[Bratislava] New Slovak National Football Stadium - Page 4 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia > City Development > Bratislava

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 38 votes, 4.82 average.
Old May 10th, 2009, 12:54 PM   #61
SunshineBB
Hello

Likes (Received): 721

S takymi vynimkami ake mame, ze nase reprezentacie hravaju v Dubnici ci v Senci ani nemusime stavat stadion ...

Tehelne pole je na svoju relativne nizku kapacitu obrovsky rozpadnuty betonovy kolos ... rekonstrukcia by bola rovnako draha ako novy stadion, pretoze buracie prace by mali rovnaky objem ...

Reprezentacia moze zo supermi typu Slovinsko ci Severne Irsko hrat v Ziline, mozno casom v KE (plany na stadion boli aj v PO, BB) .. v Trnave je repre passé, a ja to uplne chapem ...

Na zapasy s Ceskom, Polskom (alebo v dalsich kvalifikaciach s velkymi supermi) by sa malo hrat v Bratislave a urcite nie na 20 tisicovom stadioniku ... lebo v momentalnej situacii, keby nebol bojkot, tak na tieto zapasy by aj 30 000 stadion bol mali ... a bojkot nebude vecne ...

Ak niekto chce porovnavat s Ceskom ... tam sa repre zapasy hraju na Letnej, v Liberci, v Tepliciach,v Uherskom Hradisti, hralo sa uz aj v Brne, v Ostrave, v Plzni, v Příbrami .. u nas sa takmer so zeleznou pravidelnostou hra v Bratislave

Zaver ktory si nemozem odpustit. Po hokejovom Slovane aj druhy Slovan , teda ten futbalovy bude mat novy stadion s privlastkom narodny. Aky paradox, ze opat to bude polovicate riesenie, tak ako hokejovy 10 000 nepostacujuci tak futbalovy 20 000 ...
SunshineBB está en línea ahora   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old May 10th, 2009, 02:32 PM   #62
wuane
Registered User

wuane's Avatar

Likes (Received): 747

seem,stale stale neviem na co narazas.
Ak ale narazas opat na nejake tie fanusikovske "problemy" tak to tu prosim opat raz neotvarajme.
..dúfam, že to nikto nepočúva, zabezpečil som na tento rok 35, na budúci rok asi 40, plus teda ďalšie veci. Zabezpečil som ich, ako tie peniaze, vlastnou hlavou...To, že sa pri tom motal Fedor, nemôže znamenať, že ma niekto bude držať za gule, to sa nesmie stať...Som sa vymanil od Fedora a povedal som: Fedor, ja som dal do toho hlavu a nie ty si dal do toho hlavu, takže ja budem teraz o niektorých veciach rozhodovať..."

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
wuane no está en línea   Reply With Quote
Old May 10th, 2009, 03:27 PM   #63
seem
Mornar bez mora

seem's Avatar

Likes (Received): 86

Možno som to zle označil.

Quote:
Originally Posted by seem View Post
To Seem:Sucasny stadion je postaveny zle pre fanusikov.Neviem ci si tam bol.Tribuny su daleko od ihriska,jedna tribuna ma stlpy,je to obrovska masa betonu,zabera strasne velky plac na to aky je relativne maly kapacitou a prestresenie vsetkych miest by bol asi tiez problem,lebo na to potrebujes strmsie tribuny ktore budu mat mensi podorys aby to bolo jednoduchsie zastresit.Skratka ,naozaj vela komplikacii.
Dúfam že ma už chápeš.

Zauvik si tu, u mojim mislima i grudima..
seem no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old May 10th, 2009, 09:58 PM   #64
aquila
dialnice.info ::..

aquila's Avatar

Likes (Received): 5186

Quote:
Originally Posted by SunshineBB View Post
Urcite potrebuje, ale urcite minimalne s kapacitou 30 000 + moznost rozsirenia . Nemozme rozpravat o Cesku a o Letnej alebo Edene , to ze maju kapacitu zhodne 20 000, neznamena ze je to dobre riesenie a ze u nas to ma byt rovnako. 20 000 je proste malo, s trosku vacsim usilim nasekam cca 17 000 ludi aj na BB Stiavnicky . Narodny Stadion musi byt dominantny v krajine, nie provnatelny so Zilinou, Trnavou, Kosicami, a bohvie kym este v dohladnej dobe. Pozrime sa na "futbalovo uspesne" krajiny v nasich koncinach, Rakusko, Madarsko, Polsko, Ukrajina, vsetko sotva priemerne europske tymi, a stadiony ako lusk. Rakusko hra uplne nic, ale doma sa vypne k dobrym vykonom, pretoze ich zenie dopredu 40 litrov divakov, ked na nasom bude beznych slovakov aj pri vypredanom stadione cca 16 - 17 tisic, tak to je na nic. My mame problem postavit za 10 rokov vacsi stadion.
kedy bolo na slovensku naposledy co i len 20 tisic divakov na futbale ?

ukraina, polsko a aj madarsko su "kusok" inde s fotbalom a aj fotbalovou historiou .. madari boli svojho casu futbalova velmoc .. ernst happel stadion vybudovali dokonca v roku 1931 .. cize to su kusok ine veci ..

20 tisic je akurat.. ak to bude moderny stanok... a aj to k vykonom nasich futbalistov staci ..
aquila no está en línea   Reply With Quote
Old May 10th, 2009, 10:10 PM   #65
wuane
Registered User

wuane's Avatar

Quote:
Originally Posted by aquila View Post

ukraina, polsko a aj madarsko su "kusok" inde s fotbalom a aj fotbalovou historiou .. madari boli svojho casu futbalova velmoc .. ernst happel stadion vybudovali dokonca v roku 1931 .. cize to su kusok ine veci ..

20 tisic je akurat.. ak to bude moderny stanok... a aj to k vykonom nasich futbalistov staci ..
Sorry kamo,ale toto si kapanek prestrelil.To ako keby si povedal ,ze naco budovat zeleznicu na 200km/h a viac,ked aj tak mame stare vozne a lokomotivy ze aj tych nezmyselnych 160 co sa teraz robi bude stacit.Prave taketo myslenie je totalne nepokrokove.Netreba brat sucasne dobre vykony futbalistov ako vzorku pre jednoznacne konstatovanie zlepsenia sa,ale vzdy treba rozmyslat do buducnosti s napredovanim,a nie so stagnaciou.V takom pripade,nech da stat do Ziliny par milionov,nech si postavia velky variant stadionu + este nieco dorobit za statne,a tych 20 000 sa tam naskriabe.

Navyse verim futbalistom,pretoze na to jednoznacne maju,dokazali to,jedine co brzdi nas futbal je vedenie a byrokracia vo zvaze,talentov aj kvalitnych hracov mame.
..dúfam, že to nikto nepočúva, zabezpečil som na tento rok 35, na budúci rok asi 40, plus teda ďalšie veci. Zabezpečil som ich, ako tie peniaze, vlastnou hlavou...To, že sa pri tom motal Fedor, nemôže znamenať, že ma niekto bude držať za gule, to sa nesmie stať...Som sa vymanil od Fedora a povedal som: Fedor, ja som dal do toho hlavu a nie ty si dal do toho hlavu, takže ja budem teraz o niektorých veciach rozhodovať..."

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
Old May 10th, 2009, 10:56 PM   #66
SunshineBB
Hello

Quote:

1. za ery samostatneho Slovenska bolo vela krat na futbale viac ako 20 000 divakov, v kazdej kvalifikacii najdes minimalne jeden zapas kde bolo viac (nevravim to naisto, nemam na studovane, vravim co si pamatam), a najdu sa aj ligove zapasy ...

2. ked spominas aky boli Madari, spomen si na Slovan z konca federalnej ligy, alebo na repre na ME, alebo aj MS za cias Cekoslovenska a nemyslim ze by sme v nieco zaostavali ... alebo sa pozri kde su Madari teraz .. co sa tyka samostatnej Ukrajiny, nedokazali nic, Dynamo Kyjiv je velke muzstvo, ale jeden klub nerobi cely futbal a v muzstve sovietskeho zvazu teda velke zastupenie nemali ... Poliaci su velky narod, preto tam chodi 40 000 ludi na futbal, ale ruku na srdce, na ten futbal sa rovnako neda pozerat, a ich repre patri medzi podpriemerne v Europe ...

3. predstav si, ze sa nas futbal zlepsi .. co je teraz sice dost odvazne tvrdenie ale budis , mame dobru generaciu, mozeme konecne postupit na MS ... myslis ze ten stadion nebude za 5,10,15 rokov malý? ked je teraz 10 - 20 € za listok pre bezneho slovaka vela, nemyslis ze casom sa to zmeni? ved stadion sa nestavia pre najblizsiu kvalifikaciu, ale pre najblizsich 50 - 70 rokov ... minimalne moznost na rozsirenie by nemala chybat
Old May 11th, 2009, 11:20 AM   #67
Nido
Registered User

Likes (Received): 61

Quote:

tuto kvalifikaciu to este nevyslo, kedze zapas s Polskom bojkotovali slovenski fans, navsteva bola 17 650 ludi. Na jesen u nas hraju este Cesi a Slovinci, minimalne na Cechov tych 20 tisic a viac kludne moze byt.

Z minulej kvalifikacie na Euro 2008 bolo cez 20 tisic na zapase s CR (vyse 27 tisic) a Nemeckom (21 tisic)
Nido está en línea ahora   Reply With Quote
Old May 15th, 2009, 03:39 PM   #68
alien
.:junglist : and . AFOL:.

alien's Avatar

Likes (Received): 783

Quote:
Veľká rekonštrukcia futbalového štadióna Interu na Pasienkoch, ktorá sa podľa slov generálneho riaditeľa ŠK Slovan Bratislava Dušana Tittela má začať už 25. mája 2009,
http://futbal.pravda.sk/inter-bratis...sk_rfutbal_p28
alien está en línea ahora   Reply With Quote
Old May 15th, 2009, 08:18 PM   #69
Majnolajno44
Registered User

Majnolajno44's Avatar

Likes (Received): 2

Quote:
Originally Posted by Phill View Post
Nehoráznosť! Takto zničiť klub! Nechápem prečo by na Pasienkoch nemohli hrať 3 kluby (Inter, Slovan, Artmedia). Keď sa na Tehelnom ukonči prestavba štadióna na NFŠ, mohli by tam hrať Slovan s Artmediou. Štadión Artmedie sa zbúra a postavý sa tam zrejme ten 31 poschodový hotel Hilton, čo sa tam plánoval. Potom, keď bude hrať Slovan s Artmediou na NFŠ, mohol by tam s nimi hrať aj Inter, a tak by sa Pasienky mohli opraviť. Po skončení opráv by sa Inter samozrejme vrátil na Pasienky, na miesto kde je jeho domov a kde aj právom patrí. Ale odsťahovať ho do Senice? To je vlastne zrušenie klubu...
3 kluby nemozu hrat na jednom ihrisku z velmi jasneho dovodu a to ze by sa nestihli na nom striedat. Ked maju 2 tymi jeden stadion, tak jeden hra doma a druhy vonku, ked maju traja tak to nejde.
Old May 15th, 2009, 10:36 PM   #70
MarkyO
Registered User

Likes (Received): 63

to sa neda, kedze na konci sezony musia byt hracie casy vsetkych zapasov rovnake...kvoli pripadnemu boju o titul...takze dvaja na jednom ihrisku asi hrat nebudu. ja asi take rozumnejsie riesenie vidim v prestavohani artmeide spat za stary most, pripadne na stadion rapidu, kam to povodne planovali...
MarkyO no está en línea   Reply With Quote
Old May 16th, 2009, 12:08 AM   #71
p182
Registered User

p182's Avatar

Likes (Received): 517

skoda velka skoda interu.
Old May 16th, 2009, 11:12 AM   #72
alien
.:junglist : and . AFOL:.

alien's Avatar

Likes (Received): 783

a inak nepomylili sa v tom clanku? fakt chcu rekonstruovat inter? to sa mi dako nezda.
alien está en línea ahora   Reply With Quote
Old May 16th, 2009, 12:54 PM   #73
ADIHASH
Registered User

ADIHASH's Avatar

Likes (Received): 21

Može hrať jeden doma a dvaja vonku. To by nebol až taký problém si myslím spraviť ten žreb aby to vyšlo. Aspoň teda na to posledné kolo
ADIHASH no está en línea   Reply With Quote
Old May 16th, 2009, 01:57 PM   #74
Chunkylover
Chrumky lover

