SkyscraperCity Forum banner

[S14] Zachodnia Obwodnica Łodzi [drogi dojazdowe = osobny wątek]

4M views 11K replies 720 participants last post by  Daggy97 
#1 · (Edited by Moderator)
Ściągnałem PDFa z strony gddkia i przerobiłem według danych które mam:

ps. Po otwarciu obrazka w nowej karcie powinna być cała rozdzielczość.

https://i.imgur.com/DvGKnnA.gif

Zachodnia obwodnica Łodzi:
Przebieg (bardzo duża mapa): http://www.s14-slowik-lublinek.pl/files/oz/orient.jpg


---------------
Obwodnica Pabianic:

Sztywny termin zakonczenia budowy: 30/11/2011
^^

Wyciąg z ogłoszenia o przetargu na obwodnicę Pabianic:

Obiekty inżynierskie w ciągu DK14 bis i S14 objęte zamówieniem:
- Wiadukt WS1 w ciągu DK 14 BIS w km 61+764,42 na węźle „Ruda”;
- Wiadukt WD2 w ciągu ul. Rypułtowickiej w km 64+840,20 DK 14 BIS;
- Most MS3 w ciągu DK 14 BIS w km 65+695,55 nad rzeką Dobrzynką;
- Wiadukt WS4 w ciągu DK 14 BIS w km 66+435,49 nad linią kolejową relacji Łódź Kaliska – Tulpice;
- Wiadukt WD6 w ciągu drogi gminnej w km 67+335,69 S14;
- Wiadukt WD7 w ciągu drogi powiatowej w km 68+595,74 S14;
- Wiadukt WD8 w ciągu ul. Lutomierskiej w km 69+003,24 S14;
- Wiadukt WD9 w ciągu drogi gminnej w km 70+209,51 S14;
- Wiadukt WD10 w ciągu drogi powiatowej w km 71+485,66 S14;
- Wiadukt WD11 w ciągu drogi powiatowej w km 72+485,13 S14;
- Przejście PZ12 dla zwierząt nad obwodnicą Pabianic w km 73+462,00 S14;
- Wiadukt WD13 w ciągu drogi gminnej w km 74+673,01 S14;
- Wiadukt WS14 w ciągu S14 w km 76+142,20 oraz obiektów WD-14A i WD-14B w ciągu łącznic nr 17 i 18, nad
linią kolejową relacji Łódź Kaliska – Tulpice;

nałożyłem te obiekty na mapkę, żeby mniej więcej zobrazować co gdzie będzie (pod WD5 kryje się tzw węzeł "lublinek" łączący DK14-bis z S14:


Żródło: http://s14n.republika.pl/


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------





Wiekszość materiałów pochodzi ze strony http://www.lodzkie.autostrady.prv.pl, tam tez można znaleść dokładniesze opisy i wiecej mapek.




Pojawily sie nowe dokladniejsze mapki przebiegu zachodniej obwodnicy Łodzi.

Dla przypomnienia - mapka pogladowa pokazujaca obwodnice Łodzi:




Najwczesniej, juz w polowie roku oddana zostanie autostrada A2, biegnąca na północ od Łodzi, w latach 2008-2010 powinna zostac ukonczona autostrada A1 (na wschod od Łodzi)

Nieco pozniej pojawią się S8 - obwodnica poludniowa oraz S14 - obwodnica zachodnia.

Droga ekspresowa - S14, zachodnia obwodnica Łodzi

pierwsza mapka pokazuje połączenie dróg S14 z A2. Bedzie to jednoczenisnie dojazd doltniska Lublinek.


poniżej znajdują się wybrane powiekszenia (numerki z mapy powyzej)

Wezeł "Emilia" (1)


Wezeł "Zgierz - Lućmierz" (3)


Przebieg obwodnic na wysokosci Zgierza (4)


Wezły "Zgierz-Aleksandrów" i "Łódź - Północ" (5)


Wezeł "Łódź - Teofilów" (6)


Węzeł "Aleksandrów - Konstantynów" (9)


wezeł "Retkinia" (10)


Wezel "Retkinia" (11)

mapka pokazujaca dojazd do Lotniska Lublinek. (10a)


wezeł "Łódź Południe" (12)


Realizacja z podzialem na etapy:


Fantastyczne zdjęcia bebe.2006 :eek:kay:

Pozwoliłem sobie na mały retusz jednego z tych zdjęć (porawienie kontrastu i koloru, tak by był lepszy widok) oraz zaznaczenie na nim wszystkich najważniejszych obiektów na trasie S14 i S14bis. Mam nadzieję, że autor nie będzie miał mi tego za złe :)

 
See less See more
6
#41 · (Edited)
Plan wezłow na drodze S8

 
#42 ·
Kurcze szkoda, że ten łódzki ring jest taki nieforemny...
Nie wiem, czy np. będzie sie kalkulowało pojechać z Retkini po tej obwodnicy w strone A1, lub A2 w kierunku Wawy. Z drugiej strony rozległość tego ringu może być rozwiązaniem przyszłościowym dla łódzkiej aglomeracji ( mam nadzieję, że kiedyś całe jego wnętrze się zurbanizuje :) )
 
#44 · (Edited)
zdzihoo said:
Kurcze szkoda, że ten łódzki ring jest taki nieforemny...
Nie wiem, czy np. będzie sie kalkulowało pojechać z Retkini po tej obwodnicy w strone A1, lub A2 w kierunku Wawy. Z drugiej strony rozległość tego ringu może być rozwiązaniem przyszłościowym dla łódzkiej aglomeracji ( mam nadzieję, że kiedyś całe jego wnętrze się zurbanizuje :) )
faktycznie pod tym wzgledem jest kiepsko, ring nie bedzie jak widac sluzyl łodzianom chcacym sie przeniesc z jednej strony miasta na druga. Mysle ze tutaj rozwiazaniem jest budowanie ringów wewnetrznych, łaczacych Radogoszcz z Teofilowem, Tofilow z Retkinia, Retkinie z Rudą i Chojnami, Chojny z Widzewem, Widzew przez Stoki z Radogoszczem.


na mapce



widac nawet zalązek takiego ringu.Teofilow, Retkinia, Lublinek, Ruda
 
#46 · (Edited)
Węzeł EMILIA na A2 a S14...

Węzeł EMILIA na A2 a S14...




Pytanie brzmi - na ile jest on obecnie przygotowany pod podłączenie tam drogi S14? Czy wybudowano go perspektywicznie w całości? Czy może zostawiono tylko rezerwy? Lub może nic nie zrobiono w kierunku tegoż połączenia?

Pozdrawiam!
 
#47 · (Edited)
yarro said:
Węzeł EMILIA na A2 a S14...




Pytanie brzmi - na ile jest on obecnie przygotowany pod podłączenie tam drogi S14? Czy wybudowano go perspektywicznie w całości? Czy może zostawiono tylko rezerwy? Lub może nic nie zrobiono w kierunku tegoż połączenia?

Pozdrawiam!
Perspektywicznie nad autostradą jest wiadukt 2x2 (ale juz nasypu pod jedną jezdnie nie ma - co zreszta na zdjeciu widac)




no i wiadukt nad przyszła S14 (na południe od A2) tez jest pod dwie jezdnie



i to chyba cała perpektywa pod przyszły węzeł :)

W tym wszystkim mnie jedna rzecz zadziwia.
Po co robili połączenie z Emili do A2 od południa?? Nie lepiej juz było od razu zrobic połączenia od północy ze Słowika ?? I zrobić węzeł juz docelowy ??
 
#49 ·
Może mi ktoś wyjaśnić (nie jestem na bieżąco z inwestycjami drogowymi w Waszym regionie) dlaczego na południe od Łodzi znalazła się S-8. W tej chwili droga przebiega w dość dużym oddaleniu od Łodzi, bo przez Bełchatów i Piotrków.

Czy Łódź ma oprócz A-2 zyskać dodatkowe połączenie z Warszawą? Bo rozumiem, że docelowo S-8 zostanie dociągnięta do Warszawy i zostanie połączona z obecną DK-8, mimo że z mapki wynika że wcześniej S-8 utknie gdzieś w polu w okolicach Tuszyna i przez jakiś czas nie będzie połączona z S-8 za Tomaszowem Maz. Kiedy to ma się stać?

Pewnie coś przeoczyłem, bo zdawało mi się, że planowana S-8 miała jednak prowadzić z W-wy w kierunku Wrocławia po obecnej trasie do Piotrkowa i dalej przez Bełchatów i Kępno, oczywiście po dostosowani jej do kryteriów drogi ekspresowej.
 
#50 · (Edited)
Pulse said:
Może mi ktoś wyjaśnić (nie jestem na bieżąco z inwestycjami drogowymi w Waszym regionie) dlaczego na południe od Łodzi znalazła się S-8. W tej chwili droga przebiega w dość dużym oddaleniu od Łodzi, bo przez Bełchatów i Piotrków.
DK-8 będzie szła tak, jak obecnie, czyli przez Bełchatów i Piotrków.

S-8 będzie odbijała na Łódź za Wieruszowem, dalszy przebieg masz na mapkach:



oraz





Czy Łódź ma oprócz A-2 zyskać dodatkowe połączenie z Warszawą? Bo rozumiem, że docelowo S-8 zostanie dociągnięta do Warszawy i zostanie połączona z obecną DK-8, mimo że z mapki wynika że wcześniej S-8 utknie gdzieś w polu w okolicach Tuszyna i przez jakiś czas nie będzie połączona z S-8 za Tomaszowem Maz. Kiedy to ma się stać?
Nie. Połączeniem S-8 Wrocław Łódź (Tuszyn) i S-8 Piotrków - Warszawa będzie odcinek A-1 Tuszyn-Piotrków, a w przyszłości odcinek S-74 między Tuszynem a Tomaszowem, co widac na drugiej mapce.

Poza tym, szykuje się tam niezły bałagan numeracji dróg.

Pewnie coś przeoczyłem, bo zdawało mi się, że planowana S-8 miała jednak prowadzić z W-wy w kierunku Wrocławia po obecnej trasie do Piotrkowa i dalej przez Bełchatów i Kępno, oczywiście po dostosowani jej do kryteriów drogi ekspresowej.
W obecnych planach zmieniono już definitywnie przebieg S-8 na dwa odcinki: Warszawa - Piotrków i Łódź (Tuszyn) - Wrocław.

Pozdrawiam!
 
#51 ·
yarro said:
DK-8 będzie szła tak, jak obecnie, czyli przez Bełchatów i Piotrków.
S-8 będzie odbijała na Łódź za Wieruszowem, dalszy przebieg masz na mapkach:

Poza tym, szykuje się tam niezły bałagan numeracji dróg.

W obecnych planach zmieniono już definitywnie przebieg S-8 na dwa odcinki: Warszawa - Piotrków i Łódź (Tuszyn) - Wrocław.

Pozdrawiam!
A cóż to za problem. Przemianować starą DK8 na DK98 i problem z głowy. Fajnie, że w przyszłości kontynuacją S8 od Łodzi będzie S74. Nie wiedziałem o tym :)
 
#52 · (Edited)
Wszystko fajnie, ale dlaczego S14 biegnie przez Las Okręglik ?! Teraz tam jest ścieżka, zaraz potną kolejne drzewa, BO DROGA MUSI IŚĆ... jak w PRL-u ! Tak jakby nie można było tej trasy pociągnąć na zachód bardziej żeby przez Alexandrów Łódzki ominęła ten Las.

Przykładowo tak:



Pzdr.
 
#53 ·
yarro said:
Poza tym, szykuje się tam niezły bałagan numeracji dróg.
Nie wątpię ;)

yarro said:
W obecnych planach zmieniono już definitywnie przebieg S-8 na dwa odcinki: Warszawa - Piotrków i Łódź (Tuszyn) - Wrocław.
Wychodzi więc na to, że łącznikiem między tymi odcinkami będzie A-1, bo zakładam, że S-74 to daleka przyszłość.
Natomiast S-8 to właściwie podniesiona do rangi ekspresówki DK-14 na odcinku od okolic Wieruszowa do Łasku.
 
#54 ·
Pulse said:
Może mi ktoś wyjaśnić (nie jestem na bieżąco z inwestycjami drogowymi w Waszym regionie) dlaczego na południe od Łodzi znalazła się S-8. W tej chwili droga przebiega w dość dużym oddaleniu od Łodzi, bo przez Bełchatów i Piotrków.
Bo z bialegostoku przez warszawe do wroclawia najblizej jest przez lodz

Czy Łódź ma oprócz A-2 zyskać dodatkowe połączenie z Warszawą? Bo rozumiem, że docelowo S-8 zostanie dociągnięta do Warszawy i zostanie połączona z obecną DK-8, mimo że z mapki wynika że wcześniej S-8 utknie gdzieś w polu w okolicach Tuszyna i przez jakiś czas nie będzie połączona z S-8 za Tomaszowem Maz. Kiedy to ma się stać?
Nigdy choc przedluzenie s 8 bedzie ale no a poludnie do radomia i kielc. Choc widze ze jest problem z oznaczeniem drog. Do S8 pod lodzia bedzie mozna z warszawy dojechac najkrotsza droga czyli A2 i A1. Mozna by te autostrady na odcinku warszawa strykow tuszyn przemianowac na A2/8 i A1/8 a stara dk8 na dk98 jak to sie robi gdzie indziej i problem z glowy. Kolo szczecina przez moment tez mamy autostrade w sladzie ktorej ida dwie drogi krajowe dk 3 i dk6, i tam nie ma problemu by autostrada przez moment sie nazywala A3/6

Pewnie coś przeoczyłem, bo zdawało mi się, że planowana S-8 miała jednak prowadzić z W-wy w kierunku Wrocławia po obecnej trasie do Piotrkowa i dalej przez Bełchatów i Kępno, oczywiście po dostosowani jej do kryteriów drogi ekspresowej.
przez ostatnie kilkadziesiat lat przez 2 - 3 lata -pod koniec 90tych ktos nie wiedziec czemu zmienil lokalizacje, poza tym od 45 roku ta droge zawsze planowalo sie przez lodz.
http://www.nowedrogi.pl/index.php?option=content&task=category&sectionid=13&id=109&Itemid=117
 
#55 ·
Pulse said:
Wychodzi więc na to, że łącznikiem między tymi odcinkami będzie A-1, bo zakładam, że S-74 to daleka przyszłość.
Raczej tak :)


Natomiast S-8 to właściwie podniesiona do rangi ekspresówki DK-14 na odcinku od okolic Wieruszowa do Łasku.
Raczej nie. S-8 będzie miała swój własny korytarz.
 
#56 · (Edited)
Autostrada - A2, pólnocna obwodnica Łodzi





mapka wlasna opracowana na podstawie Gazety Wyborczej oraz mapki opracowanej przez Transporejkt Gdański. Podpis mapki dotyczy tylko odcinka Emilia - Stryków II.

18,1 km odległość od Węzła Emilia do Węzła Stryków II.
ok. 3 km odległość od Węzła Stryków II do Węzła Stryków I
 
#57 ·
^^ fajna mapka :)

węzeł Stryków I: jeśli tak rzeczywiście będzie wyglądał ten węzeł (łącznica wschód->południe), to wyjaśnia się, dlaczego zawsze pokazywali niepełną koniczynkę
 
#58 ·
smar said:
^^ fajna mapka :)

węzeł Stryków I: jeśli tak rzeczywiście będzie wyglądał ten węzeł (łącznica wschód->południe), to wyjaśnia się, dlaczego zawsze pokazywali niepełną koniczynkę

z tego co pamietam juz z 10 lat temu mowilo sie, ze ten wezel ma byc nieco bardziej rozbudowany niz typowa konczynka, mowilo sie nawet ze bedzie "wielopoziomowy", ale z tego co widze raczej az taki nie bedzie ;)
 
#59 ·
smar said:
^^ fajna mapka :)

węzeł Stryków I: jeśli tak rzeczywiście będzie wyglądał ten węzeł (łącznica wschód->południe), to wyjaśnia się, dlaczego zawsze pokazywali niepełną koniczynkę

tez mysle z to ma sens, A2/A1 odciązy dzisiejsza gierkówke, wiec spory ruch tutaj będzie gwarantowany stad tez łącznica zamiast pełnej koninczyki :D
 
Top