SkyscraperCity Forum banner
Status
Not open for further replies.

[A1] Częstochowa Północ (z węzłem) - Pyrzowice

4M views 7K replies 654 participants last post by  Kemo 
#1 · (Edited by Moderator)
[A1] Stryków (bez węzła) - Tuszyn

[A1] Tuszyn - Częstochowa


Źródło: GDDKiA


Odcinek F - węzeł Rząsawa (z węzłem) – węzeł Blachownia (z węzłem) (długość odcinka ok. 20,3 km od km 417+530 do km 437+800), w budowie, wykonawca Salini - ZiZ
Odcinek G – węzeł Blachownia (bez węzła) – węzeł Zawodzie (z węzłem) (długość odcinka 4,7 km od km 437+800 do km 442+500), w budowie od 31.08.2015, wykonawca Berger Bau - ZiZ

Odcinek H – węzeł Zawodzie (bez węzła) – węzeł Woźniki (z węzłem) (długość odcinka 16,7 km od km 442+500 do km 459+200), po kontroli w UZP, czeka na zawarcie um. (oficjalnie)
Odcinek I - węzeł Woźniki (bez węzła) – węzeł Pyrzowice (bez węzła) (długość odcinka ok. 15,2 km od km 459+200 do km 474+350), w budowie od 26.08.2015, wykonawca Strabag

odcinek F, G, H, I: 2 x 2 pasy ruchu z rezerwą na trzeci pas ruchu wewnątrz pasa rozdziału

przekrój poprzeczny:
szerokość pasa ruchu: 3,75 m
prędkość projektowa: 120 km/h
nośność: 115 kN/oś

Strony nadzoru :

a1.wozniki-pyrzowice.pl

a1.zawodzie-wozniki.pl

www.a1-rzasawa-blachownia.pl

www.a1-blachownia-zawodzie.pl

Graficzne zestawienie wykonawców poszczególnych odcinków :

 
See less See more
1
#87 ·
#92 ·
jeśli nie będzie odwołań to umowę podpiszą gdzieś za 1,5-2 miesięcy+ 1 miesiąc na wejście na plac budowy i wychodzi tak jak michalzbrzezin pisze- początek sierpnia.
Jak będą to się wszystko opóżni nawet od miesiąca do kilku. Kontrola UZP jest po zakończeniu kwestii odwołań
 
#93 · (Edited)
zmiana terminu przetargu A-1 Tuszyn-Pyrzowice odc. F - aktualny termin to 29.05.2015.
Dziś nie było odpowiedzi, więc może jest już to termin ostateczny - jeżeli odpowiedzą na resztę pytań do 24.05.2019.

24.05.2015 wypada w niedzielę - czy w tej sytuacji muszą odpowiedzieć do 22.05.2015 by nie zmieniać terminu?
Jeśli ostatni dzień terminu wypada w dzień ustawowo wolny od pracy, to ostatnim dniem dla dochowania terminu jest kolejny dzień roboczy po dniu wolnym.
A jak sprawa ma się w przypadku złożenia odwołania z tytułu zbyt niskiej oferty cenowej przez inne firmy biorące udział w przetargu? Jeżeli dobrze pamiętam to najbliższe 2 tygodnie będą o tym decydowały, a później dopiero papiery trafiają do UZP. Mam rację czy mylę się?
Papiery (dokumentacja) przetargowa jest wysyłana przez Zamawiającego do UZP niezależnie od zastosowania przez strony środków odwoławczych. UZP po wpływnięciu owej dokumentacji wszczyna postępowanie kontrolne. W przypadku złożenia odwołania przez jedną ze stron postępowania przetargowego, kontrola w UZP jest wstrzymywana, do czasu uprawomocnienia się wyroku w sprawie odwołania (bądź skargi). Wtedy dopiero UZP odwiesza postępowania kontrolne i je dokańcza ;)
 
#94 ·
Coś zaczyna się już dziać odnośnie budowy czy też jakiegoś przygotowania do niej, mianowicie chodzi o odcinek I w tym miejscu 50°31'19.9"N 19°04'03.4"E. Stoją kontenery, wykarczowany las do zera, ziemia przykryta wykładziną, nie wiem dokładnie co tam robią ale wygląda to na wiercenie czy też wbijanie czegoś (?) nie jestem w stanie dokładnie orzec.
 
#96 ·
Fajna mapka.

Znamy już trzech z czterech wykonawców "częstochowskiego" odcinka autostrady A1. Pod koniec miesiąca wyłoniony zostanie ostatni z nich, który wykona prace między Rząsawami a Blachownią. Cały odcinek do Pyrzowic zostanie wykonany z betonu, który jest znacznie bardziej wytrzymały niż asfalt.
Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu prenumeraty cyfrowej
Pozostało już tylko rozstrzygnąć przetarg na budowę odcinka F między Rząsawami a Blachownią. Fragment autostrady A1 między węzłami Rząsawy i Blachownią jest najdłuższy, ma ponad 20 km. Jak informuje katowicki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, wykonawca ma zostać wyłoniony pod koniec miesiąca. Zwycięzca przetargu będzie musiał sam wykonać projekt budowlany.

GDDiKA wyłoniła już wykonawców trzech pozostałych odcinków autostrady A1 między Częstochową a Pyrzowicami. Odcinek G pomiędzy węzłem Blachownia (bez węzła) a węzłem Zawodzie (z węzłem) wykona prawdopodobnie polsko-niemieckie konsorcjum Berger Bau, Odcinek G o długości 4,7 km zostanie wykonany w formule zaprojektuj i zbuduj, co oznacza, że wykonawca musi sam wykonać prace projektowe. Odcinki, na które już wcześniej został rozstrzygnięty przetarg, czyli H oraz I, będą wykonane w formule zbuduj.

Odcinek, na który właśnie wyłoniono wykonawcę, będzie najkrótszy ze wszystkich. W związku z tym kwota wykonania będzie najniższa. Berger Bau złożyło ofertę opiewającą na ponad 219 mln zł (węzły H oraz I będą kolejno kosztować 532 mln i 609 mln zł). Suma zaproponowana przez Berger Bau i tak przewyższa kwotę zaproponowaną przez inwestora, czyli GDDiK, bowiem wynosiła ona niecałe 200 mln zł.

Najlepszą ofertę na budowę odcinka H z Dźbowa do Woźnik złożyła firma Intercor i to ona najprawdopodobniej go wykona. Fragment autostrady A1 z Woźnik do Pyrzowic oznaczony jako I, ma wybudować Strabag.

Całość autostrady A1 między Częstochową a Pyrzowicami będzie wykonana z betonu, który jest znacznie trwalszy niż asfalt.

Mimo że znamy już trzech z czterech wykonawców, to GDDiKA nie podpisała jeszcze z nimi umów. Od tego momentu firmy, które wygrały przetargi na odcinki H oraz I, będą miały 30 miesięcy na wykonanie robót. Odcinki F oraz G będą miały być skończone w przeciągu 33 miesięcy. Okres jest dłuższy ze względu na wykonanie prac projektowych. W tej chwili GDDiKA nie jest w stanie podać konkretniej daty podpisania umów z wykonawcami. - Na pewno będzie to w tym roku - słyszymy w katowickim oddziale dyrekcji.
http://czestochowa.gazeta.pl/czesto...aja_poznamy_wykonawce_ostatniego_odcinka.html
 
#97 · (Edited)
Coś zaczyna się już dziać odnośnie budowy czy też jakiegoś przygotowania do niej, mianowicie chodzi o odcinek I w tym miejscu 50°31'19.9"N 19°04'03.4"E. Stoją kontenery, wykarczowany las do zera, ziemia przykryta wykładziną, nie wiem dokładnie co tam robią ale wygląda to na wiercenie czy też wbijanie czegoś (?) nie jestem w stanie dokładnie orzec.
Przejeżdżałem kilka razy. Wygląda mi to na maszt telefonii komórkowej (jest to jakieś 150 metrów od terenu wykarczowanego pod autostradę).
 
#98 ·
Status
Not open for further replies.
You have insufficient privileges to reply here.
Top