[Bratislava] Parky, námestia a rekreačné zóny | Parks, Squares and Recreation Areas - Page 2 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia > City Development > Bratislava

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 112 votes, 5.00 average.
Old October 28th, 2013, 04:04 PM   #21
Janci1982
Registered User

Likes (Received): 2384

Konecne!

Tymto by BA konecne bola opat na mape kulturnych miest. To nechutne ilegalne parkovisko priamo pri Dunaji nema obdobu!!!!!

Z parkoviska na Tyršovom nábreží chcú obyvatelia park
Janci1982 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old October 28th, 2013, 04:33 PM   #22
Strummer
lost in the supermarket

Strummer's Avatar

Likes (Received): 2760

Quote:
Originally Posted by Anuris View Post
Na Ostredkoch ale tych stromov minuly rok pribudli desiatky, napr. len v tom parku z fotiek od Miroslava Petraska na jesen vysadili asi 30 novych stromov (ihlicnatych aj listnatych) a dari sa im velmi dobre. Medzicasom niektore z nich uz aj pekne povyrastli. Cize nech uz je za tym ktokolvek, starostlivost je slusna a vyschnutie nehrozi.
No pozor, z tych stromov v parku tiez cast (podla linku nizsie 10 kusov, teda 1/3) vyschla, kedze tiez islo o vynutenu investiciu nejakej firmy, a ta sa o to nestarala:

http://www.odkazprestarostu.sk/brati...schnute-stromy
Old October 28th, 2013, 04:43 PM   #23
Strummer
lost in the supermarket

Strummer's Avatar

Likes (Received): 2760

Quote:
Originally Posted by Janci1982 View Post
Konecne!

Tymto by BA konecne bola opat na mape kulturnych miest. To nechutne ilegalne parkovisko priamo pri Dunaji nema obdobu!!!!!

Z parkoviska na Tyršovom nábreží chcú obyvatelia park
A v diskusii ako obvykle zbierka dementov. To parkovisko a cely priestor okolo je nechutny humus, a je to rok od roka horsie. Fakt je, ze robit tam nejake velke pevne investicie nema vyznam, ale skulturnit to tam by nemal byt problem. Promenadu v Hainburgu tiez x-krat do roka zaplavi voda a vyzera to tam pekne aj napriek tomu. Trava a stromy preziju v pohode. Najlepsie by bolo zrusit aj celu T-Com plaz a vratit tam alternativnejsiu kulturu ako bol kedysi Propeler. Urcite existuju nejake mobilne podia a budky, ktore by sa v pripade potreby dali za den zbalit v pripade potreby.

Janci1982 liked this post
Strummer no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old October 28th, 2013, 05:18 PM   #24
Anuris
Registered User

Likes (Received): 3289

Quote:
Originally Posted by Strummer View Post
No pozor, z tych stromov v parku tiez cast (podla linku nizsie 10 kusov, teda 1/3) vyschla, kedze tiez islo o vynutenu investiciu nejakej firmy, a ta sa o to nestarala:

http://www.odkazprestarostu.sk/brati...schnute-stromy
Aha, diky, to som nevedel. Heh, chodim tam tak casto a nevsimnem si to. Asi preto, ze velakrat idem az za tmy. A tym, ze tie stromy porozmiestnovali po celom parku, tak ked uz sa na to s odstupom casu clovek az tolko nezameriava, tak mu vzdy udru do oci skor tie prosperujuce prirastky, ktore pekne narastli, ako tie vyschnute mrcinky, ktore uz medzitym mozno aj odstranili, kedze istu dobu som tam chodil menej pravidelne.

