SkyscraperCity Forum banner

[A1] Tuszyn - Częstochowa Północ

5M views 11K replies 917 participants last post by  Patrako 
#1 · (Edited)
Stary wątek: www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=296961

Odcinek Stryków - Tuszyn: www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1539298

Budowa autostrady A1 na odcinku Tuszyn (bez węzła) - Pyrzowice (bez węzła) podzielona jest na dziewięć pododcinków:
  1. odcinek A – węzeł Tuszyn (bez węzła) – węzeł Bełchatów (z węzłem) od km 335+937,65 do km 351+800, długość 15,9 km
  2. odcinek B – węzeł Bełchatów (bez węzła) - węzeł Kamieńsk (z węzłem) od km 351+800 do km 376+000, długość 24,2 km
  3. odcinek C – węzeł Kamieńsk (bez węzła) – węzeł Radomsko (z węzłem) od km 376+000 do km 390+923, długość 14,9 km
  4. odcinek D - węzeł Radomsko (bez węzła) – granica woj. łódzkiego/śląskiego od km 390+923 do km 399+742,51 długość 8,8 km
  5. odcinek E - granica woj. łódzkiego/śląskiego – węzeł Rząsawa (bez węzła) od km 399+742,51 do km 417+530, długość 17,8 km
  6. odcinek F - węzeł Rząsawa (z węzłem) – węzeł Blachownia (z węzłem) od km 417+530 do km 437+800 długość 20,3 km
  7. odcinek G - węzeł Blachownia (bez węzła) – węzeł Zawodzie (z węzłem) od km 437+800 do km 442+500, długość 4,7 km
  8. odcinek H – węzeł Zawodzie (bez węzła) – węzeł Woźniki (z węzłem) od km 442+500 do km 459+200, długość 16,7 km
  9. odcinek I - węzeł Woźniki (bez węzła) - węzeł Pyrzowice (bez węzła) od km 459+200 do km 474+350, długość 15,2 km

Orientacyjna mapa przebiegu autostrady oraz lokalizacji węzłów w województwie łódzkim:


Orientacyjna mapa przebiegu autostrady oraz lokalizacji węzłów w województwie śląskim:


Album z bardziej szczegółowymi planami:
http://imgur.com/a/DA88I
 
#5,561 · (Edited)
Od 28 lutego do 2 marca STRABAG zamyka odcinek C. Będą wyburzać dwa wiadukty WD 318 (droga powiatowa Kamieńsk - Pytowice) i WA 324 (droga powiatowa Blok Dobryszyce - Dobryszyce). Objazd przez DK 91 Kamieńsk - Radomsko.
Barbarzyństwo i nieliczenie się z nikim i z niczym! Księgowi i sknery rządzą na głównym szlaku komunikacyjnym w kraju.
To były ostatnie możliwości przekroczenia DK1 poza D484. Współczuję podróżującym między Cz-wą i PT & vv. Wróżę całkowity paraliż na DK91 Sugeruję objazdy w odległości 20-30 km od DK 91.
Gest Lichockiej dla Strabaga i gendyr za brak przygotowania wyburzenia "po połowie". Kłamali, że jedna jezdnia będzie przejezdna do czasu wybudowania nowej i przełożenia ruchu na nową jezdnię.
Życzę Starabagowi i gendyr by karetka jadąca do Waszego biura utknełka na DK 91. Zamknijcie obie jezdnie do końca 2022 tak będzie taniej.
Ciekaw jestem ile czasu zajmie adminowi usunięcie tego postu i lanie miodu Strabagowi i gendyr. Nienawidzę was. Obyście zbankrutowali czym prędzej.
Jak ty chcesz te wiadukty na pół burzyć? Zresztą sam jeżdżę do pracy objazdem z 10-15 km i trochę pojeżdżę. Bo albo przebijam się przez miasto i stoję w korku bo remont albo jadę na około, bo mi zjazd zamknęli (bo ten remont wcześniej jest), albo jadę naokoło w korkach gdzie też jest remont (wszystko przebudowa tej samej drogi). Pick your poison. I tak co najmniej jeszcze chyba rok.
 
#5,565 · (Edited)
Jeśli chodzi o wyburzanie wiaduktów przy zamykaniu ruchu na całym odcinku, to jednak jest to duży ukłon GDDKiA w stronę Wykonawców. Na S8 wiadukt był wyburzany pod ruchem:
I wieczorem
Takie przypadki można mnożyć, powiedziałbym raczej że to standard niż jakiś "wyjątek", dlatego też trochę dziwię się praktyce zamykania głównego ciągu w kraju.

Dodam jeszcze, że na S8 dało się utrzymać ruch na starym wiadukcie praktycznie do jego wyburzenia, które nastąpiło jak cała konstrukcja nowego obiektu była już wybudowana (na zdjęciu ładnie to widać). Ograniczenia w ruchu były przez kilka tygodni.

Oczywiście można powiedzieć, że jest to szczególny przypadek bo nowy obiekt był wybudowny z przesunięciem. - Tutaj pełna zgoda, natomiast nie rozumiem polityki wyburzania wszystkich poprzecznych obiektów w tym samym czasie i utrzymywania ruchu poprzecznego przez prowizoryczne ronda lub przez mega ronda. Na odcinku A1a, można bylo poczekać do oddania WD295, z zamknięciem węzła i uruchomieniem "Mega ronda". W mojej ocenie optymalizacja kosztów na A1 poszła za daleko i w kierunku "w czasie budowy jakoś to będzie"... no i teraz jakoś to jest. Chodzi mi o ograniczenia w ruchu, oznakowanie, stan nawierzchni, protesty mieszkańców (patrz Twardosławice), improwizowane skrzyżowania których nie było pierwotnie w planach, itp.

Pozostaje pocierpieć jeszcze kilka miesięcy, bo zakładam, że na koniec roku mimo trwającej budowy poprawa będzie istotna.
 
#5,567 ·
Nie do tego odnioslem sie, a do formy wypowiedzi - to nie onet, interia i inne folwarkowe fora.
Rozumiem, że mogą Ci nie odpowiadać użyte przeze mnie sformułowania. Użyłem ich by zniżyć się do poziomu tych którzy prowadzą tę budowę. Oni zachowują się jak...(daruję sobie porównania i przenośnie). Przyszli tu w gośći zarobić niemałe pieniądze. Traktują lokalsów-gospodarzy i podróżnych jak intruzów przeszkadzających in zarabiać kasę. Zachowują się skandalicznie nie licząc się z nikim i z niczym. Mająca nad nimi władzę np finansową gendyr pozwala na to. Pomóż proszę i podpowiedz jak nazwać zaproponowanie 40 km objazdu uczniom dojeżdżającym do szkół. Ja nie znajduję w słowniku kulturalnych ludzi dostatecznie ... (chyba znasz jak ten cytat leci dalej).
Kapitalną ilustrację dziadostwa, nonszalancji i lekceważenia obywateli z podatków których budujący ma na chleb z masłem zamieścił KrzychEP jako zdjęcie nr 8 w jego poście #5575. Pomijam już fakt, że to przejście dla pieszych zaostało wymuszone przez lokalsów na budującym. Będę nazywał rzeczy po imieniu. Życzę dyrektorowi budującego by musiał wysłuchać swojej żony po tym jak przeszła tamtędy prowadząc wózek dziecięcy z ich wnuczką. Jestem przekonany, że już następnego dnia leżałby tam chodnik.
 
#5,568 ·
^^rozumiemy Twoją frustrację. Sam nie jestem zwolennikiem nowomowy i postawy pro-politycznej lecz jednak zważ na fakt że niestety osoby do których kierujesz swój monolog nie czytają tego forum i tych wypowiedzi. Traktują je jako komentarze na równi wlaśnie z onetem itp.
 
#5,570 ·
5. Powrót z pracy, 5.02.2020, godz. 15:14. Tuż przed megarodnem widzę zawracający samochód:



Jego kierowca zapewne bezgranicznie zaufał nawigacji i chciał pojechać tak:

A dziś wracając z pracy widziałem na odcinku ul. Zakątnej w Piotrkowie Trybunalskim równoległym do A1 z 8 cwaniaków, którzy pewnie też jechali wg Google Maps i chcieli ominąć korek, wbijając się od południa na południowo-zachodnią ćwiartkę megaronda:



Niestety, nie dało się, bo oprócz biało-czerwonych jersey'ów kilkanaście metrów za megarondem wysypano na tej drodze wywrotkę ziemi, która skutecznie blokowała przejazd, więc musieli zawrócić. Fotki nie mam.
 
#5,574 · (Edited)
Wychodzi na to, że można.
Fotka z 15.11.2019:



Widzę, że nikt nie wkleił informacji z ePiotrków z 7.02.2020:
https://www.epiotrkow.pl/news/Uwaga-kierowcy-W-nocy-przerwy-w-ruchu-na-rondzie,38535

Uwaga kierowcy! W nocy przerwy w ruchu na rondzie

ePiotrkow A.Stańczyk Piątek, 07 lutego 2020

W związku z pracami naprawczymi nawierzchni na tymczasowym rondzie wokół węzła Piotrków Trybunalski Południe, kierowców czekają utrudnienia. Jak informuje wykonawca, roboty drogowe będą prowadzone w nocy.

Prace rozpoczną w piątek 7 lutego około 22.00 i powinny zakończyć się do soboty do godziny 6.00. - W tym czasie, ze względu na brak możliwości wyznaczenia objazdów, kierowcy muszą liczyć się z kilkudziesięciominutowymi zatrzymaniami ruchu! - informuje Maciej Zalewski, główny specjalista ds. komunikacji w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Łodzi. - Przyczyną takiego stanu rzeczy jest fakt, że do stworzenia ronda wykorzystano wyeksploatowane łącznice starego węzła i w tych właśnie miejscach będzie prowadzona większość prac. Dotyczy to więc kierunków: Piotrków Trybunalski – Łódź i Łódź – Bełchatów, czyli północno-wschodniej i północno-zachodniej części ronda. Przez pozostałą część weekendu prowadzone będą także pojedyncze prace naprawcze nawierzchni w bezpośrednim sąsiedztwie ronda. - Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do oznakowania! - dodaje M. Zalewski. Dla ułatwienia podróży, na wylotach z rondach pojawiło się dodatkowe oznakowanie, ułatwiające zmotoryzowanym orientację.
A tak wygląda megarondo po tych naprawach:

1. Koniec północno-wschodniej ćwiartki megaronda, 8.02.2020. W tle powstające zachodnie podpory KD-295a:



2. Spojrzenie na południowy zachód. W głębi WD-295:



3. Widok z wschodniej strony A1 na północ. Po prawej powstające wschodnie podpory KD-295a:



4. Spojrzenie na zachód. Tu będzie PZM44, połączony z nowym przepustem rzeczki Strawy, której stare przejście pod A1 jest widoczne po prawej stronie kadru:



5. Zbliżenie na przekrój jezdni na zlikwidowanym fragmencie pasa rozbiegowego łącznicy Piotrków Trybunalski -> Łódź:



6. Z tego samego miejsca spojrzenie na zachód, na zachodnie podpory KD-295a:



I jeszcze 2 fotki z okolic WA-324:

7. DP3509E, widok od zachodu, 7.02.2020:



8. A o to i powód widocznych na poprzednim zdjęciu ograniczeń - WD-324:

 
#5,575 ·
I jeszcze kilka linków o WD-318 i WD-324:

1. https://radomsko24.pl/aktualizja-budowa-a1-kolo-radomska-bedzie-burzenie-wiaduktow-na-dk1-21838

[AKTUALIZJA] Budowa A1 koło Radomska. Będzie burzenie wiaduktów na DK1

Jacek Paszewski, 19.02.2020


Fot. GDDKiA

Mieszkańcy naszego powiatu muszą się liczyć z kolejnymi poważnymi utrudnieniami związanymi z budową autostrady prowadzoną w okolicach Radomska. Od piątku 28 lutego do poniedziałku 2 marca całkowicie zamknięta zostanie trasa DK 1 na odcinku między Kamieńskiem, a Radomskiem (w obu kierunkach). A to oznacza, że ruch tranzytowy przeniesie się na inne drogi naszego powiatu.

