[Bratislava] Parky, námestia a rekreačné zóny | Parks, Squares and Recreation Areas - Page 6 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia > City Development > Bratislava

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 112 votes, 5.00 average.
Old April 29th, 2014, 02:30 AM   #101
Illioplius
Registered User

Illioplius's Avatar

Likes (Received): 111

Určite nikto nepochybuje o tom, že o zeleň v meste sa treba starať. Ja si však nemyslím, že musí byť všetko „vypiplané“ a vôbec mi v meste nevadí aj divokejšie vyzerajúca zeleň.

Ja keď sa pozriem na toto, tak vidím úplne normálne stromy. Neabsolvoval som síce strednú záhradnickú a ovocinársku, ale môj zdravý rozum mi vraví, že sú to stromy, na ktorých nie je nič vadné.

Ale keď už tu hovoríte o tej starostlivosti a o skutočných parkoch, tak by bolo fajn sa zamyslieť aj nad tým, či je to naozaj to, kam by mali byť investované peniaze samospráv, najmä keď vidíme, ako vyzerá mesto: cesty, chodníky, dlažba, mobiliár, pografitované priestory a podobne.
Illioplius no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old April 29th, 2014, 02:38 AM   #102
Illioplius
Registered User

Illioplius's Avatar

Apropo, spomínam si, ako sa tu so mnou pomaly celý slovenský Skyscrapercity hádal o tom, že parkovanie na bordelparkovisku medzi Landererovou a SND je svinstvo, lebo sa tým „ničí zeleň“. Išlo, podotýkam, o neudržiavaný trávnik prerastený burinou, teda úplne bežný bratislavský exteriérový trávnik. No keď sa reč zvrtne na úplne v pohode vyzerajúci parčík na Americkom námestí, tak by ho podaktorí nedbali vyrúbať a nahradiť garážami s udržiavaným mestským „parkom“.
Old April 29th, 2014, 02:41 AM   #103
Anuris
Registered User

Likes (Received): 3289

Quote:
Originally Posted by Amrafel View Post
Tiež to inak vnímam, že bratislavská verejnosť chce stromy, len aby boli, a nikoho netrápi, ako to potom bude vyzerať. Výsledkom sú trápne boje o stromy pozdĺž petržalskej električky a odmietanie riešenia, ktoré by mohlo byť predpokladom pre vznik skutočného parku. To je veľmi škodlivý prístup. Jakub, odporúčam ti pozrieť sa do Londýna, tam sa o zeleň starajú ukážkovo a ver mi, že žiadne divočiny tam nenájdeš. Vlastne ani v Bratislave v troch najobľúbenejších parkoch (Medická, SJK a Eurovea), lebo tam sa o stromy ešte ako tak starajú.
Treba ale povedať, že ten prístup (žiadne zásahy do existujúcej zelene a nova výstavba) je okrem ineho aj priamym dôsledkom dlhodobo zalostneho riadenia mesta a developingu v ňom. Skúsenosti ludi s novou výstavbou a väčšinou zásahov do prostredia sú skratka tak zle, že si poniektori osvojili postoj "radšej nech je všetko po starom, nez aby veci zase raz zmenili k horsiemu". Veď ešte aj v tej Petržalke vyhral návrh s asi najväčším objemom zastavanosti.

Dokym budu na magistráte babky a cele fungovanie mesta sa bude podriadovat záujmom developerov, čoho výsledkom je ten súčasný biedny stav verejných priestranstiev a necitliva výstavba vyznacujuca sa nezaujimavou alebo az nevkusnou architekturou, tak budu ľudia voči väčšine zásahov do prostredia nastaveni a priori odmietavo. Až ked na vlastne oči uvidia, že zmeny nesluzia developerom, ale sú prospešné pre mesto a jeho obyvatelov, tak prestanu byt v tejto oblasti tak konzervatívni a negativisticki ako sú teraz.

The810, Janci1982, Sukino liked this post

Last edited by Anuris; April 30th, 2014 at 12:51 AM.
Anuris no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old April 30th, 2014, 12:36 PM   #104
Janci1982
Registered User

Likes (Received): 2384

No tak som zvedavy ako toto dopadne....

Developer opraví a vylepší Veľkú fontánu v Parku Andreja Hlinku v bratislavskom Ružinove. Rekonštruovať bude aj chodníky po obvode.

