonderdax View Post
no takto, su deti a deti, su deti ktore si clovek ani nevsimne ze existuju a su take kvoli ktorym si prvych 90dni ani nesadnes na zadok. Ked je to male furt to nieco chce, alebo je to casto chore, clovek je ako na ihlach.... a kedze tatko je v praci a zaraba papase na to aby sme boli v strednej vrtve nie je cas na part time, ok, su tzv hardcore ludia ktori stihaju aj toto po nociach po vikendoch...no way ... takym nerozumiem ale klobuk dole. Raz ked si nazgrglosim peniaze tak by som sa vykaslal na part time a venoval sa dietatu...
Ale holt to clovek musi ist vediet dolu s zivotnou urovnou na ukor deti...ajtak..deti nie su o peniazoch, su pre nas korenim zivota

Koloval raz taky vtip:
- Viete preco nas nase deti strkaju do domovov dochodcov?
- Pretoze sme ich my strcili do jasli ...
suhlas, ved aj Warren Buffet tvrdi, ze investicia do vlastnych deti ma definitivne najvyssie zhodnotenie...
quama no está en línea   Reply With Quote
Old October 10th, 2008, 08:12 PM   #179
zuzana
AA

zuzana's Avatar

nj je mozne ze si to trochu idealizujem. ale zas mam este jednu vyhodu navyse, ktorou su dve babky, cele nazhavene na prve vnuca.
a moju pracu mozem pohodlne vykonavat aj doma - uz to mam vyskusane.
Old October 10th, 2008, 08:23 PM   #180
quama
Registered User

quama's Avatar

Likes (Received): 3110

Quote:
nj je mozne ze si to trochu idealizujem. ale zas mam este jednu vyhodu navyse, ktorou su dve babky, cele nazhavene na prve vnuca.
a moju pracu mozem pohodlne vykonavat aj doma - uz to mam vyskusane.
ano idealizujes
quama no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules