SkyscraperCity Forum banner
Status
Not open for further replies.

[A1] Częstochowa Północ (z węzłem) - Pyrzowice

4M views 7K replies 654 participants last post by  Kemo 
#1 · (Edited by Moderator)
[A1] Stryków (bez węzła) - Tuszyn

[A1] Tuszyn - Częstochowa


Źródło: GDDKiA


Odcinek F - węzeł Rząsawa (z węzłem) – węzeł Blachownia (z węzłem) (długość odcinka ok. 20,3 km od km 417+530 do km 437+800), w budowie, wykonawca Salini - ZiZ
Odcinek G – węzeł Blachownia (bez węzła) – węzeł Zawodzie (z węzłem) (długość odcinka 4,7 km od km 437+800 do km 442+500), w budowie od 31.08.2015, wykonawca Berger Bau - ZiZ

Odcinek H – węzeł Zawodzie (bez węzła) – węzeł Woźniki (z węzłem) (długość odcinka 16,7 km od km 442+500 do km 459+200), po kontroli w UZP, czeka na zawarcie um. (oficjalnie)
Odcinek I - węzeł Woźniki (bez węzła) – węzeł Pyrzowice (bez węzła) (długość odcinka ok. 15,2 km od km 459+200 do km 474+350), w budowie od 26.08.2015, wykonawca Strabag

odcinek F, G, H, I: 2 x 2 pasy ruchu z rezerwą na trzeci pas ruchu wewnątrz pasa rozdziału

przekrój poprzeczny:
szerokość pasa ruchu: 3,75 m
prędkość projektowa: 120 km/h
nośność: 115 kN/oś

Strony nadzoru :

a1.wozniki-pyrzowice.pl

a1.zawodzie-wozniki.pl

www.a1-rzasawa-blachownia.pl

www.a1-blachownia-zawodzie.pl

Graficzne zestawienie wykonawców poszczególnych odcinków :

 
See less See more
1
#42 ·
Robili jeden z odcinków S3 Szczecin-Gorzów.
 
#45 ·
TZN, że to już koniec 20-30% oszczędności na przetargach?
Koniec może nie, ale rozjazd będzie coraz mniejszy, a i coraz częściej mogą trafiać się ceny wyższe od kosztorysowych. Gdaka wykonuje kosztorysy na podstawie cen z poprzednich kilku lat. Jeżeli w ostatniej pięciolatce ceny były w dołku, to i kosztorys w nowych przetargach jest niski.

Gdyby jednak porównać ceny za kilometr z tymi, które uzyskiwane były 7 lat temu, to i tak te obecne mogą okazać się sporo niższe, pomimo przeskoczenia kosztorysu inwestorskiego.

Faktycznie trzeba dołożyć kilkanaście milionów podczas gdy zaoszczędzone jest koło 6 MLD na innych przetargach ;)
Na dziś ta kwota oscyluje już w okolicah 7 mld ;)
Hola hola, wstrzymajcie się z doliczaniem tego tureckiego miliarda.
 
#48 ·
Wow gratuluję i cieszę się, że firma z mojego rodzinnego miasta wygrała taki przetarg :cheers:

Berger Bau znana jest raczej tylko we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku, ostatnio nie mieli jakichś spektakularnych kontraktów, ale jest to oddział niemieckiej firmy która ma oddział specjalizujący się w nawierzchniach betonowych, więc jest duża nadzieja że chociaż na niecałych 5 km nawierzchnia będzie równa jak stół ;)
 
Status
Not open for further replies.
You have insufficient privileges to reply here.
Top