SkyscraperCity Forum banner

[Białystok] Trasa Generalska

480K views 2K replies 155 participants last post by  narew 
#1 · (Edited)
Ze strony bialystok.pl

"W związku z budową przedłużenia ul. Piastowskiej od dnia 26.09.2011 r. zostanie zamknięta dla ruchu prawa jezdnia ul. Piastowskiej na odcinku od ul. Sybiraków do ul. Towarowej."

No i pojawił się długo oczekiwany projekt przebudowy Andersa

Czy ja dobrze widzę że pierwsza nawrotka i przejście dla pieszych jadąc od Wysockiego będzie dopiero na rondzie przy elektrociepłowni ??
Pogratulować...
Mam tylko nadzieję że podbiją dzięki temu prędkość...
 
#2 ·
Skoro trasa ma być bezkolizyjna, to jak wybudować nawrotkę?
Od Wysockiego do tego ronda aż tak daleko nie jest. Po co wcześniej nawrotka?
Z Wąskiej na drugą stronę, czyli na Zygmunta Augusta aż tyle samochodów nie jeździ żeby im gdzieś wcześniej nawrotkę robić.
Jak ktoś z Zygmunta Augusta będzie chciał dojechać do centrum, to do Wasilkowskiej dojedzie poprzez Błękitną, nie musi na Andersa jechać.
Co do przejścia, to ma być kładka na wysokości Wąskiej i Zygmunta Augusta, czyli przejść się będzie dało. Prędkość zapewne będzie 70 km/h i nie więcej.
 
#4 ·
- na projekcie nie widać kładki dla pieszych stąd moje wcześniejsze zdziwienie,
- od ronda do ronda będzie 1,5 km,
- co do ruchu z Zygmunta Augusta w Wąską i tp. to czasem się te uliczki korkują
- skoro ma być bezkolizyjne to dlaczego tylko 70, jakiś czas temu było tu już 70 przy obecnym rozwiązaniu skrzyżowań i przejść,
 
#3 ·
No i pojawił się długo oczekiwany projekt przebudowy Andersa
Kilka głupot:
- od strony ul. Tysiąclecia tuż przed pętlą autobusową kończący się prawy pas ruchu, który ponownie zaczyna się kilka metrów dalej. Powinien od razu przechodzić w buspas lub po prostu prawoskręt. To samo dalej przy zjeździe do fabryki mebli.
- jadąc w drugą stronę tuż za węzłem z I Armii Wojska Polskiego zjazd/wjazd do giełdy rolno-spożywczej będzie generował masę skomplikowanych sytuacji drogowych przez kierowców nie stosujących się do oznakowania.
- na skrzyżowankach i zjazdach/wjazdach na posesje tuż przy rondzie Andersa/I Armii Wojska Polskiego powinny być do minimum ograniczone lewoskręty - tzn. tam gdzie się da zakazać skrętu w lewo i wymusić konieczność nawrócenia na rondzie.
 
#7 ·
Zastanawiam się kto zatwierdzał stałą organizację ruchu, przecież tam jest masa błędów na znakach. Zwykła farsa. Konkretnie chodzi mi o przedstawienie przebiegu dróg krajowych. Oznakowanie nie uwzględnia istnienia obwodnicy Wasilkowa. Brak też oznakowania przedłużenia Andersa jako DK19/DK65. Mam wrażenie, że ktoś po prostu włączył zumi i na tej podstawie projektował znaki.
 
#8 ·
.
dzięki cheslaw :cheers:
i tak bez kalkulatora ?? :applause:

a propo, co to są "ciasne promienie łuków pionowych"??
będzie tam rollercoaster??
 
#9 ·
i tak bez kalkulatora ??
:)

a propo, co to są "ciasne promienie łuków pionowych"??
będzie tam rollercoaster??
W dużym uproszczeniu na łuku dozwolona prędkość może być taka, aby zapewniała widoczność umożliwiającą wyhamowanie przed ewentualną przeszkodą znajdującą się za łukiem. Jeśli na estakadzie tuz za jej "czubkiem" na drodze będzie leżało koło od TIRa, to jadąc 70 km/h zdążysz je zauważyć, zareagować i wyhamować. Przy większej prędkości będziesz miał szóste koło w aucie (o ile wozisz już zapasówkę).
 
