SkyscraperCity Forum banner

[A1] Tuszyn - Częstochowa Północ

5M views 11K replies 917 participants last post by  Patrako 
#1 · (Edited)
Stary wątek: www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=296961

Odcinek Stryków - Tuszyn: www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1539298

Budowa autostrady A1 na odcinku Tuszyn (bez węzła) - Pyrzowice (bez węzła) podzielona jest na dziewięć pododcinków:
  1. odcinek A – węzeł Tuszyn (bez węzła) – węzeł Bełchatów (z węzłem) od km 335+937,65 do km 351+800, długość 15,9 km
  2. odcinek B – węzeł Bełchatów (bez węzła) - węzeł Kamieńsk (z węzłem) od km 351+800 do km 376+000, długość 24,2 km
  3. odcinek C – węzeł Kamieńsk (bez węzła) – węzeł Radomsko (z węzłem) od km 376+000 do km 390+923, długość 14,9 km
  4. odcinek D - węzeł Radomsko (bez węzła) – granica woj. łódzkiego/śląskiego od km 390+923 do km 399+742,51 długość 8,8 km
  5. odcinek E - granica woj. łódzkiego/śląskiego – węzeł Rząsawa (bez węzła) od km 399+742,51 do km 417+530, długość 17,8 km
  6. odcinek F - węzeł Rząsawa (z węzłem) – węzeł Blachownia (z węzłem) od km 417+530 do km 437+800 długość 20,3 km
  7. odcinek G - węzeł Blachownia (bez węzła) – węzeł Zawodzie (z węzłem) od km 437+800 do km 442+500, długość 4,7 km
  8. odcinek H – węzeł Zawodzie (bez węzła) – węzeł Woźniki (z węzłem) od km 442+500 do km 459+200, długość 16,7 km
  9. odcinek I - węzeł Woźniki (bez węzła) - węzeł Pyrzowice (bez węzła) od km 459+200 do km 474+350, długość 15,2 km

Orientacyjna mapa przebiegu autostrady oraz lokalizacji węzłów w województwie łódzkim:


Orientacyjna mapa przebiegu autostrady oraz lokalizacji węzłów w województwie śląskim:


Album z bardziej szczegółowymi planami:
http://imgur.com/a/DA88I
 
#5,581 ·
Wymiana nawierzchni teraz w trakcie prowadzonych prac i powtórna po zakończeniu budowy jest nieopłacalna ekonomicznie. Taniej wyjdzie postawić ograniczenie prędkości, informację o złym stanie drogi i wypłacić odszkodowanie za kilka kół.
A dzisiaj koło południa (jechałam z Łodzi do GOP-u) punktowo wypełniano ubytki - metodą zatrzymania całego ruchu i ręcznego uklepywania jakiegoś wypełniacza w dziurze wyrzucanego z furgonetki.

W ogóle pracownicy tych budów mają prawdziwe skłonności samobójcze. Jedni poprawiali worki z piaskiem trzymające pachołki rozdziału pasów w miejscu. Jak to robili? Ano z widocznej w ostatniej chwili furgonetki z odblaskową strzałką pokazującą, że zrobi się zwężenie z 2 pasów do 1. Szkoda tylko, że widoczne było to dopiero z kilkunastu metrów, więc widziałam ciekawe hamowania na ostatnią chwilę. Ale ci to jeszcze nic.

Lepsi byli pracownicy tego kontraktu, gdzie kierunki ruchu rozgranicza ta niziutka w miarę porządnie wyglądająca barierka (i gdzie jest na południe jeden pas, a na północ - dwa). Ci geniusze stali na niej kurczowo trzymając się furgonetki. Wystarczyłaby sekunda utraty równowagi i już mogliby spaść mi pod koła (jechałam tym jednym pasem na południe). Owszem, był korek, więc prędkość to raptem 30 km/h (a przy obowiązującym tam ograniczeniu 60 wszystkie TIR-y jadą 85, a osobówki około 100 - sprawdziłam poprzez chwilowe zrównywanie się z nimi i patrzenie na prędkość na GPS-ie), ale nie zmienia to faktu, że najeżdżająca na człowieka z prędkością 30 km/h osobówka też ma szansę go dość gruntownie skrzywdzić.

A to tylko 2 najgorsze przypadki, jakie widziałam. Ogólnie wygląda to strasznie pod kątem zdrowego rozsądku pracowników...

No i te żółte pasy - w większości miejsc prawie niewidoczne, co przy doskonale widocznych białych jest receptą na prosty do wyjaśnienia błąd dowolnego lekko rozkojarzonego kierowcy... Zwłaszcza polecam okolicę dawnego McDonalda przy Piotrkowie - czysta tragedia.

Zdjęć nie mam, jechałam sama.
 
#5,582 ·
(...) A to tylko 2 najgorsze przypadki, jakie widziałam. Ogólnie wygląda to strasznie pod kątem zdrowego rozsądku pracowników... No i te żółte pasy - w większości miejsc prawie niewidoczne, co przy doskonale widocznych białych jest receptą na prosty do wyjaśnienia błąd dowolnego lekko rozkojarzonego kierowcy... Zwłaszcza polecam okolicę dawnego McDonalda przy Piotrkowie - czysta tragedia. Zdjęć nie mam, jechałam sama.
Opisujmy wszystkie zauważone dziadostwa tej budowy. Za numery które opisałaś PIP powinna ukarać właściwego kierownika budowy i jego służby BiHP. Mam nadzieję, że doczekamy czasu kiedy przyjdzie im za całokształt tego dziadostwa zapłacić.
 
#5,583 ·
Lecimy z fotkami, bo przez tygodniową awarię komputera narobiło mi się zaległości.

1. Twardosławice, zoom z drogi gminnej równoległej do A1 (między DW473 a przedłużeniem ul. Twardosławickiej w Piotrkowie Trybunalskim na tymczasowe skrzyżowanie A1 z bajpasem ul. Twardosławickiej. 11.02.2020, godz. 15:30. W głębi po lewej wieżowiec przy ul. Słowackiego, odległy od skrzyżowania o 1870 metrów w linii prostej. Mieszkałem w nim przez 17,5 roku w latach 1984-2001:



2. Widok od zachodu na południowy najazd na zachodni WA-294, 11.02.2020, godz. 15:54. Przejechanie 450 metrów od poprzedniego zdjęcia zajęło mi 24 minuty dzięki daltonistom w ciężarówkach. :bash:



3. Widok od północnego zachodu na WA-294 i walec zagęszczający nasyp na południowym najeździe na wiadukt:



4. Fragment zbiornika Sr-A-23 widziany od zachodu:



5. Jeszcze jedno spojrzenie na WA-294 i zagęszczanie nasypu:



6. Zoom w kierunku WD-295:



7. Godz. 15:58 - za chwilę przejadę przez skrzyżowanie z A1:



8. Przejechałem skrzyżowanie, zaparkowałem samochód i przeszedłem pod wiaduktem. Ponownie spoglądam od zachodu na powstający nasyp:



9. Jeszcze raz walec i fragment WA-294:



10. To samo widziane od wschodu z poziomu wschodniej jezdni A1:

 
#5,584 ·
Fotki z 12.02.2020:

11. Wjazd na megarondo od zachodu, 12.02.2020, godz. 15:21:



12. Widok od południowego wschodu na WA-296. Trwa zalewanie pali fundamentowych pod wschodni wiadukt:



13. Wyjazd z megaronda w kierunku centrum Piotrkowa Trybunalskiego. Tutaj też dostawiono dodatkowy znak E-3:



I jeszcze taki link: https://www.epiotrkow.pl/news/Wiadukt-przy-Wojska-Polskiego-bedzie-oddany-do-uzytku-w-czerwcu,38557

Wiadukt przy Wojska Polskiego będzie oddany do użytku w czerwcu?

Strefa FM A.Wolski Poniedziałek, 10 lutego 2020

W czerwcu ma zostać oddany do użytku nowy wiadukt przy ulicy Wojska Polskiego. Taką informację przekazał na antenie Radia Strefa FM Piotrków Maciej Zalewski, rzecznik GDDKiA w Łodzi. Poprzedni został wyburzony w związku z budową autostrady A1.



- Dochodzimy do momentu kiedy niczego nie będziemy zabierali, niczego nie będziemy pogarszali. To tak jak przy budowie domu. Kierowcy i mieszkańcy będą odczuwali poprawę. Myślę, że za 4 miesiące będzie udostępniony wiadukt w ciągu ulicy Wojska Polskiego, więc całkowicie wygodny, bezpieczny, bezkolizyjny przejazd bez konieczności stania w kolejce. Mamy już z górki – mówił Maciej Zalewski. Jednocześnie zwrócił uwagę na utrudnienia związane z inwestycją. - Proszę pamiętać, że to jest budowa autostrady w ciągu istniejącej drogi. Cytując klasyka: nie da się zrobić omletu nie rozbijając jajek. Jest to bardzo trudne zadanie dla wykonawcy, dla mieszkańców, dosyć ciężka próba dla kierowców, których tutaj jest ok. 40-50 tysięcy. Musimy brać pod uwagę wszystkich.

