BURSA - Page 16 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Türkiye > Photography forums > Photography > Turkish Cities and Skylines

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old August 12th, 2019, 11:40 PM   #301
ÇevRim_Dışı
Registered User

ÇevRim_Dışı's Avatar

Likes (Received): 1422

bursa zaten güzel bir yer değil. Nüfus olarak 4.büyük olmayı da haketmiyor. Antalya, Adananın bir kimligi var Bursanın ise yok. Birde osmanlıya başkentlik yapmış yıllarca hiç bir cazibesi yok. Edirne Bursadan 10 kat daha güzel..
Advertisement

Old August 13th, 2019, 05:33 PM   #302
arda84
Registered User

arda84's Avatar

Likes (Received): 5709

Şu görüntünün aynısı Adana-Mersin-İzmir'de de fazlasıyla var (Türkiye'de İstanbul harici gecekondunun en yoğun olduğu iller sanırım bu dörtlü, Antalya'da zaten gecekondu diye bir şey yok) ama işte en azından bu üçünün iyi kötü bir cazibesi var, Bursa'da o da yok. Aslında sırtını yasladığı dağ ve Bursa'nın kurulduğu ova çok güzel coğrafya olarak, buradan nasıl bu kadar kötü şehir yaratabilmişiz ilginç. Ama yine de Bursa'nın o tarihi bölgesinin ayrı bir havası var ve de Nilüfer tarafları bence çok hoş lokasyonlar...
arda84 no está en línea   Reply With Quote
Old August 13th, 2019, 08:50 PM   #303
ÇevRim_Dışı
Registered User

ÇevRim_Dışı's Avatar

yok ya bursa gercekten çirkin. Yaşanabilecek bir cazibesi yok. İzmirin, istanbulun heryeri gecekondu olsa da bir havası var. Ankara da yine öyle. Ankara cok turistik yer değil ama kendine has havası var. Bursada o yok bogucu bir yer. Uludag haric baska birsey yok. O da bursaya hiç bir deger katamamıs zaten. Kayseriyi, Konyayı da gördüm. Onlar bile sehir olarak daha ilgi cekici.

Sorun burada bursanın kötü şehirleşmesinin dısında cazibe merkezinin olmaması. 1 tane dogru düzgün meydanı bile yok. Sanayi sayesinde nüfus artıyor. ha kocaeli ha bursa.
Old August 14th, 2019, 06:18 AM   #304
marty88
Registered User

marty88's Avatar

Likes (Received): 1593

Ozellikle Bursa, Adana cirkin yapi stogunda birincilikte yarisyorlar

Edil Arda liked this post
marty88 no está en línea   Reply With Quote
Old August 14th, 2019, 03:21 PM   #305
The Cake On BBQ
Moderatör

The Cake On BBQ's Avatar

Likes (Received): 11259

Bursa'ya hiç gitmedim ama inanılmaz boş ve sıkıcı bir şehir gibi geliyor bana... Izmir'in 2000'lerin başındaki hali gibi. Anlamsız bir beton yığını sadece. Hiç bir olayı ya da karakteri olmayan bir şehir.

cbk liked this post
The Cake On BBQ no está en línea   Reply With Quote
Old August 15th, 2019, 09:48 AM   #306
hnrt
Registered User

hnrt's Avatar

Likes (Received): 982

bir angaralı olarak denize 1 saatte indiğin her yer benim için güzel
hnrt no está en línea   Reply With Quote
Old August 15th, 2019, 08:54 PM   #307
smyrnoff
Registered User

smyrnoff's Avatar

Likes (Received): 1753

İzmir den daha kötü bir mimariye sahip şehir varsa oda Bursa herhalde.
smyrnoff no está en línea   Reply With Quote
Old November 29th, 2019, 07:52 PM   #308
arda84
Registered User

arda84's Avatar

Likes (Received): 5709

Bursa algınız değişsin buyurun

http://wowturkey.com/t.php?p=/tr816/..._sky_bursa.jpg
Old December 1st, 2019, 06:42 PM   #309
ayhan35
Registered User

ayhan35's Avatar

Likes (Received): 1480

Abartılacak kadar kötü bir şehir değil bence. Nilüfer ve Mudanya civarları çok güzel. Merkezdeki TOKİ ucubelerini saymazsak, tarihsel dokusu var. Nasıl kimliği yok ? Ne güzel tertemiz kanal yaratmışlar. İzmir'deki gecekondular daha çok rahatsız ediyor insanı. İzmir'de bütün dereler leş gibi. Yeni kent merkezinde bile düzenleme yapamadı beceriksiz belediyeler.

hnrt liked this post
ayhan35 no está en línea   Reply With Quote
Old December 1st, 2019, 08:53 PM   #310
ÇevRim_Dışı
Registered User

ÇevRim_Dışı's Avatar

Bursanın tek güzel resmi arda nın paylastıgı fotograf. Dereyi düzenleyip cevresine 3-5 ufak caplı bina dikince ve gecekondularda sırıtmayınca güzel bir fotograf cıkmıs. Ama hepsi bu.

Bursa agzıyla kuş tutsa bir Adana, Antalya olamaz. Tarihi yapıları var ama kimligi yok. Bursaya 2 günlügüne gitmiştim resmen boguldum orada. Yeşil alan cok az, dibdibe cirkin beton binalar. Denizi de olmayınca cok çirkin bir yer görüntüsü var. İzmirle karsılastırılamaz.

cbk, BerkeKayalar liked this post
ÇevRim_Dışı no está en línea   Reply With Quote
Old December 1st, 2019, 09:39 PM   #311
ayhan35
Registered User

ayhan35's Avatar

Likes (Received): 1480

İzmir daha güzeldir doğrudur ama Bursa çok geri kalmış anlamı çıkmaz. Ben de çoğu yerini beğenmiyorum merkezi dediğin gibi boğucu/sıkıcı ama Nilüfer tarafı çok ferah ve güzel. İzmir'in güzel tarafı kıyı şeridinin son düzenlemelerle daha da güzel olması. Narlıdere, Karşıyaka, Bornova, Alsancak, yeni kent merkezi vs. çıkar pek bir şey kalmıyor geriye.
ayhan35 no está en línea   Reply With Quote
Old December 2nd, 2019, 12:34 PM   #312
ÇevRim_Dışı
Registered User

ÇevRim_Dışı's Avatar

İzmirle hiç bir şartla yarıstırılamaz bence. Bornova, Karsıyaka, Alsancak zaten izmiri olusturan ilçeler. İzmire biraz makyaj yapılsa ve kent dönüşümü olsa zaten toparlar kendini. Ama bursa da o ışık yok. Bursaya istedigin kadar makyaj yap yine de albenisi yok yani. En basitinden İzmirde konak, cumhuriyet,gündogdu meydanı diyerek Türkiye ortalamasından güzel meydanlar sayabiliyoruz. Bursada sayamıyoruz. Havalimanı yok, tarihi bir garı bile yok. Belirli bir karakteri yok.

Tamam izmirde gecekondu cok fazla sehir merkezi harabe gibi ama deniz kıyısında oldugundan bir şekilde kendini kurtarıyor. Bursada o da yok. Bunların üstüne birde dünyadaki en kötü sehircilik projesi olan tokiyi diktiler. Ankaraya, antalyaya, adanaya, konyaya, kayseriye gittim. Bursayı hiçbiriyle karsılastıramıyorum. Konyayı hiç sevmem ama sehircilik bakımından cok iyi. Kayserinin güzel meydanı var bir kimlik yaratmış kendine, Adana aynı şekilde baraj sayesinde dısardan gelen bir kişiye burası büyüksehir havası katıyor ama bursada o kimlik yok. O kadar nüfusa ragmen bursa 4.büyüksehir değil de 10.büyüksehir bile olmayı haketmiyor.

ayhan35, BerkeKayalar liked this post
ÇevRim_Dışı no está en línea   Reply With Quote
Old December 3rd, 2019, 12:11 AM   #313
smyrnoff
Registered User

smyrnoff's Avatar

Likes (Received): 1753

Şahsen ben izmiri bu saatten sonra hiç bir şehir ile karşılaştırmam . Ha belki Ankara olabilir ama bursa,antalya, adana,konya vs.. geçiniz bunları. Açıkçası şu an izmirin net nüfusu 4.3 milyon olsa bile dillerde gayri resmi olarak 6+ milyonlar konuşuluyor. Ama yanlış ama Doğru en kötü ihtimal izmir bu nüfusları zaten yaz ayların da 6 milyon civarını mutlaka görüyor.

Mimari açıdan ise izmir berbat durumda. Bursa ise daha berbat durumda. bunu kabul etmek gerekli. ha şöyle bir durum var! izmir 1970-80-90-ve 2000 li yıllarda da berbattı. Bursa ise 15-16 sene de bu hale geldi. izmir merkezi yapılaşmasını 80 li yıllarda tamamlarken . Bursa ise ancak 2000 li yıllarda tamamlayabildi. buna ragmen . şehir yapılaşması izmirden çok daha kötü durumda! tabi bu konuda kimin suçlu oldugunu zaten biliyoruz.

İşin mimari ve planlama kısmını bir kenara bırakmak lazım. Birde sosyal yaşama bakmak lazım. bana göre şehirleri şehir yapan sosyal yaşamlarıdır.Heleki ülkemiz de mimari ye artı çokt akılmıyorum ben. bir çok kişi halen daha 3. dünya ülkesi oldugumuzu kabul etmedigi için . sene 2020 .işte şu yapı olmamalılıyı tartışırken ! ben insanların şehirler de ne halt ettiklerine sevişip sevişemediklerne bakıyorum. Malesef Bursa da sevişilmiyor arkadaşlar
smyrnoff no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools

Posting Rules