SkyscraperCity Forum banner
2M views 13K replies 958 participants last post by  Maciek2207 
#1 · (Edited by Moderator)
Systemy opłat i aktualne stawki dla samochodów osobowych bez przyczep i motocykli:

Autostrada A1 :

A1 Gdańsk - Toruń
Strona operatora : http://www.autostradaa1.pl/

Zamknięty system poboru opłat (pobór biletu przy wjeździe na autostradę, zapłata przy wyjeździe). Wysokość opłat zależna od przejechanej odległości.

Koszt przejazdu całego odcinka Gdańsk - Toruń - 29,90 zł.

W razie braku ważnego biletu wjazdowego kierowca jest zobowiązany do uiszczenia maksymalnej opłaty zgodnie z obowiązującą tabelą opłat dla danej kategorii pojazdu i danego miejsca poboru opłat.

A1 Kowal - Stryków - bezpłatna.

A1 Tuszyn - Piotrków Trybunalski - bezpłatna.

A1 Wieszowa - Świerklany - bezpłatna.

A1 Mszana - Gorzyczki (granica państwa) - bezpłatna.

Autostrada A2 :

A2 Świecko - Poznań Zachód

Odcinek Świecko (granica państwa) - Rzepin - przejazd bezpłatny.

Odcinek Rzepin - Komorniki: Zamknięty system poboru opłat (pobór biletu przy wjeździe na autostradę, zapłata przy wyjeździe). Wysokość opłat zależna od przejechanej odległości. Dla samochodów osobowych i motocykli cena za 1 km: Świecko - Nowy Tomyśl - 0.20 zł; Nowy Tomyśl - Konin - 0.34 zł. Koszt przejazdu całego odcinka - 35 zł.

A2 Poznań Zachód - Poznań Wschód

Autostradowa obwodnica Poznania - przejazd bezpłatny.

A2 Poznań Wschód - Konin

Otwarty system poboru opłat. W ciągu autostrady zlokalizowano punkty poboru opłat (PPO): Krerowo (pomiędzy węzłami Krzesiny i Września) i Lądek (pomiędzy węzłami Słupca i Golina).

Stawki:
- samochody osobowe i motocykle - 17 zł w każdym PPO*,
- motocykle i samochody osobowe z przyczepami - 29 zł w każdym PPO**.

* odcinek Września - Słupca - 7 zł
* odcinek Września - Słupca - 12 zł

Szczegółowy cennik: https://www.autostrada-a2.pl/payments

A2 Konin - Stryków

Zamknięty system poboru opłat (pobór biletu przy wjeździe na autostradę, zapłata przy wyjeździe). Wysokość opłat zależna od przejechanej odległości.

Koszt przejazdu całego odcinka :
- samochody osobowe - 9,90 zł,
- motocykle - 5 zł

W razie braku ważnego biletu wjazdowego kierowca jest zobowiązany do uiszczenia maksymalnej opłaty zgodnie z obowiązującą tabelą opłat dla danej kategorii pojazdu i danego miejsca poboru opłat.

A2 Stryków - Warszawa (Konotopa) - bezpłatna.

A2 Obwodnica Mińska Mazowieckiego - bezpłatna.

Autostrada A4 :

A4 Zgorzelec (granica państwa) - Bielany Wrocławskie - bezpłatna.

A4 Bielany Wrocławskie - Gliwice Sośnica

Zamknięty system poboru opłat (pobór biletu przy wjeździe na autostradę, zapłata przy wyjeździe). Wysokość opłat zależna od przejechanej odległości.
Dwa Punkty Poboru Opłat w Żernicy (Gliwice) i Karwianach (pod Wrocławiem), pozostałe węzły posiadają SPO.

Koszt przejazdu całego odcinka :
- samochody osobowe - 16,20 zł,
- motocykle - 8,10 zł

A4 Gliwice Sośnica - Mysłowice - bezpłatna.


A4 Mysłowice - Kraków (Balice)
Strona operatora: http://www.autostrada-a4.pl/

Otwarty system poboru opłat. W ciągu autostrady PPO Brzęczkowice (w pobliżu Jaworzna) i Balice (przed wjazdem na obwodnicę Krakowa).

Stawki:
- samochody osobowe - 10 zł w każdym PPO,
- motocykle - 5 zł w każdym PPO,
- samochody osobowe z przyczepami - 16,5 zł w każdym PPO.

Szczegółowy cennik: http://www.autostrada-a4.pl/oplaty/oplaty-i-sposoby-platnosci

A4 autostradowa obwodnica Krakowa (Balice I - Kraków Bieżanów) - bezpłatna

A4 Kraków (Bieżanów) - Rzeszów Wschód - bezpłatna.

Autostrada A6 :

A6 Kołbaskowo (granica państwa) - Szczecin (Dąbie) - bezpłatna.

Autostrada A8 :

A8 autostradowa obwodnica Wrocławia - bezpłatna.

Autostrada A18 :

A18 Golnice - Krzyżowa - bezpłatna.
 
See less See more
#121 ·
Tak ja chętnie pojeździłbym po polskich autostradach bez bramek, ale za to z nalepką na szybie ;)

Uważam, że autostrady powinny być płatne, choćby temu, żeby same zarabiały na swoje przyszłe remonty. A jeśli chodzi o system płatności, to uważam, że winiety to najlepsze rozwiązanie. Zresztą stosowane jest w wielu krajach. Wiem, że nie ma ich np. we Włoszech, ale tam za cenę przejazdu kilkoma odcinkami autostrady można kupić austriacką roczną winietę na wszystkie autostrady.

Autostrady nie powinny być zarządzane przez prywatne spółki. Dlaczego ??? Ano dlatego, że firmy prywatne chcą, aby ta inwestycja się jak najszybciej zwróciła i aby droga generowała zysk dla spółki. Natomiast państwo może ustalić niższe stawki za przejazdy, bo nie jest to priorytetem, aby wybudowany odcinek zwrócił się w jak najkrótszym czasie, ale właśnie po to, aby "zbierał" fundusze na budowę kolejnego odcinka, lub remont itd...
 
#123 ·
Winety bylyby najlepszym rozwiazaniem, ale tylko wtedy, gdy uzywanie funduszy drogowych na inne niz drogowe cele, byloby zgrozone kara smierci ;)
Przypominacie sobie kiedy wprowadzano podatek od sprzedazy paliwa, obiecywano wtedy wybudowanie tysiecy kilometrow autostrad w krotkim czasie, dzieki temu wlasnie podatkowi. Czy wiecie jaki procent tego podatku uzywany jest na utrzymanie i budowe drog i autostrad? Nie znam dokladnych liczb, ale jest to grubo ponizej 50%, bo politycy lataja dizury budzetowe tymi pieniedzmi, a Polacy musza jezdzic po dziurawych drogach.
 
#124 ·
Nie jestem ekspertem ale napiszę :)
Ja praktycznie nie widzę zalet płatnych autostrad w naszym kraju.
1) za drogo (dla osobówek)
2) wypływ pieniędzy państwowych do prywatnych autostradowych spółek z tytułu opłat za ciężarówki
3) niebezpieczny i korupcjogenny styk prywatnego biznesu i władzą
4) ze względu na wysokie opłaty państwo będzie musiało ponosić wysokie koszty utrzymywania dróg alternatywnych
5) przy większym ruchu bramki będą wąskim gardłem
 
#125 ·
Sławek said:
Autostrady jak na Słowacji/Austrii - nalepka wystarczy, ale wówczas to chyba Państwo buduje te drogi.
Ewentualnie system jak w Italii, czyli bramki na zjazdach - ostatnio tam byłem. System się sprawdza.

System we Wloszech to jeden z najgorszych systemow jaki mozna sobie wyobrazic. Zrozumcie wreszcie, ze budowa autostrady z zamknietym systemem oplat (bramki na kazdym zjezdzie) to najdrozszy i najglupszy sposob na budowe autostrad.
 
#126 ·
Z Poznania do Strykowa jechałem ok godzinę i piętnaście minut. Za taką oszczędność czasu jestem w stanie zapłacić dużo więcej niż dotychczasowe 22 zł. Jechało się baaaardzo wygodnie.

Niestety póżniej na dojazd ze Strykowa do Manufaktury zmarnowałem kolejną godzinę :sleepy:
 
#127 ·
No tak, ale gdybyś miał jeździć tam powiedzmy minimum 3 razy w tygodniu, to też byłoby tanio ??? I nie lepiej gdybyś miał jedną nalepkę i nie musiał hamować na bramkach, sięgać do portfela itd. ;) Wtedy to byłaby dopiero wygoda.

A we Włoszech przejazdy na każdym odcinku są bardzo drogie i dlatego lepsza jest winieta, bo wtedy cena jest zrównoważona. Nie mówię, że każdy musi kupować roczną. Jak np. nie używa autostrad, a nagle wypadnie mu coś, że powiedzmy musi dojechać na drugi koniec polski, to kupuje np. tygodniową winietę.


Aha no i jeszcze jedna ważna sprawa. Przystosowanie autostrady do pobierania opłat (budowa bramek), to też nie mały wydatek. Z tego co szłyszałem, to są to koszty rzędu setek milionów złotych.
 
#128 · (Edited)
Gdybym jeździł trzy razy w tygodniu i za każdym razem oszczędzał kilka godzin, przez które mogę zarobić dziesięc razy tyle ile wydam na przejazd, to nie ma problemu.

Oczywiście wolałbym wziąć bilet na bramce przy wjeździe i zapłacić przy zjeździe z autostrady.

Jeśli natomiast mamy rozwiązać odpłatność w formie naklejki na szybę, to jestem za. Z tego co wiem można wykupić karnety na A2 i są one chyba właśnie w formie naklejki, a nawet dają rabat.

edit do dyskusji: W tej chwili w Polsce budowa autostrady przez państwo jest tańsza od budowy przez prywatną firmę o łapówki, które ona musi zapłacić na wielu szczeblach. Łapówki te pokrywa i tak skarb państwa gwarantując kredyty dla koncesjonariusza.
 
#129 ·
Autostrady w Polsce będą płatne niezaleznie od tego co wymyślimy i napiszemy na tym forum. Pamiętam jeszcze jakiś rok temu mówiono, że przejazd A2 Konin - Stryków będzie bezpłatny a teraz proszę ok 10 PLN a jak wybudują bramki, poustawiają telefony uruchomią MOPy to zapewne zobaczymy w cenniku conajmniej 20 PLN za ten odcinek(obym się mylił). Nie ma woli politycznej aby ten fakt zmienić poza tym to niezły pieniądz dla państwa (podatki - VAT napewno) i dla gmin przez które autostrada płatna przebiega (podatek gruntowy).
 
#131 ·
Krotka mamy pamiec.... jak Pol chcial wprowadzic winiety to podniosl sie taki lament ze... :|
To byl chyba jedyny powazny i dobry pomysl w dzidzinie drog w PL w ostatnich latach, (pomijajac fakt ze chcial on wprowadzic winiety rowniez na DK co jest oczywiscie idiotyzmem:|)
 
#132 ·
grzaniec z galicji said:
Krotka mamy pamiec.... jak Pol chcial wprowadzic winiety to podniosl sie taki lament ze... :|
To byl chyba jedyny powazny i dobry pomysl w dzidzinie drog w PL w ostatnich latach, (pomijajac fakt ze chcial on wprowadzic winiety rowniez na DK co jest oczywiscie idiotyzmem:|)
autostrad i ekspresówek prawie nie było gdy chciał wprowadzić winiety
 
#133 ·
Bramki we Włoszech to jest porażka i to straszna. Tydzień temu jechałem do Lonigo i za 263,55 km autostrady, którą przez korki jechałem 6 godzin, z czego ponad godzinę oczekiwania na opłatę przed bramkami zapłaciłem 24,50 Euro. To jest tylko jeden z wielu czynników stawiających wyższość winiety nad bramkami.
 
#134 ·
grzaniec z galicji said:
Krotka mamy pamiec.... jak Pol chcial wprowadzic winiety to podniosl sie taki lament ze... :|
Bo on chcial:

a) wprowadzic winiety na prawie WSZYSTKIE drogi w kraju.
b) za istniejace juz platne odcinki placiloby sie i tak na bramkach, czyli podwojnie.

Ten pomysl nie mialby raczej szansy na realizacje poprzez prawo UE zakazujace pobierania podwojnych oplat za to samo.. Ciekaw jestem jakby sie to wszystko potoczylo.. ;)

pozdr!
 
#135 ·
mateq said:
Z Poznania do Strykowa jechałem ok godzinę i piętnaście minut. Za taką oszczędność czasu jestem w stanie zapłacić dużo więcej niż dotychczasowe 22 zł. Jechało się baaaardzo wygodnie.

Niestety póżniej na dojazd ze Strykowa do Manufaktury zmarnowałem kolejną godzinę :sleepy:
Jeśli jesteś w stanie zapłacić dużo więcej od absurdalnego poziomu 22 zł to chyba nie wiesz co piszesz albo jesteś z kulczykostrady. Zresztą gdybyś nawet nic wspólnego z Kulczykiem nie miał to i tak marna to pociecha dla samego zainteresowanego bo takich bezkrytycznych klientów za dużo nie ma i choćbyście płacili po 100 zł to i tak kokosów by na was nie zrobił. A jeszcze więcej straciłby skarb państwa na gwarancjach kredytowych i na remontach dróg alternatywnych.
A za 22 zł + koszt benzyny to wolałbym pociągiem jeździć.
 
#136 ·
winieta powinna byc dla tych co duzo jezdza, chca oszczedzac czas i pieniadze. Zrobic winiety tygodniowa, miesieczna, kwartalna, polroczna i roczna odpowiednio: 50, 100, 200, 300, 400 zl dla zwyklych obywateli i dwa albo nawet trzy razy tyle dla firm, oczywiscie pisze o samochodach osobowych. Taki stawki sprawią ze wiele osob zacznie wreszcie korzstac z autostrad.
 
#137 ·
acmario said:
Jeśli jesteś w stanie zapłacić dużo więcej od absurdalnego poziomu 22 zł to chyba nie wiesz co piszesz albo jesteś z kulczykostrady. Zresztą gdybyś nawet nic wspólnego z Kulczykiem nie miał to i tak marna to pociecha dla samego zainteresowanego bo takich bezkrytycznych klientów za dużo nie ma i choćbyście płacili po 100 zł to i tak kokosów by na was nie zrobił. A jeszcze więcej straciłby skarb państwa na gwarancjach kredytowych i na remontach dróg alternatywnych.
A za 22 zł + koszt benzyny to wolałbym pociągiem jeździć.
Nie wiem czy 22 zł to dużo czy mało. Jeśli jest to 3x taniej niż za przejazd takiego odcinka np. we Francji, to nie mam zastrzeżeń. Niestety nie pamiętam jakie tam są stawki. Pamiętam, że za tunel pod Mont Blanc płaciłem ok. 30 eur.

Jechało się wygodnie, szybko i bezpiecznie. Prawdopodobnie nawierzchnia na kluczykowej części A2 jest za cieńka, jednak w tej chwili się tego nie odczuwa, więc nie wnikam. Jak się zacznie psuć za kilka lat, to trzeba na AW wymóc naprawę.

Normalnie do Łodzi starą DK 2 z odbiciem w Kłodawie jechałem min. 2,5h. Oszczędność czasu to bardzo duży wymierny zysk finansowy.
 
#140 ·
ja nie mialbym nic do cen, jesli firma sama budowala by autostrade na WLASNYM terenie calkowicie za WLASNE pieniadze. jesli jednak wyremontowali odcinek konin-wrzesnia, ktory istnial juz wczesniej, i kaza za to placic 11 zlotych, to jest przeginka.
 
Top