SkyscraperCity Forum banner
Status
Not open for further replies.

[S19] Kuźnica (BY) - Barwinek (SK)

754K views 4K replies 383 participants last post by  PanEkspert 
#1 ·
Tytuł: NOWINY
Data: 25.01.2006

RZESZÓW. Zanim powstanie droga S-19
trzeba przeprowadzić badania archeologiczne i wycenić grunty

Rzeczoznawca zapuka do drzwi
Prawie 5 mln zł będzie kosztować w tym roku wykup działek - od Stobiernej do Rzeszowa - na trasie planowanej drogi S-19. Za dwa lata na plac budowy drogi mogą wjechać koparki.
W tym roku na budowę drogi S-19 na odcinku od Sokołowa Młp. do Wyżnego jest w budżecie państwa 11 mln zł. Pieniądze pójdą na prace przygotowawcze: badania archeologiczne i wykup gruntów.

Działkę wyceni rzeczoznawca​

W tym roku, działki prywatnych właścicieli będą wykupywane na odcinku od Stobiernej do Rzeszowa.
- Właściciele terenów, po których ma przebiegać droga, mogą się spodziewać wizyt rzeczoznawców, którzy będą oceniać wartość terenu - mówi Wiesław Kaczor, wicedyrektor rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Jan Bogusz z oddziału GDDKiA zapowiada, że do wykupu zostało jeszcze 360 działek. W 90 proc. są to tereny rolne. Cena za ar to ok. 1,4 tys. zł.

Muszą być pieniądze​

Ziemia i ewentualne nieruchomości na działce, które kupuje od ludzi Skarb Państwa są wyceniane przez rzeczoznawców. Właściciele mogą nie zgodzić się na proponowaną cenę. Wtedy wojewoda wyceni teren i może rozpocząć wywłaszczenie majątku.
- Na odcinku od Stobiernej do Rzeszowa nie było takiego przypadku - mówi Bogusz.

Budowa za dwa lata​

Pieniądze z budżetu pójdą też na badania archeologiczne gruntu. Na polach mogą pojawić specjaliści, którzy będą badać teren. Pracownicy GDDKiA zapowiadają, że 11 mln zł, które jest w budżecie nie wystarczy na prace przygotowawcze budowy S-19. Wykup działek ma być kontynuowany w przyszłym roku.
Jeśli prace przygotowawcze pójdą bez kłopotów, budowa drogi na niektórych odcinkach mogłaby się zacząć w 2008 r. Pod warunkiem, że będą na to pieniądze.
PAWEŁ KUCA
 
See less See more
#4,114 ·
Następne w kolejności po wielkiej 6-óstce do do wielkości są Szczecin, Bydgoszcz, Lublin, Białystok, Katowice. Później Częstochowa, nie licząc Gdyni (zaliczam ją do 3city), ale to już spora różnica w ludności porównując do Katowic (same Katowice 292tys, Częstochowa 222tys.).
Szczecin ma A6/S6, S3 i pewnie będzie miał S10, Bydgoszcz ma S5 i pewnie S10, Lublin na S12 i właśnie S19, Białystok S8 i właśnie S19, Katowice mają A1, A4 i niebawem S1 do Bielska/SK. Wychodzi na to że S19 i S10 to następne w kolejce drogi do wykonania. Reszta to uzupełnienie/zagęszczenie siatki dróg.
 
#4,115 · (Edited)
@Kunta_Kinte
Puławy?! Ryly?! Żeś dojebał... :ROFLMAO:
Puławy mają S12 i rzut beretem S17, w S19 ich nie mieszaj bo z drugiej strony można napisać, że niedaleko S3 jest Poznań i byłoby to trochę naciągane, ale tylko trochę. A ty napisałeś że dla S3 naciągany jest Głogów i dla S19 wstawiłeś Puławy... :ROFLMAO:
Poza tym, nie uwzględniasz bardzo ważnej kwestii: port w Świnoujściu... tylko proszę nie dawaj kontrargumentu w postaci portu w Kłajpedzie, bo cię tu reszta rozszarpie, łącznie z zagorzałymi zwolennikami S19. Btw, jestem za S19 od obw. Lubartowa do co najmniej Miejsca Piastowego oraz obwodnicami pomiędzy Białymstokiem a obw. Lubartowa.

Jeszcze jedna ważna kwestia, póki nie powstanie cała S11 na północ od Poznania, S3 należy traktować spójnie z S6... Koszalin, Kołobrzeg, kurorty zach. wybrzeża, a nawet Słupsk (trochę naciągane).
 
#4,117 ·
Poza tym, nie uwzględniasz bardzo ważnej kwestii: port w Świnoujściu... tylko proszę nie dawaj kontrargumentu w postaci portu w Kłajpedzie
No właśnie chyba ten argument jest jednym z decydujących. S3 jest bezpośrednim połączeniem Czech z portem Szczecin / Świnoujście. Nie jest tak, że mamy jakąś umowę z Czechami w tej sprawie? Poniżej moje zdęcie z obwodnicy Pragi. Na Szczecin panie, na Szczecin...

