[Bratislava] New Slovak National Football Stadium - Page 6 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia > City Development > Bratislava

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 38 votes, 4.82 average.
Old July 12th, 2009, 01:13 PM   #101
yuriy
ZILINCAN

yuriy's Avatar

Likes (Received): 106

boha to sme sa dozili, ked sa musime skladat miliardarom na hracky...
za tu sumu sa daju postavit DVA 20tisicove stadiony
yuriy no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old July 12th, 2009, 03:16 PM   #102
TTV
Registered User

TTV's Avatar

Likes (Received): 6

Quote:
Originally Posted by quama View Post
Bratislave jeden 20 000 futbalovy stadion staci. Velmi pochybujem, ze slovenska liga v najblizsich 10 rokoch ho dokaze naplnit aspon spolovice na co i jeden ligovy zapas. Ci sa ten stadion bude nazyvat narodnym ci nie je nepodstatne. Mame tu Narodne tenisove centrum a ja fakt netusim, kolko ma miest na sedenie a ci splna medzinarodny standard na termin narodny. Snaha postavit nejaky vacsi stadion mi pripomina neustalu vystavbu dalsich katolickych kostolov, pricom tie sucasne su poloprazdne.

V case krizy stavat novy stadion povazujem za absurdne. A to ti idioti vyhlasili, ze nedokoncia rekonstrukciu hradu. Radsej menej a poriadne.
Súhlasím 20 000 na SK stačí

NTC - ak si pamätám má 4 000 a tuším je na spodnej hranici keď bolo finále Davis cup tak špekulovali o Hokejovom štadióne ale nakonies zostalo NTC

no prázdne katolícke kostoly hmm asi si nebol v ČR naše sú oproti ním preplnené na prasknutie
TTV no está en línea   Reply With Quote
Old July 12th, 2009, 04:52 PM   #103
wuane
Registered User

wuane's Avatar

Likes (Received): 747

Moj nazor ako velkeho futbaloveho fanusika,neprofesionalneho hraca a obdivovatela peknych futbalovych stadionov je taky,ze v sucasnej dobe by bolo ovela rozumnejsie investovat zlomok z tejto sumy na dostavanie a vylepsenie Zilinskeho stadiona.Mohli spravit kapacitu aku zamyslali povodne,to by na repre bohato stacilo.Neviem ci viete,ale ani nova sucasna vychodna tribuna v ZA sa nebude na bezne ligove zapasy otvarat,pokial nebude predpoklad velkej navstevy.Usetri im to naklady na upratovanie a udrzbu.Tak isto by to mohlo fungovat aj s tou vacsou.Stacilo ak by stat prispel zlomok sumy z noveho BA stadiona.Repre by sa teda v pohode mohla hrat v Ziline.

Ked sa uz pustili do Pasienkov-OK nech to opravia,BA kluby budu mat kde hravat v relativne dobrych podmienkach na ligu,a menej vyznamne repre zapasy by sa tam v pohode mohli hrat tiez.

S vystavbou seriozneho narodneho futbaloveho stadiona v BA pre aspon 30 000 ludi sa malo pockat na lepsie casy.

Ale nie,vlada si potrebuje nakupit dalsie hlasy do volieb,pretoze si je vedoma slaboduchosti volicov.A narod to zase zozerie aj s navyjakom a oceni to pri dalsich volbach.
..dúfam, že to nikto nepočúva, zabezpečil som na tento rok 35, na budúci rok asi 40, plus teda ďalšie veci. Zabezpečil som ich, ako tie peniaze, vlastnou hlavou...To, že sa pri tom motal Fedor, nemôže znamenať, že ma niekto bude držať za gule, to sa nesmie stať...Som sa vymanil od Fedora a povedal som: Fedor, ja som dal do toho hlavu a nie ty si dal do toho hlavu, takže ja budem teraz o niektorých veciach rozhodovať..."

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
wuane no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old July 12th, 2009, 08:10 PM   #104
Qwert
Moderator

Qwert's Avatar

Likes (Received): 4405

Quote:
Originally Posted by wuane View Post
Moj nazor ako velkeho futbaloveho fanusika,neprofesionalneho hraca a obdivovatela peknych futbalovych stadionov je taky,ze v sucasnej dobe by bolo ovela rozumnejsie investovat zlomok z tejto sumy na dostavanie a vylepsenie Zilinskeho stadiona.Mohli spravit kapacitu aku zamyslali povodne,to by na repre bohato stacilo.Neviem ci viete,ale ani nova sucasna vychodna tribuna v ZA sa nebude na bezne ligove zapasy otvarat,pokial nebude predpoklad velkej navstevy.Usetri im to naklady na upratovanie a udrzbu.Tak isto by to mohlo fungovat aj s tou vacsou.Stacilo ak by stat prispel zlomok sumy z noveho BA stadiona.Repre by sa teda v pohode mohla hrat v Ziline.

Ked sa uz pustili do Pasienkov-OK nech to opravia,BA kluby budu mat kde hravat v relativne dobrych podmienkach na ligu,a menej vyznamne repre zapasy by sa tam v pohode mohli hrat tiez.

S vystavbou seriozneho narodneho futbaloveho stadiona v BA pre aspon 30 000 ludi sa malo pockat na lepsie casy.

Ale nie,vlada si potrebuje nakupit dalsie hlasy do volieb,pretoze si je vedoma slaboduchosti volicov.A narod to zase zozerie aj s navyjakom a oceni to pri dalsich volbach.
Presne tak, radšej to postaviť neskôr a poriadne, ako teraz nejaké provizórium. Ušetrené peniaze radšej môžu dať na rekonštrukciu hradu.
Qwert no está en línea   Reply With Quote
Old July 12th, 2009, 08:24 PM   #105
Majnolajno44
Registered User

Majnolajno44's Avatar

Likes (Received): 2

Quote:
Originally Posted by Qwert View Post
Presne tak, radšej to postaviť neskôr a poriadne, ako teraz nejaké provizórium. Ušetrené peniaze radšej môžu dať na rekonštrukciu hradu.
Neviem ci sa daju peniaze len tak prelievat. Lebo mesto ziadalo dotaciu na stadion od rezortu skolstva a to s rekonstrukciou hradu nema nic spolocne.
Old July 12th, 2009, 08:53 PM   #106
Qwert
Moderator

Qwert's Avatar

Likes (Received): 4405

Quote:
Originally Posted by Majnolajno44 View Post
Neviem ci sa daju peniaze len tak prelievat. Lebo mesto ziadalo dotaciu na stadion od rezortu skolstva a to s rekonstrukciou hradu nema nic spolocne.
Myslím, že ministerstvo školstva nemá len tak niekde v šuflíku zopár miliónov eur, keby náhodou niekto nechcel postaviť štadión. Teda tie peniaze by tomu ministerstvu museli byť odniekiaľ presunuté. Pravdepodobnejšie je, že tá dotácia by bola udelená až z rozpočtu v roku 2010. Situáciu ale samozrejme nepoznám do detailov.
Qwert no está en línea   Reply With Quote
Old July 12th, 2009, 09:40 PM   #107
Sukino
Registered User

Sukino's Avatar

Likes (Received): 3681

Quote:
Originally Posted by TTV View Post
Súhlasím 20 000 na SK stačí

NTC - ak si pamätám má 4 000 a tuším je na spodnej hranici keď bolo finále Davis cup tak špekulovali o Hokejovom štadióne ale nakonies zostalo NTC

no prázdne katolícke kostoly hmm asi si nebol v ČR naše sú oproti ním preplnené na prasknutie
Yes, the Czech are far more ahead of us when it comes to getting rid of superstitious bullshit.
Old July 12th, 2009, 09:56 PM   #108
Majnolajno44
Registered User

Majnolajno44's Avatar

Likes (Received): 2

Quote:
Originally Posted by Sukino View Post
Yes, the Czech are far more ahead of us when it comes to getting rid of superstitious bullshit.
You just have to say something even if you have nothing to say..
Old July 12th, 2009, 10:36 PM   #109
wuane
Registered User

wuane's Avatar

Likes (Received): 747

Quote:
Och,s prelievanim penazi problem nie je.Len prvy krat by sa preliali z nejakeho verejnoprospesneho dovodu.
..dúfam, že to nikto nepočúva, zabezpečil som na tento rok 35, na budúci rok asi 40, plus teda ďalšie veci. Zabezpečil som ich, ako tie peniaze, vlastnou hlavou...To, že sa pri tom motal Fedor, nemôže znamenať, že ma niekto bude držať za gule, to sa nesmie stať...Som sa vymanil od Fedora a povedal som: Fedor, ja som dal do toho hlavu a nie ty si dal do toho hlavu, takže ja budem teraz o niektorých veciach rozhodovať..."

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
wuane no está en línea   Reply With Quote
Old July 12th, 2009, 11:23 PM   #110
Sukino
Registered User

Sukino's Avatar

Likes (Received): 3681

Quote:
You just have to say something even if you have nothing to say..
heh, 'trafena hus zagagala'
Old July 13th, 2009, 01:38 PM   #111
SunshineBB
Hello

Likes (Received): 720

Ten NFŠ s moznostou zvysenia kapacity neskor je dobry kompromis(nevravim ze idealne riesenie) , akurat nechapem preco je dvakrat drahsi ako porovnatelne alebo aj vacsie stadiony na svete. Na margo tej Prahy, ak niekto povie ze Blave 20 tisicovy nestaci, neznamena to, ze Prahe ten jej staci .. na zapas s Nemeckom minulu kvalifikaciu bol enormny zaujem o 270 000 listkov .. oproti tomu je 20 tisic, ci aj 80 tisic uplny prd ... ked uz raz narodny za narodne, tak nech je to kusok vyssia kategoria ako planovane Kosice ci Presov, potom to nema zmysel, narodny moze byt kludne v KE, bude predsa rovnako velky (ak bude) .

Stoji za zamyslenie, ci nam bude stacit 20 000 stadion, staci pockat aky bude zaujem o zapas s Cechmi v septemebri, ak to bude aspon 35 - 40 tisic, potom stadion stacit nebude. liga stoji za hovno, ale v repre sa crta nova slusna era, preto vysoke navstevy v nasledujucich rokov nemusia byt prekvapenim ani nicim vynimocnym. ludia chodia ked sa dari, jednoducha rovnica, a repre sa dari, nie je co riesit.
SunshineBB no está en línea   Reply With Quote
Old July 13th, 2009, 02:38 PM   #112
mirolesko
Registered User

mirolesko's Avatar

Likes (Received): 13

Quote:
Originally Posted by SunshineBB View Post
Ten NFŠ s moznostou zvysenia kapacity neskor je dobry kompromis(nevravim ze idealne riesenie) , akurat nechapem preco je dvakrat drahsi ako porovnatelne alebo aj vacsie stadiony na svete. Na margo tej Prahy, ak niekto povie ze Blave 20 tisicovy nestaci, neznamena to, ze Prahe ten jej staci .. na zapas s Nemeckom minulu kvalifikaciu bol enormny zaujem o 270 000 listkov .. oproti tomu je 20 tisic, ci aj 80 tisic uplny prd ... ked uz raz narodny za narodne, tak nech je to kusok vyssia kategoria ako planovane Kosice ci Presov, potom to nema zmysel, narodny moze byt kludne v KE, bude predsa rovnako velky (ak bude) .

