SkyscraperCity Forum banner

[S6] Trasa Kaszubska (Bożepole Wielkie - Gdynia)

5M views 13K replies 690 participants last post by  Tomasz66 
#1 · (Edited)
#25 ·
W Radio Gdańsk dyrektor gdańskiego GDDKiA powiedział, że NAJWCZEŚNIEJ w 2012 roku ruszy budowa Trasy Lęborskiej (Kaszubskiej).
http://www.mrr.gov.pl/NR/rdonlyres/...703E/28561/lista_duzych_projektow_pois_v2.pdf
Oś priorytetowa VIII Bezpieczeństwo transportu i krajowe sieci transportowe (od pozycji 198 do 209).
Nie będę wskazywał palcem komu to zawdzięczamy i dlaczego?
Być może rezygnacja z konkursów na rzecz listy indykatywnej była dobrym pomysłem. Ale zdecydowanie nie w Polsce.
 
#27 ·
[S6] Gdynia - Lębork: Trasa Lęborska / Kaszubska [planowana]

www.nowedrogikrajowe.pl

Nowe warianty trasy S6
2007-03-29

Dnia 29.03.2007 w siedzibie GDDKiA O/Gdańsk miała miejsce narada, na której zapoznano przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego, Urzędów Miejskich Gdańska i Gdyni oraz Urzędu Miasta i Gminy Żukowo i Urzędu Gminy Szemud z nowymi propozycjami poprowadzenia trasy S6 od miejscowości Bojano do węzła "Wielki Kack" w Gdyni.

Po przedstawieniu dwóch wariantów nowego przebiegu trasy S6 i w wyniku dyskusji ustalono, iż w najbliższym czasie wszystkie zainteresowane samorządy przekażą, do GDDKiA O/Gdańsk, opinie odnośnie zaprezentowanych rozwiązań.

Jednocześnie na naradzie poinformowano iż w dniach 31.03.2007 i 01.04.2007 przeprowadzone zostanie badanie ankietowe wśród osób mieszkających na obszarze objętym planowanymi wariantami trasy S6.

Badanie zostanie przeprowadzone na próbie losowo wybranych mieszkańców tego obszaru.

Natomiast w dniach 2, 3, 4 kwietnia 2007 roku przeprowadzone zostaną konsultacje społeczne dotyczące tych nowych wariantów.



Konsultacje odbędą się:

Chwaszczyno 2 kwietnia 2007 godz. 17.00, Zespół Szkół Publicznego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej przy ul. Mickiewicza 16

Dobrzewino-Karczemki 3 kwietnia 2007 godz. 17.00, Szkoła Podstawowa w Dobrzewinie-Karczemkach

Gdynia Dąbrowa 4 kwietnia 2007 godz. 17.00, Gimanazjum nr 19, ul. Nagietkowa 73


Podczas spotkań zostaną przedstawione nowe warianty przebiegu trasy S6, udzielone zostaną wyjaśnienia oraz zebrane zostaną opinie i uwagi uczestników.

GDDKiA O/Gdańsk oraz konsorcjum firm PROFIL i BIK serdecznie zaprasza do uczestnictwa w tych spotkaniach.

Celem umożliwienia przygotowania się do spotkań zachęcamy do zapoznania się z zamieszczoną poniżej mapą, na której pokazano łącznie oba warianty przebiegu trasy S6.
mapka jpg

mapka pdf
 
#29 ·
^^ Jak to rozumieć? Zrezygnowano z dociągnięcia Trasy Lęborskiej do węzła w Osowie? Ul. Chwaszczyńska przejmie rolę TL?
Gdyby tak się to miało tak skończyć to oznaczałoby to , że lobby mieszkańców Osowej nie chcących TL u siebie dopięło swego :)
 
#30 ·
Mam wrażenie, że zwykła koniczynka w Kacku tego nie wytrzyma. Nakładające się potoki Gdynia-Gdańsk, Gdynia-Kaszuby i Gdańsk-Lębork spowodują, że pod wiaduktem będzie wieczny korek. Powinni przyjąć rozwiązanie przynajmniej analogiczne do tego, jaki zaplanowano dla węzła WZ z obwodnicą.
 
#32 ·
Mnie się wydaje, że to nawet nienajgorszy pomysł. Chwaszczyńska na tym odcinku praktycznie nie dotyka terenów mieszkalnych, piękne 2x2 chyba nawet z rezerwą no i w 3/4 gotowy węzeł.
Wariant praktyczny po prostu.

W sumie jedyny minus to dłuższy kawałek jazdy OT.

Pamiętam ze 4 lata temu jak miałem praktyki w UM to widziałem w Urbanistyce mapki z projektem - wtedy TL miała mieć nowy węzeł za Dąbrową, ale widać z tego zupełnie zrezygnowano.

Koniczynka może i to wytrzyma, jeśli zrobi się łącznice 2 pasmowe na kieruku Gdańsk-Lębork i jakoś sensownie zreorganizuje światła na dole.
 
#33 ·
no wlasnie, ale czy powaznie zrezygnowano z Osowy?
czy po prostu to tylko taka mylna alternatywa.
w porownaniu z poprzednia propozycja jest to spore nadrabianie drogi, i dodalbym do tego niefortunne wrzucanie ruchu bardziej w strone centrum.
co Wy myslicie?
zolty- obecny wariant
czerwony - poprzedni ( oczywiscie wszystko od reki bez glebszych analiz- tylko pogladowo)

 
#35 ·
eh, żeby mieć jakieś dojście do prawdziwych zamiarów decydentów. Wtedy można by było pogadać sobie , jak to miejsce poprzerabiać, by ten zwiększony ruch przyjęło. A tak, to trochę błądzimy w (we?) mgle niewiedzy.
 
#37 ·
Rozumiem to tak, że wariant Chwaszczyńskiej to nowy wariant do analizy. Jednak poprzednie dalej są rozpatrywane.
W sumie to nie mam nic przeciwko temu, aby Chwaszczyńska była ekspresowa. Najlepiej aż do Żukowa. Tylko dlaczego w krawężnikach i Vmax=60 km/h?
Natomiast, gdyby wariant przez Osowę upadł to garstka krzykaczy z ulicy Komandorskiej zrobiłaby dobrze całej reszcie mieszkańców Osowej. Przynajmniej myślę, że cała reszta nie miałaby nic przeciwko, gdyby ruch z ulicy Kielnieńskiej przenieść na S6.
 
#38 ·
Mnie się wydaje, że to nawet nienajgorszy pomysł. Chwaszczyńska na tym odcinku praktycznie nie dotyka terenów mieszkalnych, piękne 2x2 chyba nawet z rezerwą no i w 3/4 gotowy węzeł.
Wariant praktyczny po prostu.

W sumie jedyny minus to dłuższy kawałek jazdy OT.

Pamiętam ze 4 lata temu jak miałem praktyki w UM to widziałem w Urbanistyce mapki z projektem - wtedy TL miała mieć nowy węzeł za Dąbrową, ale widać z tego zupełnie zrezygnowano.

Koniczynka może i to wytrzyma, jeśli zrobi się łącznice 2 pasmowe na kieruku Gdańsk-Lębork i jakoś sensownie zreorganizuje światła na dole.
Z mapki wynika, że tam jest planowane 2x3. Obecny węzeł to zaledwie 1/2 koniczynki, jeśli się zliczy wszystkie łącznice. A na porządnym węźle, to nie powinno być żadnych świateł i ruch powinien być płynny.


no wlasnie, ale czy powaznie zrezygnowano z Osowy?
czy po prostu to tylko taka mylna alternatywa.
w porownaniu z poprzednia propozycja jest to spore nadrabianie drogi, i dodalbym do tego niefortunne wrzucanie ruchu bardziej w strone centrum.
co Wy myslicie?
zolty- obecny wariant
czerwony - poprzedni ( oczywiscie wszystko od reki bez glebszych analiz- tylko pogladowo)
Nadrabia się jakieś 3,5 km. To nie tak wiele, szczególnie dla tranzytu. Jeżeli by dobrze rozwiązano węzeł, to myślę, że to "zbliżenie do centrum" nie byłoby odczuwalne.


Rozumiem to tak, że wariant Chwaszczyńskiej to nowy wariant do analizy. Jednak poprzednie dalej są rozpatrywane.
W sumie to nie mam nic przeciwko temu, aby Chwaszczyńska była ekspresowa. Najlepiej aż do Żukowa. Tylko dlaczego w krawężnikach i Vmax=60 km/h?
Natomiast, gdyby wariant przez Osowę upadł to garstka krzykaczy z ulicy Komandorskiej zrobiłaby dobrze całej reszcie mieszkańców Osowej. Przynajmniej myślę, że cała reszta nie miałaby nic przeciwko, gdyby ruch z ulicy Kielnieńskiej przenieść na S6.
Z mapki wynika (chyba), że Vmax=80km/h.
 
Top