SkyscraperCity Forum banner

[S14] Zachodnia Obwodnica Łodzi [drogi dojazdowe = osobny wątek]

4M views 11K replies 720 participants last post by  Daggy97 
#1 · (Edited by Moderator)
Ściągnałem PDFa z strony gddkia i przerobiłem według danych które mam:

ps. Po otwarciu obrazka w nowej karcie powinna być cała rozdzielczość.

https://i.imgur.com/DvGKnnA.gif

Zachodnia obwodnica Łodzi:
Przebieg (bardzo duża mapa): http://www.s14-slowik-lublinek.pl/files/oz/orient.jpg


---------------
Obwodnica Pabianic:

Sztywny termin zakonczenia budowy: 30/11/2011
^^

Wyciąg z ogłoszenia o przetargu na obwodnicę Pabianic:

Obiekty inżynierskie w ciągu DK14 bis i S14 objęte zamówieniem:
- Wiadukt WS1 w ciągu DK 14 BIS w km 61+764,42 na węźle „Ruda”;
- Wiadukt WD2 w ciągu ul. Rypułtowickiej w km 64+840,20 DK 14 BIS;
- Most MS3 w ciągu DK 14 BIS w km 65+695,55 nad rzeką Dobrzynką;
- Wiadukt WS4 w ciągu DK 14 BIS w km 66+435,49 nad linią kolejową relacji Łódź Kaliska – Tulpice;
- Wiadukt WD6 w ciągu drogi gminnej w km 67+335,69 S14;
- Wiadukt WD7 w ciągu drogi powiatowej w km 68+595,74 S14;
- Wiadukt WD8 w ciągu ul. Lutomierskiej w km 69+003,24 S14;
- Wiadukt WD9 w ciągu drogi gminnej w km 70+209,51 S14;
- Wiadukt WD10 w ciągu drogi powiatowej w km 71+485,66 S14;
- Wiadukt WD11 w ciągu drogi powiatowej w km 72+485,13 S14;
- Przejście PZ12 dla zwierząt nad obwodnicą Pabianic w km 73+462,00 S14;
- Wiadukt WD13 w ciągu drogi gminnej w km 74+673,01 S14;
- Wiadukt WS14 w ciągu S14 w km 76+142,20 oraz obiektów WD-14A i WD-14B w ciągu łącznic nr 17 i 18, nad
linią kolejową relacji Łódź Kaliska – Tulpice;

nałożyłem te obiekty na mapkę, żeby mniej więcej zobrazować co gdzie będzie (pod WD5 kryje się tzw węzeł "lublinek" łączący DK14-bis z S14:


Żródło: http://s14n.republika.pl/


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------





Wiekszość materiałów pochodzi ze strony http://www.lodzkie.autostrady.prv.pl, tam tez można znaleść dokładniesze opisy i wiecej mapek.




Pojawily sie nowe dokladniejsze mapki przebiegu zachodniej obwodnicy Łodzi.

Dla przypomnienia - mapka pogladowa pokazujaca obwodnice Łodzi:




Najwczesniej, juz w polowie roku oddana zostanie autostrada A2, biegnąca na północ od Łodzi, w latach 2008-2010 powinna zostac ukonczona autostrada A1 (na wschod od Łodzi)

Nieco pozniej pojawią się S8 - obwodnica poludniowa oraz S14 - obwodnica zachodnia.

Droga ekspresowa - S14, zachodnia obwodnica Łodzi

pierwsza mapka pokazuje połączenie dróg S14 z A2. Bedzie to jednoczenisnie dojazd doltniska Lublinek.


poniżej znajdują się wybrane powiekszenia (numerki z mapy powyzej)

Wezeł "Emilia" (1)


Wezeł "Zgierz - Lućmierz" (3)


Przebieg obwodnic na wysokosci Zgierza (4)


Wezły "Zgierz-Aleksandrów" i "Łódź - Północ" (5)


Wezeł "Łódź - Teofilów" (6)


Węzeł "Aleksandrów - Konstantynów" (9)


wezeł "Retkinia" (10)


Wezel "Retkinia" (11)

mapka pokazujaca dojazd do Lotniska Lublinek. (10a)


wezeł "Łódź Południe" (12)


Realizacja z podzialem na etapy:


Fantastyczne zdjęcia bebe.2006 :eek:kay:

Pozwoliłem sobie na mały retusz jednego z tych zdjęć (porawienie kontrastu i koloru, tak by był lepszy widok) oraz zaznaczenie na nim wszystkich najważniejszych obiektów na trasie S14 i S14bis. Mam nadzieję, że autor nie będzie miał mi tego za złe :)

 
See less See more
6
#21 ·
#22 ·
ja bym sie jednak trzymal swojej wersji "Sektorowy Program Operacyjny". Pojecie to jest scisle zwiazane z finansowaniem inwestycji infrastrukturalnych z Unii Europejskiej i mysle ze w tym projekcie moglo byc to wyszczegolnione, ktory odcinek za jakie mniej wiecej pieniadze bedzie budowany.... Takie sa moje domysly,

Rowniez nie mam sie do czego przyczepic, ale tez nie ciesze sie... 10 lat to kawal zycia i smieszne jest mowienie o terminach typu 2015 skoro kawalek autostrady A2 (dluzszy niz cala S14) wybudowano w poltora roku...
 
#23 ·
hej75 said:
ja bym sie jednak trzymal swojej wersji "Sektorowy Program Operacyjny". Pojecie to jest scisle zwiazane z finansowaniem inwestycji infrastrukturalnych z Unii Europejskiej i mysle ze w tym projekcie moglo byc to wyszczegolnione, ktory odcinek za jakie mniej wiecej pieniadze bedzie budowany....
Jak zwrócisz uwagę na kształt tego węzła to bedzie wszystko jasne .....
SPO = Stanowisko Poboru Opłat ....

Jaracz said:
No wlasnie. Poza tym ja bym nie byl taki pewny, co do tego skrotu - zwykle uzywalo sie PPO - Punkt Poboru Oplat, a nie Stanowisko.. Wiec moze jednak skrot ten znaczy co innego?;) Bo jakos nie widze mozliwosci pobierania oplat na drodze ekspresowej (ktora jest w dodatku obwodnica)..

pozdr!
O ile się nie mylę to:
PPO - jest na autostradzie (bramki bezpośrednio w ciągu autostrady np. Balice))
SPO - na wjazdach na autostardę ... (bramki na drogach którymi się wjeżdża i zjeżdża z autostrady)
 
#24 ·
Jaracz said:
No wlasnie. Poza tym ja bym nie byl taki pewny, co do tego skrotu - zwykle uzywalo sie PPO - Punkt Poboru Oplat, a nie Stanowisko..

pozdr!
PPO - to _Plac_ Poboru Opłat, np: PPO Balice, PPO Lądek, PPO Brzęczkowice itp... SPO - to _Stacja_ Poboru Opłat - usytuowana na wjeździe/zjeździe na/z autostrady.
 
#28 ·
VVacek said:
Nie szukaj tak daleko... na A4 pomiedzy Kleszczowem a Wrockiem jest ich pelno ...choć na razie bez budek :)
Hehehe, wiem, dosc czesto po tych budkach przejezdzam;)

Chodzilo mi raczej o to, ze planow projektowych A4 z zaznaczonymi skrotami SPO nie widzialem, a A2 byly na tym forum.. ;)

A przed chwila znalazlem cos o PPO na Autostradowej Obwodnicy Wroclawia.. Normalnie tylko sie pociac..
 
#29 ·
Trasa S14 - pierwsze decyzje
2005-11-28 12:15
Źródło: Łódzki UW
mojeauto.pl


Decyzją wojewody łódzkiego zatwierdzony został przebieg pierwszego z czterech odcinków drogi ekspresowej S-14 - zachodniej obwodnicy Łodzi. Dokument wytycza przebieg obwodnicy Pabianic na odcinku Ksawerów-Dobroń.



Projektowana obwodnica Łodzi połączy m.in. Pabianice, Konstantynów Łódzki, Aleksandrów Łódzki i Zgierz z węzłem "Emilia" na autostradzie A-2.

Podpisana decyzja lokalizuje pierwszy z czterech odcinków S-14 i jest realizacją wstępnego etapu porozumienia zawartego między wojewodą, prezydentem Łodzi i generalnym dyrektorem GDDKiA. Porozumienie ustala harmonogram prac przy S-14, dzieląc go na 4 etapy. Pozostałe 3 to: nabycie nieruchomości, wydanie pozwolenia na budowę i roboty drogowe. Obwodnica Pabianic ma być gotowa w 2011 roku, a pozostałe odcinki do 2015.

Wydanej decyzji wojewoda nadał rygor natychmiastowej wykonalności, zgodnie z art. 8 ustawy o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji w zakresie dróg krajowych. Klauzula przyspieszy pozyskanie praw do dysponowania nieruchomościami na cele budowlane i uzyskanie pozwoleń na budowę, co jest jednym z warunków dofinansowania projektu ze środków unijnych.
 
