SkyscraperCity Forum banner
1M views 5K replies 638 participants last post by  sunsethorn 
#1 ·
Dziwna cisza na forum. A przeciez to wielkie swieto, kolejne 50 km autostrady A2 i 150 km jednym ciagiem z Nowego Tomysla do Konina. To chyba najdlyzszy odcinek w Polsce.
Czy ktos wie jaka jest najblizsza data oddania kolejnego odcinka i gdzie to bedzie?
 
#2 ·
#7 ·
s102 said:
Czy ktos wie jaka jest najblizsza data oddania kolejnego odcinka i gdzie to bedzie?
Sylwester tego lub marzec następnego roku 16 km A4 pomiędzy Sośnicą i Chorzowem Batorym .

pażdziernik 2005 - A2 Od Konina do Emilii ponad 80 km

koniec 2005 - A4 Sośnica - Kleszczów - 19 km

PS . Tym nowym odcinkiem to chyba sie długo nie przejadę bo mi nie pasuje , chyba , że będę jechał na zachód , ale tym na Śląsku to będę zasówał równo tam i z powrotem bo mi leży jak ulał w pracy !
 
#8 ·
Dzisiaj pojechalem z moim Tata na mala przejazdzke nowootwarta autostrada A2,ale tylko na odcinku Poznan - Buk. Calkowicie przypadkiem;) zabralem ze soba aparat:). Oto troche fotek z tej wyprawy:

Dojezdzamy do wezla Krzesiny - jest mglisto,zjezdzamy z DK 11 na autostrade A2(obwodnica Poznania)


Juz za chwile bedziemy na glownym szlaku A2:)


Za kilka km bedzie wezel Debina


Na drogowskazach widac ze jedziemy w strone naszej zachodniej granicy:)


Tunel pod linia kolejowa Poznan- Wroclaw


Dojezdzamy do wezla Komorniki


Biurowiec Autostrady Wielkopolskiej i Autostrady Eksploatacja.
Tak przy okazji, na moich studiach(Inzynieria Srodowiska) mam do zaprojektowania klimatyzacje dla tego budynku:)


Juz jestesmy na nowym odcinku autostrady A2 Poznan - Nowy Tomysl


Ciagle jedziemy....:D


Reklama NCC - generalnego wykonawcy


Dojezdzamy do Placu Poboru Oplat Goluski


Zjazd na parking w Dopiewcu


Nie widac konca tej autostrady...:D


Kladka dla zwierzatek


Za chwile ten dziwny wezel Buk. Na razie, mozna na nim zjechac z A2 tylko od strony Poznania, i wjechac na autostrade tylko w strone Poznania.


Jedziemy w lewo czy w prawo? :)


Jednak skrecilismy w prawo:), widoczek na A2


Wjezdzamy z powrotem za A2


Do Poznania tylko 23km


W oddali po prawej widac parking w Konarzewie


I znow plac poboru oplat Goluski


Za chwile wezel Komorniki i opuscimy nowy odcinek A2


Wezel Debina


Most na Warcie


Za moment bedzie wezel Krzesiny


Zjezdzamy z autostrady na DK 11


Ostatnie spojrzenie na A2



To tyle.
Ogolnie nowa autostrada jedzie sie dobrze,choc sa wyczuwalne male nierownosci i to mnie troche wkurz,no i jeszcze dochodzi te 11PLN, ktore trzeba bedzie wkrotce placic. Dla mnie autostrada,szczegolnie nowa, powinna byc rowna jak stol.
 
#9 ·
Dzięki wielkie za fotorelację :) Co do tych nierówności , to faktycznie są one bardzo wkurzające , jak wiesz , żę droga została oddana kilka dni temu ( ale dąłoby się to jakoś znieść , gdyby przejazd nie kosztował 11 a 5 zeta jak na A4 :bash: ) .
 
#12 ·
Może to był taki specjalny plan::grouphug:
na 3 i 4 pasmowe drogi nie mamy pieniędzy, więc wprowadzamy opłaty i dzięki temu sytuację taką jak na zamieszczonych wyżej zdjęciach- w takiej sytuacji nawet nie powinno przejść przez myśl, że droga jest za wąska, może nawet... za szeroka jak na ten mały ruch
Póki portfele rodaków będą takie jakie są- autostrady będą elitarnymi drogami dla wybrańców i dopóki Polski nie pokryje siatka autostrad, znacznie gęstsza niż ta planowana na 2013, czyli mniej więcej za 30 lat.Chociaż przecież sama nazwa autostrada nic nie znaczy i na szczęscie drogi szybkiego ruchu dwujezdniowe, nie różniące się niczym od autostrad są i pewnie zawsze będą bezpłatne i należy raczej przewidywać, że za naszego życia wiele więcej autostrad niż plan na 2013 nie będzie- będą natomiast drogi szybkiego ruchu, czyli własnie w praktyce bezpłatne autostrady, tyle, że z mniejszym o jakieś 20 km/h ograniczeniem prędkości.
 
#15 ·
Ten odcinek bedzie platny od 3 listopada, od 6 rano...

A ruch nie byl az tak maly jak widac na wczesniejszych zdjeciach.
Na ponizszej fotce wyglada to o wiele lepiej:D

Zdjecie zrobione przed wezlem Komorniki jadac od strony Nowego Tomysla
 
#20 ·
Wczoraj (28.10.2004) jadąc w sprawach służbowych do Zielonej Góry, stwierdziłem, że muszę się przejechać tam nowym odcinkiem A2 (teraz jeżdżę przez Stęszew z racji remontów starej "dwójki" od Pniew w stronę Świebodzina).
Wjeżdżałem na autostradę przez węzeł Krzesiny dokładnie o 17:00.
Jedzie się dość przyjemnie, tylko jak Pemo napisał czuć jednak te nierówności przy większej prędkości. Kurcze, dziwne, że wjeżdżając do Niemiec mam wrażenie jakbym jechał po stole? Inne maszyny mają czy co?
Punkt poboru opłat w Gołuskach taki sam jak stare, więc nic ciekawego.
Wiadukty są trochę ciekawsze niż na starszej części ale i tak nie umywają się do tych na A4 szczególnie między Wrocławiem a Katowicami. Tu się nie postarali. Widać, że najtańszym kosztem.
Sporo jest przejść dla zwierząt, szczególnie zszokowały mnie dwa obok siebie w odstępie ok. 1 kilometra. (wiadukty wysypane ziemią i osłonięte drewnianymi ogrodzeniami widać je na zdjęciach Pema)
Po 24 minutach i 63 kilometrach (średnia 140-160 km/h) zjechałem z autostrady na węźle w Nowym Tomyślu przy którym znajduje się obwód utrzymania autostrady i nowy posterunek policji drogowej.
Dalszą część do Zielonej Góry czyli 78 kilometrów przejechałem w ciągu 66 minut (sznur Tirów, dwa ruchy wahadłowe, jeżdżące po drodze spychacze, walce itp. cholerstwo).
Jaki z tego morał?
Autostrady naprawdę ułatwią nam życie jeśli tylko będą :)
P.S. W drodze powrotnej zauważyłem, że na rondzie pod Nowym Tomyślem znajduje się tylko mały drogowskaz z informacją o autostradzie (trzeba jechać w prawo), oraz drogowskaz z informacją Poznań stara"2" prosto i dużo ludzi po prostu nie zauważa, że tam jest szybciej i jeszcze bezpłatnie.
To tyle ze słownej relacji (aparatu niestety nie posiadam więc bez zdjęć).

Pozdrawiam fanów autostrad :)
 
#23 ·
chris9 said:
To szosa 401 na przedmiesciach Toronto w Kanadzie. Dwadziescia pasow, smieszne, ze Kanadusy ktorzy sa bardziej ekologiczni wyprzedzaja Amerykanow jesli chodzi o najszersza autostrade. Nawet autostrada w Californi w Santa Monica jest mniejsza :)
jechalem z LA do santa monica, ale ta z lotniska LA do downtown jest chyba rownie szeroka i do tego na duzej dlugosci na mega estakadach :)
 
#25 ·
Tak dla scislosci 401 jest normalnie tylko trzypasmowa autostrada, jedynie w miescie (bo przecina Toronto na pol) jest taka szeroka poniewaz to jest jedyna droga dojazdowa z przedmiesc gdzie mieszka okolo 4 miliony ludzi.

Takze nie mozna porownywac A2 w polu do 401 w wielkim miescie. A2 w samej Warszawie tez bedzie mial 4 pasy w kazda strone, wiec nie jest tak zle.
 
#26 ·
Nie zakładałem nowego tematu, bo poniekąd jest to związane z nowym odcinkiem A2.
Zamieszczam filmik, na którym jest relacja z wypadu poznańskich tuningowców na właśnie nowy odcinek A2, Poznań - Nowy Tomyśl, także jeśli kogoś interesują klimaty "Szybkich i wściekłych" to gorąco polecam.

http://www.maromarkety.pl/jakub/s.r.p.(otwarcie_autostrady).avi
 
Top