Decyzja o zamknięciu ruchu na DK 1 spowodowana jest koniecznością przebudowy dwóch wiaduktów przebiegających nad trasą na odcinku między Radomskiem a Kamieńskiem. W czasie gdy trwać będą prace przy wyburzaniu obiektów – od godz. 19.00 w dniu 28 lutego do godz. 6.00 w dniu 2 marca 2020 r. ruch między węzłami Kamieńsk i Radomsko zostanie skierowany trasą alternatywną - tzw. starą drogą DK 91 (ul. Słowackiego w Kamieńsku - Wielki Bór - Gomunice - Kletnia - Kol. Borowiecko - Blok Dobryszyce, ul. Piotrkowska).

[AKTUALIZACJA] Jak poinformowała nas Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych oddział w Łodzi, zamkniecie drogi nastapi jednak w pierwszy lub drugi weekend marca. Napiszemy o tym w osobnym komunikacie.

Wydział Zarządzania Drogami Starostwa Powiatowego w Radomsku negatywnie zaopiniował pierwszy projekt trasy objazdu, zgodnie z którym cały ruch z „gierkówki” miał być wprowadzony do centrum Radomska (ul. Narutowicza) i skierowany przez ul. Brzeźnicką do wylotu na trasę DK1. Po oprotestowaniu pierwszego projektu czasowej organizacji ruchu, trasa objazdu w granicach administracyjnych Radomska poprowadzona zostanie: (od strony Kamieńska) od ronda Sybiraków poprzez zachodnią obwodnicę Radomska do ronda Honorowych Dawców Krwi, potem – ul. Unii Europejskiej i ul. Łódzką do DK 42 (ul. Brzeźnicka) i dalej do skrzyżowania z DK1.

Burzenie wiaduktów potrwa jedynie kilka dni, tworzenie nowych konstrukcji – kilka miesięcy. Z tego powodu, aż do zakończenia prac przy budowie nowych wiaduktów zamknięte dla ruchu będą: droga łącząca Blok Dobryszyce z Dobryszycami oraz droga z Kamieńska do Pytowic.
2. https://radomsko24.pl/uwaga-aktuali...k-1-na-odcinku-od-radomska-do-kamienska-21849

[UWAGA AKTUALIZACJA] Zmieniony został termin zamknięcia trasy DK 1 na odcinku od Radomska do Kamieńska

Monika Wróbel-Wnuk, 20.02.2020
[UWAGA AKTUALIZACJA] Zmieniony został termin zamknięcia trasy DK 1 na odcinku od Radomska do Kamieńska

Zamknięcie trasy DK1 na odcinku Radomsko- Kamieńsk, nastąpi w marcu. Informacja z dnia 19 lutego „Budowa A1 koło Radomska. Będzie burzenie wiaduktów na DK1”- jest nieaktualna.

Termin od 28 lutego do 2 marca, zamknięcia trasy DK1 na odcinku od Radomska do Kamieńska jest nieaktualny. Obecnie jeszcze nie ma wyznaczonej konkretnej daty przesunięcia prac na tym odcinku.

Wiadomo, że zamknięcie tego odcinka drogi nastąpi w marcu w pierwszym lub drugim weekendzie marca.
3. https://radomsko24.pl/burmistrz-kamienska-odniosl-sie-do-planow-zamkniecia-wiaduktu-21867

Burmistrz Kamieńska odniósł się do planów zamknięcia wiaduktu

Redakcja, 21.02.2020
Burmistrz Kamieńska odniósł się do planów zamknięcia wiaduktu
Fot. GDDKiA

Burmistrz Kamieńska Bogdan Pawłowski odniósł się do planów Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, dotyczących zamknięcia wiaduktu znajdującego się na drodze Kamieńsk-Pytowice. Poniżej publikujemy oświadczenie, zamieszczone przez burmistrza.

"Brak wiaduktu na tym odcinku drogi spowoduje bardzo duże utrudnienia dla mieszkańców Gminy Kamieńsk. W praktyce podzieli Gminę na dwie części. Przedostanie się z jednej części do drugiej przez tymczasowe rondo, znajdujące się na drodze w kierunku Bełchatowa (skrzyżowanie z DK1), znacznie zagrozi bezpieczeństwu uczestników ruchu drogowego, szczególnie pieszych i rowerzystów. Mieszkańcy poruszający się rowerami lub pieszo będą w praktyce wykluczeni z możliwości przedostania się przez tymczasowe rondo. W podobnej sytuacji będą kierowcy pojazdów rolniczych (ciągniki i kombajny). Takie rozwiązani bardzo skomplikuje dowozy dzieci do szkół. Ponadto pogorszy dojazdy mieszkańców Gminy Kamieńsk do pracy w KWB i Elektrowni oraz znacząco negatywnie wpłynie na bezpieczeństwo nas wszystkich.