#30 ·
smar said:
[
Projektowana obwodnica Łodzi połączy m.in. Pabianice, Konstantynów Łódzki, Aleksandrów Łódzki i Zgierz z węzłem "Emilia" na autostradzie A-2.

Podpisana decyzja lokalizuje pierwszy z czterech odcinków S-14 i jest realizacją wstępnego etapu porozumienia zawartego między wojewodą, prezydentem Łodzi i generalnym dyrektorem GDDKiA. Porozumienie ustala harmonogram prac przy S-14, dzieląc go na 4 etapy. Pozostałe 3 to: nabycie nieruchomości, wydanie pozwolenia na budowę i roboty drogowe. Obwodnica Pabianic ma być gotowa w 2011 roku, a pozostałe odcinki do 2015.
no coz, jeszcze w maju obwodnica zgierza a wiec polaczenie lodzi z autostrada A2 mialo byc gotowe w 2011 teraz juz wiemy ze bedzie to najwczesniej 2015....
 
#31 ·
Tytuł: GAZETA WYBORCZA - ŁÓDŹ
Data: 09.01.2006

Postawili domy na S14
Andrzej Kociński pięć lat budował swój wymarzony dom. Ale trzeba będzie go zrównać z ziemią. Powód? – Urzędnicy wydali nam pozwolenie na budowę willi na środku planowanej drogi ekspresowej - denerwuje się. Z nim protestuje prawie stu innych łodzian.
- Dwa lata szukałem miejsca na dom w spokojnym miejscu. Właśnie go wykańczam i niedługo chciałem się tutaj wprowadzić - mówi Jacek Lelonkiewicz, właściciel domu przy ul. Kąkolowej. O przebiegu drogi ekspresowej S14, czyli zachodniej obwodnicy Łodzi, dowiedział się... z mediów. - Wtedy poszedłem sprawdzić dokładny przebieg trasy do urzędu. Gdy spojrzałem na mapy, nie mogłem uwierzyć własnym oczom. Okazało się, że mój dom stoi na środku planowanej drogi - denerwuje się.
Lelonkiewicz dostał zezwolenie na budowę domu w 2000 r. Na planach urzędu droga była już wytyczona co najmniej dwa lata wcześniej. - To skandal, że nikt mi o tym nic nie powiedział.
Okazuje się, że takich osób jak pan Jacek jest więcej - prawie sto. To właściciele domów m.in. z ulic Kąkolowej, Wierzb Płaczących, Aleksandrowskiej i Rąbieńskiej. Założyli Stowarzyszenie Obrony Interesów Mieszkańców Osiedli Mikołajów i Zimna Woda. Należą do niego osoby, których domy przeznaczone są do rozbiórki, i takie, którym droga będzie przebiegała pod oknami.
Szefem stowarzyszenia jest Andrzej Kociński. Sam ma piętrowy dom, który też stoi na trasie S14 przy ul. Aleksandrowskiej.
Budował go przez pięć lat. W środku jest już urządzony i czeka tylko na mieszkańców.
- Gdy kończyliśmy ostatnie prace, to chciało się nam płakać - mówi. - Doprowadziliśmy z żoną do końca pięć lat ciężkiej pracy i nie wiemy, czy jutro ktoś nie przyjdzie i powie: "burzymy". Jeśli go zniszczą, to razem z nim zniszczą pięć lat naszego życia i wszystko, czego się w życiu dorobiliśmy. To nie tylko pieniądze, ale poświęcenie i ciężka praca. Teraz chce ktoś przyjść i powiedzieć, że nas wywłaszcza. To skandal! - denerwuje się Kociński.
Zdaniem Kocińskiego winni są urzędnicy, którzy znali plany S14, a mimo to sprzedawali działki i wydawali zezwolenia na budowę jakby nigdy nic.
Mieszkańcy: - Ktoś powinien za to odpowiedzieć. Jeśli dojdzie do wywłaszczenia, to będziemy skarżyć urząd miasta i osoby za to odpowiedzialne.
Co na to urzędnicy? Krzysztof Gnidziński z Wojewódzkiego Biura Planowania Przestrzennego bezradnie rozkłada ręce. Jego zdaniem trzeba będzie wykupić i wyburzyć tylko 20 domów. - Staraliśmy się tak wytyczyć trasę, by dotknęło to jak najmniejszej liczby mieszkańców - mówi Gnidziński. - Wiem, że dla niektórych może to być bolesne, bo to dorobek ich życia. Ale drogi nie możemy wyznaczyć gdzie indziej. Omijaliśmy najkosztowniejsze rezydencje, których wykup pochłonąłby gigantyczne kwoty. Dziwię się, dlaczego władze miasta wydawały pozwolenia na budowę, choć wiedziały, że tędy ma biec trasa.
Jego zdaniem takich problemów nie było w przypadku władz Zgierza, Pabianic czy Konstantynowa, gdzie zabezpieczono korytarz drogi i nie wydawano żadnych pozwoleń na budowę w jego pasie.
Dlaczego zatem w Łodzi było inaczej? - pytamy.
Włodzimierz Kralkowski, kierownik pracowni urbanistycznej UMŁ: - Nie mogliśmy nie wydawać zezwoleń tylko na podstawie studium. Gdybyśmy odmówili komukolwiek, to przegralibyśmy każdą sprawę w sądzie.
Kralkowski dodaje, że działki i domy będą wyceniane oraz odkupywane na takich samych prawach jak pod autostrady.
Droga ekspresowa S14, czyli zachodnia obwodnica Łodzi, ominie Pabianice, przetnie przedmieścia Konstantynowa Łódzkiego i Aleksandrowa Łódzkiego, przejdzie obok Zgierza i wpadnie w krajową "jedynkę" tuż przy autostradzie A2.
Jej zbudowanie pozwoli stworzyć ring komunikacyjny wokół Łodzi. Z północy: A2, ze wschodu: A1, z południa: S8 i z zachodu właśnie S14. Zachodnia obwodnica miasta podzielona jest na cztery odcinki: * południowy połączy drogę krajową nr 14 w Dobroniu z ul. Pabianicką w Łodzi aż do skrzyżowania z ul. Chocianowicką; * środkowy (I) od obwodnicy Pabianic do ul. Maratońskiej, * środkowy (II) od węzła Łódź-Teofilów do ul. Maratońskiej, * północny od krajowej "jedynki" tuż przy autostradzie A2 aż do węzła Łódź-Teofilów; wraz z łącznikami do ul. Szczecińskiej i drogi krajowej nr 71. Najwcześniej w 2008 r. ma ruszyć budowa południowego odcinka. Cała inwestycja ma być gotowa do 2015 r.
PIOTR WASIAK, MARCIN KWINTKIEWICZ
 
#32 ·
Brak słów,przepraszam za wyrażenie,ale czy w naszych urzędach muszą siedzieć takie matoły,którzy nawet nie potrafią czytać mapy i nie widzą gdzie będzie przebiegać jakakolwiek droga...??Znając nasze realia to winowajcy tej sytuacji nie dosięgnie kara,a urzędasek będzie grzał swój stołeczek do oporu(i na pewno zdąrzy jeszcze wydać parę takich bezmyślnych decyzji...)
 
#33 ·
nie jest to takie proste. Facet z Urzedu wyjasnil o co chodzi i mysle ze wlasnie tak bylo. Zgodnie z prawem nie mogli odmowic pozwolenia na budowe majac do dyspozycji tylko studium uwarunkowan... Inna sprawa to to, ze prawo jest dziurawe i czesto do d...uszy.

Fakt ze zachodnia obwodnica Lodzi ma byc w tamtych rejonach budowana znany jest wiekszosci lodzian od lat. Jesli nie pofatygowali sie do Urzedu aby rzucic okiem na wywieszone i ogolnodostepne studium to ich sprawa. Dostana rekompensaty i kupia sobie nowe domy. Szkoda tylko ich pracy (pod warunkiem ze faktycznie nie wiedzieli...)

Ta trasa jest miastu bardzo potrzebna, mam nadzieje, ze nikt nie bedzie w stanie zablokowac jej budowy :(
 
#34 ·
Tak właśnie działają w Polsce urzędy. Naprawdę szkoda mi tych ludzi. Wszystko przez zwykłą głupotę, bezmyślność i niekompetencję urzędników.
Co do S-14 to uważam, że to chore, żeby tak krótki odcinek drogi budować aż 7 lat i to w dodatku etapowo. Poszczególne odcinki tej trasy same będą praktycznie bezużyteczne. Chociaż z drugiej strony dobrze, że coś jednak w ogóle powstanie i cieszę się, że droga będzie dwujezdniowa.
 
G
#35 ·
Luki_SL said:
Brak słów,przepraszam za wyrażenie,ale czy w naszych urzędach muszą siedzieć takie matoły,którzy nawet nie potrafią czytać mapy i nie widzą gdzie będzie przebiegać jakakolwiek droga...??Znając nasze realia to winowajcy tej sytuacji nie dosięgnie kara,a urzędasek będzie grzał swój stołeczek do oporu(i na pewno zdąrzy jeszcze wydać parę takich bezmyślnych decyzji...)
zastanawiam się czy ci urzędnicy wydajacy ozwolenia na budowę widzieli kiedykolwiek te plany? znajac nasz polski bałagan to pewnie nie :(
 
#36 ·
hej75 said:
nie jest to takie proste. Facet z Urzedu wyjasnil o co chodzi i mysle ze wlasnie tak bylo. Zgodnie z prawem nie mogli odmowic pozwolenia na budowe majac do dyspozycji tylko studium uwarunkowan... Inna sprawa to to, ze prawo jest dziurawe i czesto do d...uszy.
Odmówić pewnie nie mógł, ale poinformować pewnie tak! Na przykład prostym zdaniem "Urząd informuje wnioskującego, że w/w działka znajduje się potencjalnie w pasie drogi S14 wg sporządzonego studium". I sprawa byłaby czysta.
 
#37 ·
SFK said:
Odmówić pewnie nie mógł, ale poinformować pewnie tak! Na przykład prostym zdaniem "Urząd informuje wnioskującego, że w/w działka znajduje się potencjalnie w pasie drogi S14 wg sporządzonego studium". I sprawa byłaby czysta.
Racja Kto by się chciał budować wiedząc że tu kiedyś nawet za 10-20 bedzie droga ekspresowa??? - Poporstu urzednicy dali DUPY :goodnight
 
#38 ·
SFK said:
Odmówić pewnie nie mógł, ale poinformować penie tak! Na przykład prostym zdaniem "Urząd informuje wnioskującego, że w/w działka znajduje się potencjalnie w pasie drogi S14 wg sporządzonego studium". I sprawa byłaby czysta.
Nie całkiem. Mógł poinformować ustnie, pokazać mapę itp. Ale nie mógł zamieszczać na oficjalnym dokumencie żadnych nieoficjalnych informacji. Co byś powiedzial na dopisek: " Urząd informuje, że według studium ... z dnia 1.06.1954 obok działki bedzie przebiegała linia kolejowa, według studium z dnia 14.02.1974 na działce zostanie zlokalizowane ujęcie wody pitnej a według studium z 16.04.1998 w poblizu będzie przebiegać linia tramwajowa."
Jak by brać pod uwagę wszystkie prace studialne na przestrzeni lat, to pewnie pół gminy było pod coś planowane.
Przydała by się zmiana niektórych przepisów, ale to nie praca dla urzędnika gminnego.
 
#39 · (Edited)
[Łódź] Obwodnice

Wiekszość materiałów pochodzi ze strony http://www.lodzkie.autostrady.prv.pl, tam tez można znaleść dokładniesze opisy i wiecej mapek.




Pojawily sie nowe dokladniejsze mapki przebiegu zachodniej obwodnicy Łodzi.

Dla przypomnienia - mapka pogladowa pokazujaca obwodnice Łodzi:




Najwczesniej, juz w polowie roku oddana zostanie autostrada A2, biegnąca na północ od Łodzi, w latach 2008-2010 powinna zostac ukonczona autostrada A1 (na wschod od Łodzi)

Nieco pozniej pojawią się S8 - obwodnica poludniowa oraz S14 - obwodnica zachodnia.

Droga ekspresowa - S14, zachodnia obwodnica Łodzi

pierwsza mapka pokazuje połączenie dróg S14 z A2. Bedzie to jednoczenisnie dojazd doltniska Lublinek.


poniżej znajdują się wybrane powiekszenia (numerki z mapy powyzej)

Wezeł "Emilia" (1)


Wezeł "Zgierz - Lućmierz" (3)


Przebieg obwodnic na wysokosci Zgierza (4)


Wezły "Zgierz-Aleksandrów" i "Łódź - Północ" (5)


Wezeł "Łódź - Teofilów" (6)


Węzeł "Aleksandrów - Konstantynów" (9)


wezeł "Retkinia" (10)


Wezel "Retkinia" (11)

mapka pokazujaca dojazd do Lotniska Lublinek. (10a)


wezeł "Łódź Południe" (12)


Realizacja z podzialem na etapy:
 
#40 · (Edited)
Top