[Bratislava] Vydrica - Page 4 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia > City Development > Bratislava

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 63 votes, 5.00 average.
Old November 9th, 2007, 03:43 PM   #61
futuros
Astral tourist

futuros's Avatar

Likes (Received): 37

vysledky sutaze v podhradia dopadli skvele. pacia si mi tie navrhy. akurat neviem, ci si projektanti nepomylili podhradie, s residencnym byvanim v raci pri viniciach.

futuros no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old November 10th, 2007, 01:35 PM   #62
Wizzard
Prešpurák

Wizzard's Avatar

Likes (Received): 1520

Priatelia, v každom prípade, nemôže to dopadnúť až tak zle, ak tam aj postavia tatranskú osadu, aspoň tam bude v noci nejaké svetlo a nie len holý kopec.
V oknách sa ligocú ružence svetiel.
B r a t i s l a v a !

Ten prešporský zámok pekný murovaný — čudujú sa z neho na Dunaj tí páni,
čuduje sa z neho aj záhorský šuhaj: ako pekne tečie ten povestný Dunaj.
Tí nádherní páni pilnú radu majú, že oni povestný Dunaj zahatajú;
a tie naše Tatry zďaleka sa smejú; „Zahatajte, páni, keď máte nádeju!“
Wizzard no está en línea   Reply With Quote
Old November 10th, 2007, 04:21 PM   #63
Qwert
Moderator

Qwert's Avatar

Likes (Received): 4405

Article from eTrend: http://reality.etrend.sk/117490/kome...dricu-su-znami. I recommend to read the discussion.

Article from Bratislavské Noviny: http://www.bratislavskenoviny.sk/580...-mozne-obnovit. I recomend to read the discussion as well.

New Vydrica will harm whole city. Not a single city in the world would allow this, only Bratislava. Many cities around the world had rebuilt their historical centers and nobody cares they are not original. Please don't tell me it will end up like Zámocká street. Does Dresden Olt Town remind you Zámocká street? No, because this is what I call historic style. Zámocká is modern, it's piece of shit, but modern shit. If there would be some petition I would certainly sign it.
Qwert no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old November 12th, 2007, 07:55 PM   #64
slowake
coffee fascist

slowake's Avatar

Likes (Received): 237

ok, i gave it a try and glued all the winning proposals together...

image hosted on flickr

Last edited by slowake; November 12th, 2007 at 08:08 PM.
slowake no está en línea   Reply With Quote
Old November 12th, 2007, 07:57 PM   #65
slowake
coffee fascist

slowake's Avatar

Likes (Received): 237

image hosted on flickr
slowake no está en línea   Reply With Quote
Old November 12th, 2007, 08:35 PM   #66
kap0r

Likes (Received): 0

legoland !? oh NO !
kap0r no está en línea   Reply With Quote
Old November 12th, 2007, 09:51 PM   #67
wonderdax
The Man from Earth

wonderdax's Avatar

Likes (Received): 2

Mne sa tie projekty pacia. Su velmi zaujimave a u nas v Bratislave nic take nemame. Ak spomeniem ze Eurovea a Riverpark budu vykladne skrine toto by mohol byt sperk zaujimavej architektury.

Zaujalo ma ze bloky V11, V12, V13 a V34 budu proti odhlucneniu pokryte akymsi screenwallom.Vygoogli som si to slovo a Harrison Street Screenwall Seattle Center naozaj nevyzera zle. Dokonca sa mi to viac nez paci. Teda ak som to dobre pochopil

wonderdax no está en línea   Reply With Quote
Old November 12th, 2007, 09:53 PM   #68
Qwert
Moderator

Qwert's Avatar

My English is not good enough to express how I'm disgusted. What is supposed to be that green tower on Danube bank?!
Old November 12th, 2007, 10:01 PM   #69
wonderdax
The Man from Earth

wonderdax's Avatar

Quote:
Originally Posted by Qwert View Post
My English is not good enough to express how I'm disgusted. What is supposed to be that green tower on Danube bank?!
Just only imagine it is games of lights and materials. Who pay the bill of energy, I don`t know
Old November 12th, 2007, 10:17 PM   #70
Qwert
Moderator

Qwert's Avatar

Quote:
Originally Posted by wonderdax View Post
Just only imagine it is games of lights and materials. Who pay the bill of energy, I don`t know
I hope it won't be build and nobody will have to pay any bills.
Old November 13th, 2007, 01:02 PM   #71
dustik
Sakura san na hrad ((-:

dustik's Avatar

Likes (Received): 903

Niesom si tými návrhmi celkom istý, predstavoval som si to trocha inak. Ako tak môžem iba dúfať, že to nepoškodí dobré meno tohto mesta. A nakoniec aspoň bude vidno nejaké svetlá pod hradom
dustik no está en línea   Reply With Quote
Old November 13th, 2007, 07:38 PM   #72
girafet
bratislava

girafet's Avatar

Likes (Received): 0

ako tak citam...

Quote:
Originally Posted by zuzana View Post
btw v 19. storoci to bol sloh, volal sa romantizmus a bolo to o navrate ku vsetkemu romantickemu - najma gotike a romanskemu slohu - reprezentovali to najma Ruskin a Violet le Duc. A bolo to v casoch, ked zacinali prve uvahy o rekonstruovani a restaurovani objektov - povedala by som, ze to bolo istym sposobom obdobie stagnovania architektury. potom prisla para, ocel a beton a nastal novy vyvoj vo vystavbe.
Malickost - hrad vo svojej barokovej faze bol, kdezto novopostavena vydrica sa nema k comu vracat lebo bude novopostavena. a dokumentacia povodnych objektov akosi nejestvuje. preto sa podla mna pamiatkari tymto uzemim tak velmi nezaoberaju.
Existuje niekolko metod rekonstrukcie. Ale to, co je zburane a bez podkladov, materialov atd, by sa po "znovupostaveni" stalo skutocne len bezduchou kulisou. zato novo ponata vystavba moze mat sarm a smrnc,moze byt harmonicka a prijemna, aj ked nebude mat cukrikove fasady a oblukove okna.

PREPACTE MI, ZE PISEM NA TUTO TEMU NESKORO, ALE NEDA MI NEPOVEDAT, ze ja som za Zuzanou. Tie domy, ktore tam boli, nemali ziadnu historicku, architektonicku ani umelecku kvalitu. Jednoducho nic, co by sa dalo rekonstruovat a co by bolo aspon v tom historickom style pekne. Jednoducho tam boli jednoduche, svojpomocne a vidieckym rozumom postavene domceky, ktore nemali ani kusok spolocneho s architekturou.

Ale boli tam aj vynimky , aby sa nepovedalo, ale samotna hodnota tych niektorych objektov bola, je a bude nulova, a myslim ze moderny styl sa tam viac hodi, ako nejake jedno dvoj poschodove domceky...

AAALE POZOR, tymto nehovorim, ze vsetky navrhy su krasne a kvalitne. Podme zo zapadnej strany. Prva cast /bloky V1 V2 V3/ od talianov. Myslim si, ze by tam mohlo byt nieco ine a tento navrh vobec neni nejako originalny, take o nicom. Druha cast / V4 vodna veza/ tam sa mi osobne pacil navrh od VSARCHITECTS :::

bol taky sviezi, lepsie tam bolo riesene aj to namestie, pekne zasadenie do prostredia mala aj ta vodna veza, kdezto navrh od tych talianov je taky o nicom , takisto, to premostenie tej ulice vobec neni nejake zaujimave, prave ze si myslim ze to bude viac spatit ako skraslovat to prostredie. Dalsia cast. Bloky V5 a V7, v ktorych bude zacleneny aj hotel. Vyhravajuci projekt je good, dobre ze nevyhral navrh talianov, lebo ti taliani mali tento projekt asi najhorsi. Mozno sa vyhravajuci navrh z polska nebude hodit k tym ostatnym navrhom z inych casti, ale verim ze to este prepracuju.
Dalej...Bloky V8 V10. Dobry navrh, naozaj zaujimave. V tejto casti sa mi pacil aj ten navrh talianov.
POSLEDNA CAST V11 12 13 14. Zase taliani. Tak toto sa mi vazne paci. Je to taky vstup z centra mesta do tejto zony, a je to velmi pekne vyriesene, paci sa mi tam aj ta stena obrastena zeleňou a kadejakou burinou, takisto verim, ze to bude pekne nadvazovat na historicke centrum mesta, nie je to take ocibijuce riesenie, ale stale moderne a na dobrej urovni.
SAMOZREJME, veci sa mozu menit takze este uvidime...

TOD ZATIAL VSE ODO MNA

Last edited by girafet; November 13th, 2007 at 07:51 PM.
girafet no está en línea   Reply With Quote
Old November 14th, 2007, 05:59 PM   #73
futuros
Astral tourist

futuros's Avatar

Quote:
Originally Posted by Wizzard View Post

toto pod hrad?
ale ved je to shit.

naozaj sa vam divim, ze vas henta moderna oslovuje. prepacte mi to, ze som sa takto skaredo vyjadril.treba radsej tam postavit to co bolo.

Last edited by futuros; November 14th, 2007 at 06:06 PM.
Old November 14th, 2007, 06:15 PM   #74
futuros
Astral tourist

futuros's Avatar

Quote:
Originally Posted by zuzana View Post
btw v 19. storoci to bol sloh, volal sa romantizmus a bolo to o navrate ku vsetkemu romantickemu - najma gotike a romanskemu slohu - reprezentovali to najma Ruskin a Violet le Duc. A bolo to v casoch, ked zacinali prve uvahy o rekonstruovani a restaurovani objektov - povedala by som, ze to bolo istym sposobom obdobie stagnovania architektury.
Zuzka, nemozem s tebou suhlasit. od teba architekty by som prave cakal, ze budes presadzovat veci s nadhladom, a nie to, ze si len naformatovana sucasnou pseudomodernou.

Zoberme si taky bojnicky zamok. prave to, ze sa dal do romantickeho slohu, urobilo s neho jeden s najkrajsich hradov na slovensku. obhajovat tamten shit pod hrad, s mcdonaldom ... a rozpravat take halusky ....

co ja viem ci je to uplne najlepsie

sa na to len lepsie pozri, a nerozmyslaj. viem ze si vela studovala, viem ze to boli tazke skusky, viem ze si odbornicka ... ale len sa na toto preboha pozri. ved to je total brutal

Old November 14th, 2007, 07:10 PM   #75
wonderdax
The Man from Earth

wonderdax's Avatar

Kazda doba prinasa odvazne myslienky

Hla ako sa smiali Bellovi za nezmysel prenosu hlasu po drate ...

mozno sa staci ich len nebat...
Old November 14th, 2007, 07:16 PM   #76
carbonkid
ab.us.er

carbonkid's Avatar

Likes (Received): 40

Quote:
Originally Posted by futuros View Post
naozaj sa vam divim, ze vas henta moderna oslovuje. prepacte mi to, ze som sa takto skaredo vyjadril.treba radsej tam postavit to co bolo.
...futuros asi prisiel cas premenovat sa na pastos
Old November 14th, 2007, 07:18 PM   #77
futuros
Astral tourist

futuros's Avatar

Quote:
Kazda doba prinasa odvazne myslienky
ak ti nove bratislavske podhradie je symbolom odvahy v novej dobe, tak fajn.
co ti mam k tomu viac napisat

Quote:
Hla ako sa smiali Bellovi za nezmysel prenosu hlasu po drate ...

mozno sa staci ich len nebat...
to je sice pekna myslienka, otazne je, ako je pouzitelna na tuto situciaciu. ak si myslis, ze urobit taketo podhradie je novota, rebelia, punkove futurum, tak OK. Ja som asi az prilis velky futurista, az nezdravy. lebo toto nepovazujem za ziadnu novotu, zmenu ...

.... otvoril dvere, ... a uvidel svet ... a zmena nastala ... a nik uz to nemohol vratit spat ....

tak toto o podhradi nieje.

som presvedceny, ze toto podhradie je shit. nemas ani predstavu, ako mam rad novoty, futurizmy. kybernetiku, genetiku, a surrealizmus v architekture.
Old November 14th, 2007, 07:23 PM   #78
futuros
Astral tourist

futuros's Avatar

Quote:
Originally Posted by carbonkid View Post
...futuros asi prisiel cas premenovat sa na pastos
toto je pre teba moderna? nove podhradie? asi akurat v mysli nas slovakov, ktori maju pocit, ze ked otvoria mc donalda pod hradom, ze su moderni?

kamarati, moderna je na SAV (aj ta je trosku na smiech s pohladu celeho sveta)
Old November 14th, 2007, 07:35 PM   #79
Nido
Registered User

Likes (Received): 59

neviem ci si niekto vsimol

ale k teme replik historickych budov je vyjadrenie aj na vydrica.com:

Časť územia bratislavského podhradia Vydrica bola žiaľ, zbúraná v šesťdesiatych rokoch minulého storočia. Na jej mieste dnes čiastočne stojí Nový most s nájazdovými rampami a takisto aj rozšírená cesta na Nábreží armádneho generála L. Svobodu. To je prvý z dôvodov, prečo sa historická Vydrická ulica a jej pôvodné domy už na tomto mieste nedajú postaviť tak, ako kedysi.
Ďalej sa pri rozoberaní tejto témy nastoľuje otázka „do ktorého historického obdobia sa vrátiť pri riešení novej Vydrice?“. Domy na Vydrici vyzerali v stredoveku inak, než napríklad v 17. storočí a inú podobu mali zase v 20. storočí. Jej história sa totiž počíta na niekoľko storočí a aj teoretická úvaha by bola nezodpovedateľnou otázkou. V každom historickom období mali domy rozdielnu výšku, iné pôdorysy a aj iné fasády. Postaviť tu repliky, alebo kópie pôvodných domov v plnom rozsahu nie je jednoducho možné a takéto riešenie nepožadujú vo svojich metodických pokynoch pre výstavbu Vydrice ani odborníci z Krajského pamiatkového ústavu v Bratislave a nepožadujú ani tzv. „historizujúcu“ architektúru.

viac na: http://www.vydrica.com/?idnw=17&lang=sk

a takisto nevim ci tu uz bol dnesny clanok z BN, kde je zverejnene hodnotenie a odporucania poroty ohladom navrhu blokov V1 V2 V3:

http://www.bratislavskenoviny.sk/590...e-podhradie-i-
Nido no está en línea   Reply With Quote
Old November 14th, 2007, 07:55 PM   #80
e2ek1el
Registered User

e2ek1el's Avatar

Likes (Received): 111

ja by som tam vykopal jaskynu a vyzeralo by to ako pred 10 000 rokmi, úplná idylka.... vlastne ani nie je treba nič kopať, je tam Účko
e2ek1el no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules