SkyscraperCity Forum banner

[A1] Tuszyn - Częstochowa Północ

5M views 11K replies 917 participants last post by  Patrako 
#1 · (Edited)
Stary wątek: www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=296961

Odcinek Stryków - Tuszyn: www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1539298

Budowa autostrady A1 na odcinku Tuszyn (bez węzła) - Pyrzowice (bez węzła) podzielona jest na dziewięć pododcinków:
  1. odcinek A – węzeł Tuszyn (bez węzła) – węzeł Bełchatów (z węzłem) od km 335+937,65 do km 351+800, długość 15,9 km
  2. odcinek B – węzeł Bełchatów (bez węzła) - węzeł Kamieńsk (z węzłem) od km 351+800 do km 376+000, długość 24,2 km
  3. odcinek C – węzeł Kamieńsk (bez węzła) – węzeł Radomsko (z węzłem) od km 376+000 do km 390+923, długość 14,9 km
  4. odcinek D - węzeł Radomsko (bez węzła) – granica woj. łódzkiego/śląskiego od km 390+923 do km 399+742,51 długość 8,8 km
  5. odcinek E - granica woj. łódzkiego/śląskiego – węzeł Rząsawa (bez węzła) od km 399+742,51 do km 417+530, długość 17,8 km
  6. odcinek F - węzeł Rząsawa (z węzłem) – węzeł Blachownia (z węzłem) od km 417+530 do km 437+800 długość 20,3 km
  7. odcinek G - węzeł Blachownia (bez węzła) – węzeł Zawodzie (z węzłem) od km 437+800 do km 442+500, długość 4,7 km
  8. odcinek H – węzeł Zawodzie (bez węzła) – węzeł Woźniki (z węzłem) od km 442+500 do km 459+200, długość 16,7 km
  9. odcinek I - węzeł Woźniki (bez węzła) - węzeł Pyrzowice (bez węzła) od km 459+200 do km 474+350, długość 15,2 km

Orientacyjna mapa przebiegu autostrady oraz lokalizacji węzłów w województwie łódzkim:


Orientacyjna mapa przebiegu autostrady oraz lokalizacji węzłów w województwie śląskim:


Album z bardziej szczegółowymi planami:
http://imgur.com/a/DA88I
 
#21 ·
węzeł „Kamieńsk” - węzeł „Radomsko”

Obwieszczenie Wojewody Łódzkiego zawiadomienie o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie wydania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej dla inwestycji polegającej na budowie autostrady A1 na odcinku węzeł „Kamieńsk” z wyłączeniem węzła „Kamieńsk” od węzła „Radomsko” wraz z węzłem od km 376+000 do km 392+720 - odcinek C

http://lodzkie.eu/page/85,komunikaty-urzedowe.html?id=6134
 
#22 ·
Ciągiem dla S8 będzie akurat na południe od dawnego węzła Wrocław.
Ale nie będzie mozliwości wjazdu z A1 północ na S8 "gierkówkę". (Czy się mylę?)

EDIT: Tzn. będzie przez DK91, ale nie w tym rzecz...
 
#24 ·
Ale nie będzie mozliwości wjazdu z A1 północ na S8 "gierkówkę". (Czy się mylę?)
Będzie możliwe po zawróceniu na węźle Bełchatów (Piotrków Trybunalski-Południe).
 
#27 ·
Ktoś zorientowany pisał w poprzednim wątku, że będzie to dość skomplikowane z powodu poboru opłat. Niestety.
Nieszczególnie skomplikowane, po prostu zawrócenie będzie wiązało się z dwukrotnym przejazdem przez SPO (ale to dopiero jak one powstaną na węźle Bełchatów).
 
#28 ·
To teraz zaczynam chwytać:) Wcześniej był odcinek D, teraz C, czyli na dniach możemy się spodziewać B i A. Czyli projekt jest, bo nie byłoby chyba sensu występować o ZnRID. Dobrze myślę?

Natomiast na podstawie tego co już zostało tu powiedziane, wnioskuję że i przetargi wkrótce. Czy może jednak proszę o zbyt wiele? :)
 
#31 ·
Dla mnie zagadką od kilku lat (od momentu jak zdecydowano się na S8 wariant Łódzki a nie Bełchatowski) jest to jak GDDKiA oznakuje odcinek A1 który jest wspólny z S8. Szczególnie trudne będzie to na węźle Piotrków któremu brakuje i będzie brakowało łącznic. Jest to sytuacja kuriozalna. Brak przebudowy tego węzła doprowadzi do bardzo dziwnych sytuacji. Najbardziej mnie interesuje jakie znaki postawi GDDKiA dla jadących od strony Warszawy drogą S8. Możliwe jest że GDDKiA całkowicie "oleje" temat i nie będzie pokazywany Wrocław jako wspólny kierunek z A1 na północ.
 
#33 ·
W Śląskiem, też odwlejaką:

Obwieszczenie o wyznaczeniu nowego terminu w sprawie przeprowadzenie ponownej OOS na etapie wydawania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej dla przedsięwzięcia pn.: „Budowa autostrady A1 na odcinku Tuszyn-Pyrzowice. Część III

Na podstawie art. 49 i 36 § 1 ustawy z dnia 14 czerwca 1960r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz.U. Nr 98 poz. 1071 ze zm.), w związku z art. 74 ust. 3 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. Nr 199, poz. 1227 z późn. zm.) zawiadamiam, że wniosek Wojewody Śląskiego z 17 kwietnia 2012r. znak IFXIII.7820.16.2012 w sprawie przeprowadzenie ponownej oceny oddziaływania na środowisko na etapie wydawania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej dla przedsięwzięcia pn.: „Budowa autostrady A1 na odcinku Tuszyn-Pyrzowice. Część III – odcinek projektowany nr 3 długości 31,9 km – węzeł Zawodzie (bez węzła- węzeł Pyrzowice (bez węzła). Odcinek "I" - węzeł Wożniki (bez węzła)- węzeł Pyrzowice (bez węzła) , długość 15,2 od km 459+200 do km 474+350”, nie będzie rozpatrzony w terminie określonym w art. 90 ust. 7 ww. ustawy z uwagi na skomplikowany charakter sprawy oraz uwagi i wnioski zgłoszone w trakcie procedury udziału społeczeństwa. Jednocześnie informuję, że nowy termin załatwienia sprawy został wyznaczony na dzień 30 września 2012r.
ale dziwne, bo info nie jest już dostępne na stronie RDOŚKa, a jedynie w cache googla: http://webcache.googleusercontent.c...a+odcinku+Tuszyn-Pyrzowice&cd=1&hl=pl&ct=clnk
 
#34 ·
Najbardziej mnie interesuje jakie znaki postawi GDDKiA dla jadących od strony Warszawy drogą S8. Możliwe jest że GDDKiA całkowicie "oleje" temat i nie będzie pokazywany Wrocław jako wspólny kierunek z A1 na północ.
Jak dla mnie najbardziej sensowną i realistyczną jest hipoteza, że Piotrków-Warszawa zyska nowy numer, a ósemką pójdzie przez A2 do Konotopy.

Te 3 argumenty za tym przemiawiają
- odległość
- brak połączenia z nową S8 do Wrocławia (niekompletne węzły)
- S8 kończąca się właśnie w Konotopie, a nie w Opaczy

Inna sprawa, jak będą jeździć ludzie ale mam wrażenie, że prawie wszyscy po A2. Już teraz A2 trafia do świadomości jako droga do Wrocławia.

Moim zdaniem czekają "tylko" na wybudowanie S8 pomiędzy Łodzią a Wrocławiem.
 
#35 · (Edited)
Możliwe że inwestycja zostanie rozbita na kilka fragmentów (4 w woj. łódzkim). Przypominają mi się analizy związane z PPP. Przypominam że minister Nowak swego czasu napomknął , że A1 budowana w całości jako PPP obciążyła by dług państwa , w rozmowach z UE więc sprawdzano ryzyko strony państwowej w PPP w rozbiciu na kilka odcinków.

Wydanie zezwoleń odcinkami może świadczyć o tym , że strona publiczna (państwo) dogadała się z UE co do kształtu PPP które nie obciążałoby zadłużenia , a co za tym idzie nie ma przeszkód w budowie A! w systemie PPP.
 
#36 ·
@ zetor2

Jest to najbardziej logiczne jak piszesz ale tak nie będzie. Pisał o tym kiedyś Gdaczek że nie można puścić 2 dróg razem na tak długim odcinku, chociaż z 2 strony nie umiał powiedzieć jaki jest "górny" limit wspólnego odcinka 2 dróg - takiego limitu po prostu nie ma.

p.s.

S8 nie kończy się w Konotopie tylko idzie dalej do Białegostoku.
 
#38 · (Edited)
#39 ·
A czy przypadkiem jeden z wariantów przebiegu S74 nie zakłada przecięcia Gierko-S8 koło Tomaszowa i połączenia z nową S8 na węźle z A1?

Do czasu wybudowania tegoż można by (czysto teoretycznie) puścić S8 wspólnie z DK1/91 lub A1 do Tuszyna i potem DK91 (oczywiście jak A1 już powstanie)
 
#40 ·
Wydanie zezwoleń odcinkami może świadczyć o tym , że strona publiczna (państwo) dogadała się z UE co do kształtu PPP które nie obciążałoby zadłużenia , a co za tym idzie nie ma przeszkód w budowie A! w systemie PPP.
A co ma piernik do wiatraka?
 
Top