Prace na tym odcinku rozpoczęły się w kwietniu 2019 roku. Zakończenie prac planowane jest na wrzesień 2021 roku.
 
#5,585 ·
Przejechanie 450 metrów od poprzedniego zdjęcia zajęło mi 24 minuty dzięki daltonistom w ciężarówkach. :bash:
Sam w to nie wierzę, ale muszę stanąć w obronie kierowców ciężarówek - ciężarówka rusza spod świateł widząc zielone i mając lukę na swoją długość, ale zanim zjedzie z tarczy tymczasowego skrzyżowania to osobówki z lewej zajadą jej drogę, a wycofać już się nie da. W efekcie naczepa blokuje ruch dopóki kierowcy z przodu nie zrobią miejsca - tu faktycznie jest pole do popisu dla poprawy TOR, zwężkę należy cofnąć przed skrzyżowanie jakieś 150 m. w stronę Łodzi.
 
#5,586 ·
Nie żartuj. Na kilku moich zdjęciach widać, że oni wjeżdżają na skrzyżowanie nie mając możliwości opuszczenia go. Dziś widziałem też 1 mistrza, który przeleciał na czerwonym ok. 50 km/h.

25.02.2020 rano rozpoczęło się burzenie WD-295.

Tymczasem fotki z 13.02.2020:

1. Zachodnie podpory KD-295a, a po lewej trwa budowa drogi technologicznej, 13.02.2020, godz. 15:18:



2. Parę kroków bliżej A1, widok od południa:



3. Widok na południowy wschód, w głębi WD-295:



4. Zbliżenie na wiadukt, który wkrótce przejdzie do historii:



5. Jeszcze raz spojrzenie na zachodnie podpory KD-295a:



6. Wyładunek kolejnej wywrotki:



7. Po chwili spycharka zajmuje się jej ładunkiem:



Przeskakujemy w okolice WA-294.

8. Wjazd na bajpas ul. Twardosławickiej od zachodu. Nawet traktor ze szczotką się pojawił:



9. Zoom na północny wschód. Chyba zasypują jakąś studzienkę:



10. Spojrzenie z bajpasu na wschód. Wywrotka przywiozła kolejną porcję piasku na budowany północny najazd na zachodni WA-294:



cdn...
 
#5,587 ·
cd.

11. Zachodni wjazd na tymczasowe skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną:



12. Półtorej minuty później mam zielone. Tym razem jadącym na wschód udaje się przejechać, gorzej z tymi na zachód. Gdzieś mam zapisany numer rejestracyjny tego mercedesa. Pójdzie mail na "stop agresji drogowej":



13. Spojrzenie na północ z wschodniej jezdni A1. Te samochody po lewej mają zielone, ale nie mają możliwości zjechania ze skrzyżowania, na którym za kilkadziesiąt sekund zmieni się światło:



14. Widok od wschodu na budowany północny najazd na zachodni WA-294:



15. Wschodnia część bajpasu i ostatni z 2 kursów w ciągu dnia linii 1 z Szydłowa, opóźniony o ok. 35 minut, m.in. dzięki zawodowym kierowcom w ciężarówkach:



16. Zjazd z bajpasu na ul. Twardosławicką. Geometria zrobiona jak dla rowerów. :nuts:



To na razie koniec.
 
#5,588 ·
Obrazili się, czy co? ;)

Fotki z 14.02.2020 r.

1. Jeżów - Parcela, widok z DP1527E na południowy wschód, 14.02.2020, godz. 16:24. W głębi tymczasowe rondo na skrzyżowaniu DK1 i DP1500E:



2. Z tego samego miejsca widok na południowy zachód. Widać skrzyżowanie z DP1500E i wycięte krzewy:



Dla porównania widok z GSV: https://goo.gl/maps/NFWsGKiAieZnvJjH7

3. Widok na wschód i tymczasowe rondo. Oznakowanie tragiczne - jadąc tamtędy pierwszy raz pojechałem po prawej stronie tych jerseyów i wylądowałem na pasie prowadzącym w prawo na Częstochowę. :bash:



4. Oznakowanie na DP1500E od zachodu. Na dole stara tablica, na górze nowa. Czemu nie zdjęto tej starej? :nuts:



5. Spojrzenie na południe. W głębi DK1, a w środku kadru ślad po starym przebiegu drogi Piotrków Trybunalski - Kalisko - Pajęczno, czyli obecnej DP1500E. Tutaj też wycięto drzewa:



6. Jeszcze raz widok na wschód i rondo:



7. A teraz na północny wschód. Co to robi znak A-29: sygnały świetlne?



8. DP1913E, odcinek Wola Krzysztoporska - Siomki, przejazd pod DK1, czyli WA-301, widok od zachodu. Na DP1913E pod wiaduktem wprowadzono ruch wahadłowy. Po lewej przebiega linia kolejowa nr 24 Piotrków Trybunalski - Zarzecze:



cdn...
 
#5,589 ·
cd.

Kolejny artykuł z ePiotrków: https://www.epiotrkow.pl/news/Uwaza...ardoslawickiej.-Nie-dziala-sygnalizacja,38607

Uważajcie na przejeździe na Twardosławickiej. Nie działa sygnalizacja!

ePiotrkow A.Stańczyk, Ł.Michalczyk Piątek, 14 lutego 2020

Kierowcy, uważajcie na przejeździe przez autostradę w ciągu ulicy Twardosławickiej! Nie działa sygnalizacja świetlna.


fot. archiwum epiotrkow.pl

Duże utrudnienia na budowanej autostradzie A1 to skutek niedziałającej sygnalizacji świetlnej na przejeździe w ciągu ulicy Twardosławickiej. Nie jest to spowodowane awarią, a prowadzonymi tam przez PGE pracami. Przerwy w dostawie prądu mogą trwać dzisiaj przez cały dzień, kierowcy, zachowajcie więc ostrożność!
Zaniepokoił mnie jeden z komentarzy pod artykułem:
aaaa (Gość)14.02.2020 14:31

A wiadukt na Wojska Polskiego rozbierają, brak odpowiednich izolacji.
Następnego dnia postanowiłem więc sprawdzić rzecz własnoocznie.

9. WD-293, przyczółek wschodni widziany od południa, 15.02.2020:



10. Przyczółek zachodni:



11. Cały wiadukt, widziany od południa:



12. Rzut oka na południe:



13. Widok na południowy zachód. To żółte to podbudowa zachodniej jezdni A1, która w kierunku południowym zaczyna się wznosić, żeby osiągnąć poziom nowego WA-294, wyższego o ok. 2 metry od starego:



14. Przeskakujemy na koniec wschodniego odcinka ul. Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim. Widok na zachód. W głębi zachodni odcinek ul. Słowackiego, a bliżej północna część megaronda - autobus jedzie po północno-zachodniej ćwiartce:



15. Spojrzenie na północny zachód. Widoczne powstające wschodnie podpory KD-295a:



Jutro kolejna porcja fotek. Dobranoc.
 
#5,590 ·
"Po dwa pasy ruchu w każdą stronę na rozbudowywanym do standardu autostrady odcinku drogi krajowej nr 1 między Częstochową a Piotrkowem Trybunalskim chce udostępnić kierowcom do końca tego roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad."

Jak wyjaśnił w środę szef GDDKiA Tomasz Żuchowski, powinno to stać się możliwe, jeżeli wykonawcy zbudują do tego czasu pierwszą nową betonową jezdnię autostrady A1, która docelowo będzie miała po trzy pasy ruchu w każdą stronę. Na takiej jezdni Dyrekcja zamierza tymczasowo wytyczyć po dwa pasy w obu kierunkach.

P.o. dyrektora Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad uczestniczył w środę w posiedzeniu parlamentarnego zespołu ds. woj. śląskiego, zorganizowanym w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach. Poświęcone było ono infrastrukturze drogowej w regionie. Żuchowski mówił m.in. o trwającej na północ od Częstochowy budowie pięciu odcinków autostrady A1: jednego w woj. śląskim oraz czterech w Łódzkiem. Wszystkie będą miały po trzy pasy w każdym kierunku i powstaną w istniejącym śladzie drogi krajowej nr 1.

W czasie budowy pierwszej z dwóch jezdni autostrady ruch "jedynką" odbywa się starą jezdnią po jednym lub dwóch pasach ruchu. "Liczę, że się uda, żeby od Piotrkowa do Częstochowy (...) na drugim ciągu wyodrębnić po dwie nitki w każdą stronę (...). Rozmawiamy z wykonawcami od kilku miesięcy na ten temat. Jak wszystko zafunkcjonuje tak, jak powinno, taki będzie efekt z końcem roku" - powiedział Żuchowski.


Źródło:
https://www.wnp.pl/wiadomosci/374906.html
 
#5,593 ·
czy jednak nie wystarczające i bezpieczniejsze byłoby 2+1 - a za następne np. 10km - 1 +2 ??
Moim zdaniem 2+1 kończy się tym, że na tych odcinkach gdzie są 2 pasy ruchu jest istny amok wyprzedzania tirów i wolniejszych osobówek. W konsekwencji wydaje mi się, że wcale 1 + 2 nie jest bezpieczniejsze.

O ograniczeniach nie mówię, bo na tej drodze przy 2 pasach, nawet przy obecnych dzirach i fatalnym oznakowaniu, nikt nie jedzie 60 - nawet tiry.
 
#5,594 · (Edited)
czy jednak nie wystarczające i bezpieczniejsze byłoby 2+1 - a za następne np. 10km - 1 +2 ??
Nowa jezdnia to trzy pasy ruchu o szerokości 3,75m, pas awaryjny 3m plus opaska wewnętrzna 0,5m. Daje to 14,75m. Czyli możemy nawet wytyczyć pasy ruchu o „ekspresowej” szerokości 3,5m z półmetrową barierą betonową pośrodku.
 
#5,595 ·
czy jednak nie wystarczające i bezpieczniejsze byłoby 2+1 - a za następne np. 10km - 1 +2 ??
Nowa jezdnia to trzy pasy ruchu o szerokości 3,75m, pas awaryjny 3m plus opaska wewnętrzna 0,5m. Daje to 14,75m. Czyli możemy nawet wytyczyć pasy ruchu o „ekspresowej” szerokości 3,5m z półmetrową barierą betonową po środku.
To jest więcej niż DK88 ma o przekroju 2+2.
 
#5,597 ·
#5,598 · (Edited)
Kolejne fotki ode mnie.

1. Droga gminna Majków Duży - Twardosławice, równoległa do A1, 17.02.2020, godz. 15:17. Pobocza świeżo utwardzone kruszywem - czyżby przez gminę Wola Krzysztoporska? 13.02.2020 jeszcze tego nie było:



2. Twardosławice. ok. 500-metrowy korek przed tymczasowym skrzyżowaniem z A1. Mieszkańcy własnoręcznie zabezpieczają trawniki przed rozjeżdżeniem przez samochody:



3. 11 minut później jestem już bardzo blisko A1. Walec utwardzający południowy najazd na zachodni WA-294 wjechał już na wiadukt:



4. Zoom w prawo na powstający nasyp:



5. Od północy nadjechała kolejna 4-osiowa wywrotka z materiałem na nasyp:



6. Sześć minut później byłem już na północ od WA-294, a czerwona wywrotka właśnie zrzucała ładunek:



7. Jadę do pracy, 18.02.2020, godz. 6:45. Widok z północno-wschodniej ćwiartki megaronda. Po lewej widać wykorytowany przebieg nowego ślimaka Częstochowa -> Bełchatów:



8. Powrót z pracy, 18.02.2020, godz. 15:22. Megarondo stoi. W głębi widać wiertnicę wiercącą otwory pod pale pod wschodni WA-296:



9. Rzut oka od południowego zachodu na WD-295. To żółte z przodu to nowy ślimak Łódź -> Piotrków Trybunalski:



10. Wiertnica w akcji. Nie widać tego na zdjęciu, ale ten pionowy element nad kupą ziemi obracał się:



cdn...
 
#5,599 · (Edited)
cd.

11. Rzut oka na wiertnicę od południowego zachodu. W głębi południowo-wschodnia ćwiartka megaronda:



12. WD-295 widziany od południowego wschodu:



13. I jeszcze spojrzenie na zachód. Po lewej WA-296, a przed nim rury na przepust:



14. Ślimak Bełchatów -> Łódź i volvo robiące zadymę. ;)



15. Południowo-zachodnia ćwiartka megaronda, 19.02.2020, godz. 15:29. Załatali dziurę w nawierzchni. Dobrze, że nie było śnieżnej i mroźnej zimy, bo pewnie byłby tu armagedon:



16. Spojrzenie z południowo-wschodniej ćwiartki megaronda na powstający wschodni WA-296. Otwory pod pale już wywiercone i chyba nawet zazbrojone:



A dziś po godz. 16 słyszałem przed moim blokiem odgłos młotów burzących leżący o 1880 metrów w linii prostej WD-295.

Wrzucać dalej?
 
Top