Quote:
J&T Real Estate vynoví fontánu a chodníky v Parku Andreja Hlinku v bratislavskom Ružinove.
Práce na fontáne budú zahŕňať celkovú výmenu technológie, opravy jej povrchu a poškodených častí. Súčasťou rekonštrukcie bude taktiež zvýšenie dna fontány, aby bola bezpečná pre deti, ktoré sa hrávajú v jej blízkosti. Zaujímavým prvkom, ktorý má prilákať do parku viac návštevníkov, bude nové osvetlenie fontány.
Súčasťou revitalizácie, ktorú zastreší J&T Real Estate bude taktiež rekonštrukcia chodníkov po obvode Parku Andreja Hlinku v dĺžke viac ako 1 000 metrov.
Janci1982 no está en línea   Reply With Quote
Old April 30th, 2014, 12:56 PM   #105
Strummer
lost in the supermarket

Strummer's Avatar

Likes (Received): 2760

No moment, co s tym zrazu maju Jebko s Trtkom? Ved to mala robit mestska cast, v ziadnom starsom clanku nebola o zlodejoch ani zmienka.
Old April 30th, 2014, 02:09 PM   #106
Anuris
Registered User

To este len uvidime, aky kseft za to maju dohodnuti.

Potom je tu aj moznost, ze sa rozhodli si svoje totalne zicene renome vylepsit PR filantropickymi aktivitami, ktore ich v konecnom dosledku vyjdu na par supov, ale tak nejak mam pocit, ze do tohto levela este nedorastli a nie som si isty, ci donho vobec dorast su schopni...

aquila liked this post
Old April 30th, 2014, 04:00 PM   #107
KLEPETO
Registered User

KLEPETO's Avatar

Likes (Received): 4454

Tiež nechápem. Pekár začína blázniť, keď sa chcel spolčovať s týmito existenciami. Radšej si mohla naprávať renomé Penta, ktorá neďaleko parku prevádzkuje polikliniku.
KLEPETO está en línea ahora   Reply With Quote
Old April 30th, 2014, 04:49 PM   #108
Amrafel
Bratislava YIMBY

Amrafel's Avatar

Likes (Received): 6835

Quote:
Originally Posted by Anuris View Post
To este len uvidime, aky kseft za to maju dohodnuti.

Potom je tu aj moznost, ze sa rozhodli si svoje totalne zicene renome vylepsit PR filantropickymi aktivitami, ktore ich v konecnom dosledku vyjdu na par supov, ale tak nejak mam pocit, ze do tohto levela este nedorastli a nie som si isty, ci donho vobec dorast su schopni...
K tomuto mám dve poznámky:

1) J&T a JTRE už nie sú to isté, už sú to dve viacmenej nezávislé firmy a ľudia z J&T tam nemajú priame majetkové práva, pokiaľ viem. Preto sa aj vo svojich príspevkoch snažím oddeľovať medzi oboma subjektami a nehodnotím aktivity J&T ako súvisiace s JTRE a naopak.

Inak, nebudem hovoriť viac, ale sám som bol svedkom, ako sa ľudia z JTRE sťažovali na J&T, že im kazia imidž.

2) JTRE má vlastný PR program nazvaný Pre Bratislavu. V rámci neho bude zrejme realizovaná aj táto revitalizácia parku A. Hlinku.

Preto si želám, aby ľudia neosočovali aktivity BOSu ako aktivity J&T. Jednak J&T ako firma nemá s BOSom nič spoločné a po druhé, ľudia zo skupiny sa k tomu ani nehlásia, tzn. prípadný PR účinok sa úplne stráca. Aktivity BOS sú absolútne úprimné a motivované snahou pomôcť Bratislave.

YIM.BA.

Last edited by Amrafel; May 1st, 2014 at 02:31 AM.
Amrafel no está en línea   Reply With Quote
Old May 1st, 2014, 01:26 AM   #109
Janci1982
Registered User

a tomu naozaj veris?
Old May 1st, 2014, 01:56 PM   #110
Illioplius
Registered User

Illioplius's Avatar

Opäť sme mimo témy, ale...
Quote:
Preto si želám, aby ľudia neosočovali aktivity BOSu ako aktivity J&T. Jednak J&T ako firma nemá s BOSom nič spoločné a po druhé, ľudia zo skupiny sa k tomu ani nehlásia, tzn. prípadný PR účinok sa úplne stráca. Aktivity BOS sú absolútne úprimné a motivované snahou pomôcť Bratislave.
To nám ale nebráni povedať, že napríklad projekt súsošia Márie Terézie alebo projekt tatranského parčíka boli projektmi pánov J. alebo T. pod hlavičkou BOS, ktorý ich navonok realizoval, nie?
Old May 2nd, 2014, 10:27 AM   #111
aquila
dialnice.info ::..

aquila's Avatar

Likes (Received): 5189

Quote:
Inak, nebudem hovoriť viac, ale sám som bol svedkom, ako sa ľudia z JTRE sťažovali na J&T, že im kazia imidž.