A diky aj za link, ktory potvrdzuje, ze ten park sa naozaj oficialne nazyva Biopark Ostredky. Sa mi to zafixovalo este z cias, ked to vytvarali, ale mam pocit, ze v mediach a ani medzi ludmi sa to moc nepouziva...
Anuris no está en línea   Reply With Quote
Old October 28th, 2013, 05:22 PM   #25
wuane
Registered User

wuane's Avatar

Likes (Received): 747

Vedel by som si tam predstavit perfektne autokino. 100x lepsie prostredie ako parkovisko pred Palace.
..dúfam, že to nikto nepočúva, zabezpečil som na tento rok 35, na budúci rok asi 40, plus teda ďalšie veci. Zabezpečil som ich, ako tie peniaze, vlastnou hlavou...To, že sa pri tom motal Fedor, nemôže znamenať, že ma niekto bude držať za gule, to sa nesmie stať...Som sa vymanil od Fedora a povedal som: Fedor, ja som dal do toho hlavu a nie ty si dal do toho hlavu, takže ja budem teraz o niektorých veciach rozhodovať..."

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
wuane no está en línea   Reply With Quote
Old October 28th, 2013, 05:41 PM   #26
E499.3056
Moderator

E499.3056's Avatar

Likes (Received): 6185

Quote:
Originally Posted by Anuris View Post
Toto vlakno tusim vzniklo v prihodnom case - kazdy druhy den tu mame nejaku parkovu novinku. Dnes:

V parku na Račianskom mýte zrekonštruujú osvetlenie
Pre doplnenie v kratkosti z listu starostu:

Quote:
Zároveň Vám chcem oznámiť, že sme uzavreli zmluvu s víťazom architektonickej súťaže na realizáciu parku na Račianskom mýte. Architekti pripravia realizačný projekt obnovy parku.

Projekt neobsahuje otáčajúce sa pódium, ani iné mimoriadne finančne nákladné prvky. V prvej etape obnovíme asi tretinu parku tak, aby bol park pekný, čistý a bezpečný.

S úctou,
Rudolf Kusý
E499.3056 no está en línea   Reply With Quote
Old October 28th, 2013, 07:30 PM   #27
quama
Registered User

quama's Avatar

Likes (Received): 3098

Autor clanku navrhuje v Sade Janka Krala svietiace chodniky, ze lacne a efektne riesenie.

http://www.speciveci.sk/bratislavsky...iace-chodniky/

Anuris, Janci1982 liked this post
quama no está en línea   Reply With Quote
Old October 28th, 2013, 07:35 PM   #28
Anuris
Registered User

Toto sem, vzhladom na nazov vlakna, mimoriadne zapadne.

Na Jakubovom námestí čiastočne obnovili detské ihrisko aj parčík

Quote:
Stalo sa tak vďaka projektu „Eko-Friendly Jakubák“ v rámci grantového programu Zelené oázy spoločnosti SLOVNAFT, a.s.

Projekt odštartoval v apríli 2013. Jeho súčasťou bol aj Dobrý trh, ktorý sa na Jakubovom námestí uskutočnil prvý raz. Aktivisti z Občianskeho združenia Permakultúra vytvorili bylinkovú záhradu a takzvaný „hmyzí hotel“. V spolupráci so samosprávou vytvorili v časti ošarpaného priestoru záhon a v takzvanej bylinkovej špirále vysadili levanduľu, šalviu, medovky, rozmarín, jahody aj chilli a mnohé ďalšie tradičné i netradičné rastliny.

Obnovou prešlo aj detské ihrisko, bolo zakúpené náradie na opravu ihriska aj na jeho dlhodobú údržbu, opravili a namaľovali sa poškodené prvky, lavičky, orezali sa stromy, atď.
Old October 28th, 2013, 07:47 PM   #29
Anuris
Registered User

Quote:
Originally Posted by quama View Post
Autor clanku navrhuje v Sade Janka Krala svietiace chodniky, ze lacne a efektne riesenie.

http://www.speciveci.sk/bratislavsky...iace-chodniky/
Paci sa mi to a ak je toto pravda, tak nevidim dovod, preco nie :

