Samochody elektryczne i autonomiczne - Page 220 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Przemysł | Technologia | Design

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old September 9th, 2018, 09:12 AM   #4381
Milamber
Registered User

Milamber's Avatar

Likes (Received): 1706

A przy jakiej pierwszej wplacie

zeralda liked this post
Milamber no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old September 9th, 2018, 07:41 PM   #4382
bartek76
GUKPPiW

bartek76's Avatar

Likes (Received): 23513

Quote:
Originally Posted by Połaniecki View Post
No właśnie w PL sie jeszcze nie kalkuluje ale na zachodnie przy ich podatkach już bardziej.

Najwyższa pora aby zaczęło się to kalkulować bez zwolnień podatkowych, tym bardziej że samo przejście z benzyny na prąd oznacza duże zmniejszenie podatków.
bartek76 no está en línea   Reply With Quote
Old September 9th, 2018, 08:19 PM   #4383
Wertyder
Registered User

Wertyder's Avatar

Likes (Received): 1976

Quote:
Originally Posted by bartek76 View Post
Najwyższa pora aby zaczęło się to kalkulować bez zwolnień podatkowych, tym bardziej że samo przejście z benzyny na prąd oznacza duże zmniejszenie podatków.
Ale to właśnie jest problem. Najogólniej mówiąc - państwo ma wielkie dochody z akcyzy i nie wierzę, że politycy obetną sobie uposażenia żeby obywatele mogli tanio jeździć elektrykami ....
Wertyder no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old September 9th, 2018, 08:37 PM   #4384
marcin.poznan
Moderator

Likes (Received): 7978

Kiedyś już tutaj o tym dyskutowaliśmy - prąd "do samochodów" musiałby być droższy niż "do domu", co wymagałoby zapewne obowiązkowego modułu fiskalnego w każdym e-aucie, co oczywiście nie jest niemożliwe, a wręcz jest stosunkowo łatwe do zrobienia. Zapewne trzeba by jeszcze rozpoznawać lokalizację ładowarki, żeby odprowadzać podatki do skarbówki odpowiedniego kraju.

Jakiś sposób opodatkowania e-samochodów pojawi się zapewne nie prędzej niż za 10 lat gdy spadek wpływów z podatków od paliw stanie się odczuwalny.

Edit.
YT podsuwa mi co rusz ciekawe rzeczy o elektrykach, dzisiaj było to coś takiego:

Zadziwia mnie, że koncern, który niewątpliwie robi jedne z najlepszych aut spalinowych na świecie, wciąż nie umie wypuścić auta o parametrach jazdy lepszych niż Tesla X. Doprawdy to takie trudne?

Niewątpliwie ciekawy jest kształt baterii - nie wiem czym to jest podyktowane?

Dane ze wspomnianego filmu:
Mercedes EQC/Tesla X

Prędkość maksymalna: 180/220 km/h
Zasięg: 250/300 mil
Pojemność baterii (max): 80/100 kWh

Gość sobie żartuje w filmie, że w Niemczech na autobanie to tym Mercedesem trzeba będzie zająć wolniejszy pas ale ma też nadzieję, że do dnia premiery (być może w 2019) Mercedes to zmieni. Na plus na pewno wnętrze, jeśli ktoś lubi stylistykę od AMG.

Oczywiście, konkurencja jest najlepszą rzeczą, jaka może się zdarzyć dla rozwoju tej działki motoryzacji. A elektryki wkraczają już do powszechnej świadomości, również dzięki dużej kampanii Nissana Leaf'a - dziś ze 2 razy widziałem ich reklamy w TV. Widać, że dzieje się

Last edited by marcin.poznan; September 9th, 2018 at 09:12 PM.
marcin.poznan no está en línea   Reply With Quote
Old September 9th, 2018, 09:08 PM   #4385
Zyzio
Registered User

Zyzio's Avatar

Likes (Received): 10223

Wystarczy moduł w samochodzie zliczający przejechane km - pytanie co z wyjazdem poza granice?

Taki moduł jest o tyle lepszy, że nie ma problemu z "tankowaniem poza oficjalnymi stacjami ładowania".
Old September 9th, 2018, 09:09 PM   #4386
DanielAquarius
Registered User

Likes (Received): 712

Quote:
Originally Posted by Warsaw spectator View Post
BMW reklamuje się, że rata leasingowa na i3 zaczyna się od 1300 pln - wliczając sobie w to paliwo (dla uproszczenia) to nie wygląda tak tragicznie
Jednak chodzi o wariant z najsłabszym zasięgiem, a to jest lipa przy naszej infrastrukturze do ładowania. Niedługo wychodzi wersja z większą baterią z zasięgiem na jakieś 320 km. Taki zasięg zaczyna się robić kuszący w mieście z odpowiednią infrą.
Natomiast niemieckie LION e-Mobility już testuje swoje baterie 100 kWh w i3 i robią na nich około 700 km...
DanielAquarius no está en línea   Reply With Quote
Old September 9th, 2018, 09:10 PM   #4387
Połaniecki
Registered User

Połaniecki's Avatar

Likes (Received): 177

Mówimy, że to się ciągle mało opłaca ale jednak moim zdaniem jest to olbrzymi postęp, że powstał wóz wielkosci clio a wiec miejski ktory mógłby kupić kazdy. Cena jet wysoka ale użytkowanie tańsze; mam nadzieję na nowe stacje ładowania..
Połaniecki está en línea ahora   Reply With Quote
Old September 9th, 2018, 09:12 PM   #4388
DanielAquarius
Registered User

Likes (Received): 712

Problem polega na tym, że przy takiej różnicy w cenie, to można śmigać takim Clio kilka lat i nie zrównamy się w kosztach zakupu Zoe. Fajne auto, ale cena jeszcze za wysoka.

Zyzio liked this post
DanielAquarius no está en línea   Reply With Quote
Old September 9th, 2018, 09:33 PM   #4389
rekcza
stuprocentowy mańkut

rekcza's Avatar

Quote:
Originally Posted by DanielAquarius View Post
Jednak chodzi o wariant z najsłabszym zasięgiem, a to jest lipa przy naszej infrastrukturze do ładowania. Niedługo wychodzi wersja z większą baterią z zasięgiem na jakieś 320 km. Taki zasięg zaczyna się robić kuszący w mieście z odpowiednią infrą.
Do miasta to i mniejszy zasięg wystarczy, warunek trzeba mieć własny garaż aby móc w nocy naładować sobie auto do pełna.

Pewnie za chwilę nowe bloki w swoich halach garażowych będą miały gniazda do ładowania auta więc nie tylko posiadacze domów z garażem będą mogli spokojnie użytkować elektryka.
rekcza no está en línea   Reply With Quote
Old September 9th, 2018, 10:24 PM   #4390
bartek76
GUKPPiW

bartek76's Avatar

Likes (Received): 23513

Podobnie i parkingi osiedlowe mogą mieć stacje ładowania, zwłaszcza te strzeżone, wykupujesz miejsce i płacisz za prąd, na okres przejściowy to może wystarczyć.
Natomiast problem polega na tym, że niezależnie od ceny i akcyzy prądu dla aut, elektryk jest ciągle dużo droższy od porównywalnego spalinika, który w dodatku oferuje znacznie większą swobodę.

Mamy 2018 i minęło 6 lat od wprowadzenia na rynek pierwszego komercyjnie sensownego elektryka (Tesla S) i ciągle elektryki bez dopłat nie mają większego sensu, jeśli za 6 lat elektryki w sposób naturalny nie zaczną konkurować z klasycznymi samochodami (podobna cena i zasięg) to chyba trzeba będzie przyznać że to ślepa uliczka.
bartek76 no está en línea   Reply With Quote
Old September 9th, 2018, 10:59 PM   #4391
mlodyy1985
Registered User

Likes (Received): 30640

Quote:
Pożar granatowej Tesli pod Wałbrzychem. Auto doszczętnie spłonęło

Niewiele zostało z samochodu Tesla, który zapalił się na parkingu pod Wałbrzychem. Auto próbowała ratować straż pożarna.

Straż pożarna odebrała zgłoszenie o pożarze Tesli w niedzielę po godzinie 17.00. Strażacy ochotnicy z Boguszowa opisują, że zostali wezwani na miejsce przez kolegów z państwowej straży pożarnej z Wałbrzycha.

Granatowa Tesla płonęła na parkingu. - Zastaliśmy samochód już w całości objęty pożarem - relacjonują strażacy i dodają, że do pożaru Tesli przyjechał też samochód wyposażony w proszek gaśniczy ("ze względu na specyfikę pojazdu i związane z tym zagrożenie").
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomos...tml#Czolka3Img

oraz https://spidersweb.pl/autoblog/tesla-splonela-w-polsce/
Chcieli przerobić na węgiel?
Wczoraj tramwaje były najsprawniejszym środkiem lokomocji po Olsztynie.Gdy na Sikorskiego korek sięgał w najgorszym momencie ronda na os. Generałów, tramwaje spokojnie jeździły.O godz. 8 rozmawialiśmy z rodzicem uczennicy ze szkoły na Nagórkach, który widząc sytuację, zostawił samochód na parkingu koło przystanku "Płoskiego" i przesiadł się na tramwaj.Córka wysiadła koło szkoły, a ja za chwile pojechałem dalej. Nie planowałem tego.Zobaczyłem, co się dzieje i zamiast w kierunku centrum skręciłem na pierwszy przystanek. Samochód na mnie poczeka.
mlodyy1985 no está en línea   Reply With Quote
Old September 9th, 2018, 11:12 PM   #4392
marcin.poznan
Moderator