Chunkylover's Avatar

Likes (Received): 12

Quote:
Originally Posted by alien View Post
a inak nepomylili sa v tom clanku? fakt chcu rekonstruovat inter? to sa mi dako nezda.
Je to tak, to som čítal už pár týždňov dozadu. Nemyslím, že je to dobré riešenie. Načo do toho tlačiť peniaze, keď by sa mal budovať nový štadión hneď cestu. Už pred pár rokmi sa rekonštruoval štadión v Trnave s tým, že tam bude hrať reprezentácia, keď sa bude stavať NFŠ a odvtedy tam taký zápas ani nebol. Nech radšej hrajú v Žiline.
Old May 16th, 2009, 02:17 PM   #75
SunshineBB
Hello

... ja to vidim takto : teraz sa zrenovuje Inter, Petrzalsky stadion sa zbura a budem tam ten Hilton, zacne sa burat Tehelne Pole, s tym ze sa tam postavi NFS, po zburani tehelneho pola sa vyhlasi Inter za novy NFS a na mieste tehelneho pola bude oc, hotel alebo nieco podobne
Old May 16th, 2009, 03:08 PM   #76
wuane
Registered User

wuane's Avatar

Preco Inter neskusi ako docasny domov Senec?Na tom stadioniku by aj tych 50 skalnych posobilo ako velka skupina.A je to 20minut autom.

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
Old May 16th, 2009, 03:14 PM   #77
Majnolajno44
Registered User

Majnolajno44's Avatar

?
Co s tym ma Senec?

edit:Uz som pochopil. Rozumel som tomu tak, ze preco na Interi neskusi hravat Senec Ale tak nie, je to naopak.

Last edited by Majnolajno44; May 16th, 2009 at 03:58 PM.
Majnolajno44 no está en línea   Reply With Quote
Old May 16th, 2009, 03:52 PM   #78
SunshineBB
Hello

Quote:
Originally Posted by wuane View Post
Preco Inter neskusi ako docasny domov Senec?Na tom stadioniku by aj tych 50 skalnych posobilo ako velka skupina.A je to 20minut autom.
Inter nema 50 skalnych ale 5. Apropo, uz nepotrebuje docasny domov, uz ma nove trvale bydlisko ktoreho nazov sa od Senca az tak moc nelisi . Vivat Inter Senica, dalsi klinec do rakvy slovenskeho futbalu ...
Old June 18th, 2009, 07:56 PM   #79
wuane
Registered User

wuane's Avatar

cital som rozhovor so Senickym prezidentom.Ak som spravne pochopil,povedal nieco v tom zmysle,ze ligu si kupovat nebudu.Ze to radsej budu hrat III.ligu do ktorej regulerne postupili.Do ligy by isli radi,ak by sa inter s nimi zlucil.Takze to nie je uplne tak ako pises.
Logicky :Ak by si kupili aj ligu,co by z toho mali?Na nakupy vyraznejsich posil by nemali,a boli by od zaciatkom adeptom na vypadnutie a myslim ze by sa tak aj stalo.Ak by doslo k zluceniu,cast Inter kadra(ktory na ligu ma) by v podstate Senica dostala zadarmo a tym padom by mali vacsie sance sa v lige udrzat.

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
Old June 18th, 2009, 11:52 PM   #80
wonderdax
The Man from Earth

wonderdax's Avatar

skoda Interu, dnes rozpraval majitel klubu do radia, ze mu je luto ze to takto dopadlo. Mladez zostane nadalej trenovat na pasienkoch a zalozia im novy klub i rozdiela ich (dubravka). Muzi, ked som dobre pochopil do Senice, ktorym neskoncila zmluva.Senica mlci tlacovka bude az za par dni. Co vsak poznamenal majitel, ze Inter je umely klub, ktory vznikol odclenenim od Iskry dnes SKP, preto to ajtak dopadlo. Padla aj ironicka poznamka o tom, ako najlepsie stavebne parcely na Slovensku su futbalove, dnes pozemok, zajtra sklenena budova. ;(
wonderdax no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules