SkyscraperCity Forum banner

[S52] Północna Obwodnica Krakowa (Modlnica - Mistrzejowice)

Tags
obwodnica
4M views 9K replies 842 participants last post by  Florian Bydgoszcz 
#1 · (Edited by Moderator)
Planowany przebieg S52 (POK)




_______________________________________________________________________________________________________________

Ze strony: http://um.wrotamalopolski.pl/Planowanie/Kom/?id=847

III Forum Gmin Krakowskiego Obszaru Metropolitalnego

w dniu 1 marca 2005 r.

Pan Zbigniew Rapciak zaprezentował temat: Plany inwestycyjne i projektowe GDDKiA w KrOM. Szczegółowo zaprezentowany został nowy przebieg trasy S 7 od węzła autostradowego Bieżanów na północ. Przebieg ten jest odmienny od trasy uzgodnionej w obowiązującym planie zagospodarowania przestrzennego Województwa Małopolskiego. Na terenie KrOM istnieje 13 dróg krajowych, których modernizacja odbywa się planowo od 2000 r., aktualnie w stanie dobrym jest 36% tych dróg, w bieżącym roku prowadzony będzie generalny pomiar ruchu drogowego dla oceny aktualnego obciążenia dróg, najważniejsze zadania to budowa autostrady A - 4, drogi ekspresowej S – 7, dróg krajowych nr 79 i 94, budowa obwodnic miast. Budowa północnego fragmentu obwodnicy Krakowa nie jest w chwili obecnej ujęta w planach GDDKiA. Prowadzone są prace projektowe dotyczące modernizacji i rozbudowy dróg krajowych uwzględniające nowe zaostrzone wymogi ochrony środowiska.
Pan Stanisław Albricht dokonał analizy zagadnienia pt: Północna obwodnica Krakowa - prognoza ruchu - rok 2025, w wyniku której złożył do planu KROM wniosek o budowę drogi klasy ekspresowej jako zamknięcie od północy zewnętrznej obwodnicy autostradowej Krakowa. Będzie ona równocześnie pełnić rolę drogi rozrządowej dla ruchu lokalnego. Analizowane były cztery warianty rozwiązań – od braku tego elementu układu komunikacyjnego poprzez rozwiązanie w klasie drogi zbiorczej, głównej aż do klasy ekspresowej 2x3. Analiza prognozy ruchu wskazuje jednoznacznie na konieczność realizacji północnego obejścia Krakowa w tej klasie ponieważ w okresie do 20 lat nastąpi podwojenie natężenia ruchu...
Szczegóły
...Północna obwodnica Krakowa jest konieczna dla odciążenia ruchu wewnętrznego lecz ze względu na ograniczone rezerwy i wysokie ceny gruntów należy szukać nowej trasy np. wzdłuż linii kolejowych, linii energetycznych, istniejących dróg lokalnych itp. Ze względu na wysokie koszty budowy musi to być inwestycja centralna poprzedzona odpowiednią zmianą zapisów w PZPWM
Urząd Marszałkowski zwróci się do GDDKiA o zajęcie stanowiska odnośnie przebiegu obwodnicy północnej miasta Krakowa
 
See less See more
1
#5,109 ·
W dniu 21.02.2020 r. zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu na węźle Modlnica (DK94). Zmiana wynika z planowanego przez wykonawcę gromadzenia kruszywa dla potrzeb budowy dróg technologicznych i dotyczy tymczasowego dojazdu w śladzie łącznic węzła Modlnica, przewidzianych wyłącznie dla ruchu pojazdów budowy. Tymczasowa organizacja ruchu polega na ustawieniu odpowiedniego oznakowania.

Przewidywany czas trwania organizacji ruchu: od lutego 2020 r. do sierpnia 2023 r.
Dzisiaj już pojawiły się znaki na węźle :) Ciekawe kiedy dostaną ZRID...

W końcu zmienili layout strony POK do takiego jak w pozostałych inwestycjach. W dodatku zaktualizowali postęp prac projektowych do 80%.
^^ Przecież layout od początku jest taki sam.
 
#5,110 ·
Wprowadzone oznakowanie dotyczy tymczasowego dojazdu dla pojazdów, które przygotują plac i będą dowozić na skład kruszywo. Będzie tu przygotowany skład kruszywa potrzebnego do budowy dróg technologicznych. Drogami technologicznymi natomiast będą się przemieszczały pojazdy budowy w trakcie realizacji inwestycji, ale dopiero po wydaniu decyzji ZRID przez wojewodę.
https://lovekrakow.pl/aktualnosci/pierwsze-zmiany-w-zwiazku-z-budowa-polnocnej-obwodnicy_34337.html
 
#5,121 ·
Powiedzcie, bo może coś przeoczyłem ... na górze strony widzimy wszczescie postepowania o ZRID, a tu juz dość grybo kopią...
Nie wygląda to też na prace archeo... dość ciężki sprzęt.
 
#5,122 ·
^^
Teoretycznie to nie jest jeszcze "prawidłowa" budowa. Miało być jedynie wykonanie dróg dla przywiezienia tłucznia czy innych materiałów budowlanych. Nie mniej w praktyce wygląda jakby to była już docelowa rozbudowa węzła...
Żeby tylko nie było nakazu rozbiórki ze strony organów państwowych...
 