Quote:
Anglická firma Pro-Teq vyvinula (patentovala) špeciálny náter na chodníky. Chemická zmes, ktorá sa nanáša sprejom zachytáva v priebehu dňa slnečné žiarenie, vďaka ktorému cez noc dokáže svietiť. Zloženie náteru firma z obchodných dôvodov neuvádza, ale garantuje, že sa jedná o látky neškodlivé životnému prostrediu.
Neviem len, ci by to na vsetkych miestach absorbovalo dostatok slnecneho svetla...
Old October 30th, 2013, 02:30 PM   #30
palsoft
Bratislava citizen

palsoft's Avatar

Likes (Received): 296

Park Andreja Hlinku obnovia za viac ako 350-tisíc eur

Anuris to privolal

http://bratislava.sme.sk/c/6988703/n...nstruovat.html

Quote:
V súčasnosti mestská časť Ružinov v parku realizuje prvé práce. Čistia sa rozsiahle betónové múriky, pribudnú nové lavičky a smetné koše.
Na budúci rok by sa mala opravovať veľká fontána, vytvoriť dráha na korčuľovanie po obvode parku, potrebné je ošetriť zeleň. "Hľadáme finančné zdroje aj na osvetlenie parku a opravu spevnených plôch," dodal Pekár.

Anuris, Qwert, aquila liked this post
palsoft no está en línea   Reply With Quote
Old October 31st, 2013, 10:14 AM   #31
aquila
dialnice.info ::..

aquila's Avatar

Likes (Received): 5137

aj ked je pekar KDHajzel, ale len asi po 100 rokoch ako tak schopny starosta, podarilo sa mu viacero ploch v UPN zmenit na parkovu zelen, kde sa mala konat vystavba. pri viacerych stavbach aktivne bojuje proti developerom a uz ma aj nejake sudy s numi. odvolava sa proti zavaznym stanoviskam HLAVNEHO mesta, ktore povoluje nezmyselnu vystavbu.

taka rozsiahla rekonstrukcia ciest v ruzinove nebola snad od revolucie, a pripravuju sa viacero uzemnych planov zon, co da vacsie limiti. a plus aj tento park, lebo ten je klenot v ruzinove, len ho treba oprasit a prebrusit
aquila no está en línea   Reply With Quote
Old October 31st, 2013, 11:31 AM   #32
KLEPETO
Registered User

KLEPETO's Avatar

Likes (Received): 4433

A preto som sa prisťahoval späť do Ružinova, lebo v Starom Meste to šlo od deseti k pětim.
Ale stále je čo zlepšovať v rámci Ružinova, napr. vybudovať na Hrachovej ulici verejné osvetlenie, ktoré tam chýba už dobrých vyše 20 rokov.
KLEPETO no está en línea   Reply With Quote
Old October 31st, 2013, 11:39 AM   #33
Janci1982
Registered User

A v Starom meste to este len pojde dole vodou, ten zlodej Borgula zbroji cele volebne obdobie, Vydava taky pamflet s nazvom Staromestan... rano som si to zacal citat, takmer mi prislo nevolno, na prvej strane sa hra na novinara a vedie rozhovor s "kundou" Benovou (podla udajneho spisu Gorila ). Zial nemal som nervy to docitat...skoncil som pri tom ako hovorila, ze prva vec bude, ze zrusi vsetky schrankove firmy (zreme ich chce nahradit s novymi)

Cize pre Stare mesto nevidim ziadnu dobru buducnost, straku Rosovu nahradi este vacsi zlodej Borgula....
Old October 31st, 2013, 03:04 PM   #34
Anuris
Registered User

Pokial ide o Ruzinov, tak toto je tiez dobry projekt :

Quote:
Rekreační bežci dostanú v Ružinove možnosť športovať na novej tartanovej dráhe pri Základnej škole Nevädzová. ,,Ľudia už nebudú musieť chodiť do areálu dierou v plote a v polmetrovej tráve hľadať spustnutý bežecký ovál, z ktorého mali nohy ako kominári,“ hovorí ružinovská poslankyňa Viktória Jančošeková (SDKÚ-DS).

Projekt Vráťme šport školám a širokej verejnosti sa pokúšala Jančošeková presadiť už v minulom volebnom období. Až teraz sa však našla vôľa a dostatok hlasov poslancov za SDKÚ-DS a SaS, aby mestská časť poskytla svojim obyvateľom kvalitné športovisko. ,,Základnou podmienkou je, že verejnosť musí mať vstup na športovisko zadarmo,“ dodáva Jančošeková.

Na začiatku bolo 9 spustnutých, desaťročia starých areálov základných škôl. ,,Uvedomili sme si, že tieto areály sú bohatstvom mestskej časti a treba im dať novú tvár tak, aby sa šport stal príťažlivejším pre deti a komfortnejším pre verejnosť,“ vysvetľuje vicestarosta Ružinova Ján Buocik (SDKÚ-DS). Postupne by sa teda mali nových športovísk dočkať na tých školách, kde má mestská časť vyriešený vzťah k pozemkom pod areálom. V týchto dňoch sa začala revitalizácia areálu školy na Vrútockej v Trnávke a pripravená je aj škola na Medzilaboreckej.
Old November 3rd, 2013, 06:36 PM   #35
Favorit
Registered User

Favorit's Avatar

Likes (Received): 5890

Svah pod nábrežím medzi RP a Lafranconi je opäť vyčistený od náletových drevín.
image hosted on flickr

Tak je tam za slnečného počasia pekne. Fakt by stačilo opraviť osvetlenie, dať nový asfalt a pár lavičiek. Ale nenažranosť to neumožňuje.

Janci1982, Qwert liked this post
Favorit no está en línea   Reply With Quote
Old November 4th, 2013, 06:44 PM   #36
Qwert
Moderator

Qwert's Avatar

Likes (Received): 4394

Vidím (v pravej časti), že niekto už začal ten travertínový múrik rozoberať.
Qwert no está en línea   Reply With Quote
Old November 4th, 2013, 08:58 PM   #37
Janci1982
Registered User

Tak vies, travertin nie je horlavy, nie je mozne jeho samoznietenie.... takze presli na verziu 2.0
Old November 4th, 2013, 09:51 PM   #38
Favorit
Registered User

Favorit's Avatar

Likes (Received): 5890

No kus tam chýba už pekne dlho, hádam aj viac ako 10 rokov. Podobne aj pri balkóne pod Lafranconi. Keď ale rušili múrik pred RP, tak mohli tie časti doplniť. A bohvie kde skončil zvyšok. Možno u niekoho v kúpeľni...
Inak balkón oproti vchodu do hlavnej budovy PKO kedysi lemovali pekné travertínové kvetináče. Potom zmizli. Som myslel, že niekto si nimi vyzdobil záhradu, ale bohužiaľ som raz jeden našiel roztrepaný dole pri vode na kameňoch. No comment.
Favorit no está en línea   Reply With Quote
Old November 5th, 2013, 08:48 PM   #39
luky133
Registered User

Likes (Received): 708

Všimol som si, že v meste na viacerých miestach začali vyrezávať náletové dreviny a upravovať aj nikdy neupravované kríky. Všimol som si to minimálne v Dúbravke kde na tom pracujú už cez dva týždne, pri čističke odpadových vôd pri VW a napr. aj nábrežie ako je hore obrázok. Čo sa týka toho múriku raz bol článok tuším na Sme? kde písali, že múrik, ktorý bol pred River Parkom je uložený v depozite mesta.
luky133 no está en línea   Reply With Quote
Old November 6th, 2013, 04:55 PM   #40
Anuris
Registered User

Zanedbaný kus zelene v Bratislave ohradili pre psy

Quote:
Hojdačka, tunel, kruh na skákanie, či slalomový chodník. Ešte nedávno bola na Poľnej ulici v bratislavskom Starom Meste udupaná tráva, cez ktorú si ľudia skracovali cestu. Zmenili to na oplotený výbeh pre psov na hru aj výcvik poslušnosti.

Nové Mesto pozýva ľudí na diskusiu o verejnom parku

Quote:
Na stretnutí sa obyvatelia budú môcť vyjadriť k plánovanej výstavbe verejného športového parku v lokalite po bývalom cyklistickom štadióne.

Stretnutie bude vo štvrtok 7. novembra o 17:30 v priestoroch ZŠ Kalinčiakova.
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules