SkyscraperCity Forum banner

Drogowa księga skarg i wniosków

2M views 14K replies 804 participants last post by  smar 
#1 · (Edited)
tak apropos 4 watkow o s3 - zwroccie uwage, ze dzial drogowy ma watkow na 37 stron. sama warszawa (region) - 7 stron. jedyny zblizony, jaki znalazlem, to za granica - 32, ale nie szukalem dokladnie. kto w tym wszystkim sie pokapuje?

jakie macie propozycje?

Ja myslalem, o wyrzuceniu remontow drog wewnatrz miast do regionow, poza takimi ktore maja istotny wplyw na tranzyt, czyli np. obwodnice - takze srodmiejskie, czy trasy tranzytowe i wieksze mosty. ogolnie - najprostszym kryterium byloby zainteresowanie albo tylko mieszkancow miasta, albo ludzi spoza oraz drogowcow.
 
#21 · (Edited)
Czyli jak zaczynamy walkę o Admina ??
Hmmm co do podziału na regiony - dla mnie szczerze to takie utrudnienie - zależy jak byśmy dzielili który wątek nadaje się do ogólnego a który do regionalnego??
Np. Co z AOW (A8) - jest na terenie jedno woj.
co z estakadą kwiatkowskiego - jest na terenie można powiedzieć jednego miasta??
co z obw. Puław ??
Patryjoto, ja zaproponowalem taki podzial jak tu:
http://www.skyscrapercity.com/forumdisplay.php?f=703
i do tego oglolnokrajowy, taki dotyczacy esek i autostrad, dk, wielkich mostow na autostradach, etc
z tego co przeczytalem, chyba nie zrozumielismy sie.
Jednak zdaje sobie sprawe, ze moze zeby tak ulatwic przegladanie potrzebnyby byl nam admin.
 
#22 ·
1. i 2. nie wiem jak to wyglada, ale w porzadkowaniu forum najlepszy jest Marpa - trzebaby Go poprosic o wsparcie.
Tylko żeby znowu się nie pojawiły watki że marpa zasmieca wątek skargowy :)
Myślę że tutaj kazdy z nas jak da coś od siebie to będzie dobrze

we Wro watek autobudowy jest bardzo malo aktywny (ostatnio czekamy na rozstrzygniecie przeatrgu, wiec odrobine sie dzieje) wiec tu na pewno bym polaczyl do [Wroclaw] Komunikacja Zbiorowa.
Każde miasto które ma tramwaje i autobusy ma wspólny Zakład komunikacyjny więc myślę źe TRZEBA autobusy tam gdzie można połączyć z wątkiem o tramwajach tzn . w miastach gdzie sa tramwaje i autobusy ,a tam gdzie nie ma przerzucić do kolei i ... zmienić nawę działu z Infrastruktura kolejowa na Komunikacja miejska i infrastruktura kolejowa. lub Infrastruktura kolejowa i komunikacja miejsca



Jak to jest z tym Adminem - myślę że POLSKA na SSC jest tak potężna :) , że trzeba oto zacząć walczyć
 
#23 ·
Patryjoto, ja zaproponowalem taki podzial jak tu:
http://www.skyscrapercity.com/forumdisplay.php?f=703
i do tego oglolnokrajowy, taki dotyczacy esek i autostrad, dk, wielkich mostow na autostradach, etc
z tego co przeczytalem, chyba nie zrozumielismy sie.
Jednak zdaje sobie sprawe, ze moze zeby tak ulatwic przegladanie potrzebnyby byl nam admin.
Czyli w tych lokalnych znajdowały by się takie w 100% lokalne jak remont jakieś tam ulicy ,ale juz większe inwestycje np. powyżej strzelam 15 mln euro są w ogólnopolskim
 
#24 ·
Tylko żeby znowu się nie pojawiły watki że marpa zasmieca wątek skargowy :)
Myślę że tutaj kazdy z nas jak da coś od siebie to będzie dobrze
Marpa caly czas robi nawet nie wiecie jak duzo dla forum.

Każde miasto które ma tramwaje i autobusy ma wspólny Zakład komunikacyjny więc myślę źe TRZEBA autobusy tam gdzie można połączyć z wątkiem o tramwajach tzn . w miastach gdzie sa tramwaje i autobusy ,a tam gdzie nie ma przerzucić do kolei i ... zmienić nawę działu z Infrastruktura kolejowa na Komunikacja miejska i infrastruktura kolejowa. lub Infrastruktura kolejowa i komunikacja miejsca
no to chyba powoli trzeba myslec, czy juz zakladac polla, czy od razu z jakims innym etapem tego remanentu.
Jak to jest z tym Adminem - myślę że POLSKA na SSC jest tak potężna :) , że trzeba oto zacząć walczyć

no nie jest to zly pomysl.
 
#25 · (Edited)
Marpa caly czas robi nawet nie wiecie jak duzo dla forum.
Ty tu mod ty tu rządzisz :D ty wiesz lepiej - chodzi mi o to żeby wszystkiego nie zrzucać na marpe - on nie działa " ostro" w drogowym - jest wielu innych(co są w np. 80% w drogach) myślę że jeśli reformujemy drogowy to inni też muszą działać - ja tu jestem otwarty na pomoc
no to chyba powoli trzeba myslec, czy juz zakladac polla, czy od razu z jakims innym etapem tego remanentu.
A co z watkami rowerowymi - jest ich kilka i co z nimi ??

Czy juz robić polla?? - hmm wiesz może już warto podjąć decyzje(czytaj zacząć głosowanie) żeby było wiadomo co i jak jak będziemy robić gdy zacznie się remont działu drogowego

no nie jest to zly pomysl
Jak nie walczymy o admina??


Jeszcze jedno uporządkowanie nazw by się przydało w drogach
np. jeden wątek jest [sx] budowa odcinka x -x drugi [sx] x-x -budowa - trzeci tez mówi o budowie a jest [sx] x- -x itp. itd.
 
#26 ·
Ty tu mod ty tu rządzisz :D ty wiesz lepiej - chodzi mi o to żeby wszystkiego nie zrzucać na marpe - on nie działa " ostro" w drogowym - jest wielu innych(co są w np. 80% w drogach) myślę że jeśli reformujemy drogowy to inni też muszą działać - ja tu jestem otwarty na pomoc
oczywiscie, nie udziela sie, dlatego warto byloby wypracowac jakes reguly, wtedy latwiej bedzie wspolnie, bez wzgledu na znajomosc branzy, albo forum (nikt nie jest doskonaly we wszystkim) uporzadkowac to wszystko.

A co z watkami rowerowymi - jest ich kilka i co z nimi ??
poczekajmy moze az "rowerowcy" sie wypowiedza w tym watku.

Czy juz robić polla?? - hmm wiesz może już warto podjąć decyzje(czytaj zacząć głosowanie) żeby było wiadomo co i jak jak będziemy robić gdy zacznie się remont działu drogowego
moze najpierw wypracujmy w tym watku glowne koncepcje na wszystkie pytania, jakie mamy, wtedy porobi sie odpowiednie polle - niektore tu, ale niektore dotycza calego forum - np. przerzucenie czesci remontow drogowych do "zwyklych" watkow regionalnych.

Jak nie walczymy o admina??
tu chyba bedde musial najpierw skonsultowac sie z pozostalymi modami.

Jeszcze jedno uporządkowanie nazw by się przydało w drogach
np. jeden wątek jest [sx] budowa odcinka x -x drugi [sx] x-x -budowa - trzeci tez mówi o budowie a jest [sx] x- -x itp. itd.
dokladnie - czasem jako wzrokowiec - przez rozne nazwy nie wiem, czy 2 watki dotycza tej samej DK, czy roznych.
 
#27 ·
oczywiscie, nie udziela sie, dlatego warto byloby wypracowac jakes reguly, wtedy latwiej bedzie wspolnie, bez wzgledu na znajomosc branzy, albo forum (nikt nie jest doskonaly we wszystkim) uporzadkowac to wszystko.
Dokładnie nikt nie jest doskonały !!
ustalamy reguły - po to jest ten watek i do pracy
poczekajmy moze az "rowerowcy" sie wypowiedza w tym watku.
Hmmm - może mi się oberwie ale pytam -tacy tu sa ??

moze najpierw wypracujmy w tym watku glowne koncepcje na wszystkie pytania, jakie mamy, wtedy porobi sie odpowiednie polle - niektore tu, ale niektore dotycza calego forum - np. przerzucenie czesci remontow drogowych do "zwyklych" watkow regionalnych.
No dobra ok- choć np. przerzucenie autobusów do kolei to w pewnym sensie porządkowanie drogowego

tu chyba bedde musial najpierw skonsultowac sie z pozostalymi modami.
Mysle ze ogól społeczeństwa będzie za :)

dokladnie - czasem jako wzrokowiec - przez rozne nazwy nie wiem, czy 2 watki dotycza tej samej DK, czy roznych.
też można by polla dorobić jak ludziska chcą - choć wiesz np. ze znaczkiem budowa mogą być wątki które są do budowy w całości np. dzisiejszy wątek o S3 ,ale np. jest watek o Zakopiance gdzie część się buduje a część..... nic nie robi - ale myślę że się zgodzisz to trzeba ustalić i skoro juz robimy remont drogowego to taki mały ale ważny szczegół trzeba brać pod uwage
 
#28 ·
Hmmm - może mi się oberwie ale pytam -tacy tu sa ??
no jest pare watkow, gdzie sie udzielaja - a poza nimi jest przeciez tez troche "niedzielnych rowerzystow";)

No dobra ok- choć np. przerzucenie autobusów do kolei to w pewnym sensie porządkowanie drogowego
pod warunkiem, ze tramwajarze nas nie pogonia;)

też można by polla dorobić jak ludziska chcą - choć wiesz np. ze znaczkiem budowa mogą być wątki które są do budowy w całości np. dzisiejszy wątek o S3 ,ale np. jest watek o Zakopiance gdzie część się buduje a część..... nic nie robi - ale myślę że się zgodzisz to trzeba ustalić i skoro juz robimy remont drogowego to taki mały ale ważny szczegół trzeba brać pod uwage
mozna zrobic tak, jak postulowalem w ogolnym - suffixy w nazwach:
[Wrocław] Autostradowa Obwodnica Wrocławia [plotka/zapowiedz/projekt/remont]
 
#29 ·
pod warunkiem, ze tramwajarze nas nie pogonia;)
Hmmm chyba drogowców jest więcej :)
Wstępnie autobusy do kolei !!

mozna zrobic tak, jak postulowalem w ogolnym - suffixy w nazwach:
[Wrocław] Autostradowa Obwodnica Wrocławia [plotka/zapowiedz/projekt/remont]
hmmm Czyli jak [Wrocław] Autostradowa Obwodnica Wrocławia[budowa] ??
i jeszcze jedno dajemy miasto czy nr drogi , bo z tym też jest różnie
czyli [A8] Autostradowa Obwodnica Wrocławia[budowa]



A z podziałem na regionalne na ogólnokrajowe - co ustalamy za punkt graniczny która inwestycja do czego ?? - ja bym wziął podział wg ceny czyli np. powyżej pewnej sumy do watku ogólnopolskiego

PS jak coś modowie ustalą w sprawie admina - to bysmy prosili ci na dole o informacje
 
#31 ·
Akurat ja jestem przeciwko takiemu podzialowi z prostego wzgledu - pojawi sie wtedy pelno watkow o drogach powiatowych i nikt sie w tym nie odnajdzie. Jesli juz mialby byc robiony podzial dzialu, to na regiony - taki sprawdzil sie w
inwestycjach budowlanych. a DK mialyby wtedy oczywiscie osobny dzial. Tyle, ze bez admina taki podzial jest nierealny.
 
#32 ·
Jeszcze jedna sprawa skoro już omawiamy problem działu drogowego - to jesli ustalimy że jest podział na województwa to ..... jest taka sprawa Kalisz o swoich inwestycjach drogowych pisze w normalnym watku inwestycje ..... - już ja i kilku innych nabąkneło o tym ze jest coś takiego jak wątek drogowy -ale Kaliszoki widac wolą swoje inwestycje drogowe chować przed "fanami" działu drogowego

Nie wiem czy w innych miastach też się coś takiego zdarza ,ale warto by było też to ustalić że jak drogi to tylko w drogach
 
G
#33 ·
Plan naprawy wg. mnie powinien polegac na tym:
1.Zrobienie porzadku z watkami. Chodzi przede wszystkim o dublowanie sie watkow, dziwne podzialy drog na etapy, za duzo offtopow. Zrobienie czytelnego podzialu wg. schematu:
[drogaX]Miasto A-miasto B(ew. dopisek budowa/przygotowanie)
[drogaX]Miasto B-miasto C
[drogaX]Miasto C-miasto D
2.Dodanie do infrastruktury dzialu Intraftruktura miejska-czyli wszystkie watki z kolejowej i drogowej o sprawach miejskich do jednego dzialu. Bo szczerze mowiac srednio mnie obchodzi ulica Krzywa w Szczebrzeszynie i tamtejsza estakada, ale juz autostrada przechodzaca przez Szczebrzeszyn-tak.
3.Pilnowanie porzadku wewnatrz watkow, nie dublowanie istniejacych. Patrzcie na S3 i DK5/S5-wszystko jest czytelne, nie ma kilkunastu watkow o jednej drodze i wszystko mozna w miare latwo znalezc bez skakania po watkach.
NIE regionom w infrakstrukturze.
 
#34 ·
2.Dodanie do infrastruktury dzialu Intraftruktura miejska-czyli wszystkie watki z kolejowej i drogowej o sprawach miejskich do jednego dzialu. Bo szczerze mowiac srednio mnie obchodzi ulica Krzywa w Szczebrzeszynie i tamtejsza estakada, ale juz autostrada przechodzaca przez Szczebrzeszyn-tak.
Wtedy jest wątek o tej autostradzie i tego nie przegapisz.
Bez sensu mieszać drogi z koleją. To inna bajka. Najlepiej stworzyć fora regionalne jak w budowlance a wątki ogólnokrajowe (autostrady, ekspresówki, DK) zostawić na obecnym forum.

Patrzcie na S3 i DK5/S5-wszystko jest czytelne, nie ma kilkunastu watkow o jednej drodze i wszystko mozna w miare latwo znalezc bez skakania po watkach.
Co!? Czyli np. stworzyć jeden wątek o A1? To już było i się nie sprawdzało. Obecnie jest lepiej. Każdy ma swoje priorytety, a robienie misz-maszu i czytanie raz o A1 koło Gdańska, za chwilę w następnym poście o A1 koło Gliwic, a potem ktoś odpowiada pod tym o A1 koło Gdańska to jakiś absurd.

NIE regionom w infrakstrukturze.
ZDECYDOWANE TAK regionom w infrastrukturze.
 
#36 ·
Można zrobić podział taki jak jest na Inwestycjach.
Dobry pomysł tu już padł - zrobić podział na A+S+DK (bo A i S to znowu tak dużo nie mamy) a resztę podzielić na regiony, DW zazwyczaj nie przekraczają granic województw a jeśli już taki wątek by się zdarzył to pewnie raz na rok - to nie problem je wtedy połączyć.

No i zdecydowane TAK dla polskiego admina.
 
#37 ·
Krzyżak;14169913 said:
Zdecydowane NIE regionom w infrastrukturze.
Drogi łączą regiony i są z natury ponad regionalne.
Jak więc miałoby się dzielić? Województwami? To tylko namiesza i zdezorganizuje forum.
Wybacz, ale chyba kompletnie nie rozumiesz o czym piszesz.
Czy Trasa WZ w Gdańsku jest ponadregionalna?
Ponadregionalne to sa drogi krajowe i one miałyby zostać w wątku ogólnym.
W ten sposób obecne forum zostałoby znacznie odchudzone a nad nim (bo tak to widzę) byłyby wejścia do regionów. Przy czym na początek (a może i docelowo) to nie ma być 16 forów (jak województwa), tylko kilka (np. dokładnie tak jak na budowlance, tylko Warszawa łącznie z Mazowszem oczywiście).

A namieszane to jest teraz jak muszę robić wzrokowy odsiew tego co nieogólnopolskie i niepomorskie, np. teraz mam Lublin i 3 Warszawy na czele. A sio! :)
 
#39 ·
Krzyżak;14170447 said:
Nie Bartosz, to ty piszesz o dwóch różnych sprawcach.
Albo popierasz podział, albo nie. Ja jestem przeciwko tym podziałom
a widziales podzial w "INWESTYCJE W POLSCE"?
gdyby tutaj zachowac taki sam i dodac ogolnopolski byloby super.
Choc samo madre nazywanie watkow juz bardzo by pomoglo w utrzymaniu tu porzadku.
 
#40 ·
Muszę krótko dodać coś od siebie:

1. NIE dla regionów w drogówce.

2. PORZĄDKI!:
a) uporządkowanie nazewnictwa,
b) połączenie dublujących się wątków
c) wyrzucenie autobusów i rowerów do komunikacji miejskiej
d) usunięcie niepotrzebnych, mało wnoszących wątków

3. Drogowy mod do trzymania tego "za ryj" (z powyższych wypowiedzi nasuwa się user Patryjota, a także paru innych).
 
Top