PS, żeby nie było S19 Krosno - Rzeszów - Lublin - Lubartów
+ południowa obwodnica Białegostoku to dla mnie oczywiste priorytety.

119178
 
#4,118 ·
No właśnie chyba ten argument jest jednym z decydujących. S3 jest bezpośrednim połączeniem Czech z portem Szczecin / Świnoujście.
Ludzie, po kiego Czechom połączenie z portem w Świnoujściu, kiedy do Hamburga mają raptem 50km dalej. Piszecie to tak, jakby Świnoujście miało Czechom życie ratować.
 
#4,121 · (Edited)
🔼🔼
To teraz określ liczbę pojazdów które w ciągu roku jadą z Puław do krajów, które wymieniłeś... 200 szt.?
Niech będzie nawet 2000 pojazdów, to o ile do Bułgarii i Grecji rzeczywiście pojadą S19 to do pozostałych krajów polecą do Radomia i dalej S7, później mogą dalej wybierać. Poza tym, zauważ, że na najbardziej newralgicznym i potrzebnym odcinku S19 jest budowana (Lublin-Rzeszów) i tutaj nikt nie protestuje bo ten odcinek to oczywista oczywistość cytując twojego idola. Gdyby rząd twojego idola nie przeciągał przetargów, bardzo prawdopodobne, że na tym odcinku S19 byłaby gotowa, albo tego bliska.

Jeżeli chodzi o S3, niedaleko której mieszkam, to w Nowym Miasteczku (tam nie mieszkam, ale przejeżdżam) jest przy starej trójce stacja BP (jak ktoś jeździł nad morze to pamięta). Jak się popatrzy na rejestrację Tirów, to mnóstwo jest tam pojazdów z Rumunii, Turcji, Bułgarii, Serbii, Węgier, Macedonii, Czech i Słowacji. Zdarzają się nierzadko z Chorwacji, Słowenii (połączenie drogowe z portem w Koprze), Czarnogóry, Ukrainy, a nawet Iranu czy innego Kazachstanu. Na S3 też widać te rejestracje. Gdzie te pojazdy tak ciągną? To portu w Świnoujściu, po kontenery, lub z kontenerami lub aby dostać się do Skandynawi, a może i dalej.
 
#4,123 ·
🔼🔼
Gdyby rząd twojego idola nie przeciągał przetargów, bardzo prawdopodobne, że na tym odcinku S19 byłaby gotowa, albo tego bliska.
Nie miałem o tym pisać bo to sprawa światopoglądu ale powiem, że obce mi są stronnictwa niemieckie, rosyjskie i amerykańsko-żydowskie. Jestem Polakiem i na szczęście nareszcie mam "swoich" przedstawicieli w parlamencie. Tak więc nie do końca wyciągasz właściwe wnioski i myślę że w sprawach drogowych też możesz nie rzadko mijać się z prawdą. Kończymy ten wątek polityczny bo odchodzimy od istoty tego forum.
PS. Tranzyt międzynarodowy to nie tylko zysk z opłat tranzytowych. To rozwój gastronomii, hotelarstwa, sprzedaż paliw, serwis drogowy (wypadki, usterki), itp. W to trzeba inwestować. S19 od LT/Ełk do SK ma międzynarodowy potencjał nie mniejszy niż S3 IMHO. Jak to w życiu bywa, nie wszystko ma się od razu. S19 od Lublina a najlepiej od A2 do SK w pierwszej kolejności. Północna część S19 mam nadzieję że powstanie do 2030r. Z niecierpliwością czekam na kolejne wieści z GDDKiA o rozpoczęciu prac na nowych odcinkach S19.
 
#4,125 ·
Czechy to drugi odbiorca naszego eksportu 6,2% a tak Słowacja to 2,6%, Węgry 2,8%. W obu przypadkach większość tego eksportu obsługują inne drogi niż S19 i S3. Przez Czechy prowadzą trasy łączące nas z Austrią 2,1% i Włochami 4,6%a jedyny większy odbiorca naszego eksportu na południe od Słowacji to Rumunia 2,1%.
I co bardzo ważne S3 obsługuje region o wiele bardziej powiązany gospodarczo niż S19. Po czeskiej stronie mamy fabryki samochodów Skody i fabrykę Toyoty, po polskiej wielu producentów części do nich. S3 i D 11 jest dlatego ważniejsza niż S19 i R4, zrobić jeszcze S35 i mielibyśmy bardzo dobry system drogowy na południowym zachodzie.
Czesi zrobili D1 do polskiej granicy, robią sporo na D48 a na D11 robią pierwszy odcinek na północ od Hradec Kralove. Słowacy są o wiele dalej za Czechami w budowie dróg do Polski.
 
#4,127 ·
I co bardzo ważne S3 obsługuje region o wiele bardziej powiązany gospodarczo niż S19. Po czeskiej stronie mamy fabryki samochodów Skody i fabrykę Toyoty, po polskiej wielu producentów części do nich. S3 i D 11 jest dlatego ważniejsza niż S19 i R4,
To akurat nie jest argument. Ponieważ gpr pokazuje, że nawet taka współpraca ma raczej śladowe znaczenie w natężeniu ruchu w tym kierunku. Zważywszy na to, że na dk19 każdego dnia porusza się znacznie więcej pojazdów, to można raczej wnioskować, że to s3 wcale takie ważniejsz nie jest.
 
#4,136 ·
S19 też nie ma na całości DŚU a KP jest jeszcze tworzone. Jest na takim samym lub wcześniejszym etapie zaawansowania jak ZOS, S11 Bobolice-Szczecinek, S10 Bydgoszcz-Toruń, S52, S12 i S17 od Piasków do granic, S74 w województwie świętokrzyskim, S7 na Bemowie, S17 WOW, czy wspomniana S6.
 
#4,143 ·
Nie uogólniaj. Jeden człowiek z zachodu PL to nie wszyscy.
 
#4,151 ·
Moim zdaniem powinno się wybudować S19 Lublin - Międzyrzec do A2. Jedynym odcinkiem na tej trasie nie wymagającym S jest Lubartów- obwodnica Kocka. Przyjemnie się tędy jedzie, ale Kock - Międzyrzec już nie. Od Międzyrzeca Podlaskiego do Białegostoku to powinno się wybudować narazie obwodnice i zobaczyć co się będzie dziać później, bo obecnie w niektórych miejscach ruch wg. GPR2015 zniża się nawet do 3000 pojazdów na dobę.
 
#4,156 ·
Pokaż te plany.
Informacja na stronie GDDKiA o planowanym kanale technologicznym nie jest dowodem na priorytetowość S19.
kurcze @Kemo, litości. Nie ja plany tworzyłem, ani nawet w pobliżu na odległość strzału się nie znajdowałem, więc niczym takim niestety nie dysponuję. :)
Ale jeśli nie wierzysz mojej pamięci, to proszę przykładowa prasówka z tego okresu:
Deklarowana S19
 
#4,157 ·
Z deklaracji rządowych wynika, ze do 2013 roku zostanie zakończona budowa całej drogi ekspresowej S19 do granicy z Białorusią na wschodzie i ze Słowacją na południu. Ekspresowa S19 znajduje się w grupie dróg priorytetowych i rząd zamierza przeznaczyć na nią dodatkową pulę środków.
W tym okresie z deklaracji rządowych wynikało zapewne ukończenie też wszystkich pozostałych autostrad (zresztą podobnie jak w każdym innym okresie)... szkoda tylko, że rzeczywistość się rozminęła z deklaracjami. Co najdobitniej było widać na przykładzie niedoszłej obwodnicy Augustowa przez dolinę Rospudy... Google Maps
 
#4,158 ·
W tym okresie z deklaracji rządowych wynikało zapewne ukończenie też wszystkich pozostałych autostrad (zresztą podobnie jak w każdym innym okresie)... szkoda tylko, że rzeczywistość się rozminęła z deklaracjami.
nie deklarowali wszystkich - poprzednicy z SLD określili planowaną sieć i priorytetową kolejność budowy, co uruchomiło procedury i przygotowania na pewnych drogach. A jakie to były drogi to można wyczytać z tego dokumentu (od str 138)
Natomiast nowy rząd PIS postanowił dorzucić do priorytetu jeszcze jedną drogę - S19, dosypując jednocześnie kasy do programu, aby możliwe było sfinansowanie jej budowy.
Ostatnie podobne wydarzenia potwierdzają, że co by nie mówić jednak są konsekwentni. :)
A przytoczyłem te wszystkie fakty jedynie po to, aby zaznaczyć, iż S19 od bardzo dawna i za różnych rządów była postrzegana raczej jako priorytetowe zadanie i obecne parcie na budowę nie jest wynikiem chwili. Myślę, że wcześniejsze plany zostały brutalnie zweryfikowane przez sytuację budżetu po kryzysie, jeszcze za rządów Tuska i S19 padła pierwszą ofiarą spowolnienia w latach 2011-2013.
 
#4,159 ·
Rząd Prawa i Sprawiedliwości kieruje do przetargu kolejne trzy odcinki przyszłej Via Carpatii: S19 Ploski - Haćki, S19 Haćki - Bielsk Podlaski Zachód oraz S19 Bielsk Podlaski Zachód - Boćki
GPR2015 5835 i tyle w tym temacie. Polityczne dno.
 
#4,167 ·
Pamiętajcie w tej dyskusji, że S19 jest finansowana z EU i te pieniądze na inny cel może by przepadły.
Przecież to kompletna nieprawda.
Żeby przepadły, musiałby istnieć osobny fundusz dla S19.


Przypominam, że część S19 nie ma DŚU nawet, są drogi które są bardziej zaawansowane.
Tylko dwa krótkie fragmenty w skali całej S19 nie mają DŚU.

Które drogi, oprócz S6, są niby bardziej zaawansowane?
 
#4,172 ·
Rozpoczęto już procedury przetargowe, więc czas najwyższy skończyć jałowe dyskusje S19 vs reszta świata.
Jak chcecie się nadal wykłócać o zasadność budowy S19 to przenieście się do hydeparku.
 
Status
Not open for further replies.
You have insufficient privileges to reply here.
Top