@bartek76 Jeśli spojrzysz jak długą drogę przeszła Tesla (i większość innych producentów elektryków) przez te kilka lat, to widać na tyle duży postęp zarówno w akumulatorach, jak i optymalizacji kosztów, że nie ma żadnych wątpliwości, że to do elektryków należy przyszłość... Oczywiście dostosowanie sieci energetycznych musi postępować krok w krok za producentami aut.
Old September 9th, 2018, 11:17 PM   #4393
Stiggy
Не имеет аналогов в мире

Stiggy's Avatar

Likes (Received): 13154

Quote:
Originally Posted by marcin.poznan View Post
Zadziwia mnie, że koncern, który niewątpliwie robi jedne z najlepszych aut spalinowych na świecie, wciąż nie umie wypuścić auta o parametrach jazdy lepszych niż Tesla X. Doprawdy to takie trudne?
Jak się nie chce być firmą stojącą na krawędzi bankructwa, to tak.
Old September 9th, 2018, 11:48 PM   #4394
marcin.poznan
Moderator

Quote:
Originally Posted by Stiggy View Post
Och, w tym Mercedesie to jednak pracują dobrzy ludzie, a mogli przecież zabić!
Old September 10th, 2018, 05:08 PM   #4395
_Kamil
Registered User

Likes (Received): 29

Quote:
Originally Posted by Stiggy View Post
Ciekawe jak czy często firmy stojące na granicy bankructwa mają kapitalizację giełdową przekraczającą 40 mld usd :P
_Kamil no está en línea   Reply With Quote
Old September 10th, 2018, 09:04 PM   #4396
Stiggy
Не имеет аналогов в мире

Stiggy's Avatar

Kapitalizacja giełdowa to się w mgnieniu oka może zmienić. Pogadamy za parę lat, jak się Tesla nie wysypie/nie zostanie przejęta przez inną firmę, itp. i będzie przynosić zyski przez dłuższy czas.
Old September 10th, 2018, 09:40 PM   #4397
Signar
Fizyk teoretyk

Signar's Avatar

Likes (Received): 651

za przeproszeniem słyszę to o Tesli od 6 lat...
Signar no está en línea   Reply With Quote
Old September 10th, 2018, 10:15 PM   #4398
marcin.poznan
Moderator

Myślę, że to "niedowierzanie", że Tesla może odnieść sukces wynika częściowo z trudnego charakteru Muska. Trudno go lubić, nie warto jednak lekceważyć. Szczególnie duże poważanie ma w branży kosmicznej, w tym w NASA.

Tesla ma wiele podobieństw do Apple, którą to firmę traktowano początkowo mało poważnie, a na rynku rządziły wtedy koncerny "starego przemysłu komputerowego" w rodzaju IBM, których pozycja wydawała się absolutnie niezagrożona przez startującego mikrusa.

Co ciekawe, przecież Apple była bliska upadku w czasie gdy nie była zarządzana przez Jobsa i dopiero jego powrót do firmy pozwolił nadać jej nowy kierunek. Dziś nikt już z Apple się nie śmieje. Myślę, że podobnie by się stało z Teslą gdyby akcjonariusze wyrzucili Muska.

bajcik liked this post
marcin.poznan no está en línea   Reply With Quote
Old September 10th, 2018, 10:43 PM   #4399
Stiggy
Не имеет аналогов в мире

Stiggy's Avatar

To nie jest niedowierzanie w to, że Tesla może w długiej perspektywie odnieść sukces, bo to oczywiste, że może. To jest niedowierzanie w to, że na pewno ten sukces odniesie. A wynika to z chłodnej analizy wyników finansowych Tesli i z nieulegania "czarowi" Muska.

Quote:
Originally Posted by marcin.poznan View Post
Tesla ma wiele podobieństw do Apple, którą to firmę traktowano początkowo mało poważnie, a na rynku rządziły wtedy koncerny "starego przemysłu komputerowego" w rodzaju IBM, których pozycja wydawała się absolutnie niezagrożona przez startującego mikrusa.
Kolejnym podobieństwem między tymi dwoma firmami jest to, że każda z nich ma sporą grupę fanatycznych i bezkrytycznych wyznawców.
Old September 11th, 2018, 07:53 AM   #4400
mlodyy1985
Registered User

Likes (Received): 30640

http://forsal.pl/motoforsal/aktualno...upil-zero.html
Wczoraj tramwaje były najsprawniejszym środkiem lokomocji po Olsztynie.Gdy na Sikorskiego korek sięgał w najgorszym momencie ronda na os. Generałów, tramwaje spokojnie jeździły.O godz. 8 rozmawialiśmy z rodzicem uczennicy ze szkoły na Nagórkach, który widząc sytuację, zostawił samochód na parkingu koło przystanku "Płoskiego" i przesiadł się na tramwaj.Córka wysiadła koło szkoły, a ja za chwile pojechałem dalej. Nie planowałem tego.Zobaczyłem, co się dzieje i zamiast w kierunku centrum skręciłem na pierwszy przystanek. Samochód na mnie poczeka.
mlodyy1985 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
motoryzacja

Thread Tools

Posting Rules