SkyscraperCity Forum banner
2M views 6K replies 546 participants last post by  Jedruś 
#1 · (Edited by Moderator)
S1 Podwarpie – Mysłowice Kosztowy

OdcinekDługośćAktualny stanZakres przebudowyLata budowyPodpisanie umowyZakończenie umowyKoszt inwestycjiWykonawca
w. Podwarpie (bez węzła) – w. Dąbrowa Górnicza Pogoria (z węzłem)6,95w przebudowie do parametrów drogi klasy Sdostosowanie drogi do obciążenia 115 kN/oś
zlikwidowanie jednopoziomowych skrzyżowań
budowa węzła Dąbrowa Górnicza Ząbkowice
przebudowa węzła Dąbrowa Górnicza Pogoria
budowa czterech mostów i czterech wiaduktów drogowych i dwóch kładek dla pieszych
2020–20232020-09-112023-09-11282 mln złBudimex
w. Dąbrowa G. Pogoria (bez węzła) – w. Dąbrowa G. Podlesie (bez węzła)2,72gotowy projekt przebudowydostosowanie drogi do obciążenia 115 kN/oś
podniesienie nośności obiektów mostowych w ciągu drogi do klasy obciążenia A
przebudowa wiaduktów w ciągu S1 w celu podniesienia ich klasy nośności
remont wiaduktu nad S1 w ciągu ulicy Laski
przebudowa węzła Dąbrowa G. Gołonóg (ul. Piłsudskiego)
w. Dąbrowa G. Podlesie (z węzłem) – w. Dąbrowa G. Sulno1,68(po remoncie nawierzchni)
w. Dąbrowa G. Sulno – w. Sosnowiec Porąbka (bez węzła)2,22(po remoncie nawierzchni)
w. Sosnowiec Porąbka (z węzłem) – Sosnowiec ul. Inwestycyjna5,85planowane ogłoszenie przetargu na projekt przebudowy
(II kwartał 2021)
dostosowanie geometrii do obowiązujących parametrów technicznych drogi S
przebudowa węzła Sosnowiec Porąbka (ul. Lenartowicza)
budowa MOPu kategorii II Sosnowiec Zagórze
przebudowa siedem wiaduktów, dwóch mostów i czterech przepustów
2024–2025ok. 120 mln zł
w. Sosnowiec Dańdówka/Klimontówgotowy projektbudowa nowego węzłaok. 50 mln zł
Sosnowiec ul. Inwestycyjna – w. Sosnowiec Jęzor (bez węzła)3,14planowane ogłoszenie przetargu na projekt przebudowy
(IV kwartał 2021)
w. Sosnowiec Jęzor (z węzłem) – w. Mysłowice Brzęczkowice (bez węzła)2,61planowane ogłoszenie przetargu na projekt przebudowy
(IV kwartał 2021)
w. Mysłowice Brzęczkowice0,61gotowy (w opracowaniu studium korytarzowy (SK))
w. Mysłowice Brzęczkowice (bez węzła) – w. Mysłowice Kosztowy (bez węzła)5,46gotowy projekt przebudowydostosowanie drogi do obciążenia 115 kN/oś
przebudowa węzłów: Mysłowice Brzezinka i Dziećkowice
_
Pierwotna treść posta :



czy zna ktos termin uko?czenia tej inwestycji, ewentualnie jaka? mapka lub zdj?cia z budowy...
 
#21 ·
bartosz_berlinka said:
To raczej cała S1 powinnna wtedy się stać S91, choć zabrakłoby łącznika między Częstochową a Pyrzowicami. Może więc to nowy odcinek Pyrzowice -Podwarpie powinien być S86 (a cała obecna S1 i DK1 stać się S91 i Dk91)? Niezły kociokwik.
Być może masz rację - raczej bedzie to nr 91 - ja tylko teoretyzowałem sobie z tą DK86 :).
Poruszyłeś jednak ciekawa kwestię: do tej pory na odcinkach, gdzie powstawała autostrada, zmieniano numer starej drogi na inny (nie ma np. równoległego kawałka DK4 z A4 - starą czwórkę, jako alternatywę dla A4, przemianowano na DK94). Równoległe dwie drogi A1 i S1 to byłoby odstępstwo od dotychczasowych reguł.
Drugie takie odstepstwo chyba planowane jest w W-wie (równoległy do A2 ekspresowy odcinek ma mieć chyba oznaczenie S2) (?)
 
#22 ·
jednakze te eskpresowki (S1, S2) to niekoniecznie bylyby (są) drogi alternatywne dla A1 i A2, tak jak ma to miejsce w przypadku chociazby DK 91,92,94, lecz niejako ich uzupelnieniem czy rozwinieciem, dlatego wydaje mi sie, ze po oddaniu A1 w GOPie S1 pozostanie S1 (w koncu jest i dalej budowana), poniewaz jej funkcja jest i bedzie wazniejsza niz tylko droga alternatywna dla platnej autostrady, ktora de facto moze na scicle obwodnicowych odcinkach platna nie byc
 
#23 ·
bartosz_berlinka said:
To raczej cała S1 powinnna wtedy się stać S91, choć zabrakłoby łącznika między Częstochową a Pyrzowicami. Może więc to nowy odcinek Pyrzowice -Podwarpie powinien być S86 (a cała obecna S1 i DK1 stać się S91 i Dk91)? Niezły kociokwik.
Nie takie numery wywijają polskie drogi ;) najlepszy przykład to DK 79. a zresztą powstanie wszystko to zobaczymy czy będzie S91 czy S1 w sumie to jest nieważne. Fajnie, że budują i szkoda, że Łącznik nie będzie 4 pasmowy, bo tak to będzie faktycznie wąskie gardło.
 
#24 ·
Wedlug mnie jedna jezdnia bedze na poczatek a cala infrastruktura bedzie na 2 jezdnie a zanim wybuduja A-1 powinna powstac druga.Zreszta trzeba sie cieszyc i trzymac kciuki aby ta jedna powstala jak najszybciej bo bedzie to duzy postep w skomunikowaniu Pyrzowic z GOP-em jak rowniez z Malopolska.Powinno to wplynac na rozwoj lotniska szczegolnie ze tanie linie lotnicze oferuja bardzo bogata oferte polaczen o wiele lepsza (tansza)niz Balice.
 
#26 ·
No nie wiem moze masz racje ale znajomi lataja do Londynu i wlasnie z tamtad a mieszkam kolo Trzebini i do balic mam troche blizej a polaczen nie bylo (przynajmniej w satysfakcjonujacych cenach:) ).Wydaje mi sie tez ze z Pyrzowic zaczeli latac troche wczesniej niz z Balic. Nie zmienia to jednak faktu ze ta droga jest bardzo potrzebna gdyz dzisiejsze polaczenie prawie caly czas prowadzi przez tereny zabudowane waska droga bez poboczy na ktorej kierowcy ciezarowek bija rekordy predkosci.
 
#27 ·
kogito19 said:
No nie wiem moze masz racje ale znajomi lataja do Londynu i wlasnie z tamtad a mieszkam kolo Trzebini i do balic mam troche blizej a polaczen nie bylo (przynajmniej w satysfakcjonujacych cenach:) ).Wydaje mi sie tez ze z Pyrzowic zaczeli latac troche wczesniej niz z Balic.
To fakt, zaczeli latac wczesniej:)

Ale teraz do Londynu z Balic z tanich linii lataja wszystkie oprocz Germanwings:)
A co do Pyrzowic to Centralwings tez juz stamtad oferuja przeloty do Hanoweru i Kolonii, wiec konkurencja sie powieksza;)

pozdr!
 
#29 ·
Jaracz said:
Eeee... a co stamtad lata? Wizzair chyba tylko.. A z Krakowa EasyJet, SkyEurope, Germanwings, Centralwings.. No wiec bez przesady.

pozdr!
Nie lekcewazyl bym tak portu lotniczego w Pyrzowicach, lezy w koncu na najgescie zaludnionym regionie i o ile sie nie myle Pyrzowice maja po Okeciu najwiekszy ruch pasazerski w Polsce.
W minionym roku MPL Katowice obsłużył 622 612 pasażerów czyli 241 % w porównaniu z rokiem 2003 ( 257 991 pasażerów ). Wzrost ilości pasażerów zaobserwowano zarówno w ruchu regularnym, co wiąże się z otwarciem nowych połączeń niskokosztowych, jak i w ruchu czarterowym. Ubiegły rok był najlepszy w dotychczasowej historii MPL Katowice ustanawiając chyba światowy rekord w dynamice rozwoju portu lotniczego.

