SkyscraperCity Forum banner

[Katowice] Infrastruktura drogowa

1M views 8K replies 339 participants last post by  Lahcim nitup 
#1 ·
Za dzisiejsza wyborcza:
Katowice ogłosiły przetarg na prace, które przedłużą ulicę Grundmanna do Sądowej. Dzięki temu będzie można dojechać do dworca PKP, omijając Sokolską i plac Wolności. Inwestycja będzie kosztowała około 14 mln zł.

Dróg, którymi można dojechać do katowickiego dworca PKP, jest kilka. Wszystkie zatłoczone, zwłaszcza w godzinach szczytu. Kierowcy wybierają najczęściej Gliwicką albo Sokolską, ale obie prowadzą do tego samego miejsca - placu Wolności, przy którym trzeba odstać kilkanaście minut. Już niedługo małe rondo będzie można zostawić tym, którzy wybiorą je z sentymentu albo przyzwyczajenia. Katowice właśnie ogłosiły przetarg na przedłużenie ulicy Grundmanna, która szybciej i bezpieczniej doprowadzi kierowców do Sądowej.

- To rozwiązanie zdecydowanie odciąży ruch na ulicy Sokolskiej i placu Wolności. Będzie można dojechać szybciej zarówno do dworca, jak i dalej do ul. Mikołowskiej - mówi Marian Zych, naczelnik wydziału rozwoju miasta w katowickim magistracie.

Kierowcy długo czekali na tę drogę. Przymiarki do przebudowy trwały ponad trzy lata. Trzeba było dokładnych projektów i analiz, które pozwoliłyby na starania o dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Pieniądze przyznano i niedawno powstał projekt prac. Za około 14 mln zł tuż za Imaksem powstanie prostopadła do ul. Gliwickiej trzypasmowa, prawie kilometrowa droga z szerokimi na 2-2,5 metra chodnikami i zatokami parkingowymi. Ładniej będzie też wyglądała ul. Sądowa. Nie ma też raczej powodów do obaw, że roboty sparaliżują ruch w centrum miasta. Na sporej części odcinka, gdzie będą trwały, nie ma ulicy, a samochodów jest niewiele, bo są tam tylko kolejowe magazyny. Kierowcy mogą się jedynie spodziewać lekkiego zamieszania pod koniec prac - wtedy, kiedy będzie modernizowana ul. Sądowa.

Zwycięska firma, która zajmie się pracami, na być wybrana już w styczniu. Jeśli nie będzie protestów do przetargu, przedłużanie ulicy Grundmanna rozpocznie się wiosną. Koniec robót zaplanowano na wrzesień 2006 roku.
 
See less See more
#41 ·
masz rację-koszt wydaje się być ogromny. tym bardziej ze, na moje oko, droga bedzie głównie jednokierunkowa, po nieuzytkach, bez wyburzeń itp. chyba, że wykup gruntów tyle kosztuje-o ile sa tam grunty nie miasta.
a co do węzła mikołowskiego i doprowadzenia tam drogi-na mojego nosa skończy się na wyburzeniach. w tej okolicy (najbliższe sasiadztwo węzła od strony NW) stoi sporo domów 3-4 piętrowych.
 
#42 ·
Ja mysle, ze te budynki to nie bylyby wyburzane, zbyt duzo ludzi tam mieszka, a ich standard jest w miare wysoki (o ile mowimy o tych samych budynkach przy ulicach o nazwach tych roznych biskupow), a poza tym jest tam jeszcze duza jednostka policji wiec nie wiem czy da sie cos zrobic. Ale skoro Bochenskiego ma byc dociagnieta az do Mikolowa, to moze Steslickiego bedzie bardziej skierowana w strone wezla Bochenskiego z A4, w koncu to calkiem blisko od wezla przy AWF.
 
#43 ·
Wątpię czy ta droga pójdzie w linii prostej do węzła Mikołowskiego przez tak gęstą zabudowę w tym rejonie na długości 1km. Nie miało by to sensu. Nie mówiąc już o protestach mieszkańców.

DJP said:
Ale skoro Bochenskiego ma byc dociagnieta az do Mikolowa, to moze Steslickiego bedzie bardziej skierowana w strone wezla Bochenskiego z A4, w koncu to calkiem blisko od wezla przy AWF.
I tu chyba leży rozwiązanie tego problemu. Myślę że droga pójdzie dalej na zachód i wykorzysta nieużytki wzdłuż torów kolejowych. A połaczenie z węzłem Mikołowskim odbędzie przez nowy węzeł z A4 (pomiędzy węzłem Mikołowskim a wiaduktem kolejowym tylko nie wiem czy tym nad torami kolejowymi (czy tam się zmieści) czy w ostateczności wiaduktem kolei piaskowej wykorzystując przy tym drogi zbiorcze A4.
Chciałem tylko zaznaczyć że główny problem polega na dojściu do węzła Mikołowskiego dlatego żeby nowa droga mogła przyjąć ruch z południowych dzielnic Katowic oraz od strony Mikołowa odciążając tym samym niemiłosiernie zakorkowaną ul.Mikołowską (szczególnie od strony centrum).


skuro said:
masz rację-koszt wydaje się być ogromny. tym bardziej ze, na moje oko, droga bedzie głównie jednokierunkowa, po nieuzytkach, bez wyburzeń itp. chyba, że wykup gruntów tyle kosztuje-o ile sa tam grunty nie miasta.
O ile wiem to grunty już są własnościa miasta Katowice. A droga musi być dwukierunkowa (nie wiem czy będzie budowana od razu) przynajmniej na tym odcinku od którego w przyszłości pójdzie dalej w kierunku węzła Mikołowskiego.
Może te koszty są dlatego takie duże że będą jakieś wyburzenia żeby wybudować na całym odcinku drogę dwukierunkową.
 
#44 ·
PRIORYTETEM JEST TUTAJ "ZDJĘCIE" RUCHU Z ZABITEJ MIKOŁOWSKIEJ (W CELU ODCIĄŻENIA CENTRUM) I PRZEŁOŻENIA GO NA OBWODNICĘ ŚRÓDMIEŚCIA (KIERUNEK DTŚ, PYRZOWICE,POZNAŃ, A1). MACIE RACJĘ ZE WYBURZENIA TYCH DOMÓW PO STRONIE NW WĘZŁA MIKOŁOWSKIEGO BYŁOBY BARDZO TRUDNE DO PRZEPROWADZENIA. I NIE SZUKŁBYM ROZWIĄZANIA W BUDOWIE KOLEJNEGO WĘZŁA POMIĘDZU WĘZŁEM MIKOŁOWSKIM A BOCHEŃSKEIGO-TAM PO PROSTU NIE MA MIEJSCA NA KOLEJNE DUŻE ROZWIĄZANIE URBANISTYCZNE.
MOŻE Z MIKOŁOWSKIEJ OD STRONY POŁUDNIOWEJ WYPROWADZIC ESTAKADĘ NAD (BOKIEM) WĘZŁEM MIKOŁOWSKIM, POPROWADZENIE GO ŁUKIEM W STRONĘ JEDNOSTKI WOJSKOWEJ, NAD NIĄ LUB BOKIEM I DALEJ WZDŁUŻ TORÓW DO GRUNDMANA Z ODNOGĄ NA RACIBORSKĄ/KOZIELSKĄ .
WIECIE NIE JESTEM FANTASTĄ I TAKIE ROZWIĄZANIA np W USA SA NORMALKĄ I NA PEWNO NIE JEST TO ROZWIĄZANIE NA 5 LAT I DO ZREAZLIZOWANIA ZA 8. COŚ PODOBNEGO POWSTAJE W KRAKOWIE PRZY A4 OD STRONY GOP-u. W TYM CELU MOŻNA WYKOZYSTAĆ SKŁADOWISKO DREWNA KOPALNI WUJEK. ZE ZJAZDAMI Z NOWOMIKOŁOWSKIEJ NA A4 TEŻ NIE BYŁOBY PROBLEMÓW

WYŻEJ MOJA MAŁA PRÓBKA ZDOLNOŚCI URBANISTYCZNYCH.
 
#45 ·
Teraz sobie jeszcze uświadomiłem dlaczego ta droga jest tak bardzo ważna. Otóż ulica Mikołowska (DK 81) od Brynowa jest jedyną główną ulicą-drogą krajową w Katowicach która nie ma ujścia przed sobą, po prostu bezpośrednio wpada do śródmieścia Katowic na zupełnie do tego nie przygotowane drogi. Dlatego przedłużenie Stęślickiego po wybudowaniu DTŚ powinno być w następnej kolejności zbudowane. Na przykład nie ma takiej pilnej potrzeby żeby połączyć ul.Graniczną z Nowograniczną chociaż w tym przypadku niewiele do tego brakuje a będzie pełnić również podobną ważną rolę co ciąg ul.Stęślickiego czyli odciąży bezpośrednio centrum.

by skura said:
MOŻE Z MIKOŁOWSKIEJ OD STRONY POŁUDNIOWEJ WYPROWADZIC ESTAKADĘ NAD (BOKIEM) WĘZŁEM MIKOŁOWSKIM, POPROWADZENIE GO ŁUKIEM W STRONĘ JEDNOSTKI WOJSKOWEJ, NAD NIĄ LUB BOKIEM I DALEJ WZDŁUŻ TORÓW DO GRUNDMANA Z ODNOGĄ NA RACIBORSKĄ/KOZIELSKĄ .
Rzeczywiście to jest chyba jedyna rozsądna koncepcja doprowadzenia Stęślickiego w rejon ul.Mikołowskiej. Teraz jest kwestią jest to jak to połączenie się odbędzie albo tak jak w twoim rozwiązaniu pokazanym na mapce jest bezpośrednie połączenie Stęślickiego z Mikołowską z pominięciem węzła Mikołowskiego albo będzie podjęta jednak próba wykorzystania jednak bezpośrednio węzła Mikołowskiego (co jest jednak mniej prawdopodobne ze względu już i tak na bardzo duże skomplikowanie tego węzła)

by skura said:
ZE ZJAZDAMI Z NOWOMIKOŁOWSKIEJ NA A4 TEŻ NIE BYŁOBY PROBLEMÓW
Czyli jednak jakiś tam węzeł przewidujesz ;)
 
#46 · (Edited)
Racja-mała nieścisłość w moich postach odnośnie połączenia Stęślickiego z A4.
Jadąc od strony południa to taka droga miałaby połączenie z A4 dzięki obecnemu węzłowi czyli zjazdy istniejące z Mikołowskiej w kierunku Krakowa i Chorzowa (Wjazd na estakadę przypominałby rozwiązanie w Dębie tzn po łuku w lewo odbijałoby się na Stęślickiego a prosto jechałoby sie po starej Mikołowskiej do centrum i na zjazdy na A4.)
Od Strony północnej mogłoby się skończyć klasycznym zjazdem w stronę Chorzowa.
Gorzej byłoby ze zjazdem na A4 w stronę Krakowa. Musiałby być on wprowadzony na droge zbiorcza po ślimaku. Tam już i tam jest natłok zjazdów (z A4 na węzeł Mikołowski-centrum i Wisłę, z drogi zbiorczej wylot na Górnosląska i Kraków) co spowodowało by tłok, zamieszanie, liczne zmiany pasów przy szybkich predkościach!! A doliczcie sobie kolejny zjazd w tym miejscu :/
Ciężkei do zrezlizowania byłoby coś takiego jak na mapce na dole:
zjazd-ślimak-poprowadzony pod tą trasą, pod zjazdem z A4 od Chorzowa na Wisłe i włączenia w zjazd obecny z centrum na Kraków
 
#47 ·
Ale mnie bardziej interesuje czy byłaby możliwość wykorzystania Stęślickego przez samochody poruszając się A4. Sam doskonale obserwuje jak codziennie mają problemy samochody z A4 do włączenia się w Mikołowską w stronę centrum koło AWF.
 
#48 · (Edited)
to jest dobre pytanie!
coś takiego musałoby sie skończyć nowym węzłem. albo totalną przebudową obecnego węzła.

tylko pytanie czy jest sens łączyć te dwie drogi. Istniejąca Stęślickeigo odciążyłaby Mikołowską co spowodowałoby łatwiejsze poruszanie sie tą drogą.
Jezeli już to zjazd z A4 na Stęślickiego w kierunku N musiałby się znajdować gdzies na terenie jednostki Policji
 
#49 ·
O właśnie powinni też uwzględnić możliwość wykorzystania Stęślickiego przez samochody z A4 szczególnie od strony Krakowa. Byłaby to możliwość odciążenia Mikołowskiej przez samochody które by chciały się dostać w rejon np. ul. Sokolskiej i dalej Koszutki.
Mam nadzieję że w końcu przyjdzie pora na zrealizowanie tak ważnej drogi dla centrum Katowic :)
 
#50 · (Edited)
[Katowice] Remonty drog

Szykuje się przebudowa węzła murckowskiego

Wtorek, 24 maja 2005r.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad szykuje się do kompleksowej przebudowy węzła murckowskiego. Każdy kto choć raz w godzinach szczytu miał okazję przejechać samochodem przez węzeł wie, jaki korek się tam tworzy. Wszystko wskazuje na to, że udręka kierowców ma szansę się skończyć.