#13 ·
Załóżmy że Generalską w komplecie będziemy mieli za 4 lata. Co do terminu wybudowania obwodnicy to niewiadomo.

więc szykujemy się że przez cały czas tego "niewiadomo" tranzyt z Lublina będzi jedził przez Suchowolca-Nowowarszawska-Ciołkowskiego, szkoda rozjezdzą te drogi troche. Dobrze bybyło podgonic/zaplanować tą wschodnią odnogę do Grabówki za wczasu przed całą obwodnicą.
 
#19 · (Edited)
Tak się teraz zastanawiam jak se Tesco przy Wasilkowskiej zorganizuje parkingi, bo po projekcie widać, że niewiele im terenu od frontu zostanie.

Ps. Troszkę to dziwnie wygląda, że w odległości ok.200 m po jednej drugiej stronie skrzyżowania z Wasilkowską będzie w jednym wypadku kładka a w drugim przejście podziemne. Czy takie udogodnienie dla pieszych jest konieczne w tak bliskiej odległości od skrzyżowania z pasami ?? Rozumiem, np. sytuację na ul. Popiełuszki, ponieważ tutaj akurat przejście podziemne łączy dwa ogromne osiedla, ale tutaj?

Ps 2. Zawsze mnie zastanawiało dlaczego ktoś zainwestował w stację paliw na takim zadupiu gdzie nikt praktycznie nie wie, że ona się tam znajduje. Chodzi o stacje troszkę dalej położoną od huty szkła. Teraz już rozumie :))).
 
#22 ·
Ps. Troszkę to dziwnie wygląda, że w odległości ok.200 m po jednej drugiej stronie skrzyżowania z Wasilkowską będzie w jednym wypadku kładka a w drugim przejście podziemne. Czy takie udogodnienie dla pieszych jest konieczne w tak bliskiej odległości od skrzyżowania z pasami ?? Rozumiem, np. sytuację na ul. Popiełuszki, ponieważ tutaj akurat przejście podziemne łączy dwa ogromne osiedla, ale tutaj?
Najpierw kładka;
Jak sobie wyobrażasz przejście ludzi (pracowników) np. z autobusu linii 16 do znajdującej się po drugiej stronie fabryki mebli, czy banku itd. ?? Kolejne przejście w kierunku Kwadratu będzie dopiero pod estakadą nad skrzyżowaniem z 1 Armii Wojska Polskiego.

Teraz przejście podziemne;
Znajdzie się mniej więcej w okolicy obecnego przejścia dla pieszych z sygnalizacją wzbudzaną ułatwiającą dotarcie dzieciom do Szkoły Podstawowej nr. 8, następne przejście będzie zlokalizowane dopiero w okolicy zaplecza Benmaru.

A przejście pod ulicą Popiełuszki łączy Słoneczny Stok z kościołem a nie dwa ogromne osiedla :lol::lol::lol:
 
#21 ·
W jednym miejscu nasyp był podmyty i wydeptany (ścieżka często pieszo uczęszczana była na pobliskie działki) pod same torowisko więc nie wiem jak zostało to rozwiązane.
^^^^
stary tor był na podkładach drewnianych, tamto wszystko rozebrano i spychaczem trochę wyrównano teren, i tak pisałem wcześniej przed samym wiaduktem będzie betonowy kozioł oporowy. jeśli chodzi o podsypkę to pewnie wypełnią jak już wszystko skonszą
 
#26 ·
Widzę, że jednak pamiętasz co tam na Popiełuszki było, tylko tak dla sprostowania dodam, że nie o wiele niżej było położone te przejście tylko jakieś 50 m (pi razy drzwi) od obecnego przejścia podziemnego w dół. Generalnie nie mam nic przeciwko, aby takie udogodnienia dla pieszych powstały na Andersa tylko zastanawiało mnie generalnie czy w tamtych akurat okolicach jest taki ruch pieszych, aby to było konieczne.

Pozdrawiam także :cheers:

ps. o 6 stówek nabiło :p
 
#27 ·
Eurovia przedłuży Andersa. Inwestycje w mieście

Osiemnaście miesięcy ma polsko-czeskie konsorcjum Eurovia na zbudowanie ponad 5 kilometrów przedłużenia ulicy Andersa aż do Zaścianek. Miasto wyda na ulicę prawie 139 mln złotych.

To drugi etap modernizacji tzw. trasy generalskiej, która ma usprawniać ruch na kierunku Warszawa-Bobrowniki. Magistrat zdecydował się na tą inwestycję, by wypchnąć ruch ciężarowy z miasta - dziś tiry jadące z Białorusi muszą wjechać przez Baranowicką, Branickiego, Piastowską i Towarową aż na Wasilkowską, by z niej znów wydostać się na "generalską" - czyli odcinek nazwany nazwiskiem generała Andersa.

Będzie to właściwie zupełnie nowa ulica - jedynie na fragmencie pokryje się z przebiegiem 27-Lipca. W ramach inwestycji powstaną dwa skrzyżowania dwupoziomowe - na skrzyżowaniu z Wasilkowską trasa generalska zostanie puszczona tunelem, nad przedłużeniem Piastowskiej - górą, estakadami. W Zaściankach - w miejscu połączenia z szosą Baranowicką - powstanie rondo. Kolejnym etapem modernizacji będzie remont ulicy Andersa. Do końca roku znany będzie wykonawca tego odcinka trasy.

http://bialystok.gazeta.pl/bialysto..._przedluzy_Andersa__Inwestycje_w_miescie.html

Dokładny koszt to 135,9 mln. zł.
 
#29 · (Edited)
Sorry ale musze. Super!!! :banana:^^:banana:

-=edit=-
Tak to bedzie mniej wiecej wygladalo :

Tunel pod ulicą Wasilkowską :


Przedłużenie ulicy Generała Władysława Andersa :


Tunel pod ulicą Wasilkowską


Estakada nad ulicą Piastowską :


Skrzyżowanie z ulicą Ciołkowskiego :


Budowa przedłużenia ulicy Generała Władysława Andersa to bezkolizyjny przejazd przez skrzyżowania :


Cała Trasa Generalska :


zrodlo : poranny
 
#38 ·
Oczywiście również ona będzie remontowana, prawdopodobnie w przyszłym roku będzie przetarg. Póki co załatano dziury wylewając kilkudziesięciometrowe odcinki nowym asfaltem. Do tego między Kleeberga i KEN jest już usypany pas wyglądający na podbudowę do drugiej jezdni ul. Narodowych Sił Zbrojnych.
 
#39 · (Edited)
Oprócz budowy A2 Eurovia może pochwalić się jeszcze jakimiś wykonawstwami?

Ochłońmy z tej euforii budowy przedłużenia Andersa.

Wreszcie poranny zajął się tym czym powinien. Forma jak zwykle na wygórowanym poziomie, ale lepsze to niż nic.

Korek na placu Dmowskiego, św. Rocha i ulicy Krakowskiej utrudnia ruch w centrum miasta. To wina źle wyregulowanej sygnalizacji świetlnej - uważa Internauta.

Wielu kierowców zastanawia się dlaczego nawet po godzinie 18 na placu Dmowskiego tworzy się korek w kierunku ulicy św. Rocha.

- Cała ta sytuacja spowodowana jest tym iż pojazdy kierujące się w stronę ulicy św. Rocha większość czasu stoją przed czerwonym światłem mimo iż przez około 90 procent czasu trwania czerwonego sygnału świetlnego kompletnie nic nie stoi na przeszkodzie, żeby samochody mogły swobodnie przejeżdżać przez tę sygnalizację - uważa nasz Internauta.

Sporo kierowców widząc bezsens stania przed czerwonym światłem w sytuacji kiedy kompletnie brak ruchu pojazdów i pieszych z innych kierunków ignoruje ten sygnał, co choć częściowo umożliwia rozładowanie zatoru pojazdów.


O ile przez tyle czasu nikt w związku z remontem ul. Lipowej nie przestawił sygnalizacji świetlnej na tym skrzyżowaniu, to czy nie można umieścić tam przynajmniej zielonej strzałki, żeby zalegalizować oczywistą potrzebę przepływu pojazdów w sytuacji kiedy z jednej strony mamy kilkusetmetrowy zator pojazdów a z drugiej poza wciąż świecącym się czerwonym światłem nic nie stoi na przeszkodzie żeby samochody swobodnie mogły jechać w kierunku ul. św. Rocha? Może choć pod koniec remontu ul. Lipowej i wiaduktu Dąbrowskiego ktoś odpowiadający za zarządzanie ruchem w mieście zajmie się tą kwestią?

Z pewnością poprawi to przepustowość remontowanego wiaduktu i znacznie ograniczy zatory w kierunku ul. św. Rocha, zaoszczędzi mnóstwo czasu kierowcom i emisję spalin stojących bez żadnej potrzeby przed czerwonym światłem pojazdów - pisze Internauta.

Czekamy na Wasze komentarze do tego pomysłu.
http://www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20111020/BIALYSTOK/256755409
Swoją drogą ja kojarze, że kiedyś tam była strzałka warunkowa, ale ktoś wpadł na pomysł na bezkolizyjny w prawo ;) Raz tam nie wyrwałem mandatu bo moja cierpliwość skończyła się kiedy przez skrzyżowanie przejeżdżało powietrze ;)
 
#41 ·
Suuuuper sprawa te przedłużenie Andersa. Tylko jest jeden szkopuł.

Tak naprawdę cała trasa generalska będzie spełniała w 100% swoją rolę, gdy pociągnie się ją jeszcze dalej do krajowej 19. gdzieś za stawami w okolicy miejscowości Zagórki/ Kolonia Dojlidy.

No bo co z tego, że kawalkady tirów z/do przejścia w Bobrownikach ominą Piastowską, Towarową i Tysiąclecia jak dalej kawalkady tirów będą jechały z/do Bielska, Hajnówki, Siemiatycz, a jest i nie mniej a może nawet dużo więcej, przez Baranowicką lub Ciołkowskiego i dalej dopiero na trasę generalską.

Ale nie narzekam. Nie od razu Rzym zbudowano a sytuacja na pewno poprawi się po budowie w,w. odcinka.

Chociaż te dalsze przedłużenie trasy generalskiej wydaje mi się tak oczywiste to nie słyszałem na razie o żadnych planach. Ale przypomniały mi się odległe plany budowy południowej obwodnicy Białegostoku. Z poniżej mapki wynika, że nie do końca współgrają z moim pomysłem przedłużenia trasy generalskiej. Ciekawe co na to drogowcy. Do kogo kierować pytanie? Podlaskiego Zarządu Drug Krajowych czy bardziej do władz miasta?



P.S. Nie śmiać się z moich zdolności graficznych :lol:
 
#43 ·
Białostoczanin;84900447 said:
W planie zagospodarowania gminy Supraśl zaznaczono, że jako przedłużenie Trasy Generalskiej ma służyć droga krajowa, biegnąca wzdłuż torów kolejowych. Za Sobolewem ma wpadać do południowej obwodnicy miasta. Drogami krajowymi, poza granicami administracyjnymi Białegostoku zajmuje się GDDKiA o/Białystok. To już w ich gestii leżeć będzie budowa.
Dzięki.
Przedłużenie TG wzdłuż torów ma sens. Szkoda, że ten teren leży poza granicami miasta. Może czas to zmienić? :)

W innym wypadku przyjdzie nam zapewne jeszcze sporo poczekać na domknięcie TG z krajową dziewiętnastką a tym bardziej z południową obwodnicą. Swoją drogą po budowie S19 i południowej obwodnicy wszystko się zmieni :)
 
#45 ·
Nastepny news o trasie generalskiej i nie tylko :
Pięć kilometrów dwupasmowej jedni oraz tunel i estakada – tak będzie wyglądać przedłużenie ul. Andersa.

Umowę z wykonawcą tej inwestycji – firmą Eurovia Polska – podpisał w czwartek Adam Poliński, wiceprezydent Białegostoku. – To duża inwestycja, kluczowa dla rozwoju wschodniej części miasta. Droga łączy ją z częścią zachodnią bez konieczności wjeżdżania do centrum – ocenia wiceprezydent odpowiedzialny za inwestycje. – Jest ważna też dlatego, że nowa trasa przejmie ruch tranzytowy. Jeżdżące w dzień i w nocy tiry nie będą tak uciążliwe dla okolicznych mieszkańców.
Nowy odcinek drogi będzie miał 5 km długości. Zacznie się od skrzyżowania z ul. Wasilkowską, a skończy tuż za granicami miasta, w miejscowości Zaścianki. Plany budowy są bardzo ambitne.

Tranzyt przez tunel
Jezdnia ma być dwupasmowa. W planach jest także dwupoziomowe skrzyżowanie z ulicą Wasilkowską. Na dole będzie tunel przeznaczony dla ruchu tranzytowego. Z kolei dalej, nad ulicą Piastowską planowana jest budowa estakady.

– Zrobimy wszystko, żeby budowa zakończyła się jak najszybciej i przy jak najmniejszej uciążliwości dla mieszkańców – obiecał w czwartek Piotr Horst, wiceprezes firmy Eurovia Polska.

Tych ostatnich nie da się jednak uniknąć. Robotnicy rozpoczną prace od przedłużenia ulicy Piastowskiej, czyli od odcinka przebiegającego wzdłuż wolnych terenów. Kiedy je zakończą, tamtędy będzie przebiegał ruch tranzytowy, a prace przeniosą się na skrzyżowanie z ulicą Wasilkowską. Stanie się to w II połowie przyszłego roku.

– Będziemy się starać tak planować ruch, by choć częściowo mieszkańcy mogli przejeżdżać przez to skrzyżowanie – zapewnił Adam Poliński.

Na całej długości trasy będą obustronne chodniki, ścieżki rowerowe oraz drogi serwisowe. Koniec inwestycji przewidziany jest na kwiecień 2013 roku. Budowa tego odcinka kosztować ma około 136 mln zł., z czego 60 proc. pochodzi z funduszy unijnych.

Ciołkowskiego do wymiany
Nowoczesne skrzyżowanie z wyspą centralną drogowcy zbudują natomiast przy ul. Ciołkowskiego. Ale to nie koniec inwestycji drogowych w mieście. W czwartek marszałek Jarosław Dworzański ogłosił, że są pieniądze na przebudowę kolejnego odcinka tej ulicy.

– Pracami zostanie objęty odcinek od ronda przy ulicy Kawaleryjskiej do ulicy Mickiewicza – podkreślał Dworzański. – Droga oczywiście będzie dwupasmowa i stanowić będzie takie naturalne przedłużenie budowanej drogi Białystok – Kleosin, a później Białystok – Księżyno, wraz z obwodnicą tego ostatniego.

Prace już właściwie się rozpoczęły, pierwsze roboty ruszyły na odcinku od ulicy Wiewiórczej. Inwestycja ma pochłonąć 37,98 mln zł, z czego 22,78 mln zł to pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego. Pierwotnie zaplanowane były one na budowę lotniska. Jednak po problemach z raportem środowiskowym na tę inwestycje plany związane z budową lotniska trzeba było odłożyć na kilka lat. Unia się zgodziła, by w zmian fundusze zasiliły podlaskie drogi.

To będzie rok inwestycji
Przyszły rok minie pod znakiem inwestycji na trasie generalskiej. W tej chwili trwa przetarg na wykonawcę przebudowy ul. Andersa. Chodzi o odcinek zaczynający się w sąsiedztwie siedziby straży pożarnej do ulicy Wąskiej. Przetarg powinien być rozstrzygnięty pod koniec tego roku.

W przygotowaniu jest też duża inwestycja dotycząca przebudowy ul. Kleeberga. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, prace także mogłyby ruszyć w przyszłym roku. Koszt przebudowy to 90 mln zł.
zrodlo : wspolczesna
 
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top