[Bratislava] Bory - Page 6 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia > City Development > Bratislava

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 117 votes, 5.00 average.
Old June 26th, 2008, 09:18 AM   #101
cibula
Registered User

Likes (Received): 34

v rozpocte sa rata aj s naklonovanim novych hypotekychtivych bratislavcanov, neboj
Advertisement

Old June 26th, 2008, 09:53 AM   #102
wuane
Registered User

wuane's Avatar

Likes (Received): 747

Quote:
Originally Posted by Strummer View Post
a opat klasicka otazka: akych ludi, preboha? odkial? za co?
hmm,neviem ci si si vsimol jednu vec.Este som nevidel bytovku,alebo obytnu stvrt,subor rodinnych domov alebo inu obytnu lokalitu,ktora by sa casom nezaplnila.Napriklad u nas v Modre postavili asi 300 bytov za pomerne kratku dobu,a tiez som rozmyslal,kto sa tam nastahuje?a pri tych cenach?a predstav si,dva-tri roky boli tie byty poloprazdne,ale teraz je to uz na 90% zaplnene.Vymienaju byty za nove Modrania(poznam konkretne priklady),alebo aj pristahovalci z inych casti Slovenska(poznam konkretne priklady) dokonca ludia zo zahranicia(poznam konkretne priklady)...Ja si myslim ze ak sa postavi,urcite sa vacsina kupi,len mozno netreba vsetko ocakavat hned a v horizote dvoch rokov.Alebo si myslis ze niekto postavi byt a ten byt bude 20 rokov prazdny?Povedal by si pred troma rokmi ze sa predaju v BA byty za 200 000 000?Ani ja nie.
..dúfam, že to nikto nepočúva, zabezpečil som na tento rok 35, na budúci rok asi 40, plus teda ďalšie veci. Zabezpečil som ich, ako tie peniaze, vlastnou hlavou...To, že sa pri tom motal Fedor, nemôže znamenať, že ma niekto bude držať za gule, to sa nesmie stať...Som sa vymanil od Fedora a povedal som: Fedor, ja som dal do toho hlavu a nie ty si dal do toho hlavu, takže ja budem teraz o niektorých veciach rozhodovať..."

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
wuane no está en línea   Reply With Quote
Old June 26th, 2008, 10:37 PM   #103
hurahura
urban voyer

Likes (Received): 19

wuane take a look in estonia, there are thousands of empty flats
hurahura no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old June 26th, 2008, 11:05 PM   #104
Strummer
lost in the supermarket

Strummer's Avatar

Likes (Received): 2760

Quote:
Originally Posted by wuane View Post
Alebo si myslis ze niekto postavi byt a ten byt bude 20 rokov prazdny?
nie, 20 rokov prazdny nebude. otazka ale je, za aku cenu sa nakoniec preda/prenajme. okrem toho situaciu napriklad v Modre by som nebral ako najvhodnejsi priklad, vzhladom k vlne "vystahovalectva" z Bratislavy a priaznivejsim cenam. v Bratislave nezaplnene novostavby su, a je ich cim dalej tym viac.
Strummer no está en línea   Reply With Quote
Old June 26th, 2008, 11:15 PM   #105
cibula
Registered User

Likes (Received): 34

cisto vdaka premrstenym cenam
Old June 27th, 2008, 03:06 AM   #106
wuane
Registered User

wuane's Avatar

Quote:
Originally Posted by cibula View Post
cisto vdaka premrstenym cenam
presne to si myslim aj ja.ak sa buduci investori poucia z toho,preco sa sucasne projekty nerozoberaju tak rychlo,nevidim dovod preco by sa v BA nemalo predat este par tisic bytov uplne v pohode.Je mi jasne ze v BA budu ceny vyssie ako v Modre,ale v takom Porte alebo South city mozno ten rozdiel nebude az taky velky.Inac,Modra nie je az tak vychytena okolobratislavska oblast.Ovela viac to ide do Pezinka,Limbach,Cierna voda,Chorvatsky Grob.
..dúfam, že to nikto nepočúva, zabezpečil som na tento rok 35, na budúci rok asi 40, plus teda ďalšie veci. Zabezpečil som ich, ako tie peniaze, vlastnou hlavou...To, že sa pri tom motal Fedor, nemôže znamenať, že ma niekto bude držať za gule, to sa nesmie stať...Som sa vymanil od Fedora a povedal som: Fedor, ja som dal do toho hlavu a nie ty si dal do toho hlavu, takže ja budem teraz o niektorých veciach rozhodovať..."

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
Old June 27th, 2008, 03:07 AM   #107
wuane
Registered User

wuane's Avatar

Quote:
Originally Posted by hurahura View Post
wuane take a look in estonia, there are thousands of empty flats
Myslim ze v Estonsku je trochu ina situacia,ale o tom sme sa tu uz bavili vela krat.

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
Old June 27th, 2008, 11:25 AM   #108
Qwert
Moderator

Qwert's Avatar

Likes (Received): 4408

Ja si len znova dovolím pripomenúť, že tie megaprojekty sa budú stavať po etapách. Na trh nepríde naraz 10 000 bytov. Napríklad v prvej fáze Portu sa má budovať len infraštruktúra a nákupné centrá, žiadne byty. V Prvej fáze South City to bude zase len 1 100 bytov, to je asi pre 2 500 ľudí. Vo viac než štyristotisícovej metropole 5,4 miliónového štátu sa nenájde 2 500 ľudí, ktorí potrebujú nový byt v hlavnom meste? Takých ľudí sa nájdu desaťtisíce, nebojte sa. Samozrejme, hovorím o bytoch za primerané ceny.
Qwert no está en línea   Reply With Quote
Old June 27th, 2008, 12:28 PM   #109
hurahura
urban voyer

Likes (Received): 19

Quote:
Myslim ze v Estonsku je trochu ina situacia,ale o tom sme sa tu uz bavili vela krat.
ja nesuhlasim. myslim ze situacia je velmi podobna, ale nemusime zacinat flame
hurahura no está en línea   Reply With Quote
Old October 10th, 2008, 09:45 PM   #110
Amrafel
Bratislava YIMBY

Amrafel's Avatar

Likes (Received): 6836

Quote:
Penta má začať stavať budúci rok
http://bratislava.sme.sk/c/4109276/p...uduci-rok.html

YIM.BA.
Amrafel no está en línea   Reply With Quote
Old October 10th, 2008, 09:57 PM   #111
matiasmx
Bratislava citizen

matiasmx's Avatar

Likes (Received): 1790

zdroj: Cigler Marani architects
matiasmx no está en línea   Reply With Quote
Old October 10th, 2008, 10:51 PM   #112
marclucpicard
Registered User

marclucpicard's Avatar

Likes (Received): 26

Ta K2- tam vyzerá úplne super A vidím že zmizli tie veľké kruháče z pôvodných plánov a sú nahradené mimoúrovňovými križovatkami. To je fajn dúfam že to tak ostane.
marclucpicard no está en línea   Reply With Quote
Old October 11th, 2008, 09:30 AM   #113
alien
.:junglist : and . AFOL:.

alien's Avatar

Likes (Received): 783

no neviem neviem, aj ked vela budov je tam len nacrtnutych, nepaci sa mia to vobec.
Tento koncept vyzera ovela lepsie:
alien no está en línea   Reply With Quote
Old October 11th, 2008, 10:11 AM   #114
palsoft
Bratislava citizen

palsoft's Avatar

Likes (Received): 296

Quote:
Originally Posted by marclucpicard View Post
Ta K2- tam vyzerá úplne super
Hej, hej.. aj široký rozchod sa jej hodí
Old October 11th, 2008, 11:04 AM   #115
kaxno
railfan

kaxno's Avatar

Likes (Received): 443

Quote:
Originally Posted by alien View Post
no neviem neviem, aj ked vela budov je tam len nacrtnutych, nepaci sa mia to vobec.
Tento koncept vyzera ovela lepsie:
Ako tak pozeram, tak hmotovo sa koncepty vobec nezmenili. Druhy koncept mi pripada len ako vysperkovana vizualizacia toho prveho, akurat za na prvom su budovy nizsej stavebnej vysky (aj ked je pravda ze sem stavat vyskovky uz vazne netreba).
kaxno no está en línea   Reply With Quote
Old October 11th, 2008, 02:00 PM   #116
Chunkylover
Chrumky lover

Chunkylover's Avatar

Likes (Received): 12

Mne sa to paci, pekne a logicky usporiadane budovy, primerana vyska, zelen... Takto si predstavujem mesto.
Old October 11th, 2008, 04:52 PM   #117
wuane
Registered User

wuane's Avatar

velmi pekna vec len ci sa to nakoniec zrealizuje.

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
Old October 11th, 2008, 05:08 PM   #118
quama
Registered User

quama's Avatar

Likes (Received): 3110

Quote:
velmi pekna vec len ci sa to nakoniec zrealizuje.
skor ano, na zapade BA takyto typ nakupneho centra nie je, a je tu priklad avionu, ktory je fakt uspesny, okrem toho cast majitelov a riaditelov Penty byva v Zahorskej Bystrici, takze sa im hodi shopping park v susedstve si myslim
quama no está en línea   Reply With Quote
Old October 11th, 2008, 06:02 PM   #119
wuane
Registered User

wuane's Avatar

tak mna osobne to nakupne centrum az tak nezaujima,skor by som hovoril o tej rezidencnej casti.Podla mna si treba polozit dve zakladne otazky.
1/ci to Penta bude financovat z vlastnych zdrojov alebo si bude poziciavat od bank,ktorych ochota sa asi dost momentalne znizuje.
2/pre koho tam ma byvanie vzniknut?Velmi si zelam,aby to bol konecne prvy megaprojekt,zamereany na skutocnu strednu vrstvu,kde dopyt je takmer nedotknuty sucasnym vyhasinajucim stavebnym boomom.

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
Old October 11th, 2008, 06:50 PM   #120
marish
Registered User

marish's Avatar

Likes (Received): 2119

kam zmizol ten pekingsky olympijsky bazen z povodnej vizualizacie?

mne ta rezidencna cas pripada velmi jednotvarna, ale asi to bude iba hmotovy navrh...

celkovo sa mi to paci, uz len dufam, ze to bude konecne projekt pre strednu vrstvu.
marish no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules