SkyscraperCity Forum banner

[Warszawa] Mokotów i Służewiec - infrastruktura drogowa

2M views 8K replies 498 participants last post by  Kynieksc 
#1 ·
Dziś w godzinach porannych wybrałem się na spacer w okolice słynnej warszawskiej inwestycji - przebudowy skrzyżowania ul. Marynarskiej i Wołoskiej. Oto co tam zobaczyłem:


Przed Wyścigami wita nas piękna tablica w kolorze żółtym


Piękna pogoda. Korek jak sam skur...syn


W stronę ul. Puławskiej


Porządek jak przystało na porządną firmę


Praca wre!


Nowy krawężnik a już spie....lony


Prawdziwa pustynia


Co tam Panie dziś w polityce?


Piękny słup


Ten znak budowlańcy wzięli sobie głęboko do serca. Faktycznie nikogo tam nie ma.


Ten pan z lewej podąża za aktualnymi trendami w modzie. W końcu czasu dużo a po drugiej stronie ulicy sporo sklepów z modnymi ciuchami.


Spotkanie fachowców na pasach. W ręku margaryna, w zębach papierosik.
Fachowcy kursują z jednej strony ulicy na drugą. W ciągu 10 min. naliczyłem chyba ze 30 osób spacerujących w ten sposób


MPRD - sprawca bałaganu


Stoi i jeszcze się nie zawaliło. Należy chyba premie wypłacić


Na Marynarskiej pod asfaltem ukazała się kostka. Ciekawe czy ją zaleją nowym asfaltem czy też zrobią porządnie fundament.
 
See less See more
15
#103 ·
Zamiast kary MPRD dostanie od miasta nagrodę - komentarz

Krzysztof Śmietana 03-10-2005 , ostatnia aktualizacja 03-10-2005 23:38

Za rozgrzebane skrzyżowania i niedotrzymywanie terminów firma MPRD otrzyma jeszcze nagrodę - dodatkowe prace

Porażająca jest niemoc stołecznych urzędników wobec jednej z firm przebudowujących ulice - Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych. Przedsiębiorstwo rozgrzebało ruchliwe skrzyżowania i ani myśli szybko skończyć roboty. Kierowcom najbardziej doskwiera ślimaczące się poszerzanie Górczewskiej i przebudowa dróg przy Galerii Mokotów. Korki na objazdach są gigantyczne. Robotników to jednak nie przeraża. Nie śpieszą się z pracą. Po godzinie 16 czy 17 albo w weekendy na placu budowy nie ma nikogo. Zarząd Dróg Miejskich jest jednak bezradny. Od dwóch miesięcy nie potrafi wyznaczyć firmie ostatecznego, nieprzekraczalnego zakończenia terminu robót. Nie umie także wymóc szybszego tempa prac. Zamiast karać, postanowił nawet wynagrodzić MPRD. Zlecił dodatkowe roboty w pobliżu Galerii Mokotów. Firma musi jeszcze gruntownie wyremontować kilkuset metrowy odcinek ul. Marynarskiej aż do pętli tramwajowej na Służewcu Przemysłowym. W poprzednich planach miałam jedynie zerwać wierzchnią warstwę asfaltu. Sprawa jest tym bardziej bulwersująca, bo ten odcinek za około dwa lata znowu będzie musiał być ponownie rozkopany. Ul. Marynarską trzeba będzie poszerzyć, ponieważ będzie ona łączyć się z trasą ekspresową biegnącą na lotnisko i dalej do południowej obwodnicy oraz autostrady. Czy ktoś kiedyś odpowie za te ślimaczące się budowy i nieodpowiedzialne decyzje? Wątpię.

-----

Ważne!! Przeczytajcie to!! \/ \/ \/

Forumowicze SSC, a może powinniśmy zaprosić redaktora Krzysztofa Śmietanę na forum i nastepnie wspólnymi siłami lobbować poprzez artykuły w Gazecie Wyborczej za szybkim rozwojem szeroko pojętej infrastruktury komunikacyjnej w Warszawie (drogi, koleje, metro, tramwaje, ścieżki rowerowe). Bo prawda jest taka, że my tutaj na forum to możemy sobie wszystko piętnować, robić fotorelacje itd i nawet jeśli czytają nas ludzie z branży to i tak jest za mało, żeby coś zrobić. A dzięki współpracy z prasą moglibyśmy osiągnąć znacznie więcej. Pan Krzysztof to młody chłopak w wieku większości forumowiczów (jeśli Pan to czyta, to mam nadzieję, że nie obrazi się Pan za to stwierdzenie ;) więc myślę, że mielibyśmy z nim dobry kontakt, wspólnie wymienialibyśmy się wiedzą, informacjami, pomysłami i o wszystkim moglibyśmy dyskutować na forum. Pan Krzysztof zajmuje się w Stołecznej właśnie tematami komunikacyjnymi i z tego co widać jego opinie są podobne do naszych. Chętnie napiszę do niego maila w tej sprawie, chyba że ktoś z forumowiczów z większym stażem chciałby to zrobić. Co o tym sądzicie?
 
#104 ·
Pisz waść:
krzysztof.smietana@agora.pl

Powinien włączyć się też w to portal GW. Na łamach stołecznych stron powinni każdego dnia zamieszczać zdjęcia (chociaż z 6) z aktualnego stanu tej budowy.
Mr X mógłby pisać im teksty, komentarze do zdjęć.
Zresztą zaraz puszczę tą propozycję na forum GW. Śmietana też czytuje forum GW, a jeśli nie on, to ktoś z dziennikarzy, gdyż niemal codziennie dają w artykułach jakieś odnosniki do tego, co napisali forumowicze.
 
#106 ·
Miałem zamieścić nowe fotki, ale to trochę bez sensu. W zasadzie mógłbym po prostu wkleić tu fotki z poprzedniego postu, tylko po co robić takie kombinacje.
Tak więc aktualne zdjęcia z postępu robót znajdziecie w moim poście z 30 września.
 
#107 ·
Dokładnie nie widać w ogóle postępów prac, a co najgorsze jak przechodziłem dzis tamtedy to naliczylem 4 gosci majstrujacych przy torach, 3 na wiadukcie i paru przy asfalcie, ale wygladali raczej na meneli niz na pracownikow. :bash:
A jak z ta gazeta @Mr. X i naglosnieniem tego w mediach? To nie moze tak byc!!! :bash:
 
#108 ·
Miasteczko MPRD postoi tu jeszcze kilka lat chyba, że wcześniej zostanie zlicytowane*


Tu się nic nie zmieniło chyba od zeszłego roku


Jak zwykle zdjęcie porównawcze


"Roboty na estakadzie idą pełną parą"



Typowa MPRD-owska robota (1) : położyli asfalt-zdarli asfalt, położyli chodnik-rozebrali chodnik, ubili kruszywo-rozkopali kruszywo...


Trwa zebranie sprawozdawczo-organizacyjne:
Henek: w bieżącym dniu przejechało 14 samochodów zielonych
Wacek: zaobserwowano 5 interesujących kobiet do których wydano dźwięki
Zbych: spożyto łącznie 21 kanapek w tym 8 z salcesonem, 6 ze smalcem, 4 z konserwą, 2 wędliną i jedną z niezidentyfikowaną substancją
Eustachy: założono folię ochronną dzięki czemu zmniejszono przepływ powietrza co pozwoliło na skorzystanie z październikowego słońca i zaoszczędzenie na solarium.
Kierownik: Czyli ogólnie dzień minął jak zwykle. No i chyba znowu będzie premia za ten miesiąc. Przypominam, że zgodnie postanowieniem zarządu przedsiębiorstwa, jutro liczymy motocyklistów w białych kaskach.


Betonowanie kładki tym razem nie udało się, bo nie dotarły betoniarki. Być może utknęły w korku... heh znowu trzeba będzie beton w lesie zwalić...


Trwa budowa zatoki przystanku autobusowego na ul. Postępu. Oczywiście wlot tej ulicy na skrzyżowanie z Marynarską nie mógł być od razu poszerzony o 1-2 pasy ruchu. Widać korki powoduje autobus jeżdżący co 20-30 minut...
Zwraca uwagę ustawienie ogrodzenia budowanej zatoki - MPRD wszystko musi spieprzyć.


Typowa MPRD-owska robota (2)


Tu nic nie będę pisał





Spokojnie, ta koparka jedynie podgarnie kruszywo aby piesi mogli jakoś przejść. To jedna z przyczyn opóźnień - jak zaczynają pracę to muszą odgarnąć kruszywo, a jak kończą to podgarnąć.


MPRD dba o sprzęt - silnik od rana już się zdążył nagrzać pracując na wolnych obrotach, więc można zwiększyć jego obciążenie i przewieźć trochę materiału. Niestety jest 16:18 więc zaraz trzeba zacząć procedurę wygaszania.


lech kaczyński: usprawniłem miasto


-------
* czas chyba zacząć robić czarny PR - kto wie, jeśli wieści o kiepskiej kondycji finansowej MPRD dotrą do banków i potencjalnych klientów...
 
#109 ·
Wczoraj tamtędy przechodziłem dwukrotnie o godzinie 16:20 i dwie godziny później. Sytuacja za pierwszym razem była lunchowa (nie będę komentował co to znaczy :bash: )
Ale Uwaga: Wracając o 18:20 widziałem, że robotnicy (ok 15 na oko) coś masterkowali z kładką nad ulicą Marynarską. Poza tym to nic. Poza tym, że oczywiście wszędzie mogłem wejść, to przeszedłem się aby zobaczyć stan robót (tzn nawierzchnie itp. oczywiście w części jest nawet warstwa ścieralna (o ile się nie mylę), a na innych kawałkach w ogóle nie ma podbudowy)
STAN ROBÓT: 35-50% na moje oko, mimo, że coś ostro stukali to nie wierzę, żeby to skrzyżowanie w przewidywalnej przyszłości zostalo otwarte :bash:
 
#111 ·
Ze strony ZDM data 21 wrzesnia 2005:
***********************************************************************
Nadciąga fala remontów
Zarząd dróg Miejskich podpisał kontrakty na modernizację kolejnych stołecznych ulic. W ramach tych umów zaplanowano, że zwycięzcy przetargów - firmy MPRD i WPRD wyremontują drugie tyle ulic, ile przesło wymianę asfaltu w czasie wakacji. Jeżeli pogoda będzie dla nas łaskawa, zamkniemy rok sumą 120 kilometrów wyremontowanych ulic!
Pierwsze roboty z nowych umów ruszą za tydzień.

Oto lista ulic przeznaczonych do remontu:
- Anielewicza
- Świętojerska
- Dobra odc. Karowa-Nowy Zjazd
- Pl. Grzybowski str. zach. z ul. Twardą na odc. Pl. Grzybowski-Świętokrzyska
- Konwiktorska odc. Bonifraterska-Sanguszki, Sanguszki odc. Konwiktorska-Wyb. Gdańskie
- Puławska odc. Kajakowa-Poleczki
- Rosoła odc. Ciszewskiego-Dolina Służewiecka
- Mokotowska odc. Piękna-Armii Ludowej
- Dolina odc. Sobieskiego-Puławska
- Filtrowa odc. Grójecka-Krzywickiego, Krzywickiego odc. Filtrowa-Nowowiejska,
- Nowowiejska odc. Filtrowa-Pl. Politechniki
- Pileckiego odc. Pułwska-Ciszewskiego
- Szczęśliwicka odc. Al. Jerozolimskie-Dickensa
- Kłopotowskiego odc. Jagiellońska-Wyb. Szczecińskie
- Jagiellońska odc. Al. Solidarności-Zamoyskiego
- Żeromskiego odc. Reymonta-Marymoncka
- Kasprzaka odc. Bema-Karolkowa
- Prosta odc. Karolkowa-Towarowa
- Belgradzkiej na odc: Rosoła - Stryjeńskich
- Dąbrowskiego na odc: Puławska - Wołoska
- Madalińskiego na odc: Al. Niepodległości - Boboli
- Ostrobramska na odc: Zajezdnia - Zamieniecka
- Płowiecka na odc: Kajki - Wiadukt.


*************************************************************************

Jak to jest, że MPRD wygrywa wciąż przetargi na remonty warszawskich ulic?
Wiele z nich to główne szlaki komunikacyjne.
Będzie wesoło.

Ze strony MPRD
**************************************************************
"Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych SA jest jedyną całkowicie polską
firmą drogową działającą na warszawskim rynku. Powstało w 1949 roku [...] Potem
sukcesywnie podejmowało kolejne wyzwania w branży budowlanej, stając się
ekspertem w dziedzinie budowy i remontów dróg. Od 1992 roku jest firmą
prywatną, dysponuje gigantycznym parkiem maszynowym, ma własną wytwórnię
asfaltu i zaufanie Klientów."
 
#112 ·
vampi_r said:
Jak to jest, że MPRD wygrywa wciąż przetargi na remonty warszawskich ulic?
[...]
"Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych SA [...] dysponuje gigantycznym parkiem maszynowym, ma własną wytwórnię
asfaltu[...]"
Chyba własnie dlatego... może wprowadzenie nowej firmy drogowej do Warszawy nie jest takie proste logistycznie? nie wiem, nie wiem...
 
#114 ·
Zbliżają się wybory więc od Kaczki działka dla kupców i kontrakt dla MPRD (bo ponoć ostania jeszcze polska). Chcieli w ZDM zaoszczędzić i pewnie bilans mają lepszy niż rok temu, bo taniej niż MPRD nie można budować (jeśli coś potrafią budować), ale ile pieniędzy straciła przez nich Warszawa: ludzie stojący w korkach, towar nie dowieźony na czas itp, o tym niestety nikt nie pomyślał.
 
#115 ·
Do Mr X, Pstrykacza i innych PILNE!!!!
Własnie skontaktował się z SISKOM dziennikarz z TVN, który chce zrobić reportaz o remontach dróg w Warszawie, głownie właśnie o Marynarskiej, Górczewskiej.
Czy jesteście zainteresowani urzyczeniem swoich wizerunków i wzięciem udziału w reportażu? Jeśli tak, to napiszcie na adres siskom_tak@gazeta.pl
 
#116 ·
W Warszawie nie można, ale w Katowicach można...
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?p=5728495#post5728495
--------------------------------------------------------------------
Piątek, 30 września 2005r.

Podwykonawcom PRInż Holding S. A. już kilka dni temu kazano do 1 października wycofać się z placu przebudowy centrum komunikacyjnego Katowic. Choć przez ostatni tydzień stawiali się do pracy, nic nie robili, bo główny wykonawca nie miał pieniędzy na materiały budowlane. Wczoraj Zbigniew Opach, właściciel pakietu większościowego akcji firmy rozmawiał z inwestorem Drogową Trasą Średnicową S. A. Rano twierdził, że osiągnięto wstępne porozumienie. Po południu zapadła decyzja o zwolnieniu generalnego wykonawcy. Kim będzie nowy – nie wiadomo.
[...]
PRInż został zwolniony przez DTŚ z wykonywania robót budowlano-montażowych, ale nie ze zobowiązań wynikających z kontraktu. Od dzisiaj DTŚ przejmuje rolę generalnego koordynatora „dla zabezpieczenia kontraktu”. Pracę zapewnioną mają tylko podwykonawcy kwalifikowani. Małe firmy współpracujące z PRInż-em prawdopodobnie zostaną na lodzie.
– Nie zapadła jeszcze decyzja, kto zastąpi PRInż. To jest proces, który nie rozstrzyga się z dnia na dzień. Trwają na ten temat rozmowy z różnymi podmiotami – mówi Danuta Żak-Koza, rzecznik DTŚ S. A.
[...]
--------------------------------------------------------------------

Dlaczego MPRD nie zostało wyrzucone z budowy Ronda Marynarska/Wołoska? Bo jak się okazuje - można wyrzucić wykonawce z budowy...
 
#120 ·
Dziś około 16:30 na skrzyżowaniu Wołoskiej z Marynarską TVN ma cos kręcić.
Będzie dwóch siskomowców (Yasioo7 i Tarantula) i ktoś ze Skyscraperów.
Jeśli inni mają ochotę, to niech przybęda tam o tej porze. Gdzie będa kręcić i jak długo, tego niestety nie wiem.
To najprawdopodobniej reporterzy programu Uwaga.
Jak będę wiedział kiedy emisja, to dam znać.
 
Top