Struktura całkowitego ruchu pasażerskiego 2004 roku.
Wizz Air 37 %
Czartery 24 %
Lufthansa 21 %
Air Polonia 10 %
LOT 7 %
inne 1 %

wiecej w statystykach:
http://www.gtl.com.pl/index.html?page=statystyki
 
#34 ·
DJP said:
Czy cos sie przez te dwa miesiace od ostatniego postu zmienilo? Mam na mysli sama budowe, albo plany dot. S1.
Jechałem tamtedy wczoraj od strony B.Białej w kierunku Czestochowy. Węzeł zmienił się nie do poznania-teraz to jest "rasowy", bezkolizyjny węzeł. Na wprost (kier. Pyrzowice) nie da się jechać. jak wyglądają inne łącznice tego węzła tez nie wiem bo wracałem inna trasą. Fotek też nie mam. Jak coś więcej wiecie, to piszcie.
 
#35 ·
Z tego co widziałem to węzeł jest właściwie gotowy. Oczywiście zjazdy w kierunku Pyrzowic są pozamykane.

Aaa, jeżeli chodzi o zdjęcia to jego fragmenty widziałem w jakimś innym wątku, ale nie pamiętam w którym. To był jeden z tych w rodzaju fotorelacja z trasy.
 
#38 ·
Z katowickiej Wyborczej:
Co z drogą ekspresową do lotniska w Pyrzowicach?

Piotr Purzyński 19-04-2005 , ostatnia aktualizacja 19-04-2005 22:05

Droga ekspresowa do lotniska w Pyrzowicach miała być gotowa z końcem tego roku. Dziś już wiadomo, że nie będzie. Po wybudowaniu węzła i 2 km w Podwarpiu budowa dalszych 10 km trafiła do... sądu.

- Problem jest szalenie poważny. Dziś już wiadomo, że droga na pewno nie powstanie do końca tego roku. Jeśli Ministerstwo Gospodarki nie zwróci się do Komisji Europejskiej o przedłużenie tego terminu, będziemy musieli oddać 15 mln euro - mówi Edward Maniura, poseł PO.

Unia Europejska zgodziła się bowiem przed laty na sfinansowanie w całości budowy węzła w Podwarpiu i 2 km drogi z funduszu PHARE pod warunkiem, że dalsze 10 km wybudujemy z własnych środków do końca tego roku.

Budowa 10 km ekspresówki powinna się rozpocząć kilka miesięcy temu.Opóźnienie nie jest spowodowane brakiem pieniędzy. - Budowa pochłonie ponad 100 mln zł i mamy na to pieniądze z budżetu państwa - mówi Jerzy Romuzga z katowickiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Problem w tym, że GDDKiA nie udało się do tej pory rozstrzygnąć przetargu.

Kolejne protesty i odwołania przegranych firm sprawiły, że ostatecznie sprawę ma rozstrzygnąć sąd. Jeśli trzeba będzie ponownie ogłaszać przetarg, upłyną kolejne miesiące. - Przedobrzyliśmy z nowelizacją ustawy o zamówieniach publicznych, która daje przegranym firmom niekończącą się możliwość odwoływania. Konieczna jest następna nowelizacja - przyznaje poseł Maniura. Dodaje, że z powodu protestów i odwołań nie udało się do tej pory w Polsce rozpocząć 17 inwestycji drogowych za ponad miliard złotych.

Jeśli wszystko dobrze się skończy, budowa 10 km drogi do lotniska ma potrwać 16 miesięcy. Na początek drogowcy wybudują dwukierunkową jezdnię o parametrach drogi ekspresowej. Od razu przygotują też miejsce na dobudowanie w przyszłości drugiej jezdni.
I tak to wlasnie jest.
No i jeszcze to:
Na początek drogowcy wybudują dwukierunkową jezdnię o parametrach drogi ekspresowej. Od razu przygotują też miejsce na dobudowanie w przyszłości drugiej jezdni.
Ciekawe, kiedy powstanie druga jezdnia, choc wlasciwszym pytaniem byloby kiedy powstanie ta droga.
 
#40 ·
Może nie do końca o tym odcinku ale...
Na S1/DK1 pojawiły się kamery w Dąbrowie Górniczej i w Kobiórze. Czy ktoś może wie o co chodzi? Poza tym wydaje mi się że są one skierowane "do tyłu".
Poza tym zauważyłem, że fotoradar w Piasku też ostatnio był skierowany "do tyłu" czyli na odjazd. Podobno jest to możliwe.
 
Top