SkyscraperCity Forum banner
81 - 100 of 2,488 Posts
W rzeczy samej. Obwodnica niczego nie odciąży z prostej przyczyny. Za te 10-20 lat kiedy OAW powstanie, ruch aglomeracyjny wzrośnie dokładnie o tyle procent o ile wzrósł przez poprzednie 10-20 lat, a OAW go nie przejmie. Sugerowanie, że ruch wewnątrz aglomeracji się dzięki niej zmniejszy jest tak zasadne jak twierdzenie, że mieszkańcy Wyszkowa pracują w Sochaczewie i będą wreszcie mieli dogodny dojazd do pracy, więc ominą Warszawę.
Obwodnica będzie obwodnicą dla tranzytu w ruchu ciężarowym dalekobieżnym, w żadnym innym! Inny tranzyt - osobowy, w takich relacjach to procenty. Dziwię się, że ktoś tego nie rozumie.

Trudno mi nawet uwierzyć, że ktoś jadąc w wakacje z Kielc nad morze czy na mazury, będzie nadrabiał 50 km OAW, zamiast walić S7* przez stolicę. No chyba, że wyliczy sobie, że wjedzie do Wawy akurat niefortunnie o 15:30, to wtedy się zastanowi.

*Zakładam, że do tego czasu powstaną wloty od południa i północy. Taki jest przynajmniej plan;)
 
Pytanie pozornie nie mające nic wspólnego z OAW:

Jaki byłby koszt budowy 1 kilometra drogi klasy S 2x3 w okolicach Wa-wy puszczonej w tunelu budowanym metodą odkrywkową (np. takim jak obecnie na POW)?

P.S. tak chodzi o przejście przez KPN (kilkanaście km tunelu) (...)
Tunel zaburza stosunki wodne, i żeby go w ogóle zbudować trzeba obniżyć poziom wód gruntowych (o ile moja wiedza laika pozwala się na ten temat wypowiadać). Poza tym piszesz o metodzie okrywkowej przez sam środek puszczy... Nawet nie będąc ekologicznie stukniętym mogę napisać: nie ma takiej opcji.

Nikt na to nie pójdzie, bo to by było czymś znacznie gorszym od Rospudy. Zostawmy puszczę ekosystemowi.
Akurat Szwedzi budują tunel drogowy na północ od Sztokholmu pod archipelagiem, różnymi jeziorami i rezerwatem. Tunel ma mieć w sumie 17km długości i biegnie do 80km pod ziemią czy poziomem morza kosztem ponad 4 miliardów dolarów. Jakoś nie doczytałem się jakiś zastrzeżeń co do samego tunelu i ekologii. Jedynie sens samej budowy jest kwestionowany.

Oczywiście też ciężko powiedzieć jaka jest geologia pod puszczą u nas. I też według mnie patrząc na koszta takiego tunelu w Szwecji raczej nie ma sensu czegoś takiego tworzyć u nas. Sam tunel w Szwecji nazywa się Förbifart Stockholm jak ktoś chce więcej się dowiedzieć.
 
Akurat Szwedzi budują tunel drogowy na północ od Sztokholmu pod archipelagiem, różnymi jeziorami i rezerwatem. Tunel ma mieć w sumie 17km długości i biegnie do 80km pod ziemią czy poziomem morza kosztem ponad 4 miliardów dolarów.
W zacytowanym przez Ciebie prawidłowo poście była mowa o odkrywce. Później też napisałem, że jak zejdziesz kilkadziesiąt metrów pod ziemię, to możesz sobie budować. Czemu nie, pod warunkiem że czerpnie i wyrzutnie powietrza zlokalizujesz daleko poza puszczą. I podobnie nie ma mowy o ewakuacji do puszczy, byłoby to coś jak Eurotunel.

Tylko mam jakieś nieodparte wrażenie, że u nas koszt kilometra czegoś*takiego, nawet przy zachowaniu szwedzkiej skromności wyszedłby dużo powyżej 250-300 mln $ (1 - 1,2 mld zł). Nie umiem powiedzieć czym to jest spowodowane. Może oni to robią w litej skale?

Co do geologii... Jeżeli dobrze rozumiem to: https://www.kampinoski-pn.gov.pl/przyroda/przyroda-nieozywiona/geologia, to możemy generalnie zapomnieć :lol:
 
^^
Na geologii się nie znam, ale za to mieszkam od pół roku w Sztokholmie. I śmiem przypuszczać, paczając własnymi oczyma, że zdecydowana większość tego miasta leży sobie na litej skale.
Dlatego tuneli tu jak mrówków, a stacje metra mogą wyglądać np. tak:


albo tak:


Nie wyobrażam sobie kosztów ani technologii budowy czegoś takiego jak tunel obwodnicy zachodniej Sztokholmu w mazowieckich warunkach.
 
Akurat Szwedzi budują tunel drogowy na północ od Sztokholmu pod archipelagiem, różnymi jeziorami i rezerwatem. Tunel ma mieć w sumie 17km długości i biegnie do 80km pod ziemią czy poziomem morza kosztem ponad 4 miliardów dolarów.
W zacytowanym przez Ciebie prawidłowo poście była mowa o odkrywce. Później też napisałem, że jak zejdziesz kilkadziesiąt metrów pod ziemię, to możesz sobie budować. Czemu nie, pod warunkiem że czerpnie i wyrzutnie powietrza zlokalizujesz daleko poza puszczą. I podobnie nie ma mowy o ewakuacji do puszczy, byłoby to coś jak Eurotunel.

Tylko mam jakieś nieodparte wrażenie, że u nas koszt kilometra czegoś*takiego, nawet przy zachowaniu szwedzkiej skromności wyszedłby dużo powyżej 250-300 mln $ (1 - 1,2 mld zł). Nie umiem powiedzieć czym to jest spowodowane. Może oni to robią w litej skale?

Co do geologii... Jeżeli dobrze rozumiem to: https://www.kampinoski-pn.gov.pl/przyroda/przyroda-nieozywiona/geologia, to możemy generalnie zapomnieć
No tamto w skale. Poprzez serię mini wybuchów i potem zalewanie reszty betonem. Dlatego pisałem że geologia puszczy może w ogóle się nie nadawać do tego typu tuneli. A tunel ewakuacujny to 3 równoległy tunel jak piszesz w eurotunelu. Generalnie to tunel pod puszczą to absurd, a pokazałem ten tunel w Szwecji bo myślałem że pod Warszawą może podobnie by się dało.
 
Gdyby założyć, że Grot ma być tylko dla ruchu lokalnego, to jego przebudowa (z pieniędzy całego kraju!) była zupełnie bez sensu.
Teoretycznie w miastach ana prawach powiatu za drogi krajowe odpowiada miasto (wyjątek A/S). Niemniej niejednokrotnie państwo dokładało się do takich inwestycji, patrz właśnie przebudowywana al. Wojska Polskiego w Radomiu.

Co chcesz od 2+1? To jest dobre rozwiązanie.
To jest tragiczne rozwiązanie, czego najlepszym dowodem jest nowa S19 Jasionka-Sokołów Małopolski. Od czasu oddania tego półproduktu (2 lata temu) było już 5 wypadków każdy z ofiarami śmiertelnymi.
 
To jest praktycznie dublowanie S8. Jesli juz to wlasnie ona moglaby tam isc. Ale z jakiegos powodu jej tam nie poprowadzono. Ciekaw jestem czemu. Obstawiam bliskosc Kampinosu.
Ktos wie jak to bylo z wariantowaniem S8 w Warszawie?
 
Warianty AOW

Warianty OAW
Odnoszę wrażenie, że Kampinoski Park Narodowy (oraz być może Bolimowski Park Krajobrazowy) był jedynym obszarem przyrodniczym wziętym pod uwagę w wyznaczaniu wariantów OAW.

Na wschodzie Warianty 1 i 3 przecinają Mazowiecki Park Krajobrazowy, na północnym wschodzie Warianty 2 i 4 biegną przez obszary Natura 2000 nad Bugiem, na południu Warianty 3 i 4 likwidują praktycznie Chojnowski Park Krajobrazowy i przechodzą przez rezerwat przyrody na Wiśle na północ od Góry Kalwarii.

Zaskakujący jest np. brak wariantu południowego po śladzie DK50 przez Grójec. Pozwoliłoby to wybrać pomiędzy nieco dłuższym (o ok. 7km) wariantem przez Grójec, wariantem przecinającym Chojnowski PK lub wariantem coraz bardziej zurbanizowane tereny pomiędzy Tarczynem a GK.

I tutaj pojawia się moje pytanie: czy możliwy jest jakiś „udział społeczeństwa” na etapie odbywającego się teraz (?) studium korytarzowego? Bo konsultacje społeczne na etapie STEŚ co najwyżej dają wpływ na wybór pośród opracowanych wariantów, jak sądzę. I nie mówię tu o proponowaniu wariantów fantastycznych (np. południowy przez Radom), tylko o takich, które są naturalne (południowy przez okolice Grójca) lub były rozważane jeszcze niedawno (północny przez Nieporęt i NDM).
 
To jest praktycznie dublowanie S8. Jesli juz to wlasnie ona moglaby tam isc. Ale z jakiegos powodu jej tam nie poprowadzono. Ciekaw jestem czemu. Obstawiam bliskosc Kampinosu.
Ktos wie jak to bylo z wariantowaniem S8 w Warszawie?
Nie było zbyt wiele wariantów:

Wariant I - obustronne poszerzenie przekroju każdej z 2 niezależnych konstrukcji składowych mostu o 1 pas ruchu - przebieg po istniejącej trasie drogi,
Wariant II - jednostronne poszerzenie na zewnątrz przekroju każdej z 2 niezależnych konstrukcji składowych mostu o 1 pas ruchu - przebieg po istniejącej trasie drogi,
Wariant III - budowa nowego mostu składającego się z 2 niezależnych konstrukcji dla jezdni głównych drogi przesuniętych w górę rzeki w stosunku do istniejącej przeprawy.
To przesunięcie w górę było dosłownie o kilkadziesiąt metrów.
 
To jest A4 koło Drezna, a konkretnie Dreieck Dresden - West - węzeł z A17.
Kojarzę to zdjęcie z artykułu o A4 na Wikipedii.
Przepraszam za OT.
Ja tam wkleję zdjęcie/link do google street view autostrady z kraju rowerów, czyli Holandii. Jesteśmy kilka km od Amsterdamu:

https://www.google.pl/maps/@52.2760203,4.9556543,3a,60y,159.66h,78.6t/data=!3m6!1e1!3m4!1smJWbXG0O2l43g7WXTnxs_g!2e0!7i16384!8i8192


(w szczycie popołudniowym wszystkie pasy równo stoją....)
 
81 - 100 of 2,488 Posts
Top