#5,125 ·
To jest tylko budowa tzw drogi technologicznej i przygotowanie sobie wjazdu na przyszły teren budowy (nie jest to stricte budowa obwodnicy jeszcze) . Tutaj wystarczy procedura zgłoszenia/zwykłego pozwolenia na budowę niezaleźnie od tego, że procedura ZRiD dopiero się rozpoczęła. A prowadzą sobie już drogę technologiczną po przyszłej łącznicy bo po co dwa razy korytować pod drogę jak można to raz zrobić.
 
#5,129 · (Edited)
A czy ja napisałem, że robią na całej długości obwodnicy ? Tu gdzie kopią to w 100% jest to działka/działki należące do Skarbu Państwa ( a zarządcą jest GDDKiA), jest to działka drogowa więc w obrębie węzła mogą sobie bez problemu wykonywać prace przygotowawcze według odrębnego opracowania i postępowania administracyjnego. Tam gdzie mają własność działki bez ZRiD to mogą już wykonywać drogi technologiczne do przyszłego placu budowy.
 
  • Like
Reactions: wydero
#5,132 ·
Co jak co, ale POK nie zostanie cofnięta.

Po pierwsze, zerwanie podpisanego kontraktu to duże odszkodowanie dla wykonawcy.
Po drugie, POK to oczko w głowie obecnego ministra infrastruktury.
 
#5,133 ·
inż;167371172 said:
Sory ale takie abstrakcyjne wymysły to byłoby mi wstyd wypisywać na publicznym forum :nuts:

Ciekawe co zrobi inwestor jak COVID ewoluuje za kilka lat i zje POK. Myślisz, że go posądzi o niegospodarność czy będą negocjować? :nuts:
A mi nie wstyd. Bliżej mi do laika niż eksperta więc grzecznie pytam. Podałem COVID jako jedna z kilku możliwych przyczyn przerwania kontraktu. W moim odczuciu jak nie ma pewności wykonania budowy to przygotowywanie się do niej nie powinno mieć miejsca (ale oczywiście mogę się mylić, niewiedza na ten temat to nie wstyd)

A o niegospodarność mogłaby zostać posądzona osoba która wydała zgodę na obecne prace przygotowawcze, nie (tak jak napisałeś) COVID. Nie wstyd Ci pisać coś takiego na forum publicznym ? :)
 
#5,135 ·
nie robią, malkontenci narzekają, robią za wczasu przygotowania i dobrze bo rozumiem w celu szybszego oddania ludziom tej potrzebnej drogi, też malkontenci się znajdą, matko jedyna
 
#5,136 ·
^^

Nie jestem malkontentem. Jestem entuzjastą tej drogi.
Ale widzę, że zadanie pytania nieakceptowalnego przez niektórych wiąże się ze stygmatyzacją pytającego. Którego najlepiej zmieszać z błotem za to że nie jest bezmyślny i zadaje (w jego odczuciu) słuszne pytania.
Bezmyślny entuzjasta - OK
Niebezmyślny entuzjasta - NOT OK

Ze swojej strony kończę dyskusję nt zasadności wykopów przed docelową budową.

Nie mniej jak prace będą się posuwać z przyjemnością wrzucę fotorelację, gdyż regularnie bywam w pobliżu.
 
#5,138 · (Edited)
Ja ci odpowiem. Podpisanie umowy "zaprojektuj i zbuduj" wiąże się z możliwością prowadzenia robót, które przyśpieszą budowę gdy pojawi się ZRID. Są to: wycinka drzew (robi się na zgłoszenie), przygotowanie zaplecza budowy, gromadzenie materiałów sypkich (kruszyw), budowa betoniarni, wytwórni mieszanek asfaltowych, budowa zjazdów z dróg (najczęściej na zgłoszenie), ogrodzenie zaplecza budowy, składu kruszyw. Gromadzi się również prefabrykaty, np. przepustów.
Jednym z dokumentów umowy jest harmonogram budowy i te rzeczy się tam ujmuje, a dodatkowo są uzgodnienia zamawiający - wykonawca, które potrafią przyśpieszyć lub opóźnić różne rzeczy.
Czasami zjazd jest dłuższy niż 5m.
 
#5,139 ·
Szybkie pytanie - czy w ramach przebudowy obecnej POK od Modlniczki do Modlnicy wchodzi w zakres robót stworzenie wjazdu na obwodnice dla jadących od strony Pasternika? Chodzi mi o teren koło LM? W tej chwili mamy tylko wjazd na południe w stronę Balic, a co z wjazdem na północ? Dalej będziemy jeździć przez Futurę albo zawracać za wiaduktem?
 
#5,143 ·
A w ramach "ueskowienia" tego odcinka zjazdy do Futury i naprzeciwko do magazynów nie mają być zlikwidowane? Wtedy zostaje tylko nawracanie i to nie od razu, bo na pierwszym skrzyżowaniu ze światłami tego legalnie zrobić nie można (bezkolizyjna w lewo). Jeszcze ciekawiej będzie po wybudowaniu obwodnicy Zabierzowa - wtedy do nawrócenia będzie potrzebna ok. 2 km pętla. 🙃
 
Top