SkyscraperCity Forum banner
2M views 13K replies 958 participants last post by  Maciek2207 
#1 · (Edited by Moderator)
Systemy opłat i aktualne stawki dla samochodów osobowych bez przyczep i motocykli:

Autostrada A1 :

A1 Gdańsk - Toruń
Strona operatora : http://www.autostradaa1.pl/

Zamknięty system poboru opłat (pobór biletu przy wjeździe na autostradę, zapłata przy wyjeździe). Wysokość opłat zależna od przejechanej odległości.

Koszt przejazdu całego odcinka Gdańsk - Toruń - 29,90 zł.

W razie braku ważnego biletu wjazdowego kierowca jest zobowiązany do uiszczenia maksymalnej opłaty zgodnie z obowiązującą tabelą opłat dla danej kategorii pojazdu i danego miejsca poboru opłat.

A1 Kowal - Stryków - bezpłatna.

A1 Tuszyn - Piotrków Trybunalski - bezpłatna.

A1 Wieszowa - Świerklany - bezpłatna.

A1 Mszana - Gorzyczki (granica państwa) - bezpłatna.

Autostrada A2 :

A2 Świecko - Poznań Zachód

Odcinek Świecko (granica państwa) - Rzepin - przejazd bezpłatny.

Odcinek Rzepin - Komorniki: Zamknięty system poboru opłat (pobór biletu przy wjeździe na autostradę, zapłata przy wyjeździe). Wysokość opłat zależna od przejechanej odległości. Dla samochodów osobowych i motocykli cena za 1 km: Świecko - Nowy Tomyśl - 0.20 zł; Nowy Tomyśl - Konin - 0.34 zł. Koszt przejazdu całego odcinka - 35 zł.

A2 Poznań Zachód - Poznań Wschód

Autostradowa obwodnica Poznania - przejazd bezpłatny.

A2 Poznań Wschód - Konin

Otwarty system poboru opłat. W ciągu autostrady zlokalizowano punkty poboru opłat (PPO): Krerowo (pomiędzy węzłami Krzesiny i Września) i Lądek (pomiędzy węzłami Słupca i Golina).

Stawki:
- samochody osobowe i motocykle - 17 zł w każdym PPO*,
- motocykle i samochody osobowe z przyczepami - 29 zł w każdym PPO**.

* odcinek Września - Słupca - 7 zł
* odcinek Września - Słupca - 12 zł

Szczegółowy cennik: https://www.autostrada-a2.pl/payments

A2 Konin - Stryków

Zamknięty system poboru opłat (pobór biletu przy wjeździe na autostradę, zapłata przy wyjeździe). Wysokość opłat zależna od przejechanej odległości.

Koszt przejazdu całego odcinka :
- samochody osobowe - 9,90 zł,
- motocykle - 5 zł

W razie braku ważnego biletu wjazdowego kierowca jest zobowiązany do uiszczenia maksymalnej opłaty zgodnie z obowiązującą tabelą opłat dla danej kategorii pojazdu i danego miejsca poboru opłat.

A2 Stryków - Warszawa (Konotopa) - bezpłatna.

A2 Obwodnica Mińska Mazowieckiego - bezpłatna.

Autostrada A4 :

A4 Zgorzelec (granica państwa) - Bielany Wrocławskie - bezpłatna.

A4 Bielany Wrocławskie - Gliwice Sośnica

Zamknięty system poboru opłat (pobór biletu przy wjeździe na autostradę, zapłata przy wyjeździe). Wysokość opłat zależna od przejechanej odległości.
Dwa Punkty Poboru Opłat w Żernicy (Gliwice) i Karwianach (pod Wrocławiem), pozostałe węzły posiadają SPO.

Koszt przejazdu całego odcinka :
- samochody osobowe - 16,20 zł,
- motocykle - 8,10 zł

A4 Gliwice Sośnica - Mysłowice - bezpłatna.


A4 Mysłowice - Kraków (Balice)
Strona operatora: http://www.autostrada-a4.pl/

Otwarty system poboru opłat. W ciągu autostrady PPO Brzęczkowice (w pobliżu Jaworzna) i Balice (przed wjazdem na obwodnicę Krakowa).

Stawki:
- samochody osobowe - 10 zł w każdym PPO,
- motocykle - 5 zł w każdym PPO,
- samochody osobowe z przyczepami - 16,5 zł w każdym PPO.

Szczegółowy cennik: http://www.autostrada-a4.pl/oplaty/oplaty-i-sposoby-platnosci

A4 autostradowa obwodnica Krakowa (Balice I - Kraków Bieżanów) - bezpłatna

A4 Kraków (Bieżanów) - Rzeszów Wschód - bezpłatna.

Autostrada A6 :

A6 Kołbaskowo (granica państwa) - Szczecin (Dąbie) - bezpłatna.

Autostrada A8 :

A8 autostradowa obwodnica Wrocławia - bezpłatna.

Autostrada A18 :

A18 Golnice - Krzyżowa - bezpłatna.
 
See less See more
#42 ·
no totalna kompromitacja oraw wielki przekret, oni chcą podwyższyć opłaty bo wiedzą że państwo im zapłaci rekompensaty w wysokosci 50% lub 70% po skasowaniu opłat za przejazdy ciężarówkami. Po prostu chcą okraść podatnika na wieleset milionów złotych rocznie.

Płatne autostrady to wylęgarnia obrzydliwej korupcji.
 
#44 ·
Kolejnym problemem oprócz samej wysokości opłat, jest gęstość rozmieszczenia bramek... Przykład A2: po jej wybudowaniu trzeba będzie zatrzymywać się przed bramkami aż 5 razy pomiędzy Świeckiem a Koninem... czyli średnio co 50 km... jeżeli kiedyś ruch na A2 jeszcze się zwiększy może to onzaczać 5 * (5 - 10 minut) = 25 - 50 minut na samo stanie w kolejkach....
 
#45 ·
Powienien to zrobic ja hyspanie!!!

Jak che sie na autostrade, to dostanie przy wlazdu bilet.
Jak opuszcze to musze przy kasie zaplaciz.

Z tym to tesz juz nie moza "bramki" wymiac, bo przy kazdym wyjechaniem z autostrady przy kazdym wyjazdu trszeba placic...

Sorry za moj polski ;)
 
#46 ·
Trzeba przyznać że pobudowanie miejsc poboru opłat na A2 ,to jakieś nieporozumienie. Powinny być dwa główne takie miejsca - początek i koniec a potem tylko bramki na zjazdach - małe, 2-3 tory ,dające pracę lokalnym społecznościom.
Choć jak się tak dobrze zastanowić, to czy za koszt budowy takiego głównego MPO (ale to w skrócie brzmi !) nie da się wybudwać kilometra autostrady więcej? I wtedy winietki !!
Mały kłopot, wszyscy,płacą i używają, nie ma problemu rozjeżdzania dróg lokalnych przez TIR-y w celu unikania horrendalnych opłat, cały tranzyt międzynarodowy też wspiera nas kasą. A kasa za winietki idzie na specjalne konto i ... kolejne kilometry autostrad się budują.

Czy to sen?
 
#48 ·
Nie bardzo potrafię zrozumieć dlaczego w Polsce opłaty za autostrady są tak horendalnie wysokie w porównaniu do innych krajów byłego bloku wschodniego, a i tak budowa nowych odcinków jest strasznie powolna. W ubiegły piątek za przejazd z Katowic do Krakowa (tam i powrót) zapłaciłem 22 zł za ok. 120 km autostrady. W sobotę pojechałem na Słowację (która nie jest ptrzecię państwem znacznie bogatszym od Polski) i za tygodniową winietę zapłaciłem 150 SK czyli ok 16 zł i mogłem przez 7 jeździć w kółko autostradami bez dodatkowych przestojów na bramkach. Nawet jeżeli wybudują A1 z GOP-u do Gdańska to raczej pojadę starą drogą bo biorąc pod uwagę długość odcinka (ok. 500 km) w jedną stronę opłata za przejazd wyniesie blisko 100 zł!!! za samochód osobowy, tam i powrót to już 200 zł. Na Słowacji roczna winieta na 2005r. kosztuje 1100 SK za samochód osobowy czyli ok. 125 zł (ważna od 1 stycznia 2005 do 31 stycznia 2006). Co należy podkreślić Słowacy mają niewiele mniej autostrad od nas w liczbach bezwzgolędnych a kraj jest ponad 6-krotnie mniejszy od Polski i ma 7 razy mniej ludności.
 
#49 ·
Bezsens to obwodnice miast p?atne autostrady powiny odciaza? ruch na DK i centrach miast najlepszym przyk?adem jest Kraków autostrada p?atna dopiero w balicach to mi sie podoba Obwodnice ?ódzi ma by? p?atna ca?a A1 i A2 bramki powiny by? postawione przed w?z?em TuszynA1 za strykowem kierunek Gda?ska ,Emilia A2 i za strykowem kierunek Warszawa logicznie myslac tak powino byc ale jednak nie odcinek stryków konin jakgze p?atny bramki w srykowie ruch zamiast i?? autostrada pujdzie centrum ?odzi bo p?atne (tak jak w poznaniu Tiry na pu?nocnej obwodnicy) identycznie ma by? na odcinku tuszyn stryków p?atny to jurz niemozna nawet nazwa? tego obwodnica skoro ca?y ryuch idzie do miasta A2 budowana jest z duzych sirodków UE i jaki sens jest tam ustawi? bramy i pobiera? kase :bash: :bash:
 
#50 ·
Jechalem A 2 z Wrzeni do Nowego Tomysla- 22 zl 100 km, a wlasciwie jakies 80 km bo czesc kolo Poznania jest bezplatna. Ale za to 100 km w 47 minut- w tym 2x postoje na oplaty. Ale jakby sie uprzec i miec naparawde dobry woz to przez pol godziny mogloby sie przeleciec.

I wymowne obrazki:- platne odcinki puste a bezplatny- dosc ruchliwy.
 
#52 ·
Ze Strykowa do Konina za 11 z??
Ze Strykowa do Konina za 11 z??
1 sierpnia 2005r. kd

Jak szacuj? pracownicy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie, stawka za przejechanie
?ódzkim odcinkiem autostrady A-2 pomi?dzy Strykowem a Koninem (105 km) za samochód osobowy nie powinna by?
wy?sza ni? 11 z?otych.


Jak b?dzie z autami ci??arowymi - tego jeszcze nie wiadomo. Wszystko zale?y od wyboru operatora autostrady,
która ma by? otwarta jesieni?.


- Ceny na pod?ódzkim odcinku powinny by? zbli?one do obowi?zuj?cych na odcinku autostrady A-4 z Katowic do
Krakowa - poinformowa? wczoraj Andrzej Maciejewski, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i
Autostrad w Warszawie.


Za przejazd 61 kilometrów po ma?opolskiej autostradzie A-4 kierowcy samochodów na dwóch osiach i motocykliœci
p?ac? 11 z?, za pozosta?e pojazdy, np. ci??arówki - 25 z?.


Na wielkopolskich odcinkach autostrady A-2, sfinansowanej i eksploatowanej przez prywatn? spó?k? Autostrada
Wielkopolska SA, za przejechanie ka?dego z trzech odcinków (Konin - Wrzeœnia, Wrzeœnia - Pozna?, Pozna? -
Nowy Tomyœl) kierowcy aut osobowych i motocykliœci p?ac? po 11 z?. Od kierowców prowadz?cych ci??arówki
pobiera si? (w zale?noœci od iloœci osi samochodu) od 18 z? nawet do 110 z?.
A2 Stryków Emilia to pu?nocna obwodnica ?odzi
 
#53 ·
Ciekawe ile Lodzian chcacych pojechac za 2 lata do Niemiec (czy dalej) zdecyduje sie dac 55 zl- zakladajac ze nowy tomysl- swiecko za 11 zl :?
To nie sa ceny przysosowane do polskich warunkow ! W koncu skonczy sie tak ze bedziemy mieli autostrady a bedzie tak jakbysmy ich nie mieli- bo beda puste :bash: :bash: :bash:
 
#55 · (Edited)
gigi28 said:
Ja myślę, że wielu, naprawdę.
Jeżdżę płatną A4 tak 3-4 razy w roku. Nawet się nie zastanawiam, czy płacić czy nie. Nawet jak będzie płatny dalszy kawałek od Gliwic - to też zapłacę, bo mi się opłaci czasowo.

Wczoraj jechałem do Bytomia i z powrotem, pierwotnie rozważałem jazdę w jedną stronę via Olkusz (m.in. ze względów krajobrazowych, bo nigdy tamtędy nie jechałem jeszcze, ale i żeby "przyoszczędzić"). Ale jak mi się podróż opóźniła, to w obie strony pojechałem A4 (no i via DTS) i sobie chwalę.
(na A4 tylko mały kawałek jest zwężony - w końcu pokończyli te roboty, czy co? ;) )

Kwestia płacić czy nie - to jest kwestia przeliczenia pieniędzy na czas.
Jak kogoś nie stać, to nie będzie jechał płatną A. i tyle. Sorry.
A jak ktos zarabia odpowiednio, to nawet jakby miał jeździć codziennie, to i może mu się opłacić.

Po prostu bilans zysków i strat - niekoniecznie liczonych tylko w PLN.
 
#56 ·
Zakładając średnią prędkość autostradową 130 km/h i średnią prędkość drogową krajową 65 km/h aby zaoszczędzić 60 minut czyli godzinę trzeba przejechać 130 kilometrów autostrady. Opłata za odcinek 130 kilometrów to około 30 PLN.

Średnia pensja w Polsce to około PLN 2.500 brutto i PLN 1.700 netto miesięcznie. W miesiącu jest 172 godziny pracy, to daje średnią pensję netto na poziomie PLN 9,9 za godzinę.

Pozdrawiam forum
 
#57 ·
Policz trochę inaczej:
Z Raszyna wyjażdżam o 6:00. Do Zielonej Góry docieram ok 12:00, zmęczony i zdenerwowany, bo kilku idiotów mało nie wpakowało sie na mnie czołowo.(innych nie liczę). Pracę którą mam zrobić, kończę ok 19:00 (7 godzin pracy ), do domu nie wracam, nie mam sił na 6 godzin horroru.
Tani hotel w Zielonej Górze 130 zł.
Wracam następnego dnia ok południa. Tego dnia czas mojej pracy skrócił się o kilka godzin.

Inna wersja
Startuje o 6:00, o 10:00 jestem w ZG, pracuję do 17:00, o 21:00 jestem w domu. Za autostradę zapłaciłem 100 zł.
W zapasie mam 30 zł i pół dnia pracy. Ryzyka śmierci, wrzodów na żołądku itp nie liczę.

Takich jak ja, jest troche więcej. Czy wystarczająco, to już inna sprawa.

Pozdrawiam
Adam

PS. Teraz do Zielonej Góry jeżdżę pociagami. Szkoda mi nerw i żołądka.
 
#58 ·
Zyzio said:
Kwestia płacić czy nie - to jest kwestia przeliczenia pieniędzy na czas.Jak kogoś nie stać, to nie będzie jechał płatną A. i tyle. Sorry
Dokładnie! Dla mnie życie jest za krótkie, by je marnować jadąc po jakiś dziurach i za cenne, by nim ryzykować jadąc po niebezpiecznych drogach!
Do tego dochodzi wygoda i dobre samopoczucie... :)
Ja wiem, że nigdy się nie będę zastanawiać czy jechać autostradą czy nie, gdy będę miał wybór i to nie dlatego, że nie mam co z kasą robić, tylko IMHO zapłata za przejazd autostradą to najrozsądniej wydane pieniądze...
Pozdrawiam
 
#59 ·
wyt?umaczcie mi dlaczego w Poznaniu na Lechickiej stoi pe?no tirów jadac DK 2 od granicy na wawe przecierz jest obwodnica poznania (40 minut stania w korkach na Lechickiej) 7 minut przejazd Autostrad?
Autostrady p?atne tak ,ale nie p?atne obwodnice
 
Top