Stoji za zamyslenie, ci nam bude stacit 20 000 stadion, staci pockat aky bude zaujem o zapas s Cechmi v septemebri, ak to bude aspon 35 - 40 tisic, potom stadion stacit nebude. liga stoji za hovno, ale v repre sa crta nova slusna era, preto vysoke navstevy v nasledujucich rokov nemusia byt prekvapenim ani nicim vynimocnym. ludia chodia ked sa dari, jednoducha rovnica, a repre sa dari, nie je co riesit.
Sunshine, 40 000 návštevy na Slovensku sa tak skoro nedočkáš ale v ostatnom máš pravdu.Treba však brať do úvahy že Bratislava ma cca 500 000 obyvaťelov aj s okolím a praha 2 milióny obyvatelov aj s okolím.A v česku je futbal popolárnejši ako na Slovensku.
mirolesko no está en línea   Reply With Quote
Old July 13th, 2009, 03:28 PM   #113
SunshineBB
Hello

Quote:
Originally Posted by mirolesko View Post
Sunshine, 40 000 návštevy na Slovensku sa tak skoro nedočkáš ale v ostatnom máš pravdu.Treba však brať do úvahy že Bratislava ma cca 500 000 obyvaťelov aj s okolím a praha 2 milióny obyvatelov aj s okolím.A v česku je futbal popolárnejši ako na Slovensku.
podla mna v Cesku futbal nieje popularnejsi ako u nas .. mal som tu cest tam isty cas zit, bol som na vela zapasoch, a poviem ti, vidno ze sme ta ista odroda .. futbal otras, navstevy ubohe, je jasne ze su tam tri relativne velke mesta, takze ten priemer o 1000 viac sa da urobit, inak je to to iste ... a tych 40 000 .. myslis ze keby sme mali 50 000 stadion, tak na take portugalsko, alebo aj to anglicko co tu bolo by neprislo 40 000? ked pred 40 rokmi v 250 000 BA chodilo 60 000 ludi, mohol by aj teraz ..
Old July 13th, 2009, 03:42 PM   #114
mirolesko
Registered User

mirolesko's Avatar

Quote:
Originally Posted by SunshineBB View Post
podla mna v Cesku futbal nieje popularnejsi ako u nas .. mal som tu cest tam isty cas zit, bol som na vela zapasoch, a poviem ti, vidno ze sme ta ista odroda .. futbal otras, navstevy ubohe, je jasne ze su tam tri relativne velke mesta, takze ten priemer o 1000 viac sa da urobit, inak je to to iste ... a tych 40 000 .. myslis ze keby sme mali 50 000 stadion, tak na take portugalsko, alebo aj to anglicko co tu bolo by neprislo 40 000? ked pred 40 rokmi v 250 000 BA chodilo 60 000 ludi, mohol by aj teraz ..
noo to je pravda ze Tehelne pole ,,pritiahne,, vela ludi.Tie opadané splesniveté steny
mirolesko no está en línea   Reply With Quote
Old July 13th, 2009, 03:46 PM   #115
SunshineBB
Hello

Quote:
Originally Posted by mirolesko View Post
noo to je pravda ze Tehelne pole ,,pritiahne,, vela ludi.Tie opadané splesniveté steny
ja sa na to pozeram tak, ze na Anglicko aj Portugalsko bolo vypredane .. a myslim ze dopyt po listkoch nebol presne 27 000, iste ostali ludia ktory listky chceli, ale uz sa k nim nedostali .. a tych mohlo byt 5 - 10 tisic, realne .. je to moj nazor, a ak to spocitas , tak ten dopyt by sa blizil ku 40 000 .. a to bol nasa repre pocas tych zapasov v ovela vacsich sr... ako teraz
Old July 13th, 2009, 05:37 PM   #116
johnnyy
Registered User

Quote:
Originally Posted by wuane View Post
prelievanim penazi
s podobneho sudku: sportky.topky.sk
Old July 13th, 2009, 07:48 PM   #117
matiasmx
Bratislava citizen