SkyscraperCity Forum banner

[S6] Trasa Kaszubska (Bożepole Wielkie - Gdynia)

5M views 13K replies 690 participants last post by  Tomasz66 
#1 · (Edited)
#3,522 ·
Dziś:

W najbliższą sobotę (22.02.2020 r.) będą wycinane drzewa w bezpośrednio przylegające do łącznicy węzła Gdynia Wielki Kack (relacja z Gdyni Chyloni na ul. Chwaszczyńską). W związku z tym łącznica zostanie zamknięta w godz. 7-17. Objazd zostanie poprowadzony przez w. Gdańsk Osowa.

Oznacza to, że obwodnica nie będzie zwężona, ale nie będzie można zjechać węzłem na Chwaszczyno, jadąc w stronę Gdańska
 
#3,524 ·
^^ ponoć tablica z informacją stała na zjeździe od kilku dni, wiec zainteresowani raczej byli poinformowani :)

W drugiej połowie tego tygodnia sporo sprzętu pracowało przy Nowowiczlinskiej. Dziś jednak nikogo nie ma. Zakładam, że z braku zimy wykonawca nadgonił harmonogram. Ciekawy jestem, czy ten nowy zjazd z OT w tym miejscu będzie regulowany sygnalizacją świetlną. Nie potrafię tego wyczytać z dostępnych planów w PDFach.
 
#3,526 ·
Czy ma ktoś linka do projektu jak ostatecznie będą wyglądały te dwa duże węzły drogowe?
Ten z Obwodnicą Trójmiasta i przyszłą Obwodnicą Metropolitalną.
Mój amatorski schemat węzła Wielki Kack: https://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=166139438&postcount=3426
Do węzła Chwaszczyno jeszcze nie mam schematu, może uda się zrobić w ciągu następnych dwóch tygodni. Póki co musisz patrzeć na dostępną dokumentację na stronie nadzoru: http://www.s6szemud-gdynia.pl/arkusze
 
#3,527 ·
#3,528 ·
W związku z tym konieczne będzie zwężenie dwupasmowej drogi do jednego pasa ruchu, co na pewno będzie wpływało na przejezdność Obwodnicy Trójmiasta. Te prace i utrudnienia potrwają około tygodnia.
No to oby tym razem bez osunięć, bo jakby miał zostać jeden pas na dłużej, albo całkiem by musieli zamknąć OT między Osową a Chwarznem, to ja nawet nie chcę myśleć jaki paraliż czeka trójmiasto.
 
#3,533 ·
A co to za miejsce? Tak wygolili z roślinności że już trudno rozpoznać. :)
 
  • Like
Reactions: GD 2233J
#3,537 · (Edited)
A co to za miejsce? Tak wygolili z roślinności że już trudno rozpoznać. :)
Wiadukt, Źródło Marii.
To miejsce


^^ WD-106

@GD a jak ty tam wlazłeś? :) Dronem latałeś?
Pytanie miałbym do postępów wymiany gruntów na wysokości Klimawentu, długo im tam to zajmuje. Widać tam postępy ?
Wszystko na nogach ;)
 
#3,538 ·
Przekładanie linii- tej, o której pisał MT, żebym się nie przyzwyczajał:)


Kto by pomyślał, że jeszcze miesiąc temu tu mieszkali ludzie:lol:
A wielu ludzi ma przekonanie, że te wszystkie domy wyburzyli w tydzień:nuts:


"Hondy" już nie ma


Co oni tam zalewają?








Tu na razie cisza


Ten jasny słup to już ten nowy?


Nie, jeszcze nie zalewali;)


Blisko


 
#3,540 ·
Pytanie miałbym do postępów wymiany gruntów na wysokości Klimawentu, długo im tam to zajmuje. Widać tam postępy ?
Część zasypali, część kopią głębiej. Nie wiem czy tam jakieś torfowisko nie było, lub coś podobnego. Nawet ta część którą zasypali już wydawała się wciąż mocno mokra, ale może to złudzenie przez brak roślinności i gładkie dno zbiornika który tam był. W kazdym razie część już się schowała.
 
Top