W kwietniu 2019 roku podczas uzgodnień i rozmów dotyczących opinii do projektu organizacji ruchu na czas budowy przedstawiciele wykonawcy Firma STRABAG obiecali, iż zamknięcie przejazdu przez wiadukt w kierunku Pytowic nastąpi po otwarciu przejazdu pod drogą A1 w Koźniewicach. Na takich warunkach została zaopiniowana przez Gminę Kamieńsk tymczasowa organizacja ruchu.

W związku z informacją podaną o planach zamknięcia wiaduktu na Pytowice spotkałem się z przedstawicielami Firmy STRABAG. Wyraziłem swoje zaniepokojenie zmianą planów i wcześniejszych uzgodnień. Otrzymałem zapewnienie, że Firma STRABAG przeanalizuje możliwość otwarcia w formie tymczasowej, przejazdu dla mieszkańców w miejscowości Koźniewice na czas zamknięcia przejazdu w Pytowicach. Zaprosiłem przedstawicieli Firmy do spotkania z Radnymi Gminy Kamieńsk i mieszkańcami Sołectw Pytowice i Koźniewice. Zaproszenie zostało przyjęte.

Swoje zdanie także przekazałem przedstawicielowi inwestora Dyrektorowi GDDKiA Oddział w Łodzi. Dziękuję za poparcie od Radnych Rady Gminy, szczególnie Radnych Małgorzaty Samborskiej i Dariusza Sowińskiego.

Rozumiem potrzebę budowy autostrady A1 i wynikające z tego utrudnienia dla mieszkańców Naszej Gminy. Ponosimy je już od wielu miesięcy. Nie mogę się zgodzić by budowa odbywała się nadmiernym kosztem mieszkańców. O dalszych działaniach na bieżąco będę informował mieszkańców Gminy Kamieńsk"
– czytamy w oświadczeniu burmistrza Kamieńska Bogdana Pawłowskiego.
 
#5,576 ·
Czy ja dobrze widzę, że WD-295 (na DK74) nie jest jeszcze zburzony ?
No tak. Tu nie trzeba drogi zamykać, więc nie burzą!
Natomiast WD-318 trzeba burzyć natychmiast. Jest pretekst do zamknięcia DK1!
Czy oni tak na złość to robią?
Słyszałem, ze WD-318 ma być wyjątkowo stalowy. Czy konstrukcje już gotowa, pomalowana, odebrana?
Teraz Kamieńsk powinien wybrać się pospacerować po plastykowym rondzie DK1/D484. Ciekawi mnie gdzie wymalują przejście dla pieszych przez DK1. Nie zdziwię się jak wydadza komunikat, że mieszkońcy Kamieńska mogą korzystać z przejścia pod DK1 fuknkcjonującego w Piotrkowie (post 5575 foto 8)
 
#5,578 ·
Tuż przy wjeździe D484 do Kamieńska od strony plastykowego ronda jest baza/parking maszyn budującego. Dziś obejrzałem stan w jakim jest nawierzchnia odcinka D484 od ronda do bazy (ca 500m). Tędy z pewnością dojeżdżają te maszyny do codziennej pracy na budowie . Jezdnia jest w stanie gorszym niż zły! Czy czekamy na nestępne uszkodzenie kilku kół w 2 godziny, tak jak 5 lutego 11 kół na DK1 pod Radomskiem?

Z WD-295 korzystają pojazdu budowy. Obecnie przebudowywane są łącznice węzła i powstaje droga zbiorczo-rozprowadzająca po stronie wschodniej.
Nad czym przejdzie się obecnie jadąc WD-295? Rozumiem, że nad dwoma nieczynnymi jezdniami exDK1 o ile ich już nie rozebrano.
 
Top