2) JTRE má vlastný PR program nazvaný Pre Bratislavu. V rámci neho bude zrejme realizovaná aj táto revitalizácia parku A. Hlinku.
tak na tomto sa zasmial, jebko a trtko real estate su najvacsi developerski sedlaci v bratislave, kradnu, drancuju bratislavu, vymienaju pozemky, maju NULOVU hodnotu pre ludi ..

takze JTRE je daleko vacsia zumpa ako samotny jebko a trtko ..
aquila no está en línea   Reply With Quote
Old May 2nd, 2014, 01:59 PM   #112
Tibi Kimi
Theards Starter

Tibi Kimi's Avatar

Navrhujem novú skratku pre JTRE - JaTeRnicE

Podobne ako zaužívaná pre HB Reavis - HaBeRa

aquila liked this post
Tibi Kimi no está en línea   Reply With Quote
Old May 4th, 2014, 12:46 PM   #113
Amrafel
Bratislava YIMBY

Amrafel's Avatar

Likes (Received): 6835

Na margo "lesov" v centre Bratislavy...aktuálna fotka z Františkánskeho námestia.

Plus nadčasový článok p. Holčíka.

YIM.BA.
Amrafel no está en línea   Reply With Quote
Old May 4th, 2014, 01:56 PM   #114
Illioplius
Registered User

Illioplius's Avatar

Názory Štefana Holčíka beriem asi tak vážne ako názory duševne chorého človeka. Nielen, ale aj preto, že presadzuje zbúranie PKO a amfiteátra v Devíne.
Old May 4th, 2014, 02:59 PM   #115
Favorit
Registered User

Favorit's Avatar

Likes (Received): 5891

Ja zas za duševne chorých považujem ľudí, ktorí si radšej donekonečna budú nezmyselne hájiť to svoje a vôbec nie sú schopní sa pozrieť na veci z opačnej strany.

Neviem či ti to z fotky nedošlo, ale ten strom mohol poškodiť fontánu, nedajbože niekoho privaliť. Vyzerá, že strhol aj lampu. No a ty sa radšej budeš navážať do Holčíka...
Favorit no está en línea   Reply With Quote
Old May 4th, 2014, 04:17 PM   #116
fowner
Registered User

fowner's Avatar

Likes (Received): 706

Na doplnenie, dnes na Kosickej:

a este namestie:

The810 liked this post
fowner no está en línea   Reply With Quote
Old May 4th, 2014, 05:16 PM   #117
Illioplius
Registered User

Illioplius's Avatar

Quote:
Originally Posted by Favorit View Post
Neviem či ti to z fotky nedošlo, ale ten strom mohol poškodiť fontánu, nedajbože niekoho privaliť. Vyzerá, že strhol aj lampu. No a ty sa radšej budeš navážať do Holčíka...
Môže byť, ja to nespochybňujem. Avšak na Františkánskom nám. nie je žiaden park, ani zelený pás na Košickej nie je park. Keď sme sa tu bavili o Kollárku a o Americkom nám., tak sme sa bavili o parkoch. Úplne niečo iné.

Ja som k Holčíkovi napísal len to, že jeho názory neberiem do úvahy. Nenapísal som, že je duševne chorý, aj keď to nevylučujem.
Old May 4th, 2014, 09:15 PM   #118
Janci1982
Registered User

Quote:
Originally Posted by Favorit View Post

Ja zas za duševne chorých považujem ľudí, ktorí si radšej donekonečna budú nezmyselne hájiť to svoje a vôbec nie sú schopní sa pozrieť na veci z opačnej strany.

tie lampy su tak uz zopar rokov....
Old May 5th, 2014, 12:45 AM   #119
PosoniumAster
Registered User

PosoniumAster's Avatar

Likes (Received): 1715

Skoda stromov. Myslim si, ze keby bola ochota sa o stomy poriadne starat, nemuselo by sa to takto radikalne riesit.
PosoniumAster no está en línea   Reply With Quote
Old May 5th, 2014, 03:16 PM   #120
Anuris
Registered User

Docasna zelen na Hlavnom namesti:

"Trvala" zelen v minulosti:

Zdroj: https://www.facebook.com/Bratislava.sk?ref=stream

The810 liked this post
Sponsored Links
Advertisement