Pieniądze na ten cel już zostały zarezerwowane w planach inwestycyjnych katowickiego oddziału GDDKiA. – Przebudowa zwiększy przepustowość węzła. W tej chwili mamy przygotowany wstępny projekt, który jeszcze będzie uzgadniany i opiniowany, więc o szczegółach przebudowy i terminach prac za wcześnie jest mówić – twierdzi Sylwester Kasperek naczelnik Wydziału Autostrad w katowickim oddziale GDDKiA.
Coś jednak wiadomo. Tylko jedna pętla węzła (Kraków-Bielsko) ma pozostać w dotychczasowym kształcie. Do dyspozycji kierowców będzie więcej pasów jazdy.

– Koncepcja przebudowy zakłada, że ruch samochodowy, choć bez utrudnień się nie obejdzie, będzie utrzymany. Natomiast wiadukt nad Górnośląską nie będzie przebudowywany. W ubiegłym roku został gruntownie zmodernizowany i uczyniliśmy go częścią koncepcji przebudowy węzła – mówi Kasperek.
 
#52 ·
Swietnie. Chociaz ja bym to dal do watku o A4, albo do watku o inwestycjach drogowych w Katowicach, ale to taka techniczna uwaga.
PYTANIE: Dlaczego na stronie GDDKiA Katowice niczego o tym nie ma?
Jak by ktos mial cos wiecej na temat tej inwestycji to dawajcie.
 
#53 ·
sky's_the_limit said:
Szykuje się przebudowa węzła murckowskiego
...
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad szykuje się do kompleksowej przebudowy węzła murckowskiego. Każdy kto choć raz w godzinach szczytu miał okazję przejechać samochodem przez węzeł wie, jaki korek się tam tworzy. Wszystko wskazuje na to, że udręka kierowców ma szansę się skończyć.
Pieniądze na ten cel już zostały zarezerwowane w planach inwestycyjnych katowickiego oddziału GDDKiA. – Przebudowa zwiększy przepustowość węzła. W tej chwili mamy przygotowany wstępny projekt, który jeszcze będzie uzgadniany i opiniowany, więc o szczegółach przebudowy i terminach prac za wcześnie jest mówić – twierdzi Sylwester Kasperek naczelnik Wydziału Autostrad w katowickim oddziale GDDKiA..
Wreszcie!!! Szlag mnie trafia, gdy widzę codziennie co się dzieje przy zjeździe na Murckowską z A4... Makabra :(. Zbyt mała przepustowość węzła plus "inteligencja" polskich kierowców to mieszanka wybuchowa, niestety :(.

sky's_the_limit said:
Coś jednak wiadomo. Tylko jedna pętla węzła (Kraków-Bielsko) ma pozostać w dotychczasowym kształcie. Do dyspozycji kierowców będzie więcej pasów jazdy.
To akurat nic zaskakujacego, nawet rzekłbym oczywiste, bo jeśli ktoś jedzie od Krakowa w kierunku Tychów, Bielska, czy Cieszyna, to z A4 zjedzie 9km wcześniej na S1 na węźle Brzęczkowice, a nie na DK86 w węźle Murckowska.
 
#54 ·
Gazeta Wyborcza:
Powstanie zachodnia obwodnica Katowic

W ciągu najbliższych kilku lat powstanie obwodnica Katowic: ul. Bocheńskiego zostanie przedłużona do Kościuszki. Powinny wówczas zniknąć korki z Brynowskiej i Mikołowskiej w centrum.

Dwukierunkowa ul. Bocheńskiego kończy się dzisiaj przy skrzyżowaniu z wąską ul. Załęska Hałda. Kierowcy, którzy jadą w kierunku Wisły i Skoczowa, mają do wyboru: albo pojadą przez Ligotę i Piotrowice w stronę ul. Kościuszki, albo wybiorą drogę przez Brynów ulicami Mikołowską i Brynowską.

- Problem w tym, że wzdłuż drogi stoi dużo budynków. Musimy jakoś ulżyć mieszkańcom - mówi Józef Kocurek, wiceprezydent Katowic. Jego zdaniem nowa droga, która połączy Bocheńskiego z Kościuszki, spowoduje, że przez Brynów będzie jeździło o wiele mniej samochodów. Mają też zmniejszyć się korki na Kościuszki w centrum.

- Droga powstanie w ciągu najbliższych 10 lat, choć wszystko zależy od pieniędzy - mówi Kocurek. - Jednak będzie bardzo trudno wybrać dla niej miejsce. Chcemy, by miała dwa pasy ruchu w każdą stronę.

Jeden z pomysłów zakłada, że droga zacznie się przy skrzyżowaniu Kościuszki z Owsianą, a potem przetnie stare Panewniki. - Bez względu na to, którędy pobiegnie, nie będzie żadnych wyburzeń domów i wysiedleń. Nie poprowadzimy jej też między blokami - mówi Kocurek.
Fajnie, tylko co to znaczy w ciagu najblizszych 10 lat? Za 10, prawie 10, czy moze szybciej.
Ciekawe tez jak ja dokladnie puszcza.
Moze mozna by bylo skorzystac z planowanego kiedys korytarza pod A1, choc pewno nic juz z niego nie zostalo.
Jak ktos bedzie mial jakies mapy, plany, cokolwiek to wrzuccie to tutaj.
 
#55 ·
DJP said:
Gazeta Wyborcza:

Fajnie, tylko co to znaczy w ciagu najblizszych 10 lat? Za 10, prawie 10, czy moze szybciej.
Ciekawe tez jak ja dokladnie puszcza.
Moze mozna by bylo skorzystac z planowanego kiedys korytarza pod A1, choc pewno nic juz z niego nie zostalo.
Jak ktos bedzie mial jakies mapy, plany, cokolwiek to wrzuccie to tutaj.
TO BAAARDZO DOBRA WIADOMOŚĆ!!!

kiedyś miałem taką mapkę, z której wynikało, że Bocheńskiego ma być przedłużona do Kijowskiej (przechodziłaby lasem i wpadała przy garażach na Kokocińcu) nasępnie by szła śladem Kijowskiej, Medyków, Śląskiej, a za akademikami znowu przez las aż do Kościuszki, chyba jeszcze przed Owsianą. Ale tu piszą o odsunięciu tej drogi chyba dużo bardziej na zachód, skoro mowa o Panewnikach.

w stosunku do poprzedniego śladu A1 (też go tylko gdzieś widziałem nie mam takiej mapy) to ta planowana obecnie obwodnica poszłaby dokładnie pod kątem prostym, niestety. Nie za bardzo się da wykorzystać ten "stary" korytarz.

Właściwie to czemu tej obwodnicy nie zrobić w całości po starej A1?
 
#56 ·
Remontowa karuzela

Poniedziałek, 25 lipca 2005r.

Kolejny remont właśnie rozpoczął się w Katowicach – na DK 86. Chodzi o most na Brynicy, na granicy z Sosnowcem. Zamknięty jest już jeden pas ruchu (z Sosnowca w stronę Katowic), wszyscy kierowcy jadą tylko jedną stroną. Remont będzie trwał aż 14 miesięcy. Powód prac – fatalny stan nawierzchni. Trzeba ją i wyremontować podpory. Trzeba liczyć się ze sporymi korkami.
REKLAMA

Dziś rusza również kolejny etap budowy wiaduktu na ul. Sokolskiej. W związku z tym wyjazd z ronda w kierunku Chorzowa i Bytomia zostanie poprowadzony ukończonym właśnie odcinkiem jezdni serwisowej północnej. Ruch praktycznie się nie zmieni i ma odbywać się bez najmniejszych zakłóceń.
– Dotychczas samochody wyjeżdżały z ronda starym, zniszczonym odcinkiem ulicy Chorzowskiej – mówi Maciej Tomczak, inżynier-rezydent Drogowej Trasy Średnicowej SA. – Teraz znikną problemy z dziurawą jezdnią, bowiem oddana przez nas droga jest w doskonałym stanie. Natomiast wiadukt gotowy będzie w połowie listopada.

Kierowcy muszą liczyć się z tym, że na Chorzowskiej od dzisiaj trzeba jeździć inaczej. Fot. Arkadiusz Gola

W tym tygodniu uruchomiona zostanie również sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Olimpijskiej i Uniwersyteckiej. Ponadto, ukończony zostanie odcinek jezdni serwisowej północnej od bloków przy ulicy Uniwersyteckiej do ronda. Zmieni się zatem organizacja ruchu w tamtym rejonie.
– Od Sosnowca do Katowic będziemy teraz jeździć nową drogą. Ruch będzie znacznie płynniejszy – podkreśla Tomczak.

Jutro natomiast rozpocznie się remont nawierzchni skrzyżowania DK 11 (Obwodnica, ul. Korola) z Drogą Krajową nr 78 i ul. Bytomską. Zamknięty zostanie odcinek Obwodnicy, od Gliwickiej do Korola. Kawałek Obwodnicy będzie wyłączony z ruchu do końca sierpnia. Koniec wszystkich robót przewidziano na połowę listopada. Kierowcy muszą korzystać z objazdów. Jadący z Poznania w kierunku Katowic, Zawiercia i Częstochowy powinni kierować się na Obwodnicę, ul. Stefana Wyszyńskiego, Legionów i Bytomską. Podróżujący z Gliwic w kierunku Katowic, Zawiercia i Częstochowy: na Gliwicką, Legionów i Bytomską. Jadący z Katowic, Zawiecia i Częstochowy do Gliwic: Bytomską, Jana Sobieskiego i Opolską, a od strony Katowic, Zawiercia i Częstochowy do Poznania ulicami: Bytomską, Jana Sobieskiego i Opolską.
marcin zasada

(dn) - Dziennik Zachodni
 
#57 · (Edited)
W piątek jechałem S86 w okolicach remontowanego wiaduktu i korki były spore. No i za każdym razem widziałem jak to jeden Pan drugiemu Panu wjechał w... tył.
Trzeba poczekać aż kierowcy przyzwyczają się do tego, że za zakrętem można się natknąć na korek. A może wystarczyłoby gdyby drogowcy w odpowiedniej odległości ustwili stosowne znaki???
 
#60 ·
Wypowiem się nt A4 i przebudowy weżła Murckowska.
Jedziemy od kierunków:
-A4 na 86...główną przyczyna jest tutaj nie za mała liczba psaów, przeciez takie weżły są na berliner ringu (koniczyna) te same rozmiary, jedyna róznica tu łuki prowadzące na 86 które w polsce trzeba pokonywac 40 km\h taki mają profil, a tam spokojnie 60-70 km\h....tylko ze łuki sa daleko a koszmar dzieje sie wcześniej.
Główna przyczyną jest wyjazd z 3 stawów - kto pomysłał o tym \ albo nie popmyśłał wczesniej z magistraru żeby robić tak fatalny wyjazd na droge która bedzie autostrada tranzytowo-miejską (3stawy powstały dużo wczęsniej, o czym świadczy "za mały" parking i cyrki z wyjazdem w piątki, święta). Osoba jadąca z 3stawów i chcaća się wydostać na Krakó musi przebić się przez 3 pasy (włacznie ze swoim na którym jest) wszystko to na odcinku 200-300 metrów, inna jedzie na Sosnowiec (2pasy przecina), Jadący A4 zjeżdzają na Bielsko - tez 2 pasy przeciać lub Sosnowiec - 2 pasy tu an krótkim odcinku zachodzi zbyt dużó zmian pasów naraz. Powinien byc jedeyn wyjadz z 3 stawów na A4, drugi na 86 - nawet kosztem parku.
Od tej strony sam węzeł jest OK -w pełni autostradowy, s apasy do wyłączenia się z A4 - a jak się zapomni to można wrócić na A4.
-od 86 na A4....tutaj budowniczy nie przewidzieli natłoku i tego że to będzie wykorzystywane przez ruch lokalny - węzel powinien być na górnej kondygnacji taki sam jak na dolnej - czyli pełna koniczyna z rozjazdami 2 pasmowymi, z możliwościa powrotu na 86 i łagodnym łukiem. Łuk od A4 na 86 z Krakowa na KAtowice jest tak łagodny i szeroki że można pocinac 100 km\h - nawet TIRy tak jadą. Łuk na zjezdzie z 86 na A4 gdzie się tworzą takie korki jest straszni ścięty... Ni epozostaje nic innego jak dołożenie mostu przeznaczonego wyłącznie na rozjazd.
-A4 > 86 (Kraków - Katowice) nie ma sensu nic robić bo i tak tranzyt leci wcześniej na S1, pozatym ten łuk jest super.
-A4 > 86 Katowice - Tychy - jw łuk jest OK - nawet awionetka tam lądowała :D

Tak więc nawet moim zdanie dodanie 2-3 pasów nic nie zmieni na kierunku A4>86 Katowice - Sosnowiec jeżeli nei zrobi się porządku z 3stawami.
 
Top