Югоизточен обход на Плевен - Page 2 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Bulgaria > Urban Bulgaria > Transport and Infrastructure

Transport and Infrastructure Инфраструктура

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rate Thread
Old January 24th, 2020, 08:26 PM   #21
rockobarocko
Registered User

rockobarocko's Avatar

Likes (Received): 25783

Quote:
Originally Posted by hurtugudugul View Post
МНОГО се радвам, че кмета отказа и трите варианта. МНОГО СЕ РАДВАМ. Аз го познавам "Кайлъка" като двете си ръце и знам, при третия вариант къде щеше да мине и какво е точно там отгоре, където е щял да минава мост. Щяха да съсипят красотата точно там. АПИ са видели с очите си и са се съгласили. Ако Петров беше станал кмет, щеше да го разреши, защото крака му не е стъпвал там на това ченге. "Кайлъка" е свещен и този околовръстен да си го местят извън него. Аз съм ходил пеша навсякъде, дори по коритото на задната част на полу-пресъхналия голям язовир, там е красота. Едно нещо да съм съгласен с кмета. БРАВО!
Разходи се сега по новата пътека от Крепостта, през Попската скала до х.Среброструй. Маркирана е със синьо и след старата гребна база се движи по коритото на реката в опашката на големия язовир.
Колкото да кърпиш вехта дреха,
това е временна утеха...
rockobarocko no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old January 25th, 2020, 09:21 PM   #22
wo0fer
Registered User

Likes (Received): 1262

Quote:
Originally Posted by rockobarocko View Post
Не знам доколко познаваш Кайлъка или просто разсъждаваш по картинка (гугул)...

Та това е... не мисля, че спора ни ще доведе до нещо конструктивно за града, затова нямам намерение да го продължавам.
Няколко неща накратко. Първо много ценя мненията ти по принцип във форума и смятам, че точно в един такъв спор, може да се стигне до решение, което да се предложи на онези коптори. Чрез обмяна на идеи и аргументи. Виждам, че те мързи жестоко, но все пак се се радвам да участваш в дискусията.
Второ, за да добиеш представа колко добре познавам Плевен и специално Кайлъка, ще ти кажа, още преди 20 години когато като ученик се създаде ученическото скаутско движение, всяка неделя от Април до Септември сме правили походи и тренировки от Моста до Среброструй и от Панорамата до Чернелка. Отделно не мога да преброя всички уикенд прекарани с колелото там. С две думи, мога да изходя разтоянието от Моста до Язовирите по билата на Каньона на отиване и връщане със затворени очи. Толкова добре познавам района.
За мен Кайлъка също е свещенно място както за колегата отгоре и няма да допусна да мине нищо друго и от никъде другаде освен мост при Кариерата. Всичко друго ще наруши защитената зона.

Quote:
Originally Posted by rockobarocko View Post
... Това, което цитираш е предвиденият от много години вътрешно градски булевард от Конете, през Момин геран до Чистота.
Ето точно това не разбирам. Защо при положение че е предвиден, земята е общинска в 70% от дължината, останалите очуждения зад Дружба са безпроблемни, нужен е на града и ще стане бързо и евтино, защо да не играе роля на околовръстно, докато не измислим как да мине истинското над Кайлъка. Дай ми един валиден аргумент против.
Другите два изобщо не ги коментиране, те не стават.
wo0fer no está en línea   Reply With Quote
Old January 27th, 2020, 02:08 AM   #23
SevenSlavicTribes
Registered User

SevenSlavicTribes's Avatar

Likes (Received): 51527

бомбата цъка, a Гърция е всѣ по-популярна срѣдъ римлянитѣ
...

Bufu9, anzark, HighwayFan liked this post
SevenSlavicTribes está en línea ahora   Reply With Quote
Old January 29th, 2020, 12:05 PM   #24
mitkobombata
Registered User

Likes (Received): 246

Мирослав Петров: Ще хвърлям мостове за неща, които си заслужават

https://www.plevenpress.com/%d0%bc%d...ljKAN8j4IrueZE

kalinorela79, HighwayFan liked this post
mitkobombata no está en línea   Reply With Quote
Old January 29th, 2020, 12:18 PM   #25
Slu
Registered User

Likes (Received): 9342

Quote:
Да, аз ще пледирам, ще настоявам за този път. Но при положение , че ние безвъзвратно закъсняваме с този път при положение, че магистралата ни подмине или поне ни наближи, този път ще стане път с отпаднала необходимост. Този път е важен когато лота между Плевен, Ловеч и Търново почва да се изгражда и града ще бъде застрашен от трафика на автомобили. Тогава вече този път трябва да е готов. А не след дъжд качулка, да почнем да правим път когато вече магистралния път продължава в посока Русе и така или иначе трафика минава през града. Никой няма да отпусне средства за нещо, от което няма смисъл.
Slu está en línea ahora   Reply With Quote
Old January 30th, 2020, 09:33 PM   #26
vesel.g
Registered User

Likes (Received): 2831

Четох това интервю и като стигнах до
Quote:
Аз съм бил полицай 30 години...
всичко ми се изясни.
vesel.g no está en línea   Reply With Quote
Old January 31st, 2020, 07:22 PM   #27
mlazarov
Registered User

Likes (Received): 26364

От интервюто се вижда, че няма никакво желание за работа по този обект.
mlazarov no está en línea   Reply With Quote
Old January 31st, 2020, 07:53 PM   #28
rockobarocko
Registered User

rockobarocko's Avatar

Likes (Received): 25783

Quote:
Originally Posted by mlazarov View Post
От интервюто се вижда, че няма никакво желание за работа по този обект.
И от интервюто и от начина на кореспонденция между кмета и областния е ясно, че желание за работа няма по никой обект в града... освен да се спонсорират: Инжстрой - да пълни постоянно едни и същи дупки по улиците и Паркстрой - да унищожава дърветата в града...
...а Кайлъка е оставен на произвола на съдбата и е подхвърлян като горещ картоф или ненужна вещ между институциите...
Колкото да кърпиш вехта дреха,
това е временна утеха...

SimeonHr, rbop, racata, fori, wo0fer liked this post
rockobarocko no está en línea   Reply With Quote
Old February 1st, 2020, 12:01 PM   #29
EEH
разбирач :))

EEH's Avatar

Likes (Received): 11373

Плевен ще види новото околовръстно както Стара Загора видя удвоена връзката на града с АМ Тракия точно, когато целият трафик минаваше от там и се пъплеше с 40 км/ч.

anzark liked this post
EEH no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules