SkyscraperCity Forum banner

[Bydgoszcz] Infrastruktura drogowa

2M views 12K replies 406 participants last post by  adas3 
#1 · (Edited)
Uznalem, ze nadszedl czas na wyodrebnienie drog z inwestycji miejskich :) Szczegolnie, ze plany na kilka remontow/budow sa.
To juz jest w inwestycjach, ale bez zdjec, ktore wlasnie zeskanowalem :D Poza tym od czegos trzeba zaczac :)
____________________________________________________________________




Przebudowa ważnych węzłów komunikacyjnych miasta


Krzysztof Aładowicz 06-11-2005 , ostatnia aktualizacja 06-11-2005 17:56

Dwupoziomowe skrzyżowanie na Zbożowym Rynku i tramwaj wzdłuż ul. Kujawskiej do ronda Kujawskiego - to założenia opracowanego projektu przebudowy tej części miasta. Prace mają ruszyć w 2007 roku

Jest już gotowy szczegółowy plan prac, dzięki którym centrum miasta i rondo Kujawskie zepnie linia tramwajowa, a przy okazji przebudowane zostaną: rondo Bernardyńskie, Zbożowy Rynek i ul. Kujawska. Jak będzie wyglądała ta część miasta?

Projekt przewiduje budowę: 1. dwupoziomowego skrzyżowania na rondzie Bernardyńskim, gdzie jezdnie ul. Wały Jagiellońskie i Toruńskiej przechodziłyby w tunelu 2. drugiej nitki ul. Kujawskiej pomiędzy przebudowanym skrzyżowaniem a rondem Kujawskim linii tramwajowej pomiędzy nitkami ul. Kujawskiej 3. sygnalizacji świetlnej na rondach Kujawskim i Bernardyńskim 4.kładki dla pieszych nad ul. Kujawską.

Projektanci przygotowali dwie wizje przebudowy ronda Bernardyńskiego. Jedna przedstawia budowę ronda nad tunelem, druga natomiast zakłada powstanie tzw. koniczynki po wschodniej części ul. Kujawskiej, która umożliwi zjazd z niej w ul. Toruńską i wjazd z ul. Wały Jagiellońskie w Bernardyńską. Zdaniem ekspertów powinien być jednak realizowany pierwszy wariant.

Dzięki takim rozwiązaniom ruch w tym miejscu zostałby znacznie ułatwiony, a samochody jadące w osi wschód-zachód nie musiałyby wjeżdżać na rondo, bo przejeżdżałyby pod nim. Kolejną wielką zaletą realizacji tej inwestycji, byłaby poprawa dojazdu komunikacją miejską na Wzgórze Wolności. Teraz tramwaje muszą objeżdżać kilka kilometrów, po zmianach pokonanie tego odcinka trwałoby nieco ponad dwie minuty.

Aby budowa mogła dojść do skutku, projektanci przewidują, że w okolicy będzie trzeba wyburzyć 52 budynki mieszkalne, usługowe i gospodarcze.

- Będziemy mieli zabezpieczone na wykupy terenów w budżetach na lata 2007 i 2008 łącznie 19 mln zł - zapowiada Ambroży Pawlewski, skarbnik miasta. - Łącznie zakładamy, że inwestycja będzie nas kosztowała ok. 69 mln zł. Z czego 22 mln zł będzie pochodziło od miasta, a resztę chcielibyśmy uzyskać z funduszy europejskich.

Prace mają rozpocząć się w 2007 roku, zakończą się pod koniec 2008.







[na seledynowo dodatkowe wyburzenia przy wariancie II ]
_______________________________________________________________
Pierwszy wariant jest zdecydowanie lepszy, ale oba nie sa zle. Troche mi te kladki dla pieszych nie pasuja, w takim miejscu to jak piesc do oka, no ale przezyje :D
 
See less See more
4
#61 ·
Trzeba uporządkowac temat z tymi rynkami... :)
Po kolei:
- Wełniany Rynek (na przedłużeniu ul. Długiej, przy ul. Wierzbickiego) => ZOSTAJE,
- Nowy Rynek (przy Prokuraturze i Sądzie Okręgowym przy Wałach Jagiellońskich)
też ZOSTAJE,
- Zbożowy Rynek (miejsce przy Rondzie Bernardyńskim; był kiedyś ) => ZNIKA
(tak to można nazwac teoretycznie bo praktycznie już teraz go nie ma a jest tylko
nazwa)

:)
 
#63 ·
^^ To co masz na mapce pokazane jako Zbożowy Rynek nim nie jest
(jżeli już to było kiedyś ) => nie wiem co to za dziwne schematy mają na tym portalu miejskim...
(tak przy okazji to większosc na tym schemacie planu miasta to jakas bzdura;
mogli się bardziej postarac)

Teren przy ul. Pod Blankami, koło szaletu miejskiego zostanie.
Pod drogę zostanie przeznaczony teren bliżej Wałów Jagiellońskich (wyburzeniu zostaną poddane znajdujące się przy nich domy) => tak by
na tym odcinku stworzyc odpowiednio dużo miejsca pod cały układ drogowy
(no, ale o nim już wiadomo).
:)
 
#65 ·
Piczer said:
Trzeba uporządkowac temat z tymi rynkami... :)
Po kolei:
- Wełniany Rynek (na przedłużeniu ul. Długiej, przy ul. Wierzbickiego) => ZOSTAJE,
- Nowy Rynek (przy Prokuraturze i Sądzie Okręgowym przy Wałach Jagiellońskich)
też ZOSTAJE,
- Zbożowy Rynek (miejsce przy Rondzie Bernardyńskim; był kiedyś ) => ZNIKA
(tak to można nazwac teoretycznie bo praktycznie już teraz go nie ma a jest tylko
nazwa)

:)
W ogóle jakiś paradoks z tymi "rynkami".
Niby mamy trzy rynki wzdłuż ulic Wały Jagiellońskie i Wierzbickiego,
a tak naprawdę nie ma tam żadnego prawdziwego rynku.
Jedynie historyczne nazwy pozostały.
Gdyby ktoś, kto nie zna Bydgoszczy spojrzał na mapę z tego bydgoskiego portalu,
mógłby pomyśleć że w tej okolicy mamy pełno rynków. ;)
 
#66 ·
Nie ma na pewno Zbożowego Rynku, natomiast pozostałe są w funkcji "placów"
-> tak jest z Wełnianym Rynkiem i Nowym Rynkiem. Oba w większości pełnią obecnie funkcje parkingów.
Podobnie zresztą jest z Rybim Rynkiem...

Te obszary można byłoby wykorzystac pod obiekty małej architektury a samochody wywalic na parkingi podziemne czy wielopoziomowe (rzecz jasna trzeba byłoby je najpierw zbudowac w jakis innych miejscach).
:)
 
#67 ·
sorry za to zamieszanie z rynkami, nie bijcie :D
w każdym bądź razie chodziło mi właśnie o zbożowy rynek a dokładniej o tą uliczkę schodzącą na dół od Wałów Jagiellońskich do Długiej [jak ona sie nazywa? :)] wraz z tymi kamieniczkami przy niej stojącymi [chyba zniknie Kebab ;)]
dokladnie możecie obejrzeć oba warianty przebudowy na http://www.zdmikp.bydgoszcz.pl/ufiles/wariant1.pdf
http://www.zdmikp.bydgoszcz.pl/ufiles/wariant2.pdf
[uwaga, dosyć duze pdf`y]
z czego pierwszy jest dużo bardziej prawdopodobny do zrealizowania.
 
#69 ·
tylko czy prezydent naprawde ma tak duzo do gadania w tych sprawach?
zresztą po co robić przebudowe jak wciąż pozostanie wąsko i niebezpiecznie, jak robić to porządnie, jak np szeroka Kujawska w stronę Jana Pawła - perspektywicznie zaprojektowane jeśli nie przeprojektowane ;)
 
#70 ·
Dla mnie rynek przerobiony na parking przestaje być rynkiem, w pierwotnym tego słowa znaczeniu... :(
Szkoda że ten fragment Nowego Rynku który pozostał marnuje się na parking.
Przez środek dawnego rynku biegnie ulica łącząca Wały Jagiellońskie z Grudziącką.
Ciekawym pomysłem jest wykorzystanie Nowego i Wełnianego Rynku pod obiekty małej architektury.
Piczer jak rozumiem chodzi Ci o ławeczki, lampy, chodniki tak?
Tylko że jak wtedy byś rozwiązał kwestię dostania się na tą wysepkę?
Po dwóch stronach sa przecież bardzo ruchliwe ulice...
 
#71 ·
Wełniany Rynek (przedłużenie ul. Długiej) to w kwestii małej architektury - łatwo dostępnej dla mieszkańców (ławeczki, jakaś mała fontanna) żaden problem.

Nowy Rynek (przecięty ulicami) to już rzeczywiście problem.
Samo wyrzucenie z tamtąd parkingu i postawienie ławek to żadne rozwiązanie - zresztą kto chciałby siedziec - odpoczywac - przy spalinach samochodowych, hałasie i ruchu. Poza tym tak jak Phelot piszesz => problem z dostaniem.
Wydaje się, że w tej formie (placyk otoczony przez pasy ruchliwych ulic) parking to najlepsze wykorzystanie. Chyba, że...
...zrobiłoby się w tym miejscu zieleniec z jakimiś ciekawymi nowoczesnymi rzeźbami
(dopuszczalny materiał to stal; odpada beton, drewno, kamień ).
:)
 
#72 ·
To samo pomyślałem... Kto chciałby wypoczywać na ławeczce, gdy pare metrów dalej jeżdżą tiry? ;)
Dlatego też upewniałem się jak to widzisz. :)
Parking bardziej tam pasuje niż ławeczki, ale i tak pozostaje problem z dojściem na wysepkę.
Pomnik (pomniki) + ciekawa roslinność i całkowite wyłączenie tego placu
z ruchu pieszych - to faktycznie byłoby optymlane rozwiązanie:)
 
#74 ·
Mnie wyburzenia nie martwią- większośc traconych budynków to straszydła. Zostanie "PIS" i ten czerwony budynek z cegły gdzie jest apteka. Conajwyżej szkoda budynku z cukiernią, ale bez przesady- stoi wśrod takich potworów.

Sentyment mam też do obecnego pubu "chata" gdzie kiedys niezłe imprezki w "66" były (dawne lata - gdzie te kluby Zeppelin, Kino, Bogart...hmmm)

Głowne plusy inwestycji to dla mnie:

- tunel wsch-zach i plynnosc ruchu w tym kierunku
- kladka nad Kujawską - (moze niezly widok)
- Torunska stanie sie dwupasmowka????
- wyburzenie paru straszydel
- przebicie od strony Pl. Koscieleckich (kolejny fragment Długiej deptakiem???)

Minusy

- znowu półśrodki trasa pn-pd -rondo, swiatla... -żenada
- w drugim wariancie tramwaj blokuje plynny ruch wsch-zach
- znacznie zmniejszenie parku przy kosciele


P.S. Skoro czekam na tę inwestycje od dluzszego czasu to zaakceptuje oba projekty.
 
#77 ·
To wyburzena dojdą aż do pubu "Chata"...? Tego nie wiedziałem.
Bakos, pisząc "PIS" który budynek masz na myśli?

Ciekaw jestem co miasto zmiarza zrobic z mieszkańcami, którzy nie będą chcieli się przeprowadzać...
Podobnie może być trudna sytuacja z właścielami "Bosforu" i pobliskich sklepów...
Myślicie że tak po porstu się wyniosą, tracąc przy tym źródło zarobku?
No chyba że miasto jest właścicielem tych budynków przeznaczonych do wyburzenia,
wtedy sytuacja się zmienia...
 
#78 ·
Rondo Bernardyńskie jest blisko Starego Miasta, ale myślę, że jednak mimo tego trzeba wyburzyc to czy tamto. Po prostu jeśli miasto ma miec jakis wewnętrzny układ drogowy na poziomie musi się rozwijac.
Bez wyburzec rozbudowa ul. Kujawskiej byłaby nieskuteczna. Rondo stanowiłoby bowiem istny korek w całym układzie.
Popatrzcie sobie na dzisiejsze Rondo Poznańskie - ile tam wyburzono...

Odnośnie Sterego Miasta => zobacz Zoncu ile jest miejsc pustych pod potencjalną zabudowę (temat tworzenia tkanki miejskiej).
I niech tam miasto zacznie cosik tworzyc a będzie dobrze... :)
(zupełnmie nie żal mi tych budynków pod wyburzenie)


Aaaaaaaaaaa - jeszcze jedno.
Znam urzędniczkę w Urzędzie Miasta (Wydział Skarg mieszkańców) -> pytałem się jej ostatnio jak tam z inwestycją na Rondzie Bernardyńskim.
I wiecie co mi odpowiedziała...?
Nie ma protestów a jedynie głosy typu:
No kiedy się oni za to zabiorą, Pani... No kiedy...?

:)
 
#80 · (Edited)
Bakos said:
Głowne plusy inwestycji to dla mnie:

- tunel wsch-zach i plynnosc ruchu w tym kierunku
- kladka nad Kujawską - (moze niezly widok)
- Torunska stanie sie dwupasmowka????
- wyburzenie paru straszydel
- przebicie od strony Pl. Koscieleckich (kolejny fragment Długiej deptakiem???)

Minusy

- znowu półśrodki trasa pn-pd -rondo, swiatla... -żenada
- w drugim wariancie tramwaj blokuje plynny ruch wsch-zach
- znacznie zmniejszenie parku przy kosciele
Toruńska w całości chyba nie ma być dwupasmówką, to chyba będą robić jak zbudują most na Ogińskiego :D
Do minusów bym dodał jeszcze brak wydzielonych prawoskrętów szczególnie na Bernardyńskiej.
Poza tym zauważyłem ciekawą rzecz na pierwszym wariancie....jak sie spojrzy na przystanek tramwajowy na Bernardyńskiej, to widać że jest tam zatoczka prowadząca na tory....przystanek autobusowy i tramwajowy mają być w tym samym miejscu, takiego czegoś to ja jeszcze nie widziałem :D
 
Top