[Bratislava] Kamenné námestie - Page 7 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia > City Development > Bratislava

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 11 votes, 4.82 average.
Old January 17th, 2009, 01:12 AM   #121
futuros
Astral tourist

futuros's Avatar

Likes (Received): 37

Niečo takéto:

A tie budovy by mali byť samozrejme v Bratislavskej eklektike.
Advertisement

Old January 17th, 2009, 01:14 AM   #122
carbonkid
ab.us.er

carbonkid's Avatar

Likes (Received): 40

Quote:
Originally Posted by futuros View Post
Priatelia, ja som inak za zrezanie hotela Kyjev na výšku okolitých budov. Aby sa ešte viac rozrástlo staré mesto.
...navrhujem zrezat aj kostolne veze a vysoke opatky vysokych bratislavcaniek...nech sa rozrastie este viac
carbonkid no está en línea   Reply With Quote
Old January 17th, 2009, 01:16 AM   #123
futuros
Astral tourist

futuros's Avatar

Quote:
Originally Posted by carbonkid View Post
...navrhujem zrezat aj kostolne veze a vysoke opatky vysokych bratislavcaniek...nech sa rozrastie este viac
Kostolné veže nie, gotika a KSS, tak to je teda rozdiel.

Last edited by futuros; January 17th, 2009 at 01:32 AM.
futuros no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old January 17th, 2009, 01:35 AM   #124
wuane
Registered User

wuane's Avatar

Likes (Received): 747

Futuros,uvedomujes si ze zabijas namestie,nech je akekolvek?Robis z toho beznu ulicu,bez slnka,uzku,akych je v BA milion.To namestie je take ake je,hotel Kyjev je sice trnom voku mnohym,ale na druhej strane zabezpecuje ubytovaciu kapacitu v tej oblasti,a svojou vyskou prave akumuluje tie metre stvorcove,ktore mohli byt pouzite na vytvorenie velkeho otvoreneho priestranstva.To je namestie Futuros.Presne to zrejme chceli dosiahnut,a podla mna sa im to aj podarilo,len to chce kompletnu revitalizaciu.
..dúfam, že to nikto nepočúva, zabezpečil som na tento rok 35, na budúci rok asi 40, plus teda ďalšie veci. Zabezpečil som ich, ako tie peniaze, vlastnou hlavou...To, že sa pri tom motal Fedor, nemôže znamenať, že ma niekto bude držať za gule, to sa nesmie stať...Som sa vymanil od Fedora a povedal som: Fedor, ja som dal do toho hlavu a nie ty si dal do toho hlavu, takže ja budem teraz o niektorých veciach rozhodovať..."

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
wuane no está en línea   Reply With Quote
Old January 17th, 2009, 01:39 AM   #125
futuros
Astral tourist

futuros's Avatar

Quote:
Originally Posted by wuane View Post
Futuros,uvedomujes si ze zabijas namestie,nech je akekolvek?Robis z toho beznu ulicu,bez slnka,uzku,akych je v BA milion.To namestie je take ake je,hotel Kyjev je sice trnom voku mnohym,ale na druhej strane zabezpecuje ubytovaciu kapacitu v tej oblasti,a svojou vyskou prave akumuluje tie metre stvorcove,ktore mohli byt pouzite na vytvorenie velkeho otvoreneho priestranstva.To je namestie Futuros.Presne to zrejme chceli dosiahnut,a podla mna sa im to aj podarilo,len to chce kompletnu revitalizaciu.
OK beriem, žltá budova by tam vôbec nemusela byť tam byť. Otvorené námestie by bolo ešte lepšie. Ja by som tam navrhoval staromestské námestie (na modernu je v Bratislave toľko toľko toľko priestoru), niečo na štýl hlavného námestia.

Alebo naopak. Námestie by bolo na mieste červenej budovy, a ostala by žltá. Ale rovnako by tam bolo staromestské námestie s fontánou.
Old January 17th, 2009, 03:52 AM   #126
wuane
Registered User

wuane's Avatar

Ked uz tak by som vyhodil tu zltu budovu,nech je to tam napojene pekne na SNPcko,ale aj tak.Len mi nehovor,ze Kamenne namestie by si tiez najradsej zanesvaril replikami.
..dúfam, že to nikto nepočúva, zabezpečil som na tento rok 35, na budúci rok asi 40, plus teda ďalšie veci. Zabezpečil som ich, ako tie peniaze, vlastnou hlavou...To, že sa pri tom motal Fedor, nemôže znamenať, že ma niekto bude držať za gule, to sa nesmie stať...Som sa vymanil od Fedora a povedal som: Fedor, ja som dal do toho hlavu a nie ty si dal do toho hlavu, takže ja budem teraz o niektorých veciach rozhodovať..."

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
Old January 17th, 2009, 10:10 AM   #127
Amrafel
Bratislava YIMBY

Amrafel's Avatar

Likes (Received): 6839

Quote:
OK beriem, žltá budova by tam vôbec nemusela byť tam byť. Otvorené námestie by bolo ešte lepšie. Ja by som tam navrhoval staromestské námestie (na modernu je v Bratislave toľko toľko toľko priestoru), niečo na štýl hlavného námestia.

Alebo naopak. Námestie by bolo na mieste červenej budovy, a ostala by žltá. Ale rovnako by tam bolo staromestské námestie s fontánou.
žtá budova nesmie byť zbúraná - ako tu už niekto spomenul, ide o významný funkcionalistický objekt tvoriaci nárožie niekdajšieho južného okraja Námestia SNP

jeho zbúranie by bolo vážnou kultúrnou stratou - takisto aj búranie Prioru a Kyjeva, ktoré patria k najlepším povojnovým dielam na Slovensku (min. Prior)

YIM.BA.
Amrafel no está en línea   Reply With Quote
Old January 17th, 2009, 11:05 AM   #128
zuzana
AA

zuzana's Avatar

Likes (Received): 34

Quote:
Originally Posted by Amrafel View Post
žtá budova nesmie byť zbúraná - ako tu už niekto spomenul, ide o významný funkcionalistický objekt tvoriaci nárožie niekdajšieho južného okraja Námestia SNP

jeho zbúranie by bolo vážnou kultúrnou stratou - takisto aj búranie Prioru a Kyjeva, ktoré patria k najlepším povojnovým dielam na Slovensku (min. Prior)
on hovoril o zltej budove vo svojom grafe
zuzana no está en línea   Reply With Quote
Old January 17th, 2009, 02:07 PM   #129
wuane
Registered User

wuane's Avatar

jj,amrafel,bavili sme sa o zltej budove vo futurosovom grafe.

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
Old January 17th, 2009, 02:20 PM   #130
dustik
Sakura san na hrad ((-:

dustik's Avatar

Likes (Received): 903

tam sa pyta pekne namesticko

Hi to all friends and neighbours of Slovakia (-:
dustik no está en línea   Reply With Quote
Old January 17th, 2009, 03:07 PM   #131
Amrafel
Bratislava YIMBY

Amrafel's Avatar

sorry moja, chyba

ale každopádne, Kamenné námestie potrebuje komplexnú revitalizáciu, spoločne so Štúrovou, námestím SNP a Špitálskou

absolútne centrum hlavného mesta Slovenska:

YIM.BA.
Old January 17th, 2009, 06:04 PM   #132
wuane
Registered User

wuane's Avatar

treba tam komplet vymenit chodniky,ci uz novy asfalt,dlazba,mramor ,macacie hlavy,hlavne nech je to jednoliate.Poriadne porobit ostrovceky.Zrevitalizovat osvetlenie,lavicky,odpadkove kose a pripadne porobit nejaku vysadbu.A v neposlendom rade aj poopravovat fasady zanebanejsich budov,aj ked to je velmi tazke dnes spravit to nejak komplexne.No tie stanky,ak tam maju byt,tak nech sa tam vytvori nieco na sposob nejakej malej trznice,na jednom mieste a nech su rovnake,a nie kazdy iny a kazdy inde.
A este som zabudol na tie betonove kochliky,to musi ist prec.

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
Old January 17th, 2009, 06:10 PM   #133
Amrafel
Bratislava YIMBY

Amrafel's Avatar

a reklamy, to predovšetkým!!!

YIM.BA.
Old January 17th, 2009, 06:28 PM   #134
wuane
Registered User

wuane's Avatar

co ja viem.Reklamy som zamerne nespomenul.Podla mna uz akosi patria k mestu.Samozrejme,nemusi byt nimi oblepene vsetko.Ale taka megaobrazovka ci ta flasa od coly vyzeraju celkom fajn.Alebo napriklad bocna strana budovy bez okien,tam je podla mna reklama fajn.

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
Old January 17th, 2009, 07:34 PM   #135
futuros
Astral tourist

futuros's Avatar

Quote:
Originally Posted by Amrafel View Post
a reklamy, to predovšetkým!!!
Presne tak.

Avšak bojím sa, že kým nebude Bratislava skutočne bohatá, stále bude závislá na nejakej reklame, ktorú ja nemusím.

(nemám doma televízor, filmy sťahujem z netu ktoré chcem a správy sú tiež skôr na nete, než v TV). Takže také prerušenie programu sprostou reklamou som už dlho nezažil. Chvalabohu.
Old January 18th, 2009, 12:30 AM   #136
pt82
VIP Member

pt82's Avatar

Likes (Received): 1707

treba to všetko zbúrať a postaviť historizujúcu zástavbu a tvariť sa že je to aspoň zo stredoveku
ako inak sa dá rozšíriť staré mesto?
Old January 18th, 2009, 01:29 AM   #137
Chuck1919
Registered User

Likes (Received): 3

Quote:
Presne tak.

Avšak bojím sa, že kým nebude Bratislava skutočne bohatá, stále bude závislá na nejakej reklame, ktorú ja nemusím.

(nemám doma televízor, filmy sťahujem z netu ktoré chcem a správy sú tiež skôr na nete, než v TV). Takže také prerušenie programu sprostou reklamou som už dlho nezažil. Chvalabohu.
A za tie filmy co stahujes platis? Lebo ak nie, tak mi co nekradneme, musime tu reklamu strpiet aj kvoli Tebe :-))))
Chuck1919 no está en línea   Reply With Quote
Old January 18th, 2009, 02:00 AM   #138
hurahura
urban voyer

Likes (Received): 19

futuros je to nezmysel. Stale nechapem ako by sa zburanim kyjeva a obchodneho domu zvacsilo stare mesto. nijak.
hurahura no está en línea   Reply With Quote
Old January 18th, 2009, 01:23 PM   #139
futuros
Astral tourist

futuros's Avatar

Quote:
Originally Posted by Chuck1919 View Post
A za tie filmy co stahujes platis? Lebo ak nie, tak mi co nekradneme, musime tu reklamu strpiet aj kvoli Tebe :-))))
Vy čo nekradnete, máte všetko legálne a čo trpíte:

Chápem, že práve jete tofu, a potom pôjdete zachraňovať delfínov, aj to len na chvíľu, kým máte voľno na misii lekára v Afrike.

Veľmi sa Vám ospravedlňujem, že musíte kvôli mne trpieť.
Old January 18th, 2009, 01:31 PM   #140
Warrior of Blasphemy

default's Avatar

Likes (Received): 173

Zda sa, ze uz dlho nie je o com kecat, huh?
Advertisement

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules