[Bratislava] Bory - Page 5 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia > City Development > Bratislava

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 117 votes, 5.00 average.
Old March 22nd, 2008, 04:01 AM   #81
wuane
Registered User

wuane's Avatar

Likes (Received): 747

Quote:
Originally Posted by quama View Post
elektrickou zo Stupavy do centra, to su dobre 2 hodiny, niekto si z nas striela...
Preco zo Stupavy?
..dúfam, že to nikto nepočúva, zabezpečil som na tento rok 35, na budúci rok asi 40, plus teda ďalšie veci. Zabezpečil som ich, ako tie peniaze, vlastnou hlavou...To, že sa pri tom motal Fedor, nemôže znamenať, že ma niekto bude držať za gule, to sa nesmie stať...Som sa vymanil od Fedora a povedal som: Fedor, ja som dal do toho hlavu a nie ty si dal do toho hlavu, takže ja budem teraz o niektorých veciach rozhodovať..."

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
wuane no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old March 23rd, 2008, 03:58 PM   #82
LeMoN-SK
Regular Fool

LeMoN-SK's Avatar

Likes (Received): 81

Quote:
3, jeden je tam v smere na lamac
A tým akože nemusíš prejsť? Ja vidím jeden hneď po zjazde z diaľnice, potom prejde popod diaľnicu, smerom na DNV cez dva veľké a na konci ešte jeden malý... To je podľa mňa dokopy 4.

Ak to teda berieme smerom z BA, smerom zo Záhoria sú to samozrejme 3, čo ale tiež nie je výhra...
LeMoN-SK no está en línea   Reply With Quote
Old March 23rd, 2008, 04:41 PM   #83
Strummer
lost in the supermarket

Strummer's Avatar

Likes (Received): 2760

Quote:
Originally Posted by LeMoN-SK View Post
A tým akože nemusíš prejsť? Ja vidím jeden hneď po zjazde z diaľnice, potom prejde popod diaľnicu, smerom na DNV cez dva veľké a na konci ešte jeden malý... To je podľa mňa dokopy 4.

Ak to teda berieme smerom z BA, smerom zo Záhoria sú to samozrejme 3, čo ale tiež nie je výhra...
tak tak, su 4...zides z dialnice, otocis sa na jednom, hned na druhej strane dalsi, pred "hlavnym vjazdom" do Portu treti, a pri Pegase stvrty. okrem toho ak sa zvysi premavka tipujem ze este pri vjazde do Devinskej (ako je ten podjazd pod zeleznicou) spravia piaty

ale ine som chcel...viete niekto blizsie podrobnosti o tych elektrickach? viem ze boli plany predlzit trat, ale nejde mi do hlavy ten dost prudky sklon kopca smerom z Dubravky dolu, pochybujem ze elektricka to len tak v pohode vystupa.
Strummer no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old March 23rd, 2008, 07:12 PM   #84
quama
Registered User

quama's Avatar

Likes (Received): 3104

Quote:
Originally Posted by LeMoN-SK View Post

nemusis ak ides do devinskej, musisak by si isiel do lamaca
quama no está en línea   Reply With Quote
Old March 23rd, 2008, 07:18 PM   #85
marish
Registered User

marish's Avatar

Likes (Received): 2116

musis aj ak ides do devinskej po dialnici z bratislavy. a este k tomu ho musis prejst skoro cely dokola. jedine, ze by si prisiel cez dubravku, co velmi vyhodne nie je.
marish no está en línea   Reply With Quote
Old March 23rd, 2008, 07:36 PM   #86
Strummer
lost in the supermarket

Strummer's Avatar

Quote:
nemusis ak ides do devinskej, musisak by si isiel do lamaca
a ako sa chces dostat z dialnice ak nie cez ten kruhovy co je uplne vpravo???
Old March 23rd, 2008, 07:41 PM   #87
quama
Registered User

quama's Avatar

Quote:
Originally Posted by Strummer View Post
a ako sa chces dostat z dialnice ak nie cez ten kruhovy co je uplne vpravo???
aha, mame pravdu obaja, ak ides od Bratislavy tak je o jeden kruhac viac ak ides od Brna tak menej
Old March 23rd, 2008, 09:27 PM   #88
Nido
Registered User

Likes (Received): 59

a co je akoze zle na tych kruhovych objazdoch? asi nie nadarmo ich stavaju pomaly vsade kde sa da..
Nido no está en línea   Reply With Quote
Old March 23rd, 2008, 09:54 PM   #89
hipi(sk)
Registered User

Likes (Received): 136

nido asi ti je jasne, ze ta cesta je hlavna vetva do DNV. Asi ti je tiez jasne, ze tento projekt zvysi okolnu premavku niekolkonasobne, ostatne, pozri si premavku pri auparku, ci Avione... A tiez je jasne, ze kruhac rozhodne nezvacsi priepustnost premavky oproti rovnej ceste. Tak a teraz si to pospajaj dokopy....
Kruhac nie je zly, ale dokaze obsluhovat premavku iba do urcitej intenzity, potom je uz lepsie postavit semafory.
Znovu opakujem....investor ma miliardy na projekt, ale par desiatok milionov na mimourovnove riesenie uz nema? Ale na vine su skor kompetentne urady, ktore tento projekt odklepnu.
hipi(sk) no está en línea   Reply With Quote
Old March 24th, 2008, 01:10 AM   #90
quama
Registered User

quama's Avatar

Quote:
Originally Posted by hipi(sk) View Post
nido asi ti je jasne, ze ta cesta je hlavna vetva do DNV. Asi ti je tiez jasne, ze tento projekt zvysi okolnu premavku niekolkonasobne, ostatne, pozri si premavku pri auparku, ci Avione... A tiez je jasne, ze kruhac rozhodne nezvacsi priepustnost premavky oproti rovnej ceste. Tak a teraz si to pospajaj dokopy....
Kruhac nie je zly, ale dokaze obsluhovat premavku iba do urcitej intenzity, potom je uz lepsie postavit semafory.
Znovu opakujem....investor ma miliardy na projekt, ale par desiatok milionov na mimourovnove riesenie uz nema? Ale na vine su skor kompetentne urady, ktore tento projekt odklepnu.
kompetentne urady v Bratislave zasadne nezastavaju verejny zaujem, ale zaujem investora, preco asi?
Old March 24th, 2008, 11:13 PM   #91
Nido
Registered User

Likes (Received): 59

otazne je ale aka je priepustnost kruhaca v porovnani so semaformi.. a semafory zas treba mat aj dobre nastavene, tiez ta asi nebude moct tesit ze stojis na cervenu len preto ze z vedlajsej cesty vychadza az jedno auto.
.
ak by boli semafory lepsie a ucinnejsie, tak potom preco sa na zapade uz davno a u nas teraz vo velkom stavaju kruhove objazdy takmer vsade, aj na dost rusnych cestach..
Nido no está en línea   Reply With Quote
Old March 25th, 2008, 12:11 AM   #92
marish
Registered User

marish's Avatar

Likes (Received): 2116

kruhac je na toto miesto podla mna lepsie riesenie ako semafor, lenze mimourovnove krizovanie by bolo este lepsie. to ale stoji o cosi viac, ako kruhac.
marish no está en línea   Reply With Quote
Old March 26th, 2008, 01:09 AM   #93
hipi(sk)
Registered User

Likes (Received): 136

Quote:
Originally Posted by Nido View Post
otazne je ale aka je priepustnost kruhaca v porovnani so semaformi.. a semafory zas treba mat aj dobre nastavene, tiez ta asi nebude moct tesit ze stojis na cervenu len preto ze z vedlajsej cesty vychadza az jedno auto.
.
ak by boli semafory lepsie a ucinnejsie, tak potom preco sa na zapade uz davno a u nas teraz vo velkom stavaju kruhove objazdy takmer vsade, aj na dost rusnych cestach..
ok, poviem ti to takto. Vies si predstavit, co by sa stalo, keby na Trnavskom myte, ci Racku boli kruhace?
Na tu cestu iducu do DNV by malo byt mimourovnove riesenie ako pozadovane minimum, ziadne semafory ci kruhace, vsak to je hlavny tah....
hipi(sk) no está en línea   Reply With Quote
Old April 3rd, 2008, 01:22 AM   #94
carbonkid
ab.us.er

carbonkid's Avatar

Likes (Received): 40

the port

Brána: najviac debát je o doprave

Quote:
Zámer Lamačská brána sa má začať stavať koncom roka. Z polí sa stane obchodné a obytné centrum, denne tu bude pracovať asi 3,5-tisíca ľudí, bývať ich tu bude 2300. Dopravné riešenie má stáť viac ako miliardu korún.
carbonkid no está en línea   Reply With Quote
Old April 9th, 2008, 03:41 PM   #95
Sukino
Registered User

Sukino's Avatar

Likes (Received): 3681

Obavy o hustú premávku kvôli Lamačskej bráne

Quote:
Najmä o dopravné riešenia, hluk a spracovanie odpadových vôd sa zaujímali obyvatelia hlavného mesta na verejnom prerokovaní projektu Lamačská brána v utorok 1. apríla. Išlo o posúdenie vplyvov stavby na životné prostredie.
Old June 25th, 2008, 08:53 PM   #96
fresco
Registered User

Likes (Received): 387

na tejto vizoske sa centrop uplne prekryva s lamacskou branou som celkom zvedavy ako to vyriesia
fresco no está en línea   Reply With Quote
Old June 25th, 2008, 10:41 PM   #97
Sukino
Registered User

Sukino's Avatar

Centrop is a myth.
Old June 26th, 2008, 12:25 AM   #98
cibula
Registered User

Likes (Received): 34

Quote:
Originally Posted by Sukino View Post
Centrop is a myth.
i think vision is a better word.
http://reality.etrend.sk/realitny-bi...ur/129709.html
Old June 26th, 2008, 01:43 AM   #99
Sukino
Registered User

Sukino's Avatar

or a joke
Old June 26th, 2008, 01:50 AM   #100
Strummer
lost in the supermarket

Strummer's Avatar

Quote:
Ťažiskom však má byť rezidenčná výstavba od rodinných bytov po bytovky, celkovo tu má vzniknúť niekoľko desiatok tisíc bytov pre zhruba 60-tisíc ľudí.
a opat klasicka otazka: akych ludi, preboha? odkial? za co?
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules