SkyscraperCity Forum banner
Status
Not open for further replies.

[A1] Częstochowa Północ (z węzłem) - Pyrzowice

4M views 7K replies 654 participants last post by  Kemo 
#1 · (Edited by Moderator)
[A1] Stryków (bez węzła) - Tuszyn

[A1] Tuszyn - Częstochowa


Źródło: GDDKiA


Odcinek F - węzeł Rząsawa (z węzłem) – węzeł Blachownia (z węzłem) (długość odcinka ok. 20,3 km od km 417+530 do km 437+800), w budowie, wykonawca Salini - ZiZ
Odcinek G – węzeł Blachownia (bez węzła) – węzeł Zawodzie (z węzłem) (długość odcinka 4,7 km od km 437+800 do km 442+500), w budowie od 31.08.2015, wykonawca Berger Bau - ZiZ

Odcinek H – węzeł Zawodzie (bez węzła) – węzeł Woźniki (z węzłem) (długość odcinka 16,7 km od km 442+500 do km 459+200), po kontroli w UZP, czeka na zawarcie um. (oficjalnie)
Odcinek I - węzeł Woźniki (bez węzła) – węzeł Pyrzowice (bez węzła) (długość odcinka ok. 15,2 km od km 459+200 do km 474+350), w budowie od 26.08.2015, wykonawca Strabag

odcinek F, G, H, I: 2 x 2 pasy ruchu z rezerwą na trzeci pas ruchu wewnątrz pasa rozdziału

przekrój poprzeczny:
szerokość pasa ruchu: 3,75 m
prędkość projektowa: 120 km/h
nośność: 115 kN/oś

Strony nadzoru :

a1.wozniki-pyrzowice.pl

a1.zawodzie-wozniki.pl

www.a1-rzasawa-blachownia.pl

www.a1-blachownia-zawodzie.pl

Graficzne zestawienie wykonawców poszczególnych odcinków :

 
See less See more
1
#6,183 ·
WK-373 to w zasadzie dwa osobne obiekty, które będą tworzyć rondo:

1 część - WYJAZD


2 część - WJAZD


W górę Częstochowa, w dół Opole, w prawo węzeł Częstochowa Blachownia:

 
#6,186 · (Edited)
Prawdopodobnie ze względu na stanowisko kontroli na PPO Godów :

Na czas kontroli, na autostradzie A1 zjazd z autostrady będzie możliwy dopiero na węźle Mszana. Wyjazd w kierunku na północ na węźle Gorzyce nie będzie możliwy.
ZRÓDŁO

Mowa jest w artykule o kierunku północnym , dlaczego zamknięto zjazd w kierunku południowym na w. Gorzyce, nie widzę logicznego wytłumaczenia.
 
#6,187 ·
Dzisiaj przebiegłem od WD-355 Wierzchowisko do WA-370 Łojki/Wyrazów.
Na autostradzie dość mały ruch, głównie "spożywcze ciężarówki/zestawy".

bramownica węzła Częstochowa Północ - 31 w stronę północy (Wierzchowisko)


ekrany przed WD-356 w Wierzchowisku


nie ma śladu po bazie Budpolu przy WD-358


WD-361 węzeł Częstochowa Jasna Góra - 32


Szarlejka WA-363


Pomiędzy WA-365 i WD-366


Mop Gorzelnia lub Gorzelanka?


Łojki przed WA-370
 
#6,188 ·
#6,191 · (Edited)
^^
Do zrealizowania pozostaną prace wykończeniowe na węzłach Częstochowa Blachownia, Częstochowa Jasna Góra oraz Częstochowa Północ. Niezbędne będzie również dokończenie budowy obiektu WA-352 (jezdnia lewa) na linią kolejową nr 146 oraz urządzeń ochrony środowiska. Budowa: dróg serwisowych i dróg technologicznych, MOP I Gorzelanka Wschód i Zachód wraz z układem drogowym, MOP III Wierzchowisko Wschód i Zachód wraz z układem drogowym, Obwód Utrzymania Autostrady Lgota wraz z układem drogowym. Oświetlenia: węzłów, MOP-ów i OUA, dokończenie przebudowy urządzeń obcych (kolizje). Wykonanie całego zakresu robót melioracyjnych, prac wykończeniowych w asortymentach robót drogowych, mostowych, branżowych oraz zieleni. Ostatnim elementem będzie wykonanie i wprowadzenie docelowej organizacji ruchu.
https://www.gddkia.gov.pl/pl/a/3655...przeciwolsnieniowych-na-obwodnicy-Czestochowy
Zestawienie nadal aktualne, oczywiście pomijając oświetlenie węzłów.
Czyli finał przy pomyślnych wiatrach w 2021r.
 
#6,197 · (Edited)
postęp prac przy zjeździe "Częstochowa Blachownia"
60597
wykonali chodnik i podbudowę


poniżej kilka zdjęć z postępu w montażu ekranów dźwiękochłonnych. Jechałem w kierunku na Łódź.
60600

60603

60604

60608

60610
60612


Zdjęcia są mniej więcej od zjazdu "Częstochowa Blachownia" do zjazdu "Częstochowa Jasna góra" w okolicach miejscowości Łojki.
 
Status
Not open for further replies.
You have insufficient privileges to reply here.
Top